Jump to content

ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 18/05/2008


Recommended Posts

Την Κυριακή 18/5/08 το coltclub πάει εκδρομούλα εκτός των τειχών!!

 

Προορισμός μας η ωραία Νέα Επίδαυρος ...

 

Η εκδρομούλα αυτή θα χει πολλά ενδιαφέροντα , καθότι συμπεριλαμβάνει πολλούς τομείς ευχαρίστησης..

 

Κατ αρχάς θα πάμε από την παλιά Εθνική Οδό , οπότε θα απολαύσουμε στροφιλίκι..εννοείται όμως σε ρυθμούς εκδρομικούς ΑΥΣΤΗΡΑ!!!

 

Η διαδρομή είναι παραλιακή , πανέμορφη , μέσα στο πράσινο , όπως άλλωστε και ο τόπος που θα επισκεφθούμε..Ο οποίος έχει έντονο ιστορικό ενδιαφέρον καθότι σε απόσταση μόλις 8 χλμ βρίσκεται η γνωστή παγκοσμίως Αρχαία Επίδαυρος , αλλά και στην Νέα Επίδαυρο έγινε η πρώτη Εθνοσυνέλευση των Ελλήνων του μόλις απελευθερωμένου ελληνικού κράτους , συντάχτηκε το πρώτο ελληνικό Σύνταγμα αλλά και καθορίστηκε το γαλανόλευκο ως χρώμα της σημαίας του κράτους μας..

 

Εαν μπορέσουμε θα επισκεφθούμε το αρχαίο θέατρο όπου και βοηθούντος του χώρου θα κάνουμε και φωτογράφηση..:wink:

 

Περισσότερες πληροφορίες για την περιοχή εδώ : http://www.epidavros.gr/nea_epidavros_gr.htm

 

Το πρόγραμμα φυσικά περιλαμβάνει αναχώρηση από σημείο που θα καθοριστεί σύντομα , φαγητό σε ταβερνάκι δίπλα στο κύμα με άριστης ποιότητας φαγητό ( δοκιμασμένο προσωπικά :lol: :lol: ) , βολτούλα στο χωριό της Ν . Επιδαύρου , φωτογραφίες κλπ .

 

Και η επιστροφή θα γίνει από Ναύπλιο , http://www.nafplio.info/, όπου εκεί θα απολαύσουμε πρίν φύγουμε το καφεδάκι μας με θέα το Μπούρτζι...Η επιστροφή θα γίνει από την Εθνική Οδό Ναυπλίου Κορίνθου...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ COLT CLUB

 

Οι παρακάτω κανόνες έχουν μοναδικό σκοπό να περάσουμε καλά και το πιο σημαντικό να γυρίσουμε όλοι πίσω χωρίς προβλήματα.

 

 

1) Πρίν ξεκινήσουμε για την εκδρομή, κάνουμε τον τυπικό έλεγχο στο αυτοκινητό μας. Δηλαδή πίεση ελαστικών, υγρά φρένων, μπαταρίας, αλλά και ψυκτικό. Το ρεζερβουάρ μας το έχουμε γεμίσει από το προηγούμενο βράδυ.

 

 

2) Φροντίζουμε να φτάσουμε στον προκαθορισμένο χώρο συνάντησης της εκδρομής μισή ώρα πιο νωρίς για ευνόητους λόγους.

 

3) Δεν είναι ανάγκη να πάρουμε όλοι τα αυτοκινητά μας, αν μένουμε κοντά με κάποιο μέλος γιατί όχι να μην πάμε μαζί.

 

4) Αν ο συνοδηγός μας οδηγεί, ας πάρει το δίπλωμα μαζί, δεν είναι κακό αν κουραστούμε να μοιράσουμε την διαδρομή.

 

5) Σε καμία περίπτωση δεν οδηγούμε χωρίς την χρήση ζώνης ασφαλείας.

 

6) Αρχηγοί της εκδρομής είναι οι admin, moderator, power user, σε περίπτωση που διαφωνούμε με κάτι δεν χρειάζεται να κάνουμε φασαρία, άλλωστε τα έχουν φροντίσει όλα μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια.

 

7) Ουραγός αλλά και πρωτοπόρος στην αλυσίδα των αυτοκινήτων είναι πάντα κάποιος admin, moderator, power user.

 

Δέν επιτρέπονται τα εξής:

 

α) Να προσπεράσουμε τον πρωτοπόρο admin, moderator, power user

 

β) Να οδηγούμε πάνω από το όριο ταχύτητας, καθώς και οποιαδήποτε παράβαση του ΚΟΚ.

 

γ) Να κάνουμε επίδειξη των δυνατοτήτων του αυτοκινήτου, τόσο μεταξύ των μελών του colt club, όσο και κατόπιν πρόκλησης από ξένο αυτοκίνητο.

 

γ) Να οδηγούμε επικίνδυνα (δεν κολλάμε πίσω από τον άλλο) κσι δεν οδηγούμε σε δύο λωρίδες κυκλοφορίας. (Οδηγούμε, πάντα στην δεξιά)

 

δ) Σε περίπτωση που πάθει βλάβη το αυτοκινητό μας και γενικότερα χρειάζεται να σταματήσουμε, τα δύο «πίσω» αυτοκίνητα σταματάνε με χρήση αλάρμ, επίσης για βοήθεια σταματά και ο ουραγός admin, moderator, power user.

 

8) Όταν φτάσουμε στον προορισμό μας, και ειδικά σε μικρές πόλεις είμαστε πολύ

προσεχτικοί στην οδήγηση, ο καθένας καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτό.

 

9) Η διαμονή και το φαγητό έχει καθοριστεί επίσης μέχρις τελευταίας λεπτομέρειας

από τους διοργανωτές, και σε αυτή την περίπτωση όπως σχεδόν σε όλες ακούμε τις υποδείξεις τους.

 

10) Σε περίπτωση που κάποιο μέλος θελήσει να κάνει κάτι διαφορετικό, για παράδειγμα να μην ακολουθήσει μια νυχτερινή έξοδο, καλό θα ήταν να ειδοποιήσει τους διοργανωτές.

 

Οι παραπάνω κανόνες είναι γενικοί και μοναδικό σκοπό έχουν να διατηρήσουν ένα ευχάριστο κλίμα για όλα τα μέλη έτσι ώστε να περάσουμε πραγματικά καλά.

 

 

- Καλό θα ήταν να προμηθευτείτε απο κάποιο πολυκατάστημα ασυρμάτους (οι περισσότεροι έχουμε ήδη) ωστε να υπάρχει άμεση επικοινωνία κατα την διάρκεια του ταξιδιού.

Η τιμή τους είναι αρκετά χαμηλή και θα σας φανούν πολύ χρήσιμοι σε κάθε περίπτωση.

 

Παρακαλώ όλους να τηρήσουμε ακόμα μία φορά απαρέγκλιτα τους κανόνες αυτούς , ώστε να περάσουμε όμορφα και με ασφάλεια όπως σε όλες τις εκδρομές μας..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μέσα...τσάμπα τα γραφα τόσην ώρα???? :p :lol:

 

 

Και μια σύντομη περιγραφή της διαδρομής μας...: ΧΑΡΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσετε παιδιά!!!

 

Και με προσοχή και ασφάλεια πάντα...:wink:!

 

Άντε να βλέπω να ανεβαίνουν οι συμμετοχές... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση παιδες το παλικαρι με το smart εχει σπιτι εκει και λεμε να ακολουθησουμε την βολτα !! Η διαδρομη ειναι απολαυση ειδικα για οσους γουσταρουν στροφιλικια !! Γνωμη μου να μην παμε απο παλια εθνικη ειναι λιγο κουραστικο (στροφες εχει πολλες και μετα) τωρα οτι θελετε εσεις !περιμενουμε περαιτερω ενημερωση...Παντως ειμαστε μεσα με χιλια..!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εδω δεν βλεπω κίνηση εχουν δει το θεμα 68 διαφορετικοι χρηστες και κανενας τους δεν σκοπευει να ακολουθήσει ?

 

Ειναι μια εκδρομη που κανονίζετε μετα απο ενα χρονο και δεν σας ενδιαφερει?????

 

ΠΟΙΑ η εννοια της Αυτοκινητιστικής Λεσχης για εσας ???

 

Εδω και κατι μερες ενας φιλος απο λεσχη αλλου αυτοκινητου μου ελεγε οτι η κλασσικη εννοια της λεσχης εχει τελιωσει εδω και

χρονια και πως ολοι μονο για κοντρες και αλογα ενδιαφέρονται !!!!

 

Λετε να εχει δικιο???

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εδώ δεν βλέπω κίνηση έχουν δει το θέμα 68 διαφορετικοί χρήστες και κανένας τους δεν σκοπεύει να ακολουθήσει ?

 

Είναι μια εκδρομή που κανονίζετε μετά από ένα χρόνο και δεν σας ενδιαφέρει?????

 

ΠΟΙΑ η έννοια της Αυτοκινητιστικής Λέσχης για εσάς ???

 

εδώ και κάτι μέρες ένας φίλος από λέσχη άλλου αυτοκινήτου μου έλεγε ότι η κλασσική έννοια της λέσχης έχει τελειώσει εδώ και

χρόνια και πως όλοι μόνο για κόντρες και αλόγα ενδιαφέρονται !!!!

 

λέτε να έχει δίκιο???

 

Δυστυχώς Μιχαλάκη μου, έτσι είναι τα πράγματα όπως τα λες...

 

Δεν πειράζει όμως...θα είμαστε μεταξύ μας και πάλι, (πράγμα σύνηθες...) εμένα θα μου προκαλούσε έκπληξη εάν θα έλεγαν ότι θα έρχονταν καμιά 60 άτομα...

 

θα δεις επίσης πόσοι θα έρθουν και στο GTCC αύριο...

 

εγώ θα δώσω το παρών πάντως και αύριο και στην εκδρομή!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τις απόψεις σας και καλό είναι να προβληματιζόμαστε καμιά φορά για να γινόμαστε καλύτεροι.

Στην προκειμένη περίπτωση όμως ίσως να είμαστε λίγο βιαστικοί, με την έννοια πως η εκδρομή δεν έχει διανυκτέρευση οπότε έχουμε την ευκαιρία να αποφασίσουμε "λίγο αργότερα" σταθμίζοντας τις δουλειές μας κατάλληλα.

Οπότε εγώ πιστεύω πως αυτήν την εβδομάδα θα ξεκαθαριστεί το πράγμα και συγκεκριμένα στα μέσα της εβδομάδας.

 

Εγώ θέλω πάρα πολύ να έρθω όμως θα το μάθω την Δευτέρα με Τρίτη...

Καλώς εχόντων των πραγμάτων είμαι ΜΕΣΑΑΑΑΑ!!!

Τα χάνω εγώ κάτι τέτοια;;; :wink:

 

Η εκδρομή αυτή μου φαίνεται πάρα πολύ καλά διοργανωμένη και θα μας μείνουν πολύ όμορφες εικόνες και από την διαδρομή μας και από τα μέρη που θα επισκεφτούμε.

 

Μπράβο παιδιά... άντε να μαζευόμαστε!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Να περάσετε καλά.Και να προσέχετε, φυσικα περιττο να σας πω το ποσο σας ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωω :cry:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να φυγω μετα το σχολασμα 16:00 και να σας συναντησω κατω.

δυστυχως δεν γινεται αλλιως γιατι δουλευω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσοι προβλέπεται να είμαστε περίπου τελικά...;

Link to comment
Share on other sites

Οι δηλώσεις συνεχίζονται...Όποιος θέλει , έρχεται...

 

Λογικά οι περισσότεροι θα αποφασίσουν κοντά στην ημερομηνία της Κυριακής...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να είμαστε και 2 ή τρία αμάξια...

 

η εκδρομή θα γίνει...και εγώ θα συμμετάσχω...

 

απλά κάποια πράγματα θα πρέπει να αλλάξουν εάν θέλουμε να είμαστε κλαμπ...εαν δεν θέλετε υπάρχουν πολλές λύσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα μπορέσω να έρθω διότι θα πρέπει να πάω σε ένα γάμο στην Σπάρτη

Ελπίζω να περάσετε πολύ καλά!!!!!

 

Γαμος +1

Coltclub -1

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Kατα 80% θα είμαι κα εγώ μέσα..απλά περιμένω να σιγουρευτώ για ρεπό κτλ.. για να δηλώσω 1000% σίγουρα...

 

Το πρόγραμμα δε βλέπω... :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Μια και ο ανεφοδιασμός της αγοράς με καύσιμα βαίνει καλώς , η εκδρομή μας θα πραγματοποιηθεί....

 

Συνιστώ σε όλους να έχετε να ρεζερβουάρ σας γεμάτα, μην τυχόν κ γίνει καμία στραβή...

 

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει συγκέντρωση στις 10.00πμ στα διόδια Ελευσίνας , και στις 10.15 το αργότερο αναχώρηση...

 

Παρακαλώ να τηρήσουμε το πρόγραμμα απαρέγκλιτα...

 

Ο καιρός απ ό,τι είδα στο meteo.gr προβλέπεται καλός για ταξίδι...Οπότε ελάτε να το χαρούμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...