Jump to content

Νεο (υποψηφιο) μελος !


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!!! Πάντα με ασφάλεια στους δρόμους!!! Με υγεία και χαρά!!!

Το όνομα μου είναι Γιώργος, δεν είμαι κάτοχος colt, αλλά ίσως γίνω ενός 1.3, 3δ-5δ-εξοπλισμό δε ξέρω ακόμα...

Για το λόγο αυτό έψαξα στο INTERNET, είδα φως, χτύπησα την πόρτα, προς στιγμήν νόμισα ότι δεν θα μου ανοίξει κανένας...

Αλλα οκ... Με χαρά είδα την πόρτα να ανοίγει...

Ανυπομονώ να διαβάσω για το αυτοκίνητοοοοοοοοο..................... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.

 

Για να έχεις πλήρης πρόσβαση στο Forum δεν έχεις παρά να δημιουργήσεις το δικό σου Garage εδώ, παρουσιάζοντας το αυτοκινητό σου. Οδηγίες για την δημιουργία Garage θα βρεις εδώ.

 

Καλή παραμονή! :D

Link to comment
Share on other sites

GEOGEPL καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να είστε όλοι καλά!!! Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!

 

Θα περάσω και από το garage να γράψω για τα αμάξια μου...

 

Παρατήρησα ότι δεν είχα πλήρη πρόσβαση στο forum, ο λόγος ήταν ότι δεν έχω γράψει στο garage, μάλλον???

 

Που λέτε σκέφτομαι να αντικαταστήσω ένα οικογενειακό αυτοκίνητο 1600cc (octavia tour ’06), προς χάριν ενός μικρού έως 1300cc... για λογαριασμό του πατέρα μου...

Οι λόγοι ειναι οικονομικοί, αλλά και πρακτικοί...

Οικονομικοί όσων αφορά την κατανάλωση, τα τέλη, τη συντήρηση του κλπ...

Αλλά και πρακτικοί, αφού ένα μικρό αυτοκίνητο, χαρίζει ευκολία στης αστικές μετακινήσεις (κατά 85% για τέτοια προορίζεται η χρήση του), εύκολο παρκάρισμα κλπ...

Ωστόσο θα πρέπει να ειναι άνετο και ευρύχωρο στο εσωτερικό του καθώς και στο χώρο αποσκευών του...

Να ειναι αξιόπιστο όσων αφορά τις βλάβες, οικονομικό στην απόκτηση του, στη κατανάλωση του, καθώς και στη συντήρηση του (απουσία ιμάντα, φθηνά service, απουσία βλαβών κλπ)...

Αλλά να διαθέτει ένα καλο μοτέρ (όσων αφορά τις επιδόσεις του), το οποίο θα μπορεί να κάνει και ένα ταξίδι με 2 άτομα και φορτωμένο για 300-400 χιλιόμετρα σε εθνικο-επαρχιακό-ορεινό με στροφές δρόμο (4-5 φορές το χρόνο)... Να ειναι σταθερό και ασφαλές στο δρόμο, με καλή παθητική και ενεργητική ασφάλεια και ορατότητα προς όλες τις κατευθύνσεις...

 

Έτσι με βάση τις παραπάνω απαιτήσεις, σκέφτηκα και το colt!!!

 

Αν κάποιος πιστεύει ότι στις παραπάνω απαιτήσεις το colt κάπου υστερεί, πραγματικά θα του ήμουν ευγνώμον, να διάβαζα την άποψη του!!!

 

Καλώς σας βρήκα και πάλι όλους παιδιά, χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο χωρους εισαι οκ(ειδικα αν παρεις το 5πορτο),αλλα εχει το καλο οτι αυξομειωνεις χωρο πορτπαγκαζ πισω επιβατων κ εισαι οκ

Απο γκαζι εισαι οκ κ με το παραπανω μιας κ ειναι το πιο γρηγορο ατμοσφαιρικο 1,3 μετα το ραλι κ το παλιο σουιφτ(που ηταν της προηγουμενης 10ετιας)

Απο μηχανικα μερη -σκυλι

Απο σερβις ουτε φτηνα ουτε ακριβα,αναλογως που θα πεσεις,αλλα το κακο ειναι οτι ανηκουμε στον Ομιλο Σαρακαη κ τα ανταλλακτικα εχουν καποια καθυστερηση

το 1,3 ειναι οικονομικο ,στο να το αποκτησεις κ στη καταναλωση,αρκει να μην εχεις βαρυ ποδι γιατι τοτε τρωει

Απο στριψιμο,μαπα το καρπουζι με τα μαμα αμορτισερ-εκτος κ αν αλλαξεις αναρτησεις οποτε ,θα βρεις μια χρηση τομη

Ελπιζω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Ενα μείον ακόμα είναι η κακή ορατότητα απο την μπροστινή αριστερή κολώνα (Α PILAR) λόγω σχεδίου και πάχους.

Κάνε και ενα τέστ ντράιβ να πάρεις μια γεύση.

Link to comment
Share on other sites

Οντως αλλα δεν το εγραψα αυτο γιατι δεν ξερω αν το καινουριο το εχει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, για τις απαντησεις...

 

Αυτο με το Σ και τα ανταλακτικα, οντως ειναι ενα μεγαλο μειον... το γνωριζω διοτι εχω honda...

 

Test drive οπωσδηποτε θα κανω... Αν και ειχα οδηγησει μιας φιλης (προ διετιας) και μου ειχε φανει καπως ψιλο-βαρκα, βεβαια ειχα το rallye εκεινη την εποχη (και στιμενο μαλιστα) οποτε τα κριτηρια μου ηταν καπως απαιτητικα!!!

 

Αναμεσα στο colt 1300cc και στο swift 1300cc??? Τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...