Jump to content

εφτασα και εγω


Recommended Posts

εχοντας διαθεση για αγορα ενος καινουργιου ή μεταχειρου κολτ czt περιπλανηθικα μεχρι που σας βρηκα

χαιρετε λοιπον

εχοντας ηδη κατι γρηγορο οικογενειακο στην πιλοτη (και γνωριζοντας απο μπολικα προβληματα/ατυχιες που προκυπτουν) θα ηθελα να μαθω τις οποιες αδυναμιες εχει το κολτακι στο τιουνιγκ (μοτερ ηλεκτρικα μεταδοση κλπ) και κατα ποσο ισχυει αυτο που λεμε εγγυηση 7 ετων για την περιπτωση ενος σχετικα βελτιωμενου

και τελειωνοντας αξιζει η αγορα μεταχειρισμενου ή οχι?

 

ελπιζω οτι το κολτ θα γινει ιδανικη αλλαγη για το σμαρτ που εχω για τις καθημερινες μου μετακινησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον

Ως κάτοχος CZ3 δεν είμαι κατάλληλος να σε ενημερώσω αλλά το Coltάκι αξίζει!

Ελπίζω να μας γίνεις μόνιμος

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

Διάβασε σε παρακαλώ τους κανόνες λειτουργίας.

 

Μετά κάνε το εξής:

 

-Πάτησε στο επάνω μέρος της σελίδας "Πίνακας Ελέγχου Μέλους" > Ομάδες Μελών > Επιλογή Ομάδας "Members" > κλικ στο κουμπί "Υποβολή"

 

Ο λογαριασμός σου θα ενεργοποιηθεί σύντομα και θα έχεις πρόσβαση σε όλες τις ενότητες.

 

Μέχρι να ενεργοποιηθείς, ξεκίνα να ποστάρεις στις ενότητες Πώς μάθατε για το Colt//Club.gr? και Ποιοοο Colt Έχετε/Οδηγείτε?.

 

Καλή παραμονή.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

Διάβασε σε παρακαλώ τους κανόνες λειτουργίας.

 

Μετά κάνε το εξής:

 

-Πάτησε στο επάνω μέρος της σελίδας "Πίνακας Ελέγχου Μέλους" > Ομάδες Μελών > Επιλογή Ομάδας "Members" > κλικ στο κουμπί "Υποβολή"

 

Ο λογαριασμός σου θα ενεργοποιηθεί σύντομα και θα έχεις πρόσβαση σε όλες τις ενότητες.

 

Μέχρι να ενεργοποιηθείς, ξεκίνα να ποστάρεις στις ενότητες Πώς μάθατε για το Colt//Club.gr? και Ποιοοο Colt Έχετε/Οδηγείτε?.

 

Καλή παραμονή.

1.οι κανονες μελετηθηκαν

2.το θεμα "Πίνακας Ελέγχου Μέλους" > Ομάδες Μελών > Επιλογή Ομάδας "Members" > κλικ στο κουμπί "Υποβολή" εγινε πριν ποσταρω διοτι πρωτα διαβασα τις οδηγιες

3. θα ξεκινησω να ποσταρω στις ενοτητες που μου λετε

 

αϊ αϊ σερ

ευχαριστω για το καλως ορισμα

Link to comment
Share on other sites

το Colt ειναι καλη επιλογη. ακομα και το cz3 πεταει..για λεπτομερειες κοιτα τα αντιστοιχα topics

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

εχοντας διαθεση για αγορα ενος καινουργιου ή μεταχειρου κολτ czt περιπλανηθικα μεχρι που σας βρηκα

χαιρετε λοιπον

εχοντας ηδη κατι γρηγορο οικογενειακο στην πιλοτη (και γνωριζοντας απο μπολικα προβληματα/ατυχιες που προκυπτουν) θα ηθελα να μαθω τις οποιες αδυναμιες εχει το κολτακι στο τιουνιγκ (μοτερ ηλεκτρικα μεταδοση κλπ) και κατα ποσο ισχυει αυτο που λεμε εγγυηση 7 ετων για την περιπτωση ενος σχετικα βελτιωμενου

και τελειωνοντας αξιζει η αγορα μεταχειρισμενου ή οχι?

 

ελπιζω οτι το κολτ θα γινει ιδανικη αλλαγη για το σμαρτ που εχω για τις καθημερινες μου μετακινησεις

 

 

Νάσο καλώς ήρθες.

Το CZT παίρνει άλογα με το καλημέρα. Ορισμένα από αυτά και δωρεάν.!!!!

 

Ενα καλό πρωτο στάδιο φτάνει στα 230-240 άλογα όπου και η τουρμπίνα δουλεύει οριακά. Ανεβάζοντας δύναμη και ροπή θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα με το δισκο πλατό(πατιναρει για πλάκα), και το σασμάν που θέλει προσοχή γιατί δεν εχει φτιαχθεί να αντέχει τετοια γούστα.

Από ηλεκτρικά είναι κομπλέ.

 

Επίσεις πρεπει να υπολογίσεις στα ΠΡΩΤΑ σου έξοδα το upgrade της αναρτησης η οποία είναι για τον πέο. Από φρένα είναι μια χαρά αλλά καποια στιγμή μαλλον θα πας για 4πίστονα.

 

Για την εγγύηση θα έλεγα ότι τα 3 πρώτα χρόνια θα είσαι εντάξει. Τα υπόλοιπα 4 χλωμά τα βλέπω.

 

Λάβε υπόψην σου ότι το colt δεν έχει πληθώρα βελτιωτικών στην αγορά. Οτι έχουμε κανει έιναι με τα λίγα που υπάρχουν και με καστομιές.

 

Καλό θα είναι να δεις την εννότητα του Garage οπου θα δεις τι έχουν κανει πολλοί από εμάς, και την εννότητα με τις Συγκεντρωμένες πληροφορίες για τα CZT.

 

Για περισσότερες λεπτομέριες στα αντίστοιχα θέματα. Καλό διάβασμα και πάλι καλώς ηρθες.

Link to comment
Share on other sites

liou

αυτο ειναι βοηθεια !!!

να εισαι καλα ευχαριστω

το θρεντ 'συγκεντρωμενες πληροφοριες' ειναι υποδειγμα βοηθειας για τον ασχετο(εμενα πχ)

 

παρεπιπτόντως αν η εγγυηση τελικα ειναι 3ετης νομιζω οτι πιο καλα να αγοραστει καινουργιο(λαθος?)

 

ασχετο προγραμματισμο με τι λογικη οπεν ι σι γιου που κανουν τα εβο και τα σουμπαρου παιζει? (διοτι ασχολουμε με το αλλο και εχω καποια εργαλειακια )

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Νάσο...

 

Στην παρούσα φάση και δεδομένου των εκπτώσεων που ισχύουν σε άλλες μάρκες κλπ, αλλά και στην διαμόρφωση των τιμών των μεταχειρισμένων, κατά την άποψη μου αξίζει τον κόπο η αγορά ενός ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ Czt με λίγα χιλιόμετρα, και full service history σε εξουσιοδοτημένο.

 

Οι τιμές κυμαίνονται από 9.500 μέχρι το πολύ 12.000 και μάλλον πιο κοντά στην χαμηλότερη πλευρά της κλίμακας.

 

Αν το θες μόνο για αυτοκίνητο μετακίνησης μέσα στην πόλη χωρίς κάποιες "κοντράδικες" ανησυχίες...μόνο μια ανάρτηση είναι αρκετή (+ 500-1500 ευρώ), και ίσως οι πατέντες με το φιλτροκούτι και τον περιοριστή πίεσης (τσάμπα) .

 

Από εκεί και πέρα μπορείς να προσθέσεις ότι θέλεις ένα κομπλέ πρώτο στάδιο φίλτρο/εξάτμιση/επαναπρογραμματισμός, αλλά και ανάρτηση και φρένα θα σου κοστίσουν από 4.000 μέχρι 6.000 και βάλε ανάλογα πόσο μερακλής είσαι και εκεί πρόσθεσε και δίσκο πλατό και κανένα ζαντολάστιχο της προκοπής πράγμα που μπορεί να φτάσει συνολικά στις 8-10.000ευρώ.

 

Εαν κάνεις σούμα, θα δεις ότι με 17.000-20.000 ευρώ έχεις ένα κομπλέ πρώτο στάδιο 200-210 αλόγων ρόδα... (230-240 στρόφαλο) έχεις ένα πυραυλάκι τσέπης που χτυπάει άνετα πολύ δυνατότερα αμάξια και είναι και αξιόπιστο...

 

Το Czt ΔΕΝ έχει παρουσιάσει ΚΑΝΕΝΑ σοβαρό πρόβλημα και μόνον ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ 5-10 άτομα ταλαιπωρήθηκαν με περίεργα προβλήματα.

 

Αρκετοί από μας έχουμε κάνει πάνω από 75.000 σκληρά χιλιόμετρα (σε δρόμους και πίστες) και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα ΟΥΤΕ κατανάλωση λαδιού ούτε στο ελάχιστο.

 

Τα έξοδα service μέχρι τα 100.000 είναι μηδαμινά.

 

Για μένα το Τ είναι μια αξιόλογη λύση πόλης και γρήγορης βόλτας....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το doctor

΅Καλως ορισες φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Το avatar σου είναι αυτό που φαντάζομαι????

 

Καλωσήρθες στην παρέα μας. Όπως βλέπεις θα σε κάνουμε να ξιλωθείς σύντομα!!

Link to comment
Share on other sites

Το avatar σου είναι αυτό που φαντάζομαι????

το ονομα σου (θηλυκο) με κανει να πιστευω οτι απαντηση του στιλ ' το ζουμεροτεροτεροτερο μπεργκερ μακ πουσι' δε θα ηταν σωστο να δωσω( )

σοβαρα τωρα

αν ενοχλει..... και ο,τι ενοχλει φευγει τωρα... γνωριζω οτι φιλοξενουμαι εδω

Καλωσήρθες στην παρέα μας.

θνξ

Όπως βλέπεις θα σε κάνουμε να ξιλωθείς σύντομα!!

ελπιζω να βρεθει μια ευκαιρια σε δευτερο χερι να αρχησω να ξιλωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...