Jump to content

Νεος...


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Νέος ... στο forum! Παλιός με το colt!

 

Χαίρομαι πολύ που βρίσκω ένα τόσο καλά οργανομένο, όπως φαίνεται, forum για το coltακι...

Ήμουν κάτοχος ενός colt 1.3 προηγούμενης γενιάς που με ταξίδεψε μέχρι τις 122.000 χλμ 98-04. Τώρα οδηγάω ένα Mazda 3...

Εδώ και δύο μέρες υπάρχει και πάλι ένα coltaki ,1.3 5θ, στην οικογένεια το οποίο αγόραστηκε μεταχειρισμένο και όπως καταλαβαίνετε αναζοπυρώθηκε το ενδιαφέρον!

Μετά από μικρή χρήση έχω παρατηρήσει κάποια μικρά πρόβληματακια ... ελπίζω... και πιστεύω ότι θα βρω μερικές απαντήσεις εδώ !

 

 

Χαιρετώ το forum και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ηρθες και καλό διάβασμα !

Να είσαι σιγουρος οτι η τεχνογνωσία που είναι συγκεντρωμένη σε αυτό το φόρουμ, δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο !! Επίσης και η προθυμία όλων να βοηθήσουν-ενημερώσουν ΑΝ ξέρουμ

Και πάλι καλως όρισες !!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά !

 

axolotl... αυτή την εικόνα έχω και εγώ, όσον αφορά τουλάχιστον, την θεματολογία και την διάρθρωση του forum. Νομίζω ότι αυτό θα δω και όταν θα μου επιτραπεί να προχωρήσω στα ενδότερα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

Διάβασε σε παρακαλώ τους κανόνες λειτουργίας.

 

Μετά κάνε το εξής:

 

-Πατησε στο επάνω μέρος της σελίδας "Πίνακας Ελέγχου Μέλους" > Ομάδες Μελών > Επιλογή Ομάδας "Members" > κλικ στο κουμπί "Υποβολή"

 

Ο λογαριασμός σου θα ενεργοποιηθεί σύντομα και θα έχεις πρόσβαση σε όλες τις ενότητες.

 

Μέχρι να ενεργοποιηθείς, ξεκίνα να ποστάρεις στις ενότητες Πώς μάθατε για το Colt//Club.gr? και Ποιοοο Colt Έχετε/Οδηγείτε?.

 

Kαλή παραμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες, ελπίζω να ανταποκριθεί το κλάμπ στις προσδοκίες σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας, σίγουρα με λίγο ψάξιμο θα ανακαλύψεις τα πάντα γύρω από το αμαξάκι! Είναι το facelift?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι όλους για το θερμό καλωσόρισμα!!!

Και ναι! ήδη βρήκα αρκετά σχετικά με αυτά που με απασχολούν!

Και χαίρομαι γιατί εκτός από τα θέματα των βελτιώσεων που απασχολούν πολλούς, υπάρχει και σοβαρή ενασχόληση με τεχνικά θέματα-προβλήματα.

 

Για να καταλάβετε ... μου αρέσει το γκάζι και το αυτοκίνητο, αλλά απο εκεί και πέρα το προτιμώ χωρίς ιδιαίτερες παρεμβάσεις στα μηχανικά, για λόγους αξιοπιστίας και κόστους, δηλαδή πρότιμώ να αγοράσω ότι καλύτερο μπορώ με τα χρήματα που διαθέτω ευθύς εξ 'αρχής.Όταν έρθει η ώρα για αλλαγή σε κάποιο αναλώσιμο θα ψάξω να βρω κάτι καλό π.χ. λάδι , ανάρτηση , εκτός αντιπροσωπείας και τις περισσότερες φορές με χαμηλότερο κόστος.Για θέματα εμφάνισης δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα μετά την επιλογή του αυτοκινήτου.

 

Για να επανέλθω λοιπόν στην ετνύπωση που μου προκάλεσε το forum, θέλω να πώ μπράβο σε όλους εδώ που όταν υπάρχει κάποιο θέμα-πρόβλημα με το coltaki ψάχνονται, ενοχλούν τα συνεργεία, ανταλλάσουν γνώμες και προσπαθούν να βρουν τι καλύτερο μπορεί να γίνει.

Στο αντίστοιχο forum για το Μazda3 που έχω, ιδιαίτερα στην αρχή της λείτουργίας του αλλά και τώρα απ'ότι έχω διαπιστώσει, οι ανησυχίες περιορίζονται σε ζάντες, αεροτομές , λαμπάκια και λοιπά χάρχαλα άνευ ουσίας... Υπάρχουν κάποιοι δύστυχοι που ποστάρουν και λένε ... κάνει τακ τακ τακ , τουκ τουκ τουκ , γιατι κάνει αυτό εκείνο , το άλλο και η μόνιμη απάντηση από κάποιους ''γνώστες'' είναι : ...δεν είναι τίποτα μωρέ, ...φυσιολογικό είναι (λες και μιλάς με την αντιπροσωπεία) , ...δεν παθαίνει τίποτα το mazda και στρουθοκαμηλισμοί να είμαστε όλοι καλά και χαρούμενοι με την αυτοκινητάρα μας... Είχα προσπαθήσει αρχικά να ενημερώσω για θέματα που είχα αντιμετωπίσει και λύσει ώστε να ξέρουν οι υπόλοιποι και αντίστοιχα να μάθω τι παίζεται για κάποια άλλα, αλλά καμία ανταπόκριση ...

 

Όπως καταλαβαίνετε τώρα βγάζω το απωθημένο που είχα με το mazdaki μου καθώς δεν μπορούσα να έχω κάτι αντίστοιχο ... και συγχρόνως χαρά που το βρίσκω αυτό για το coltaki και μάλιστα έτοιμο!

Ευχαριστώ και πάλι παίδες !!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες φιλε.

εδω σιγουρα θα βρεις τα παντα οσον αφορα το coltακι, απλα θελει αρκετο διαβασμα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια...

προσπαθούμε να έχουμε ενα επίπεδο και ώς ενα σημείο το έχουμε καταφέρει..

εχεις πολλά να διαβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας, σίγουρα με λίγο ψάξιμο θα ανακαλύψεις τα πάντα γύρω από το αμαξάκι! Είναι το facelift?

 

οχι. ...νομίζω ... είχε γίνει facelift μεταξύ 2004-2008;

Σίγουρα δεν είναι το facelift που πουλιέται τώρα. Είναι μοντέλο '06, 1.3 5θ, μαύρο, το πήρα με 29.500χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικα αλλαγες δεν εχουν γινει στα αυτοκινητα, απλως υπαρχουν καποιες διαφορες στον εξοπλισμος τους....

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικα αλλαγες δεν εχουν γινει στα αυτοκινητα, απλως υπαρχουν καποιες διαφορες στον εξοπλισμος τους....

 

Έχει

ζάντες αλουμινίου (όχι εκέινες που προεξέχουν προς τα έξω) με 195/50/15

a/c με τις ενδείξης θερμοκρασίας γύρω από το ζεστό - κρύο , δουλεύει αυτόματα ; είναι αυτοματο a/c ; ... δεν νομίζω, δεν το έχω ψάξει...

όχι προβολέις ομίχλης, υπολογιστή ταξιδίου με τις ενδείξεις του radio/CD στην οθόνη, τα πίσω καθίσματα πάνε μπρος πίσω, ανάκληση , βγαίνουν, απόληξη εξάτμισης, τρία προσκέφαλα πίσω... δεν ξέρω τι άλλο χαρακτηριστικό να σας πώ...

 

Πιό μοντέλο έχω τελικά ; για invite μου μοιάζει. ΄Εβγαινε το reload τότε ?

είμαι καλός;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αναφερεις ειναι αναλογα την εκδοση του αυτοκινητου....

Εγω αναφερω οτι δεν υπαρχουν αλλαγες στο σχημα εξωτερικα απο 04-08

και μονο αλλαγες μεσα...

Δες εδω εχει τις διαφορες: http://www.mitsubishi-motors.gr/technicals.cfm?car_id=8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά ήθελα να μάθω αν είναι το καινούριο!

 

Θα αγαπήσεις το κλαμπ μας για την αξιοπιστία του και την άπειρη πληροφορία που θα ψαρέψεις από δω μέσα! Μιας και φαίνεσαι άνθρωπος που ψάχνεται θα χαρούμε να δούμε και τις δικές σου εμπειρίες στα αντίστοιχα θέματα και φυσικά να σε γνωρίσουμε από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

starlet84... και εγω στα επίπεδα εξοπλισμού αναφερόμουν, απλά έψαχνα να δω αν τα επίπεδα εξοπλισμού και η ονομασία τους ήταν πολύ διαφορετικά από αυτά που υπάρχουν τώρα! thanx πάντως!

 

athina... να σου πω και την αλήθεια, για το facelift '09 ... ... έστι και έτσι, ειδικά το 5θ, δεν μου αρέσει ...

Για το προηγούμενο colt γνωρίζω κάποια πραγματάκια , αλλά νομίζω ότι αρκετοί εδώ θα έχουν καλύτερη εικόνα, μιας και και εγώ το είχα δώσει σχετικά γρήγορα (το μετάνοιωσα σε ένα βαθμό) και δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα... Για mazda 3 ξέρω! να σας πω ?

Θα χαρώ να σας δω από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

από Χίο είμαι και μεγάλωσα εκεί, γονείς-αδέλφια, καλοκαίρια ...

Αθήνα έζησα περίπου 8 χρόνια ...φίλοι ... μάλλον θα ξαναγυρίσω...ελπίζω... δεν ξέρω ...

Πάτρα είμαι τώρα !

 

Καλή κουράγιο-επιτυχία! Περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ... θα έχεις και garage δλδ ... μια χαρά !

 

Εγω Πολεμική Αεροπορία, Τηλεπικοινωνίες -Ηλεκτρονικά.

Οχι γυναίκα-παιδιά ...λέω να πάρω σκυλιά.

Για το αφμ να ρωτήσω τον δικηγόρο μου ... είναι βιτρίνα η ΠΑ

 

Έχει πολλές συμμετοχές από Πάτρα το club?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...