Jump to content

Νέο μέλος / κάτοχος colt


Recommended Posts

Καλησπέρα στο κλαμπ για αρχη

Πρώτο μου αυτοκίνητο λοιπόν, '05 cz3 μαύρο, οικονομικο, ευρύχωρο μεσα για τα δικα μου στανταρ, ευκολο στην οδήγηση και στους ελιγμούς

Θελω να το βελτιώσω για αρχη εμφανισιακά λίγο και σκεφτομαι να περασω μεμβράνες στα φανάρια μπρος και στα παράθυρα, οπως επίσης σκέφτομαι να του βαλω και αεροτομή απο czt. Επειδή εγω θα προσπαθήσω να τα κάνω ολα μονος μου, θελω να ξερω για την αεροτομη πως κουμπωνει πριν αγοράσω το προϊόν και τι δυσκολίες μπορει να προκύψουν κατα την εγκατάσταση. 

Επισης ενα μικρο πρόβλημα που παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ειναι ο υπολογιστής ταξιδιού μου κανει περίεργα, αναβοσβήνει μονο του, αλλαζει ενδείξεις χωρις εγω να παταω ομως κατι, μενει σβηστό εντελώς. Τι μπορει να φταίει και πως φτιάχνεται αυτο, εχει προκύψει σε αλλον ιδιοκτήτη αυτο; Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλή διαμονή. Η αεροτομη μπαίνει με κόλα. Εκτός και αν αλλάξεις τι πίσω τζάμι και βάλεις από czt που έχει βίδες στο τζαμί και κόλα. Για την οθόνη είναι γνωστό θέμα και φυσικά φτιάχνετε σε ηλεκτρονικό. Διάβασε στο φόρουμ και θα βρεις της απάντησής που ψάχνεις 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, rallye28 said:

Καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλή διαμονή. Η αεροτομη μπαίνει με κόλα. Εκτός και αν αλλάξεις τι πίσω τζάμι και βάλεις από czt που έχει βίδες στο τζαμί και κόλα. Για την οθόνη είναι γνωστό θέμα και φυσικά φτιάχνετε σε ηλεκτρονικό. Διάβασε στο φόρουμ και θα βρεις της απάντησής που ψάχνεις 

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και καλώς σας βρήκα 

Θέλω να γλιτώσω καποια λεφτα απο την αλλαγή μπαγκαζοπορτας αλλα η κόλλα μου ακούγεται λιγο αδύναμη, iffy

Οσο νταξει για την οθονη θα το κοιταξω και αλλο, ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το τουτου. Αεροτομή γνησια να παρεις απο czt (είναι ελαφρια), κοβεις τις βιδες και την κολλας με sicaflex μαυρη. Ετσι μου είπαν  ετσι το έκανα και είναι αρκετη σταθερη. Οσο για την οθονη αν σου σβήνει στα ξαφνικά <<μαζι>> ομως με το player φταιει η ασφαλειοθηκη ειναι κιτρινη εξεχει και εχει 2 ασφαλειες μαζι, σπρωχτην να κουμπωσει καλα. Για φιμε εβαλα expel cs20 στην Ελευσίνα  σε εγκαταστατη με πανω απο 15χρονια εμπειρία στο κομματι. Μου εκανε και σουπερ τιμη. Αν θες μου λες να σου κανονισω. Είμαι και εγώ στη φαση οπου προσπαθω να το βελτιωσω οσο μπορω. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/10/2020 at 8:59 PM, Oxygen said:

Καλοριζικο το τουτου. Αεροτομή γνησια να παρεις απο czt (είναι ελαφρια), κοβεις τις βιδες και την κολλας με sicaflex μαυρη. Ετσι μου είπαν  ετσι το έκανα και είναι αρκετη σταθερη. Οσο για την οθονη αν σου σβήνει στα ξαφνικά <<μαζι>> ομως με το player φταιει η ασφαλειοθηκη ειναι κιτρινη εξεχει και εχει 2 ασφαλειες μαζι, σπρωχτην να κουμπωσει καλα. Για φιμε εβαλα expel cs20 στην Ελευσίνα  σε εγκαταστατη με πανω απο 15χρονια εμπειρία στο κομματι. Μου εκανε και σουπερ τιμη. Αν θες μου λες να σου κανονισω. Είμαι και εγώ στη φαση οπου προσπαθω να το βελτιωσω οσο μπορω. 

Ευχαριστώ για την υποδοχή στο κλαμπ και καλος σας βρηκα 😛

Για αεροτομή δεν εχω βρει ακομα κατι αλλα αυτο ελεγα και εγω να κοψω τις βιδες της και να χρησιμοποιησω καποια σιλικόνη για να μην χρειαστεί να τρυπησω τιποτα και ειδικα το τζαμι πισω. Απο θεμα οθόνης μονο ο υπολογιστής το κανει, το ραδιο παιζει κανονικα χωρις διακοπές ή επανεκκινησεις αλλα θα κοιταξω και τις ασφάλειες 

Φιμε θα κοιταξω ακομα λιγο και αν δεν βρω κάτι μόνος θα ενημερώσω, ευχαριστώ πάντως και καλη συνέχεια με το build😜

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο colt//club.gr. Σε παρακαλω να διαβασεις να σεβαστεις και να τηρησεις τους κανονες του κλαμπ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...