Jump to content

Κολτάκηδες γεια σας!


Recommended Posts

Με λένε Φοίβο από Ν.Ηράκλειο και σπουδάζω στα ΤΕΙ Πειραιά με τον συνάδελφο Und3r!

 

Είμαι ο ευτυχής ημι-κάτοχος ενός πράσινου περσινού Colt 1.3... Έχω και ένα 106 του 99! Και των δύο έχω πετάξει τα μάτια έξω. Έχω τρακάρει 3 φορές με το 106, τη μία φορά με τη μάνα μου συνοδηγό, μπορείτε να φανταστείτε τι άκουσα όταν βγήκαμε από το αμάξι και επιβεβαίωσαμε ότι είμαστε ΟΚ - παρότι και τις 3 φορές δεν έφταιγα... 5500 ευρώ ζημιά... το έφτιαξα με 2500. Τη 2η φορά έσπασε η βάση του κινητήρα ενώ οδηγούσα στην Πειραιώς, έχασα τον έλεγχο και έπεσα πάνω σε ένα κάγκελο! Την 3η φορά με πάτησε ένα φορτηγό, ήταν η μοναδική φορά που φοβήθηκα ότι θα σκοτωθώ - και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Το κολτάκι μου το έχουν φάει 2 φορές στον αριστερό καθρέφτη και έχει και ένα ελαφρύ γρατζούνισμα στις αριστερές πόρτες χωρίς βαθούλωμα ευτυχώς, έχει ένα ξύσιμο μπροστά από μία γκόμενα που έκανε όπισθεν πάνω μου (πρώτο στουκάρισμα του Colt, φανταστείτε την έκφρασή μου στο τότε ολοκαίνουριο αμάξι που το πήρα μετά από την 1η φορά που στούκαρα το 106), και ένα ξύσιμο στο αριστερό πίσω φτερό οδήγησα 30 μέτρα μεθυσμένος όπισθεν (την είχα δει Σουμάχερ) και έπεσα σε έναν κάδο απορριμάτων. ΧΑΧΑΧΑ καμένο.

 

Στο Colt μ""αρέσει ο κινητήρας του!

Δεν μ""αρέσει που παίρνει κλίσεις!

Μ""αρέσει το ταμπλώ του επίσης...

 

Θέλω όταν μεγαλώσω να πάρω ένα OPC!

 

Und3r ΜΛΚ ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ Ε.

 

Τι άλλα; Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

καλωσηρθες φιλε!

πρσοσεχε βρε,και εσυ και το colt σου!

παντως πραγματι κατι πρεπει να τρεχει με εσενα!

καλα στις 4 το πρωι καθησες και ποσταρες???

Link to comment
Share on other sites

Στο Colt μ""αρέσει ο κινητήρας του! Μ""αρέσει το ταμπλώ του επίσης...

 

Ε μάλλον είναι και τα μόνα που έχουν απομείνει άθιχτα στο αυτοκίνητο! :lol: :lol: :lol:

Καλωσήρθες στην παρέα μας...

BTW, περί τίνος πρόκειται η υπογραφή σου;

Link to comment
Share on other sites

@ToyMaker

Αυτή η πρόταση οδηγεί σε λογικό παράδοξο. Αν ό,τι σου λέω είναι ψέμα, τότε αυτή η πρόταση (ό,τι σου λέω είναι ψέμα) είναι ψευδής αρά δεν είναι αλήθεια, άρα ό,τι σου λέω είναι αλήθεια, άρα ό,τι σου λέω είναι ψέμα είναι αληθής πρόταση δηλαδή ό,τι σου λέω είναι όντως ψέμα, άρα αυτό που μόλις σου είπα είναι ψέμα κοκ...

 

@G47

Πόσταρα στις 4 ναι, τότε γύρισα σπίτι :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή! :) Το πρόβλημα με μένα και τις στούκες είναι ότι δεν πέφτω εγώ πάνω τους - αυτοί πέφτουν πάνω μου... Ομολογώ, 1 χρόνο μετά τη πρώτη δυνατή μου στούκα (τότε που διέλυσα το 106 μου) ακόμα φοβάμαι να ανοίγω το αμάξι μέσα στη πόλη... Βλέπω σταματημένους σε STOP και φοβάμαι ότι θα βγουν ακριβώς όταν θα πάω να περάσω (έτσι τράκαρα την πρώτη φορά). Επίσης έχω σταματήσει να κάθομαι δίπλα από φορτηγά στα φανάρια (έτσι τράκαρα τη 3η φορά που ήμουν δεξιά από ένα φορτηγό, ανοίγει το φανάρι, κόκκαλο εγώ, και ο φορτηγατζής με πήρε παραμάζωμα γιατί αποφάσισε out of the blue να στρίψει δεξιά... - στο φανάρι Ιφιγενείας και Τατοΐου, στο ρεύμα προς Εθνική... :( ). Ε και με το αλκοόλ όπου είναι η μόνη στούκα που φταίω πάνω στο τότε σχεδόν τέλειο Colt (είχε μια γρατζουνιά μπροστά)... δεν έχω πια σχέσεις! Πλέον πίνω μόνο coca cola και καφέ! Πολύ καφέ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vergere,

 

Με τέτοια κακοτυχία που σε δέρνει, όταν κάποια στιγμή συμμετάσχεις σε εκδήλωση του club, θα πρέπει να φροντίσεις να είναι ορατό από όλους, ποιός είσαι...

Ξέρεις, ας κρατάμε και αποστάσεις ασφαλείας, γιατί ποτέ δεν ξέρεις ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vergere,

 

Με τέτοια κακοτυχία που σε δέρνει, όταν κάποια στιγμή συμμετάσχεις σε εκδήλωση του club, θα πρέπει να φροντίσεις να είναι ορατό από όλους, ποιός είσαι...

Ξέρεις, ας κρατάμε και αποστάσεις ασφαλείας, γιατί ποτέ δεν ξέρεις ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Είχε πει ο Camus με ένα πολύ ωραίο στιχάκι:

 

Within the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer. - ελληνιστί γυρνάει ο τροχός ρε μάστορα, γύρναει η τύχη... δεν μπορείς να είσαι συνέχεια άτυχος (εκτός και αν προκαλείς την τύχη σου συχνά).

 

Εγώ δεν την προκαλώ.

 

Έτσι πιστεύω δηλαδή, δε με θεωρώ παλαβό σαν κάτι άλλους. :)

 

 

 

 

 

Αλλά...

 

Έχω την εντύπωση ότι συγκεκριμένα ΕΣΥ αντί να κρατάς απόσταση θα με πηγαίνεις καροτσάκι... Σου""χει τύχει ποτέ ο μπροστινός σου να πατήσει τόσο δυνατά φρένο και να τρελαθείς στις μανούβρες για να μην πέσεις πάνω του;;; :p :P:P

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε ότι διαφωνώ με την μετάφραση του πολύ ωραίου στίχου που παρέθεσες, σε βεβαιώνω ότι... δεν έχω σκοπό να σε πηγαίνω καροτσάκι !!!!!

 

Για να κλείσω και με μια ακόμα παροιμία, ο σοφός (?) λαός λέει, "Οποιος φυλάει τα ρούχα του, του μένουν ... τα μισά !!" :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, περίμενε!

 

Τι λέει ο σοφός γι""αυτούς που δεν τα φυλάνε καθόλου τα ρούχα τους; :p

 

(και γιατί διαφωνείς με την ελεύθερη μετάφραση μου του στίχου του Camus; :p )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...