Jump to content

Ένας ακόμη με CZ3


Newtor

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Κάτοχος ενός κόκκινου CZ3 από τα τέλη Μαϊου 2006 με ένα σερβις στο ενεργητικό μου στα 6.500 χλμ. και ακομα ενα σε εναμιση μηνα περιπου που θα πιασω τα 12.500 χλμ. Στην Αθηνα κινουμαι με παπια οποτε το αμαξι ειναι συνήθως σε υπογειο γκαραζ σταθμευμενο.

 

Μεχρι στιγμης δηλωνω ικανοποιημενος σε μεγαλο βαθμό από το αυτοκινητο (το προηγουμενο ηταν ibiza 1997τρελλο οχταβαλβιδο) και το θεωρω πολυ καλο value for money.

 

Ήμουν από τους άτυχους που παρέλαβα την πρώτη εν Ελλάδι παρτίδα CZ3 με ταμπούρα πίσω και ομολογώ ότι δεν θα το συγχωρέσω ποτέ στη Mitsu. Εννοειται οτι ακαριαια εστειλα e-mail δυσαρεσκειας στα κεντρικα της Mitsu Ευρωπης ομως μου απαντησε το μαρακι απο την Ιασων της οποιας και μαλλον της αερισα τ"" α%@^% με το παραπονο μου, Ειναι ξεφτιλισμενα απαραδεκτοι γι΄αυτο που εκαναν, αλλα παρ"" ολ"" αυτα με 12.500 € νομιζω οτι παιρνεις ενα απο τα καλυτερα αμαξια την σημερον ημερα. Να το θεσω κι αλλιως. Ποσα αυτοκινητα θα "κραταγανε" (αν και οριακα) με σταθερα 160 χλμ στις στροφες της Περιφεριακης Υμηττου (οι αθηναιοι γνωριζουν) στην ανοδο? Σχετικη κοντρα με 1.600 clio τον ειχα σταθερα στο μισο μετρο. Κοινως τον "παρακολουθουσα" απο την αρχη μεχρι την εξοδο για Καισαριανη. Εδωσε 17.000 € και εδωσα 12.500 €. ΣΥμπερασμα: Ας μην παραπονιεμαι.

 

Κατα τ""αλλα απο τριξιματα θα ελεγα οτι ανηκω στους τυχερους, αμορτισερ (αν και δεν το εχω σηκωσει να τσεκαρω) προσωπικα δεν εχω παραπονο και ουτε την αισθηση της βαρκας μου δινει, ενω και απο επιδοσεις ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Αν το αμαξι συνεχισει κι ετσι, πιθανοτατα και το επομενο να ειναι της μαμας Mitsubishi.

 

Μοναδικες αλλαγες up to now: Φιμε τζαμια και χωρις κανενα διακριτικο πισω (δεν υπαρχει οyte to colt Ουτε το CZ3).

 

Η συνέχεια στα ενδοτερα του forum. Καλώς σας βρήκα και μπράβο για το άρτια οργανωμένο forum.

 

Νέστορας

28 χρονών

Link to comment
Share on other sites

καλως τον και απο μενα....

φημες λενε οτι τα δισκοφρενα πισω κοπηκαν μολις σταματησε η παραγωγη του smart που γινοταν στο ιδιο εργοστασιο και εγιναν περικοπες για να κρατιθει το εργοστασιο μονο απο τη mitsubishi.... :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Νέστορα !!!

Πέρνα και μια βόλτα από τις οδηγίες Χρήσης του φόρουμ, αν δεν έχεις προλάβει μέχρι τώρα !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες Νεστωρα!

Ο Γιαννης σου εδωσε ταμπελα,παρε και μια μπουφλα απο μενα. :shock: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mivec είσαι από και μένεις Κροκεές???? Οι γονείς μου (πατέρας εκπαιδευτικός) έζησαν πολύ καιρό εκεί (πριν πολλάααα πολλάαα χρόνια) και ακόμα έχουν γνωριμίες εκεί!

 

Τα έχω διαβάσει σχεδον όλα τα θέματα πριν γραφτώ στο φόρουμ. Ομολογώ ότι βοηθήθηκα σε πολλά αλλά υπήρξαν και σημεία που μπλέχτηκα :shock:

 

Κύριοι, ευχαριστω για τα δωράκια σας :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε οσα μπλεχτηκες να Postαρεις για να βοηθησουμε τωρα που γραφτηκες!

Χρειαζομαστε ενεργα νεα μελη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε Newtor ειμαι απο Κροκεες (καταγωγη,μενω Αθηνα)

και κατεβαινω πολυ σηχνα.

Ποιο ειναι το επωνυμο σου?

Σιγουρα οι γονεις μου θα γνωριζουν τους δικους σου.

Χαρηκα πολυ,και ανυπομονω να σε γνωρισω και απο κοντα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...