Jump to content

ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ !!!!!


Recommended Posts

Σας χαιρετώ , όλους, φίλοι μου!!! Ιδιοκτήτης ενός μαύρου CZ3 εδώ και ενάμησι χρόνο, το τρίτο MITSUBISHI που περνάει από τα χέρια μου, μετά από 2 galant , ένα του 1977 και ένα του 1992. Σε γένικές γραμμές ,(αν και όλοι λένε καλά λόγια για τα αυτοκίνητα τους), τα ΜΙΤSUBISHI είναι απλά, σκυλιά. Δεν παθαίνουν τίποτα από ρεύματα , σαζμάν , διαφορικά, μοτέρ , κοκ, απλά το σίγουρο είναι το λαδάκι που τσιμπάνε μετά από χρόνια (σήμα κατατεθέν ολων των μοντέλων της εταιρείας , χιχιχι). Η επταετής εγγύηση πάντως βγαίνει με άνεση. Για το κολτάκι μου, πάντως ειλικρινά θα ήθελα για την ώρα να μην πάρω σαφή θέση σχετικά με την πορεία του στο χρόνο, γιατί και φθηνό αυτοκίνητο είναι, αλλά και πολύστροφο.Αυτό που είναι σίγουρο πάντως είναι πως είναι συμπαθητικό από εμφάνιση, είναι πολύ γρήγορο και οικονομικό σε κατανάλωση. Αυτό που κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο τού πάντως , είναι η ελαστικότητα του μοτέρ. Από το ρελαντί του , μέχρι τον κόφτη αποδίδει απίστευτα. Για το τέλος κράτησα ένα σχόλιο .....προσωπικό , για μένα. Αν κάποιος φίλος χρειαστεί , έχω κάποιες γνώσεις σε αντικείμενα που αφορούν εγγυήσεις από αντιπροσωπίες, νομιμοποιήσεις μετατροπών σε εργοστασιακά μοντέλα και λοιπά σχετικα θέματα, λόγω εμπλοκής μου σε υπόθεση αναστροφής πώλησης αυτοκινήτου που τροποποιήθηκε μηχανικά από την ελληνική αντιπροσωπία και λανσαρίστικε ως ξεχωριστό μοντέλο. Μιλάω για τούρμπισμα από την σουμπαρού μότορς Ελλάς ατμοσφαιρικού κινητήρα, εδώ στην Ελλάδα, σε αυτοκίνητο το οποίο αγόρασα καινούργιο ως TURBO, υπόθεση την οποία τελικά κέρδισα και ανέστρεψα την πώληση του αυτοκινήτου!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήλθες , καλώς σε βρήκαμε και έχεις και πμ.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και απο μενα. για πες λιγα πραγματα για το περιστατικο με το τουρμπισμα που λες... ακουγεται παραξενο τουλαχιστον! το μυαλο μου παει σε διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά πραγματα. Εβαλαν τουρμπίνα σε ένα αυτοκίνητο ατμόσφαιρα, εδώ στην Ελλάδα. Το διαφήμησαν για γνήσιο μοντέλο και το πούλησαν στα κορόιδα (μέσα κι εγώ). Το δικό μου ήταν ένα legacy turbo. Αυτοί που έπαθαν χοντρή ζημιά ήταν οσοι πήραν τα impreza 1.6 με τουρμπίνα. Ηταν και πάρα πολλοι.Τεσπα , τα πράγματα είναι λίγο πολύ γνωστά. μη σας ζαλίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλως ήρθες!

Κι εγώ πάνω κάτω για τους ίδιους λόγους πήρα CZ3, επειδή είναι "σκυλί" και είναι πολύ οικονομικό σε κατανάλωση, αυτός ο δείκτης της βενζίνης πια δεν κατεβαίνει με τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις διάθεση , να πας με ελαφρύ ποδι, η κατανάλωση θυμίζει .....ποδήλατο. Εδεσσα- Αθήνα (παραλιακή)- Εδεσσα ....48 ευρώ παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μία εβδομάδα που πήρα το Colt με άδειο ρεζερβουάρ βεβαίως βεβαίως, έβαλα 25 , έχω κάνει 170km και δεν έχει πέσει κάτω από το μισό (δείχνει περίπου άλλα 250-300km). Μάλλον έπεσα σε καλό βενζινάδικο που δεν "κλέβει" ή τα έχει παίξει ο δείκτης και θα μείνω εκεί που δεν το περιμένω, δεν εξηγείται αλλιώς :p

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες LOU!

 

Χαίρομαι που και ακόμα ένας από Βόρεια Ελλάδα μπαίνει στο Club!

 

Εγώ από Φλώρινα είμαι αλλά μένω Θεσσαλονίκη και όπως ήδη κατάλαβες περνάω πολύ συχνά από Έδεσσα! (Τις περισσότερες φορές σταματάω για φλογέρες στον Κρόνο!)

 

Ελπίζω να πούμε και από κοντά σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρά σου StanVet. Αφου περνάς από την πόλη μου, φέρε μου και ένα αυτοκόλλητο του club. Εχω μάθει ότι στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν.Στην Εδεσσα έχω το Νόστιμο. Είναι γνωστο μαγαζί. Ρώτα και έλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.δεν ειμαι καινουριο μελος αλλα λογο δουλειας δεν εχω παρει ακομα το αυτοκολλητο του κλαμπ.υπαρχει καποιος απο θεσ/νικη που να μπορει να βοηθησει? οποιος μπορει και δεν με βρει μεσα στο forum 6937318990.ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε billouri, για παραπάνω πληροφορίες για το Club μία είναι η λύση (εκτός από Mitsubishi.. :lol: )

 

Επικοινωνήστε με τον PowerUser Γιάννη!!!(Σε ώρες γραφείου.. :lol: )

 

Τσέκαρε Εδώ

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρά σου StanVet. Αφου περνάς από την πόλη μου, φέρε μου και ένα αυτοκόλλητο του club. Εχω μάθει ότι στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν.Στην Εδεσσα έχω το Νόστιμο. Είναι γνωστο μαγαζί. Ρώτα και έλα.

 

Αύριο ανεβαίνω Φλώρινα..Πού θα είσαι μεσημεράκι???

 

Αν δεν πάω από Εγνατία και πάρω τον παλιό θα σε ψάξω!

 

"Νόστιμο" είπες ε? Φαντάζομαι κάνετε και καφέ?

Link to comment
Share on other sites

StanVet. Εμαθα πέρασες από το μαγαζί μου και δε με βρήκες. Ευχαριστώ πάντως για το αυτοκολητάκι.Δυστυχώς δεν ήμουν εκεί για να το ξεπληρώσω με έναν καφέ για το δρόμο. Τον χρωστάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...