Jump to content

νεο μελος


Recommended Posts

καλησπερα παιδια καλως σας βρηκα αν και προβληματισμενος με το czt μου απο ασαφεις απαντησεις

 

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω εισαι παλιο μελος κ με 48 δημοσιευσεις.

τι σε απασχολει με το αμαξι σου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα borbos παλαιο μελος ειμαι αλλα σας ειχα αφησει για πολυ καιρο οποτε νεος ξανα. ακου λοιπον τον προβληματισμο μου και δωσε εαν θες και εσυ την δικη σου εξηγηση εαν επιθυμεις εχω το czt απο το 07 εως σημερα οπου εχω 245000χλμ ολα τα service αλλαγες λαδιων κτλ στην ωρα τους το αμαξι μεχρι στιγμης εχει χαπι εκτος φιλτρο πανελ kn και εξατμιση 63αρα απο downpipe και πισω.

απο καταναλωση λαδιου ειχε περιπου 1 κιλο απο αλλαγη σε αλλαγη ξαφνικα και μετα απο αλλαγη λαδιων και μπουζι αρχισε να καιει 1,5 κιλο στα 1000χλμ υποψιν μαρκα λαδιων δεν αλλαξα παντoτε και εως τωρα εβαζα liqui moly 10w/40 πανικοβληθηκα γιατι η καταναλωση ειναι τεραστια επισης το αυτοκινητο μολις πεσεις σε κινηση και δουλεψει στο ρελαντι η με λιγες στροφες πεταει τοσο πολυ καπνο απο εξατμιση που δεν βλεπεις τιποτα ενω μολις ξεκινησεις στρωνει κανονικα δεν ρεταρει δεν εχει λερωμενα μπουζι απο λαδι εκτος του φυσιολογικου με τρεις γνωστους μου μηχανικους που μιλησα οι δυο μου ειπαν για αχρηστα ελατηρια κυλινδρων ο ενας για τουρμπινα που (φρεναρει στο ρελαντι και περναει τα λαδια στην εξατμιση)   

Link to comment
Share on other sites

εισαι ετοιμος για επισκευη.

αρκετα τα χιλιομετρα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα μωρε???   245000 χιλιόμετρα... :shok:  Σιγουρα εισαι για επισκευη οπως προειπε και ο borbos..δεν χωραει συζητηση το θεμα φιλαρακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως το εχω καταευχαριστηθει το czt τεταρτη παω  συνεργειο για επισκευη τουρμπινας και απο εκει και περα οτι βρεξει ας κατεβασει δεν ξερω απο χιλιομετρα στα δικα σας παιδια αλλα μεχρι τα 245000χλμ δεν ειχε κανει κιχ αληθινο σκυλι το coltaki μου

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι μονο το turbo.

σιγουρα θες τσιμουχακια.ελατηρια ,πιστονια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστευω οτι με το service στο turbo θα εισαι καλυμμένος ας ειμαστε λιγο αισιόξοι!!! :skydive:

 

Εγω εχω 222000 χλμ αλλα όλα οκ.!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...