Jump to content

Γεια σας!


maddim

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα colt z30 1.3 (μάλλον αυτόματο). Έγινα μέλος για να συζητήσω και να μάθω περισσότερες πληροφορίες. Υπάρχει κανένα μέλος με τέτοιο αυτοκίνητο εδώ; Ποιές οι εντυπώσεις του; Ποιά η αξιοπιστία του συγκεκριμένου;

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club!!

Κάνε λίγο υπομονή και κάποια από τα παιδιά θα σε ενεργοποιήσει και θα έχεις πρόσβαση σε όλες τις ενότητες και θα σου λυθούν όλες η απορίες!;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!


 


  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.

  • Η Eνεργοποίηση του λογαρισμού σου θα γίνει σύντομα και θα αποκτήσεις πρόσβαση σε όλες τις θεματικές ενότητες του CLUB !!

  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! smile.gif

Καλή διαμονή! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ξεκινήσω νέο θέμα;

Ενδιαφέρομαι να αντικαταστήσω το Acura intergra μου με κάτι σε λιγότερα κυβικά και πιο οικονομικό. Έχω καταλήξει σε Jazz CVT (1st gen) ή Colt (z30 πάντα μου άρεσε) auto 1.3. To Jazz το γνωρίζω και είναι πάρα πολύ καλό. Η μετάδοση του colt μου είναι άγνωστη. Είναι αυτόματο κλασικό (με μετατροπέα ροπής), είναι αυτόματης σύμπλαξης (άρα συμαβατικό κιβώτιο με ηλεκτρουδραλικό μηχανισμό για τον συμπλέκτη) είναι κάτι άλλο;. Πόσες ταχύτητες έχει και αν γνωρίζει κανείς αν η απόδοση και αξιοπιστίς είναι ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

maddim καλώς ήρθες.

Απο όσο γνωρίζω είναι το δεύτερο (συμβατικό κιβώτιο με ηλεκτρουδραλικό μηχανισμό για τον συμπλέκτη) 6 σχέσεων.

Ένα μέλος έχει σίγουρα αυτόματο, εαν δει το πόστ σου...

Τώρα για τα υπόλοιπα,''απόδοση, αξιοπιστία'' , οτι πούν οι γνώστες και οι κάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

maddim καλώς ήρθες.

Απο όσο γνωρίζω είναι το δεύτερο (συμβατικό κιβώτιο με ηλεκτρουδραλικό μηχανισμό για τον συμπλέκτη) 6 σχέσεων.

Ένα μέλος έχει σίγουρα αυτόματο, εαν δει το πόστ σου...

Τώρα για τα υπόλοιπα,''απόδοση, αξιοπιστία'' , οτι πούν οι γνώστες και οι κάτοχοι.

 

πολυ σωστα τα λεει ο Δημητρης για το σασμαν,ειναι ενα παραδοσιακο αυτοματο κιβωτιο που σου θυμιζει αμαξι 20ετιας στις αλλαγες,στην αρχη εβγαζε καποια θεματακια με τις ταχυτητες αλλα μετα με καποιες ρυθμισεις στο σασμαν αυτα λυθηκαν!

δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ jazz-colt !το μονο υπερ που εχει το colt ειναι η δυναμη!σε ολα τα αλλα ειναι καλυτερο το jazz και ειδικα το cvt !το μονο που του λειπει ειναι δυναμη!

το jazz ειναι ενα αυτοκινητο που θα το παρεις και δεν θα σε απασχολησει κατι,και ας εχει 100,000 χλμ!το colt ειναι και αυτο αξιοπιστο φυσικα αλλα καμια σχεση η ποιοτητα κατασκευης!

για μενα εαν θες αυτοματο πας για jazz με κλειστα ματια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η δική μου εντύπωση επίσης. Για το Reload τι λέτε; Υπήρχε κάτι άλλο πριν από αυτό αντίστοιχο; Αν δεν κάνω λάθος το reload είναι έκδοση 2007 ή 2008.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...