Jump to content

Καλημέρα!!


Georgia

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!Νέο μέλος και εγώ αλλά χωρίς Colt....Έχω κολλήσει με το Czt ενώ όλοι μου προτείνουν Swift...Πραγματικά έχω σκαλώσει.Το Colt είναι έρωτας αλλά είμαι η μόνη που το υποστηρίζω.Αντικειμενικά, τι μπορείτε να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες Γεωργια. αν σε ενδιαφερουν οι επιδωσεις το czt ειναι σαφως πιο γρηγορο απ το swift sport. και για μενα ειναι και πιο ομορφο! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες Γεωργία!!! Μιας και πήρες την απόφαση να γραφτής στο Club να σε ενημερώσω ότι πλέον δεν είσαι η μόνη που υποστηρίζει το colt αλλά έχεις άλλα 600-700 μέλη με τον ίδιο ερώτα ! Η τελική απόφαση είναι δικιά σου και κανενός άλλου! Καλή επιτυχία!!!!

ΠΑΡΕ COLT :D !!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλωσηρθες στο club.

Εννοεις το απλο swift η το sport?

To απλο παιζει στη κατηγορια του cz3 οποτε μαλλον το sport θα εννοεις.

Αυτο εχει 1600αρη κινητηρα,125 αλογα,0-100 σε 8,9 και 1.050 κιλα βαρος.

Απο εκει και περα το εσωτερικο του,μου φαινεται πιο φθηνο απο του czt..

Η ομορφια ειναι υποκειμενικη αλλα το σχεδιο του colt μαρεσει πολυ...

Οποτε μαλλον το czt ειναι μια συνολικα πιο ολοκληρωμενη προσφορα.

Αυτο δεν το λεω με το ζορι,επειδη εχω και εγω colt,αλλωστε πολλες φορες τα μελη του club προτινουν αλλο αυτοκινητο σε αντιστοιχα δηληματα.

Ετσι,για να μη νομιζεις οτι ειμαστε κολλημενοι.

Θα ηθελα να ρωτησω ομως γιατι εισαι η μονη που το υποστιριζεις?

Με ποια επιχειρηματα προτιμουν το swift?

Link to comment
Share on other sites

αν συγκρίνουμε μόνο τα αυτοκίνητα προτείνω czt αλλά μήπως υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που θα έπρεπε να βάλεις στο νου σου?

Link to comment
Share on other sites

CZT με κλειστα ματια... σκεψου μονο, να πατας γκαζι απο χαμηλες στροφες και η ροπη του turbo να σε εκτοξευει με τροπο που οχι μονο το swift sport δεν μπορει αλλα ουτε ακομα πιο ακριβα αυτοκινητα! σε εψησα? πηγαινε οπωσδηποτε για ενα test drive και θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Γεωργία..

Τώρα για το δίλημμα σου έχω να σου πω τα εξής:

 

Swift Gti Ποιο αργό, το ίδιο ποιοτικά εσωτερικό, με λιγότερους χώρους και χειρότερη εργονομία αλλά καλύτερα στημένο στον δρόμο

 

Colt CZT Ποιό γρήγορο, το ίδιο ποιοτικά εσωτερικό, με περισσότερους χώρους και καλύτερη εργονομία, αλλά όχι τόσο καλό στήσιμο

 

Και για μένα η επιλογή αν δεν τίθεται και θέμα χρημάτων είναι Colt CZT!

Link to comment
Share on other sites

czt +10 ποιοτητα πλαστικων!!!!!

Ειχα swift,και ξερω!

ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω παλακωσαν τα λυγουρια! Χαχαχαχα!!! :lol: :lol: :lol:

Καλως ηρθες στην παρεα μας Γεωργια!

Οσο για το διλημμα σου... go hot with colt! :wink:

Καλο διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλρες Γεωργία...Καλό διάβασμα ....Όσο για το τι θα πάρεις , πάρε αυτό που σου αρέσει ΕΣΕΝΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν να πάω σήμερα για test drive αλλά δεν τα κατάφερα...Θα πάω την Πέμπτη τελικά αν όλα πάνε καλά!! Όσοι μου προτείνουν κάτι άλλο εκτός από το Colt, είναι γιατί το θεωρούν μικρό και δεν είναι άνετο για τους πίσω επιβάτες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γεωργία και καλώς ήρθες και από εμένα.

Όσον αφορά τους πίσω χώρους να αναφέρω το εξής γεγονός.

 

Έχω μπεί στο αμάξι του Ψηλού και κάθομαι ακριβώς από πίσω του και είμαι μιά χαρούλα.

(Δεν ξαπλώνεις αλλά τα γόνατα δεν ακουμπάνε στην πλάτη του μπροστά καθίσματος.)

 

Facts : 1)Ο Ψηλός δεν έχει μόνο το παρατσούκλι αλλά έχει και την χάρη

περίπου 2m (Διόρθωσε με Ψηλέ).

2) Εγώ είμαι ένα αρκετά καλοταϊσμένο παιδάκι και είμαι 1,80κάτι.

 

Ο χώρος δεν θα σε ενοχλήσει ποτέ. Ούτε για τους μπροστά ούτε για τους πίσω επιβάτες.

 

Τέλος σαν επιπλέον λόγω του να πάρεις Colt είναι ότι δεν πρόκειται να βρείς άλλο τέτοιο Club.

 

:-) ʼντε και να σε δούμε αύριο.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Έχω θυμώσει πάρα πολύ με μερικούς μερικούς...

 

Να πεις στους φίλους σου ότι ένας τύπος που είναι 2.01 πήρε Colt γιατί χωράει και αυτόν και τους φίλους του από την ομάδα basket...!!!

 

Το συμπέρασμα είναι ότι αυτός που σου είπε κάτι τέτοιο προφανώς δεν έχει μπει ποτέ μα ποτέ σε Colt...Ή ότι έχεις φίλους πάνω από 2.15!!!!!!!!!!!

 

Με πρόλαβε και ο φίλος ο Xasan όπως είδα και πιστοποιεί τα λεγόμενά μου...

 

Για να μην πω πόσα αιρ-κοντίσιον κουβάλησα με το Coltaki όταν έκανα μετακόμιση και άλλαξα σπίτι...

 

Colt, είναι μόδα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Γεωργιαααα!!!!κανε τα test trive και θα δεις την διαφορα!!!και μενα μου αρεσει το swift,αυτο θα επαιρνα και εγω αλλα τελικα με επεισαν τα test trive!! :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν να πάω σήμερα για test drive αλλά δεν τα κατάφερα...Θα πάω την Πέμπτη τελικά αν όλα πάνε καλά!! Όσοι μου προτείνουν κάτι άλλο εκτός από το Colt, είναι γιατί το θεωρούν μικρό και δεν είναι άνετο για τους πίσω επιβάτες...

 

ΨΕΜΑ ΨΕΜΑ ΨΕΜΑ ΨΕΜΑ :!: :!: :!: :!:

 

Ποιό άνετο πίσω ΔΕΝ γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξέρω το Colt, οι υπόλοιποι έχουν μεσάνυχτα!! Έχει ένας συνάδελφος, ρίχνει λίγο στον ψηλό βέβαια...(2,12)...αλλά έχει κάνει τα τέρατα στο πίσω κάθισμα!!

Link to comment
Share on other sites

για να σε καλύψω σε αυτό που λες να σου πω ότι έχω βάλει στα πίσω καθίσματα ανδρα μεγαλόσωμο και με ύψος 1,90 και ήταν μια χαρά δοκίμασε και μπες πίσω μόνη σου και κρίνε . Σήμερα στην δουλειά μου είχαμε βάλει μέσα στο συνεργείο 2 golf και το δικό μου όλοι μου είπαν ότι έχει πολλή μεγαλύτερη ευρυχωρία. Α! για να μην ξεχάσω καλωσήρθες καλοτάξιδο το νέο σου colt γιατί είμαι σίγουρος ότι αυτό θα επιλέξεις μόνο και μόνο γιατί έχουμε φοβερό club !!!!!!!!! και είμαστε φοβερά άτομα με δίχως μειονεκτήματα όπως τα αυτοκίνητα μας. Ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την και καλή διαμονή :wink: Συγκριτικά τα 2 αυτοκίνητα δεν έχουν καμιά σχέση το ένα με το άλλο! Το swift είναι στη κατηγορία του CZ3 αν και κατά πολύ υποδιαίστερο ως προς ποιότητα κτλ! Από κει και πέρα μετράει και το οικονομικό κομμάτι!ʼλλη κατηγορία το CZT αν και όχι πολύ πάνω για αυτά που σου προσφέρει! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...