Jump to content

Νεος στο Club


Recommended Posts

Καλησπερα. Λεγομαι Γεωργιος και ειμαι καινουργιο μελος στο club. Ειμαι κατοχος ενος Mitsubishi Colt 1.3 Invite του 2009 .Ειμαι κατοικος εξωτερικου και ελπιζω να μοιραστουμε το παθος μας για την αυτοκινηση και πιο συγκεκριμενα για τα αυτοκινητα της Απω Ανατολης, τη Mitsubishi και το Colt.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!
 

  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! smile.gif

Καλή διαμονή! biggrin.gif

 

πλεον εχεις προσβαση σε ολες τις ενοτητες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ. Καλως σας βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες!  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Kar08colt καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη θερμη υποδοχη ολους σας παιδια! Νιωθω ηδη μελος της οικογενειας!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε makis38 η Σουηδια καλη ειναι αλλα οχι και τοσο ιδανικη οπως την εχουμε στο μυαλο μας κατω στην Ελλαδα. Πολυ πιο οργανωμενη, αλλα και εδω ειναι λιγο δυσκολο να βρεις δουλεια αν δε γνωριζεις ειδικα τη γλωσσα. Βεβαια οταν ξεκινησεις να δουλευεις υπαρχουν αλλες συνθηκες και αλλοι μισθοι βεβαιως βεβαιως! Υπαρχει τεραστια δυσκολια και στο να βρεις σπιτι! Μεγαλη ελλειψη! Ο καιρος δεν εχει σχεση με την Ελλαδα αλλα δεν ειναι και οσο βαρυς τον περιμενα πριν ερθω! Βεβαια απο Οκτωβριο μεχρι Απριλιο ειναι απαραιτητο να φορας χειμερινα ελαστικα με καρφια η χωρις! Το θετικο ειναι οτι ενω στην Ελλαδιτσα πληρωνα τελη κυκλοφοριας για το Coltακι 120 euro εδω πληρωνω γυρω στα 100! Αλλα πως θα συντηρηθουν οι υπεροχοι δρομοι της Ελλαδας! Εδω τα τελη εξαρτωνται μονο απο το βαρος του αυτοκινητου, παναλαφρο το Coltακι, και τις εκπομπες ρυπων. Οπως καλα καταλαβες εκανα το δρομολογιο Ελλαδα-Σουηδια με το αγαπημενο κουβαδακι μου...αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!

Μπραβο για το εγχειρημα σου να πας οδικως Σουηδια

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ηταν μονοδρομος η οδικη μετακινηση μιας και με διακατεχει ενας αγνωστου προελευσεως φοβος για τα αεροπλανα!!! Εξαλλου η οδηγηση ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου ενδιαφεροντα. Βεβαια ηταν αρκετα κουραστικο ταξιδι με ενα αμαξι μονο 1300 κυβικων και φορτωμενο οσο δεν παει < 2 ατομα και αποσκευες για φορτοταξι>! Ενδεικτικα τα μπροστινα καθισματα ηταν σηκωμενα σε γωνια 90 μοιρων και δεν εκαναν ουτε μισο κλικ πισω! Εκανα 3 μερες να φτασω αλλα αξιζε η ταλαιπωρια. Πολυ ωραια διαδρομη...την προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα ενδεχομενως με ενα μεγαλυτερο, ισχυροτερο και στιβαροτερο αυτοκινητο! Εγω δυσκολα θα το ξαναεκανα με το Coltακι μου! Φοβεροι δρομοι...αλλα στη Γερμανια να σε προσπερνανε νταλικες με 150 χλμ και το αμαξι να τρεμει! Σε αυτο το ταξιδι καταλαβα επισης ποσο οικονομικο στην καταναλωση ειναι το αμαξι αυτο...εκανα περιπου 3000-3500 χλμ και το γεμισα καυσιμα 3 φορες! Στο τριτο γεμισμα μου εμεινε και καυσιμο για την πρωτη εβδομαδα στη Σουηδια! Νομιζω ειναι μια καλη καταναλωση! Παντως εδω με εχει καταβολεψει...και εχω και το πλεονεκτημα οτι οδηγω ενα απο τα λιγα ισως και το μοναδικο Mitsubishi Colt facelift τριθυρο μοντελο στη Σουηδια! Το συγκεκριμενο δεν εχει εισαχθει επισημα στη Σουηδια παρα μονο η πενταθυρη εκδοση! Κραταω επιφυλαξεις για το προηγουμενο μοντελο γιατι δε γνωριζω ακριβως. Πρακτικα μυαλα οι Σουηδοι! Οποτε ειναι σαν να οδηγω Bugatti Veyron η κατι τετοιο!Χα Χα! Αλλαξα και πινακιδουλες και ολα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστω παιδες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...