Jump to content

Μήπως έχω κάνει λάθος;;;


Psilos

Recommended Posts

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου όλους τους Coltάκηδες...

 

Έμαθα για το site από έναν τρελό που είχε κολλήσει στον προφυλακτήρα του Colt μου (5θυρο, δυστυχώς) κατεβαίνοντας ένα απόγευμα την Εθνική έξω από το Allou Fun Park, λίγο πριν τελειώσει η εθνική και βγούμε στην Ποσειδώνος. Μόλις με προσπέρασε προσπαθήσαμε να επικοινωνήσουμε με χειρονομίες ώσπου είδα αυτό που μου έδειχνε: το αυτοκόλλητο με τη διεύθυνση του club...

 

Με την προοπτική ότι του χρόνου μάλλον θα έχω παιδί και του ότι το άλλο μας αυτοκίνητο (της κοπελιάς μου) είναι μια 3θυρη 147, αποφάσισα να πάρω το 5θυρο. Επειδή γενικά είμαι καυλόγκαζος αλλά κυρίως καυλοτίμονος και πάντα κυκλοφορώ με τα μηχανάκια συνήθως στη μία ρόδα, έχω αρχίσει να μετανιώνω για την ορθολογική επιλογή μου...

 

Με πολύ χαρά βέβαια παρατηρώ το 5θυρο να πατάει γρηγορότερα αυτοκίνητα στο δρόμο αλλά τι να το κάνεις που κάποια στιγμή κάποιος θα σε περάσει από πάνω...

 

Έχει κανείς την εμπειρία και από τα δύο αυτοκίνητα για να μου δώσει την αίσθησή του για το μέγεθος της διαφοράς;;; Σκέφτομαι να κάνω έτσι κι αλλιώς ένα test-drive του CZT την άλλη βδομάδα αλλά θα ήθελα και κάποιος να μου πει την άποψή του...

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλά χιλιόμετρα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!Οδηγικά το 5θυρο με το CZT βρίσκονται πολύ μακρυά...Η οδηγική του συμπεριφορά αλλά και η έκκριση αδρεναλίνης λόγω της τουρμπίνας κάνουν τη διαφορά...το πλαίσιο πιο στιβαρό (αλλά λιγότερο άνετο από πλευρά ανάρτησης και λογικό είναι) επιτρέπει στον οδηγό να ξεδιπλώσει τις αρετές του..

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι δεν έχει σημασία για μένα ο απόλυτος χρόνος αλλά η διασκέδαση...

 

Έχω διασκεδάσει απίστευτα στον πάγο με 10 χλμ/ώρα και έχω διασκεδάσει επίσης σε Group A Mitsu Evo 8 με λάστιχα χιονιού με καρφιά στη Σουηδία (συνοδηγός του Σουηδού πρωταθλητή Ράλλυ, του απίθανου Gustavsson...).

 

Έχεις υπόψη σου πόσες στροφές κάνει το τιμόνι του CZT από άκρη σε άκρη; Το δικό μου έχει σχεδόν 3 και δυσκολεύει στο μάζεμα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου όλους τους Coltάκηδες...

 

Έμαθα για το site από έναν τρελό που είχε κολλήσει στον προφυλακτήρα του Colt μου (5θυρο, δυστυχώς) κατεβαίνοντας ένα απόγευμα την Εθνική έξω από το Allou Fun Park, λίγο πριν τελειώσει η εθνική και βγούμε στην Ποσειδώνος. Μόλις με προσπέρασε προσπαθήσαμε να επικοινωνήσουμε με χειρονομίες ώσπου είδα αυτό που μου έδειχνε: το αυτοκόλλητο με τη διεύθυνση του club...

 

Με την προοπτική ότι του χρόνου μάλλον θα έχω παιδί και του ότι το άλλο μας αυτοκίνητο (της κοπελιάς μου) είναι μια 3θυρη 147, αποφάσισα να πάρω το 5θυρο. Επειδή γενικά είμαι καυλόγκαζος αλλά κυρίως καυλοτίμονος και πάντα κυκλοφορώ με τα μηχανάκια συνήθως στη μία ρόδα, έχω αρχίσει να μετανιώνω για την ορθολογική επιλογή μου...

 

Με πολύ χαρά βέβαια παρατηρώ το 5θυρο να πατάει γρηγορότερα αυτοκίνητα στο δρόμο αλλά τι να το κάνεις που κάποια στιγμή κάποιος θα σε περάσει από πάνω...

 

Έχει κανείς την εμπειρία και από τα δύο αυτοκίνητα για να μου δώσει την αίσθησή του για το μέγεθος της διαφοράς;;; Σκέφτομαι να κάνω έτσι κι αλλιώς ένα test-drive του CZT την άλλη βδομάδα αλλά θα ήθελα και κάποιος να μου πει την άποψή του...

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλά χιλιόμετρα σε όλους

 

 

 

Kαλως ηρθες φιλε μου....

Διαβασε εδω

 

 

viewtopic.php?t=42&start=45

Link to comment
Share on other sites

όπως κατάλαβες, κατάλαβα για ποιο λόγο με κυνήγαγες!!!

 

από τη βρώμα του αυτοκινήτου δεν κατάλαβες ότι ήταν μαύρο...με το δίκιο σου...

 

Στην τελευταία στροφή όμως γιατί έκοψες; εννοώ σε αυτή που κατεβαίνει από την εθνική στην πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

όπως κατάλαβες, κατάλαβα για ποιο λόγο με κυνήγαγες!!!

 

από τη βρώμα του αυτοκινήτου δεν κατάλαβες ότι ήταν μαύρο...με το δίκιο σου...

 

Στην τελευταία στροφή όμως γιατί έκοψες; εννοώ σε αυτή που κατεβαίνει από την εθνική στην πειραιώς

 

Αν θυμάμαι καλα,απο την αρχή της στροφής μέχρι το τέλος σου έκανα νοήματα και εσύ κοίταγες μπροστά με το πόδι κολλημένο στο γκάζι!!

Link to comment
Share on other sites

καλά, πρέπει να ήμουν στον κόσμο μου...!!!

 

ποιος ξέρει τι θα έλεγες από μέσα σου για τον μαλάκα που δεν καταλάβαινε τι του έλεγες!!!

 

τι μικρός που είναι ο κόσμος πάντως...

 

πότε είναι η επόμενη επίσκεψη σε πίστα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Τόσα χρόνια μετά και εξακολουθείς να είσαι ΥΠΟΠΤΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...