Jump to content

Γεια σας παιδες!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Για σας κι απο μενα ειμαι υποψηγιος αγοραστης του colt czt-corsa gsi-peugeot 207 gt. Προς το παρον εχω ενα corolla 2003 μοντελο 1400 κυβικα και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο σε οτι γουσταρω να κανω απο ταξιδι μεχρι ανελεητο λιωσιμο.

Πριν λιγες μερες που το ειδα στην αντιπροσωπεια μου αρεσε παρα πολυ το μονο που με χαλασε ηταν το εσωτερικο κατι πλαστικα λευκα με γαλαζιο σαν γυναικειο μου φανηκε.

Αυτα για αρχη θα ριξω ενα ψαξιμο γενικα να δω τι παιζει.

 

Κατι τελευταιο ειμαι και στο corollaclub και ξερω απο κανονες γεκινα και διαφορα απλα εδω δεν με αφηνει να δω τα περισσοτερα θεματα. Εχει σχεση με τον αριθμο των post που πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στην παρεα μας!

 

Σε λιγες μερες θα ενεργοποιηθει ο λογαριασμος σου και θα χεις προσβαση σε ολες τις ενοτητες.

Καλο διαβασμα και ελπιζω να αποφασισεις για το CZT (δε θελει και πολυ αμα δεις τι μπορεις να κανεις στο Τ θα καταλαβεις!

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι περνει ευκολα αλογα και με μια αναρτηση ξεφτιλιζει πολυ πιο ακριβα αμαξια σε ευθεια και στροφες. Αυτο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι η αξιοπιστια δεν θελω να μπλεξω με προβληματα καλοεμαθα με το corollaki.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας!

 

Έτυχες σήμερα που όλοι έφυγαν για την πανελλήνια συνάντηση μας, κάνε λίγο υπομονή θα μας γνωρίσεις όλους.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι περνει ευκολα αλογα και με μια αναρτηση ξεφτιλιζει πολυ πιο ακριβα αμαξια σε ευθεια και στροφες. Αυτο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι η αξιοπιστια δεν θελω να μπλεξω με προβληματα καλοεμαθα με το corollaki.

καλως ηλθες, αλλα θα μας κουφανεις τελειως!!!

 

μιλας για αξιοπιστια, και αναφερεις opel και peugeot, μπροστα σε μια mitsubishi??? με 7 χρονια εγγυηση σε ολα??? και εχεις και γιαπωνεζικο???

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες...

 

Όσο για αξιοπιστία σε γενικές γραμμές κρίνετε πέρα για πέρα αξιόπιστο!

 

Το πλέον αρνητικό του αυτοκινήτου είναι η ανάρτηση του και το πλέον θετικό ο κινητήρας του!

 

Με το καλό η απόφαση!

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον αρνητικό του αυτοκινήτου είναι η ανάρτηση του και το πλέον θετικό ο κινητήρας του!

 

+1

Λακωνικά,συνόψισες τα πάντα!!!

 

Καλωσόρισες και είθε να πάρεις τη σωστότερη απόφαση για σένα!

Link to comment
Share on other sites

Το πεζο μου αρεσει τρελα μεσα εξω, αυτη η πανοραμικη τα σπαει, αλλα με φοβηζει η αξιοπιστια. Για το κορσα εχει δοκιμαστει αρκετα ενα opc με πολυ σκισημο στα 15000 χιλιομετρα και δεν καει σταγονα λαδι αλλα εχει πολυ μεγαλο επιτοκιο και ειναι καπου στα 2000 πιο ακριβο(gsi).

 

Το κολτ ειναι εργαλειο πολυ ομορφο αλλα με χαλαει το εσωτερικο λιγακι.

Βγαινει με ηλιοροφη και ποσο κοστιζει αν ξερεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι, newbi.gif μόλις απέκτησα ένα Colt Cabrio 150 hp το οποίο δεν μπορώ να οδηγήσω λόγω απαγωγής (από τη γυναίκα μου) :D :D :D Είναι ένα άριστο οικογενειακό αμάξι για 2 άτομα, πολύ αργό για να μην δακρύζεις :p και απίστευτα άσχημο για μην σε ματιάζουν :roll:

 

Βρήκα το φόρουμ σας μέσω ενός λινκ του μέλους "antonys" στο www.modelteam.gr , είναι φόρουμ για τηλεκατευθυνόμενα, ελπίζω να τα πούμε σε κάποια συνάντηση, καλή συνέχεια friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε και οι δύο...!

 

Savvase12 περνάω τη φάση σου... Πράγματι το 207 φαίνεται πολύ περιποιημένο μέσα - έξω... ειδικά σε αυτό το λευκό χρώμα είναι όλα τα λεφτά... αλλά νομίζω με το czt δε μπορώ να το συγκρίνω...Ούτε σε επιδόσεις ούτε σε ψυχή... Δε ξέρω αν μπορώ να βάλω οτιδήποτε πάνω από την αξιοπιστία του ιάπωνα, και όπως λέει και μια ψυχή, αυτή η τουρμπίνα δε συγχωρεί εύκολα...

 

Κάνε test drive σε όσα σε ενδιαφέρουν και με το καλό να επιλέξεις αυτό που αισθάνεσαι ότι σου ταιριάζει περισσότερο.

 

Καλή διαμονή και καλό διάβασμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει με ηλιοροφη και ποσο κοστιζει αν ξερεται?

 

To colt βγαίνει με ηλιοροφή αλλά μόνο το cz3 και στοιχίζει κοντά στα 14.500 (τουλάχιστον τόσο το πήρα εγώ πέρσυ τον Μάρτιο). Αλλά έχει πολύ καλό γκάζι και το 3άρι μη το φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το παρει η κοπελα μου το reload σε ασπρο τον σεπτεμβρη οποτε ξερω και τιμες για το 1,3 μονο για ηλιοροφη δεν ηξερα. Ευχαριστω παντως ελισαβετ.

Σιγουρα ο ιαπωνας ειναι αξιοπιστος αλλα αμα δειτε το 207 το εσωτερικο θα παθετε πλακα. Μεχρι και ανθρακονηματα εχει(λοοκ εννοειται) αλλα τα λαδακια του τα τσιμπαει. Εχω ξεκινησει ηδη το διαβασμα..........

 

kepas βλεπω εχεις λιγα μνμτα αρα εισαι καινουριος. Γιατι τοσο πορωμενος μηπως το πηρες τωρα και εχεις παθει τη πλακα σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου!Καταρχας ειναι θεμα προτεραιοτητων το τι θες!Αν θες ομορφο κ ποιοτικο ταμπλο παρε το 207 να το κανεις κ χαζι,αν θες κατι καλυτερο overall παρε το czt!Απλα.Οσο για το gsι?Αστο,παραειναι βαρυ,ακριβο κ μαλθακο σε ολα.Καμια σχεση δλδ με το opc!

Οσο για την αξιοπιστια τι να σου πω?Εχεις γιαπωνεζικο κ βλεπεις.Φαντασου μια απτα ιδια για το Τ. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε both of you! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Σας ευχαριστω για τη διαμονη στο φορουμ σας,

Μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα σε φορουμ κατεληξα να παω σε ατμοσφαιρικο αυτοκινητο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο(οχι οτι με το κολτ δεν θα το ειχα) και να μη καιω τρελες βενζινες.

Ετσι εκλεισα το mazda 2 1,5cc το οποιο εχει γκαζακι καλο επειδη ειναι ελαφρυ οποτε καιει ικανοποιητικα.

Το κολτ δεν το επελεξα για το εσωτερικο του και γιατι αλλαζει το μοντελο.

Το μαζντα το εκλεισα σε λευκο χρωμα και θα ερθει τον ιανουαριο πηγε 17000 ευρω με 16αρες σποιλερ κλιματισμο αλλα δεν εχει esp γιατι δεν το εισαγει καθολου ο επισημος αντιπροσωπος.

Συγχαρτηρια για την αναβαθμιση του φορουμ σας!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...