Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας φιλοι κολτάκηδες

 

Παροτι έχω συστησει σε πολλούς φίλους μου να αγοράσουν κολτ τούρμπο, όταν πήρα αυτοκίνητο το 2004 δεν υπήρχε οποτε πήρα ένα φιέστα 1600 στο οποίο έκανα μαζί με το μηχανικό μου κάποιες μετατροπές (εκκεντροφοροι, άνοιγμα αυλών, πολλαπλή εισαγωγής, εξάτμιση70 χιλ. και τουρμπίνα MHI TD04HL - 16Τ.

 

Δεν έχω μετρήσει την ιπποδύναμη ακόμα και μάλλον δεν πρόκειται, καθώς δεν με ενδιαφέρει πόση δύναμη θα βγάζει. Υπολογίζω γύρω στα 240 άλογα στο 0.8 μπαρ πίεσης.

 

Δεν με ενδιαφέρουν οι κόντρες, το αυτοκίνητο το έφτιαξα για να δω αν οι μελέτες που έκανα για την πολλαπλή που έφτιαξα είναι σωστές και καλό θα είναι κανέναν να μην ενδιαφέρει, καθώς το αυτοκίνητο είναι απλά μεταφορικό μέσο και έτσι πρέπει να λογίζεται, εκτός αν ασχολούμαστε με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό, σε ελεγχόμενους απο την κίνηση χώρους ή έχουμε πάθος με την μηχανολογία και κάνουμε τις μετατροπές μόνοι μας (ή άντε με μικρή βοήθεια)

 

Επίσις καλό θα είναι οποιος κάνει μετατροπές να εμπιστεύεται μόνο τίμιους και καταξιωμένους βελτιωτές ή να μάθει να τις κάνει μόνος του, διοτι πρόκειται να ανακαλύψει οτι η ενασχόληση με την μηχανολογία είνα καλυτερη απο το να βγαίνεις το βράδυ και να ψάχνεις άλλους για να "πατήσεις" βάζοντας σε κίνδυνο τον εαυτό σου, τους συνεπιβαίνοντες, τρίτους και να εκλύεις στο περιβάλλον 3 με 4 κιλά αέρια του θερμοκηπίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.

 

Για να έχεις πλήρης πρόσβαση στο Forum δεν έχεις παρά να δημιουργήσεις το δικό σου Garage εδώ, παρουσιάζοντας το αυτοκινητό σου. Οδηγίες για την δημιουργία Garage θα βρεις εδώ.

Πιστευω οτι θα εχουμε θεματακι καλο με το γκαραζ σου-Ενημερωσε μας αναλυτικα

Καλή παραμονή! :D

Link to comment
Share on other sites

turbomaniac καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

καλως ήρθες φίλε!

 

ετσι ειναι οπως τα λές.

 

Με τι ασχολείσαι αλήθεια?

 

Δημοσιος υπαλληλος. αλλα δεν θελω να πω περισσοτερα προσωπικα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιος υπαλληλος. αλλα δεν θελω να πω περισσοτερα προσωπικα στοιχεια.

 

εννοώ αν σχολείσαι με μηχανικινητα με κάποιο τρόπο.

καλη σου παραμονή, σε περιμένουμε σε συνάντηση μας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...