Jump to content

Πάμε Πάτρα ;


Recommended Posts

Προτιμούσα να αργήσω παραπάνω(που έτσι και αλλιώς άργησα) και ας ήμουν εκεί.Γι αυτό πάμε όλοι παρέα για να αλληλοβοηθιόμαστε.Και επειδή όπως είχα ξαναγράψει σε ποστ παραπάνω εχω πάει πάρα πολλές ομαδικές εκδρομές με μηχανές όμως με αυτοκίνητα ήταν πρώτη φορά πάντα ήμουν σχεδόν απ τους τελευταίους για να βοηθήσω αν χρειαστεί.

Λυπάμαι και πάλι για οτι έγινε και ελπίζω να μη ξαναχρειαστεί ποτέ τίποτα.Την επόμενη φορά θα σας σπάσω τα νεύρα άθελα μου θα είμαι ο τελευταίος των τελευταίων και θα πηγαίνω με 80 να είμαι σίγουρος(οχι οτι έτρεχα σήμερα βέβαια με τον κωλόκαιρο αλλά λέμε :D )

Τουλάχιστον τα καταφέραμε όλοι φτάσαμε αθήνα χωρίς παρατράγουδα και αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Kαλή ξεκούραση και καλή δύναμη παιδιά.Εγω είμαι κομμάτια τελείως

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply
Μετα απο ολα αυτα που επαθες πιστευω να περασες ωραια στην πατρα.Πραγματικα ενα μπραβο στα παιδια για τη βοηθεια τους.O γυρισμος πως ηταν ολα καλα ?
Ο γυρισμος ειχε πολυ γελιο με το αμαξι μου να εχει 2 ρεζερβες και ειδικα το πολυ γελιο επεσε στα διοδια της κορινθου που βγηκαν και η φωτο απο τον Χασαν.Ασε που με τις 2 ρεζερβες ειχε τρελαθει το αμαξι και αναβαν ολα τα λαμπακια στο ταμπλω και απο EPSμεχρι λαμπακι φρενων μεχρι σταματημα του κοντερ και το Trip ηταν εκτος. Α και το αμαξι εμπαινε σε safe mode με το τουρμπο εκτος. Το μονο καλο ηταν η χαμηλη καταναλωση :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω εγιναν πολλα αφου εφυγα.αχχ καταραμενη δουλεια :evil: :evil: :evil: :evil: δεν διαβασα πουθενα ομως τισ εντυπωσεις απο καποιον αθηναιο.Αν περασατε καλα συντομα και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ εδω ετσι; :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εγω τι να πω παιδια..Περασαμε Super!

Ο καιρος δεν ηταν με το μερος μας αλλα του πηγαμε κοντρα!

Ειδαμε διαφορα στο δρομο να συμβαινουν... και για ακομη μια φορα δειξαμε την αξια του club μας και οτι βρισκομαστε παντου!!Καναμε πολυ χαβαλε και φαγαμε τον αμπακο παλι...

Τι αλλο να πω!! Ειμασταν και γ@μω τις παρεες!!!

Πυραυλε τελευταια φορα που παραγγελνεις εσυ!

Απο εδω και περα αναλαμβανω ο Xasan και εγω!χαχαχα!!

Τι να πω...ας το ξαναεπαναλαβουμε με την ιδια Σύμπνοια και ομαδικοτητα στην Σαλονικα το Μαρτη!

Link to comment
Share on other sites

G47+fantomas μην αρχιζετε τα κουφα..

τουλαχιστον για μενα ηταν μια μεγαλη ευχαριστηση που βρεθηκα με μια τοση ομορφη παρεα..

χασαν χεχασες να τραβιξεις χειροφρενα σημερα ρε...μεγαλη αδικια :p

G47 αυριο παμε για το τελικο :p ετσι φαντομαδες??

πυραυλε εχω παραγγειλει μισο τονο κρεατικα για αυριο περνα μια βολτα.. :lol:

δαρειε γιατι ανοιγες ανοιγες το παραθυρο σου στις σηραγγες? 8)

τωρα για ποιον αλλον να πω???

γιαννη,shumi,chris xxx και τα αλλα ατομα(αγορια κοριτσια<που δεν θυμαμαι ονοματα>συγγνωμη)εισασταν ολοι υπεροχοι...

ποτε ειπατε να χαναερθετε???:twisted:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ξαναρθω αμα βαλω μπαρες στην οροφη και εχω πανω 4 ζαντολαστιχα οπως εχουν τα Land Rover A!!!! και 1 ζαντολαστιχο στο πορτ μπαγαζ εξω

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω με τη σειρα μου να ευχαριστησω τα παιδια απο τη πατρα G47, fantomas brothers,DOR1K1N,colt,chrisxxx,Shumi (συγνωμμη αν ξεχναω καποιον) για την υπεροχη φιλοξενια τους και ελπιζω να τα πουμε συντομα!!

Ηταν μια υπεροχη εκδρομη γιατι τη μοιραστηκα με υπεροχους ανθρωπους που ολοι εδειξαν ομαδικο πνευμα και σεβασμο και ολοι κερδισαν τον σεβασμο και την εκτιμηση μου. Dj_lefos, pyravlos, Dareios,Thanasaras,Xasan τα συγχαρητηρια μου. Ο καιρος μας πηγε κοντρα ολη την ημερα, οδηγηση υπο καταρακτωδη βροχη, λακουβες, ψυχακηδες οδηγοι και αλλα διαφορα βρεθηκαν στη πορεια μας. Πιστευω οτι τα πηγα αρκετα καλα ως safety car σε ολη την εκδρομη και δε νομιζω να εχει κανενας παραπονο. Βρισκομουν σε συνεχη επικοινωνια με ολους και με το gps ειχα πληροφορηση για τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Tα highlights της εκδρομης

1) Η σταση μας στο parking πριν το κιατο στη πορεια μας προς πατρα οπου σκεφτομουν αρκετη ωρα να σταματησω μιας και ειχαμε αργησει και μολις το εκανα αρχισαμε ολοι να τρεχουμε προς διαφορετικουε θαμνους για να ξαλαφλωσουμε!!

2)Η φωτογραφηση στο ριο με ολα τα παιδια και το xasan να κανει drift στα λασπονερα!!

3)Η πριβε καφετερια για μας μονο!!

4)Tο απιστευτο φαγοποτι μας και το ακομα πιο απιστευτο λαθος μας να αφησουμε τον pyravlo να παραγγειλει!!

5)Η πορεια μας μεσα στη πατρα!

6)Ο ηχος της σχαστρας και της εξατμισης του pyravlou στα τουνελ του περιφερειακου!!

7)Το απιστευτο pit stop για το dareio που οργανωσαμε υπο καταρρακτωδη βροχη στο parking λιγο πριν το ξυλοκαστρο εγω, ο pyravlos και ο dj-lefos!!

8)H πορεια μας με 60 χλμ την ωρα για να προστατευσουμε τον Dareio που με τα καινουργια του ζαντολαστιχα πηγαινε με safe mode!!

Link to comment
Share on other sites

Tα highlights της εκδρομης

1) Η σταση μας στο parking πριν το κιατο στη πορεια μας προς πατρα οπου σκεφτομουν αρκετη ωρα να σταματησω μιας και ειχαμε αργησει και μολις το εκανα αρχισαμε ολοι να τρεχουμε προς διαφορετικουε θαμνους για να ξαλαφλωσουμε!!

 

Ένστασις.Πριν το αίγιο ήτανε το κιατο το χαμε περάσει προ πολλού.

Να ξέρουμε και τι και που ποτίζουμε :D :lol: :lol:

 

ʼντε και στην επόμενη παιδιά 8)

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουσει το ρητο που λεει ενος κακου μυρια ερχονται???? Αυτο συμβαινει και στην συνεχεια με εμενα. Παω για 4 λαστιχα αντι για 3 οπως προανεφερα γιατι τα F1 που φοραει το czT μου ειναι παλαιο μοντελο και δεν τα βγαζει πλεον η εταιρεια. Τωρα βγαινουν με νεο καλυτερο πελμα. Το μονο καλο ειναι οτι οι ζαντες μου δεν εχουν παθει σχεδον τιποτα και επισκευαζονται χωρις να υπαρχει καποιος κινδυνος στην πορεια. Το αλλο καλο ειναι οτι πετυχα καλη τιμη στα ελαστικα και την επισκευη των ζαντων :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Dareie!

well Done!

Σημασια εχει που ολοι γυρισαμε σπιτακι μας!Απο εκει και περα ολα τα υπολοιπα θα τα θυμομαστε καποτε και θα χαμογελαμε!

Link to comment
Share on other sites

Tα highlights της εκδρομης

1) Η σταση μας στο parking πριν το κιατο στη πορεια μας προς πατρα οπου σκεφτομουν αρκετη ωρα να σταματησω μιας και ειχαμε αργησει και μολις το εκανα αρχισαμε ολοι να τρεχουμε προς διαφορετικουε θαμνους για να ξαλαφλωσουμε!!

 

Ένστασις.Πριν το αίγιο ήτανε το κιατο το χαμε περάσει προ πολλού.

Να ξέρουμε και τι και που ποτίζουμε :D :lol: :lol:

 

ʼντε και στην επόμενη παιδιά 8)

Μαντεψτε ποιος απο ολους ηταν αυτος που εψαχνε αρκετη ωρα μετα που ξεκουμπωσε το φερμουαρ του για να <<αλλαξει λαδια>>?????? Αμα ψαχνεις τοση ωρα σημαινει πως εχεις μικρη ταπα λαδιου και δεν την πιανει το χερι στο ξεσφιγμα :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουσει το ρητο που λεει ενος κακου μυρια ερχονται???? Αυτο συμβαινει και στην συνεχεια με εμενα. Παω για 4 λαστιχα αντι για 3 οπως προανεφερα γιατι τα F1 που φοραει το czT μου ειναι παλαιο μοντελο και δεν τα βγαζει πλεον η εταιρεια. Τωρα βγαινουν με νεο καλυτερο πελμα. Το μονο καλο ειναι οτι οι ζαντες μου δεν εχουν παθει σχεδον τιποτα και επισκευαζονται χωρις να υπαρχει καποιος κινδυνος στην πορεια. Το αλλο καλο ειναι οτι πετυχα καλη τιμη στα ελαστικα και την επισκευη των ζαντων :wink:

 

Χαίρομαι πάρα πολύ που κατάφερες να βρείς καλή άκρη τουλάχιστον.Πάλι καλά :wink:

 

Μαντεψτε ποιος απο ολους ηταν αυτος που εψαχνε αρκετη ωρα μετα που ξεκουμπωσε το φερμουαρ του για να <<αλλαξει λαδια>>?????? Αμα ψαχνεις τοση ωρα σημαινει πως εχεις μικρη ταπα λαδιου και δεν την πιανει το χερι στο ξεσφιγμα :lol: :lol: :lol:

 

Aπλα είμαι πάντα διακριτικός και τζέντλεμαν.

Δεν ήθελα να σας φέρω σε μειονεκτική θέση :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως απο εναν προχειρο υπολογισμο μου εγω δεν χαλασα πανω απο 50 ευρω.Γυρω στα 45 ευρω πηγε.

Πολυ καλα πιστευω για μια τοσο τρελη εκδομη!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογίσεις και τη βενζίνη που έκαψες βγαίνει περισσότερο.

Εγω έκαψα περίπου 30 ευρώ βενζίνη.

Αλλά και πάλι μια χαρά ήταν.Ποτέ δε κλαίω λεφτά απο εκδρομές γιατί περνάω πάντα καλά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εκει κοντα κυμανθηκε η καταναλωση Θαναση!

Ενοειτε πως δεν τα κλαψαμε τα λεφτα!ισα ισα!

 

Δεν θα πω τπτ αλλο...οσοι δεν ηρθανε..απλα...χασανε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω πολλα γιατι τα παιδια με εχουν καλυψει και το να ξαναεπαναλαβω τα ιδια δεν εχει κανενα κερδος.Αυτα που εχω να πω ειναι ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους τους Πατρινους που μας υποδεχτηκαν και μας πηγαν στα καλυτερα.τωρα οσο εχει σχεση με το φαγητο ολα ειναι συκοφαντιες του Δαρειου με τον G47 και λιγο απο Χασαν.Ενα εχω να καταγγειλω δημοσια...!!!Εμεινα νηστικος :oops: :oops: :oops: . Δεν με αφησαν να ακουμπησω το πιρουνι μου.Μη τρως ο ενας μην ξερογλυφεσε ο αλλος και σαν τελικο χτυπημα ολοι να τρωνε εκτος απο εμενα!!! Ο κακομοιρης ευτυχως που ειχα απο την προηγουμενη μερα μερικους ξεχασμενους πασατεμπους στην τσεπη μου και τους εφαγα κρυφα διοτι και αυτους θα μου τους αρπαζε ο Γιαννης Κολτ.

Δαρειε μετα το τριτο ζευγαρι μαχαιροπιρουνα που ζητησες λογω οτι πηραν φωτια ολα ο μαγαζατορας σε κοιταγε με μισο ματι.για να δει οοοοολοοοοο το club οτι εχω ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ευτυχως ο Δαρειος τραβαγε που και που κανα βιντεο αναμεσα στις βουτιες που εκανε μεσα στα πιατα ΟΛΩΝ ΜΑΣ!!!!

Οσο εχει σχεση με την επιστροφη και το αμεσο πιτ στοπ του Δαρειου καναμε καλυτερο χρονο και απο Formula 1.Δεν εχεις παραπονο φιλε Δαρειε???

οτι εχει σχεση με τους Πατρινους τωρα λιιιιγα λογια.

G47 απορω βρε φιλε μου ποτε πηρες ανασα πριν φας την πιατελα με την ποικιλια η μετα???? Τρελλο μακροβουτι.Σε ευχαριστω που κρυφα απο τους αλλους μου πεταξες ενα μικρο κοκκαλακι για να γλυψω και εγω!!!

Dorikin μην ανησυχεις και θα παρεις και εσυ το Coltακι σου που τοσο θες.

Για τα δυο καρμπον αδερφια μου μου ξεφευγει τωρα το nick τους το αμαξι σας τραβαει και αγουτε πολυ καλα και με την φιλτροχοανη αλλα κυριως με το μπανικο τελικο.

Για τους υπολοιπους παντα τα καλυτερα λογια!!!

Αντε και να το ξανακανουμε με περισσοτερες αυτην την φορα συμμετοχες.

 

Υ.Γ. Η γνωμη μου ειναι οσο και εαν στεναχωρησει μερικους οτι επρεπε να ηταν μαζι μας τουλαχιστον ενας απο τους mod. :? :? :?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι περασαμε πολυ ωραια (αν και δεν ειχα colt) και ειναι η πρωτη μου φορα σε συναντηση του club. Να το ξανακανουμε κοντα ειμαστε με Αθηνα. Περι αυτων που λεει πανω ο πυραυλος για την παραγγελια το μονο που εχω να πω ειναι οτι οτι περισσεψε απο τις ποικιλιες ακομα το τρωω και θα το τρωω για καιρο :p . Ααα και την επομενη φορα παρηγγειλε μερικα ακομα τζατζικια να παιξουμε σκουος με τις βαρκες αυτες που εφερναν :p

Link to comment
Share on other sites

Εμεινα νηστικος :oops: :oops: :oops:

z7shystericalac7.gifz7shystericalac7.gifz7shystericalac7.gif

Δε μου εμεινε αντεροοοο!!!!!!!!!

Οσο για τη ποσοτητα του φαγητου που εφαγα ειναι απλα συκοφαντιες και τιποτα παραπανω!

Ο PIRAVLOS δεν ξαναπαραγγελνει!Ειναι επικινδυνο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτα από όλα να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τους Αχαιούς για την φοβερή φιλοξενία τους και την υπομονή τους (τόσες ώρες μας ανέχτηκαν ). Να πώ επίσης ότι δίνω ψήφο εμπιστοσύνης στον Γιάννη για pace - safety car και σε όλα τα άλλα παιδιά γιατί ήμασταν πραγματικά υπόδειγμα οδηγών (Τώρα στα πάρκινγκ είναι άλλο θέμα)....

 

Και τώρα για το φωτορεπορτάζ μου από το μέτωπο :

 

Ξεκινάμε με την συνάντηση στην Ελευσίνα. Σάν καλός ταλιμπάν πήγα νωρίς νωρίς στα διόδια με αποτέλεσμα να με περικυκλώσει το Opel Club.

 

http://img79.imageshack.us/my.php?image=nwrisaa0.jpg]nwrisaa0.th.jpg[/url]

 

Εν συνεχεία μαζευτήκαμε με αργοπορία του Δαρείου (Λάστιχο 1ο από τρυπανάκι)

 

colteleyfsinajl4.th.jpg

 

Μετά από μια διαδρομή που έβρεχε καρεκλοπόδαρα και άλλα κομμάτια από έπιπλα , έχουμε βάλει το Γιάννη μπροστάρη και πάμε με το ραντάρ του.

Τελικά καταφέρνουμε να φτάσουμε στα διόδια του Ρίο και συναντάμε τους Πατρινούς. Τα παιδιά από την πρώτη στιγμή μας κάνανε να νιώσουμε σαν να είχαμε πάει για καφέ πάρα πολλές φορές και για εκδρομούλες ακόμα περισσότερες.

 

Ξεκινάει λοιπόν το κονβόι και φτάνουμε κάτω από την γέφυρα του Ρίο και ξεκινάμε τις φωτογραφίες.

coltrio1is1.th.jpg_ coltrio3bg1.th.jpg_ coltrio5dx0.th.jpg _ coltrio6fp8.th.jpg _ coltrio4hy1.th.jpg

 

Μετά από πολύωρο περπάτημα και ώρες αναζήτησης (10m και 2 λεπτά περίπου ) βρίσκουμε μία καφετέρια με πριβέ κιόσκι για το club και μπουκάρουμε αλλαλάζοντας.

 

kafes1qc4.th.jpg _ kafes2xg8.th.jpg _ kafes3ic5.th.jpg - kafesqh8.th.jpg.

 

Τελικά αφού επιδοθήκαμε στην κατανάλωση φραπόγαλου (την επόμενη φορά προτέινω group buy) είπαμε να κατηφορήσουμε προς καμία ταβέρνα μιας και ο Πύραυλος είχε αρχίσει να με κοιτάει περίεργα. Φτάνουμε λοιπόν στην ταβέρνα μετά από μια φοβερή παραθαλάσσια διαδρομή και αφού έχουμε καθίσει κάνουμε το μέγα λάθος. Δώσαμε το μενού στον Πύραυλο και τον αφήσαμε να παραγγείλει. Να πώ και του μύωπα το δίκιο παρόλες τις προειδοποιήσεις του G47 για το μέγεθος των μερίδων του, έδωσα ψήφο εμπιστοσύνης στον Πύραυλο με τα εξής αποτελέσματα. (Ακόμα χωνεύω).

 

Ο Πύραυλος μελετάει και αναφωνεί προς το γκαρσόνι "Φέρε τις 3 πρώτες σελίδες"

fai1pt6.th.jpg

 

τα υπόλοιπα είναι απλά μια ιστορία.

(Σημ_ http://img479.imageshack.us/my.php?image=faivl6.jpg]faivl6.th.jpg[/url]

 

 

Αφού λοιπόν καταφέραμε να σηκωθούμε πήραμε τον πικρό δρόμο της επιστροφής. Τα παιδιά μας συνόδευσαν μέχρι τα διόδια και μετά χωρίσαν οι δρόμοι μας. Στον δρόμο ξανάρχισε να ρίχνει καρεκλοπόδαρα και μετά από μια στροφή συναντήσαμε τον Χάντακα τον ίδιο ο οποίος ήταν επιμελώς κρυμένος κάτω από το λιμνάζων νεράκι ( Λάστιχο 2ο και 3ο για τον Δαρείο) Το πίτ στόπ στήθηκε άψογα από Λέφος - Πύραυλος και Γιάννης, η μεγάλη η σωλήνα έλειπε για να του βάλουνε βενζίνη . _ zades4hk1.th.jpg_ zades5ay0.th.jpg.

 

Επεράσαμ όμορφα στο ζου-ζου παπα. Την επόμενη φορά να κανοσίσουμε κάπου στην στερεά Ελλάδα και προς θεού να μην ξεχάσουμε να φιμώσουμε τον Πύραυλο.

Link to comment
Share on other sites

xasan να πουμε στα παιδια οτι εκατσα και εγω μαζι σας μετα!!!!Μα που με τραβηξες ρα παπαρατσι :lol: καλα ελεγε ο dareios κατσε κατω απο την μπαρα :lol: Παρακαλω τους mod να ανοιξουν ενα θεμα για το τσιγαρο γιατι το club πασχει απο καπνιστες :lol: Την επομενη εκδρομουλα να ειναι και ο γιατρος για esena leo nai chris μεταφραση >>>>>Ξεχασατε τον vageli που δεν ξεχασε!!!!Καινουργιο μελος. Τον θανασαρα και τα ματια σας ο καλυτερος!!!!ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...