Jump to content

Φωτογράφιση από MAX POWER - Παρασκευή 6 Ιούλιου 2007 !!


Recommended Posts

πραγματικα λοιπον ηταν μια παρα πολυ ομορφη συναντηση που ειχε απ΄ολα τα καλα!κεφι,χαβαλε,ατελειωτες φωτο και κυριως πολυ...μα πολυ κοσμο!θελω να ευχαριστησω ολους οσους ηταν εκει για να εχει την δυναμικη παρουσια η φωτογραφηση και γενικα ολο το event!επισης να ευχαριστησω τον controla που αν και του το ανακοινωσα τελευταια στιγμη σταθηκε στο υψος του σαν γνησιος και αξιολογος mod!!! :lol: :D αντε και παντα τετοια(σε οσους γουσταρουν βεβαια) :wink: :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Αλλα ειναι ψυχρο το να λεμε οποιος θελει πηγαινει και τελος.Νιωθω τους περισσοτερους σας σαν παρεα και τετοιου ειδους """"αμφιλεγομενες"""" κινησεις θα επρεπε να χωρουν καποια συζητηση.

Φρασεις σαν την προηγουμενη με ενοχλουν καπως,σαν καποιος να αποφασισε για ολους.

 

Όχι ρε Γιώργο δεν το εννοούσα έτσι. Ούτε θα πω εγώ σε κάποιον τι θα κάνει και τι όχι δεν έχω κανένα λόγο σε αυτό αλίμονο. Το club έχει μεν έναν χαρακτήρα αλλά έχει πλέον και αρκετό κόσμο και σίγουρα όλοι δεν συμφωνούν με όλους, δεν τους αρέσουν τα ίδια πράγματα, δεν τους εκφράζουν τα ίδια πράγματα.........και σίγουρα δεν συμπαθούν όλοι όλους. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό ούτε λόγος διχόνοιας.

 

αντε και παντα τετοια(σε οσους γουσταρουν βεβαια) :wink: :roll:

 

Για μην ξεχνιόμαστε.......οι εκδηλώσεις που έχουν πάνω την στάμπα του coltclub, συναποφασίζονται και συζητούνται από όλους τους Moderators.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω μερικά πράγματα...

 

Χαίρομαι που όσοι πήγαν ευχαριστήθηκαν... άλλωστε το κλαμπ σημαίνει πλουραλισμός πολλές και διαφορετικές απόψεις και αρκετές ασχολίες ακόμα και εαν αυτές δεν έχουν να κάνουν τίποτε με το αυτοκίνητο... ακόμα και εαν βοηθάμε κάποιον ή κάποιους ακόμα και εμπορικά... προβάλλοντας τον χώρο της εργασίας τους...

 

Να ξέρετε όλοι αλλά και συγκεκριμένα εσύ COLTARAS ότι το κλαμπ δεν ανοίκει σε κάποιους οι οποίοι είτε είναι μοντς, είτε αρέσκονται να πίνουν καφέδες ή να κάνουν κόντρες...

 

Το κλαμπ ανοίκει σε ΟΛΟΥΣ οποιαδήποτε και εαν είναι η αποψη, η γνώμη, οι ασχολίες, η οδηγική ικάνότητα κλπ...

 

Με γνώμονα αυτό ακριβώς... το ότι είμαστε μια μεγάλη πια ομάδα ανθρώπων, είναι σημαντικό η αντιπροσώπευση, και η ενέργειες μας ΩΣ ΚΛΑΜΠ... θα πρέπει να αντανακλούν και αντιπροσωπεύουν όλο αυτό το οποίο το αποτελει και όχι κάποιες ομάδες...

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση έγινε κάτι βιαστικά το οποίο προσωπικά δεν με αντιπροσωπεύει, αλλά δεν με πείραξε....

 

Με πειράζει η συμπεριφορά σου η οποία και στο παρελθόν και τώρα είναι αν όχι προκλητική αλλά παντοτε ειρωνική προς κάποιους χωρίς να ονοματίζεις...

 

Το αν γουστάρουν ή δεν γουστάρουν κάποιοι να έρθουν σε κάποια συνάντηση που ΕΣΥ οργάνωσες και εμεις οι διαχειριστές δεν προσέξαμε τις προεκτάσεις του... (μπορεί να μην υπάρχει και καμια προέκταση... αλλά λέω εγώ τώρα...)...

 

ΔΕΝ σου δίνει το δικαίωμα να αναφέρεσαι έτσι... προφανώς σε εμένα και κάποια άτομα που δεν ήρθαν και προφανώς θέλεις αυτό να το τονίσεις...και δεν καταλαβαίνω γιατί θες να το τονίσεις αφού ο σκοπός σου...προβολή του μαγαζιού των συγγενών σου επετευχθει, και πέτυχες να δώσεις το δική σου αισθητική άποψη σε μια συνάντηση του κλάμπ...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι υπάρχει ειρωνία σε πολλά που έχεις γράψει...

 

Να ξέρεις ότι στο μέλλον δεν θα αφήσω την ειρωνία να περάσει έτσι όπως περναγε μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Chris δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα.

 

Coltaras η προβολή του μαγαζιού έγινε με την ανοχή ή τις ευλογίες τις δικές μας. Όχι μόνο δεν βλέπω να το σέβεσαι αυτό, αλλά αντίθετα η ειρωνεία στα λόγια σου είναι διάχυτη.

 

Το coltclub έχει έναν χαρακτήρα και ήθος που το χτίζουμε μία χούφτα άτομα 2 χρόνια τώρα.

 

Η συμπεριφορά αυτή ξεπέρασε πλέον τα όρια της ανοχής μας και να ξέρεις ότι στο μέλλον ούτε εγώ θα αφήσω την ειρωνία να περάσει έτσι όπως περναγε μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Chris δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα.

 

Coltaras η προβολή του μαγαζιού έγινε με την ανοχή ή τις ευλογίες τις δικές μας. Όχι μόνο δεν βλέπω να το σέβεσαι αυτό, αλλά αντίθετα η ειρωνεία στα λόγια σου είναι διάχυτη.

 

Το coltclub έχει έναν χαρακτήρα και ήθος που το χτίζουμε μία χούφτα άτομα 2 χρόνια τώρα.

 

Η συμπεριφορά αυτή ξεπέρασε πλέον τα όρια της ανοχής μας και να ξέρεις ότι στο μέλλον ούτε εγώ θα αφήσω την ειρωνία να περάσει έτσι όπως περναγε μέχρι τώρα...

 

Μην αναβάζετε πίεση τουρμίνας, είναι και καλοκαίρι :!: :lol: :lol: :lol:

 

Τα σάντουιτς ήταν με μουστάρδα και κέτσαπ :?:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα καταντησουμε να χωριστουμε στα δυο σαν Club για αυτο ισως ειναι καλυτερα να μην το τραβηξετε παραπερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι θες να πεις nigios...τι εννοείς "να μην το τραβήξετε παραπέρα"... μήπως το τραβάς εσύ?

 

Όποιος δεν αισθάνετε καλά εδώ ας πάει στο καλό του...και όποιος έχει την τεχνογνωσία και τα κότσια ας κάνει καινούργιο club...

 

Η τεχνογνωσία ή πληροφορία όμως είναι εδώ! εαν νομιζουν ορισμένοι ότι οι στριπτιτζούδες και οι καφέδες τους αντιπροσωπεύουν ας κάνουν ΤΕΤΟΙΟ club!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα καταντησουμε να χωριστουμε στα δυο σαν Club για αυτο ισως ειναι καλυτερα να μην το τραβηξετε παραπερα!!!

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός και επαναλαμβάνω: Το coltclub έχει ένα ήθος και έναν συγκεκριμένο χαρακτήρα.

 

Όσοι αρνούνται να συμμορφωθούν μπορούν να φύγουν και ας κάνουν ότι θέλουν. Ας κάνουν δικό τους forum δικό τους club ότι γουστάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η όλοι κατάσταση είναι πολύ-πολύ πιο απλή απ αυτή την σύνθετη σκέψη που έκανες Χρήστο. Το λέω για να βοηθήσω χωρίς να πάρει μεγαλύτερη έκταση το θέμα γιατί νομίζω δεν υπάρχει λόγος . Αν δεν επιβεβαιωθούν από άλλα άτομα τα λεγόμενα μου τότε δυστυχώς αλλά θα είμαι μεγάλος βλάκας που κατάλαβα λάθος .

 

Νομιζω οτι θα καταντησουμε να χωριστουμε στα δυο σαν Club για αυτο ισως ειναι καλυτερα να μην το τραβηξετε παραπερα!!!

Δυστυχώς αλλά όλα πρέπει να λαμβάνονται υπόψην . Η πραγματικότητα όμως είναι μια , γνωριζόμαστε όλοι αρκετά καλά μεταξύ μας και υπάρχει αρκετή συμπάθεια προς όλες τις μεριές ασχέτως ποσταρίσματος μέσα στο club . Για μένα αυτό είναι μια καλή βάση για να το σκεφτόμαστε (ιδικά οι παλιότεροι) και να διορθώνουμε ίσως και με υποχωρήσεις τις διάφορες άσχημες καταστάσεις όπου θα εμφανίζονται στο μέλλον .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου Γιάννη και είναι αυτά ακριβώς που αναφέρω πιο πάνω...

 

Ανοχή, πληθώρα διαφορετικών απόψεων, και πολλαπλές δραστηριότητεςούτως ώστε να μπορούν ΟΛΟΙ να συμετέχουν σε οποιες τους αρέσουν...

 

Η δημόσια εικονα όμως είναι κάτι που οι διαχειριστές αυτού του φόρουμ προαποφασίζουν και δεν μπορούν κάποιοι να πισμώνουν και να δημιουργούν παρασκηνιακές καταστάσεις...

 

Αυτό γίνετε σε ΟΛΑ τα φορουμ...

 

Δυστυχώς η ανοχή πρεπει να είναι και από όλα τα μέρη, το ίδιο και η αποδοχή των κανόνων και της κοινής πορειας...

 

εαν κάποιος έχει αντιθετη άποψη να την πει ξεκάθαρα χωρίς κορώνες, με αξιοπρέπεια και σταθερότητα... φαινόμενα τα οποία πηγαίνουν δια της πλάγιας οδού, ειρωνία, πισώπλατες και γρήγορες κινήσεις δεν έχουν θέση εδω μεσα το ξαναεπαναλαμβάνω.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου αν και λίγες μέρες μόνο στο κλάμπ. Διαφωνώ απόλυτα σε ότι έχει να κάνει με την λογική ΄΄ναβάλουμε και καμμια γκόμενα για να πουλήσουμε ΄΄ ότι και να θέλουμε να πουλήσουμε δηλ αμάξια, περιοδικά ακόμα και σάντουιτσ (αν κα έκανα πλάκα επ αυτού σε προηγούμενο ποστ). Και επίσης θεωρώ ότι δεν είναι δικαιολογία το τι κάνουνε οι άλλοι ακόμα και στα πλαίσια εκθέσεων αυτοκινήτων ή περιοδικών γιατί αυτό δεν είναι απαραιτήτως το σωστό και επίσης ποτέ δεν κατάλαβα τι γυρεύει μια γυμνόστηθη με τον κώλο έξω δίπλα από ένα τούμπανο αμάξι. Τέτοιου είδους κουλτούρα δεν με αντιπροσωπεύει καθόλου και πρέπει να σημειώσω ότι αυτή η εκδήλωση ήταν τουλάχιστον αμφιλεγόμενη όπως αποδείχθηκε εκ των υστέρων από τις διαφωνίες των μελών. Οπότε μάλλον έπρεπε να είχε προηγηθεί μια διαβούλευση μεταξύ μας αφού ειλικρινά δεν μπορώ να διακρίνω τα οφέλη για το κλάμπ καθώς προβλήθηκε λανθασμένα και είτε δεν θα προσελκύσει νέα μέλη που δεν τους αρέσει η φωτογράφηση είτε θα προσελκύσει άτομα που θα έχουν παρεξηγήσει τους σκοπούς του. Τέλος για να μην παρεξηγηθω οποιος πήγε με για του και χαρά του απλώς ξαναλέω ότι θα έπρεπε να είχε υπάρξη μια συνεννοηση.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου αν και λίγες μέρες μόνο στο κλάμπ. Διαφωνώ απόλυτα σε ότι έχει να κάνει με την λογική ΄΄ναβάλουμε και καμμια γκόμενα για να πουλήσουμε ΄΄ ότι και να θέλουμε να πουλήσουμε δηλ αμάξια, περιοδικά ακόμα και σάντουιτσ (αν κα έκανα πλάκα επ αυτού σε προηγούμενο ποστ). Και επίσης θεωρώ ότι δεν είναι δικαιολογία το τι κάνουνε οι άλλοι ακόμα και στα πλαίσια εκθέσεων αυτοκινήτων ή περιοδικών γιατί αυτό δεν είναι απαραιτήτως το σωστό και επίσης ποτέ δεν κατάλαβα τι γυρεύει μια γυμνόστηθη με τον κώλο έξω δίπλα από ένα τούμπανο αμάξι. Τέτοιου είδους κουλτούρα δεν με αντιπροσωπεύει καθόλου και πρέπει να σημειώσω ότι αυτή η εκδήλωση ήταν τουλάχιστον αμφιλεγόμενη όπως αποδείχθηκε εκ των υστέρων από τις διαφωνίες των μελών. Οπότε μάλλον έπρεπε να είχε προηγηθεί μια διαβούλευση μεταξύ μας αφού ειλικρινά δεν μπορώ να διακρίνω τα οφέλη για το κλάμπ καθώς προβλήθηκε λανθασμένα και είτε δεν θα προσελκύσει νέα μέλη που δεν τους αρέσει η φωτογράφηση είτε θα προσελκύσει άτομα που θα έχουν παρεξηγήσει τους σκοπούς του. Τέλος για να μην παρεξηγηθω οποιος πήγε με για του και χαρά του απλώς ξαναλέω ότι θα έπρεπε να είχε υπάρξη μια συνεννοηση.
+1 Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου wilmot διότι όπως και να έχει εδώ μιλάμε για αυτοκίνητα και το φόρουμ μας απευθύνεται σε όλους. Νομίζω πως βγαίνει προς τα έξω πως το κλάμπ μας έχει ή δέχεται μέλη από το MaxPower (κοπέλες δηλαδή τέτοιου είδους) που ως κοπέλα και μέλος του κλαπμ μας λίγο με προσβάλει.

Άλλα ίσως θα πρέπει να το δω λίγο πιο ελαφρά...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ μέλος του club δεν προσκάλεσε καμιά στριπτιτζού και ούτε αποδέχεται τέτοιου είδους ενέργειες για προβολή .

Από εκεί και πέρα η προσέλευση του κόσμου εκεί , έγινε για ευνόητους λόγους και όχι για τα κορίτσια .

Σταματήστε να προσβάλετε τον κόσμο που παρευρέθηκε στο μαγαζί .

Μην λέτε και ξανά λέτε τα αυτονόητα ,δηλαδή ότι το club έχει την ανάγκη τριών κοριτσιών για να προβληθεί .

Ο λόγος της παρουσίας του club στο μαγαζι , είναι αυτό που αναγράφει και ο τίτλος του θέματος (Φωτογράφιση από MAX POWER - Παρασκευή 6 Ιούλιου).

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική βρείτε τον πο*$%η που έκανε αυτή την ενέργεια και χώστε τα του!!

Μην ισοπεδώνετε και προσβάλλετε κόσμο για το αν πήγε ή δεν πήγε στην φωτογράφηση .

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη έχεις μια ψύχραιμη και ορθολογιστική τοποθέτηση με την οποία δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς...

Προτρέπω όλους να είναι πιο ψύχραιμοι, καθώς θα αρχίσω εγώ πρώτος να σβήνω ποστ...:evil:

Ψυχραιμία, βαθιά ανάσα και συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να προσβάλω όσους πήγαν όχι και αν έκανα κάτι τέτοιο θα ήταν άθελα μου... σίγουρα καλά κάνατε και πήγατε και επίσης χάρηκα που περάσατε και καλά.

Την άποψη μου είπα... και επειδή είδα κάποιες φώτο μου θύμισαν αυτές τις έκθεσης που ήταν οι γκόμενες τριγύρω από τα αμάξια και όλοι δεν κοιτούσαν τα αμάξια αλλά αυτές.... και πάλι Γιάννη ζητώ συγνώμη αν κάποιον πρόσβαλα αθελα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κανένα αλλά δεν mου άρεσε το κόνσεπτ της εκδήλωσης. Τόσο απλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου αν και λίγες μέρες μόνο στο κλάμπ. Διαφωνώ απόλυτα σε ότι έχει να κάνει με την λογική ΄΄ναβάλουμε και καμμια γκόμενα για να πουλήσουμε ΄΄ ότι και να θέλουμε να πουλήσουμε δηλ αμάξια, περιοδικά ακόμα και σάντουιτσ (αν κα έκανα πλάκα επ αυτού σε προηγούμενο ποστ). ...

 

Φίλε Wilmot, να ξέρεις όμως ότι την πλάκα σου μπορεί να την έλαβαν κάποιοι υπόψη τους σαν θετική θέση απέναντι σε μια τέτοια εκδήλωση.Δες τι έγραψες...

Αύριο παίρνω το όχημα και θα είναι με τα κεριά, δεν θα με χάλαγε να το χάιδευε μια αεράτη και δροσερή ύπαρξη (το όχημα)...

 

Θεωρώντας λοιπόν ότι όντως είσαι κατά τέτοιων εκδηλώσεων και δεν έκανες """"κωλοτούμπα"""" , θα ήθελα να είσαι πιο προσεκτικός/σαφής στο μέλλον με τις πλάκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις και εσύ όμως να είμαι όπως θέλω στις πλάκες μου στο μέλλον αρκεί βέβαια να μην υπερβαίνω τα όρια, οπότε το τι θέλεις και τι δεν θέλεις είναι σχετικό και δεν με αφορά όταν αυτά που γράφω είναι εντός των ορίων συμπεριφοράς που επιβάλλονται μέσω του φόρουμ.

 

Όσο για τις κωλοτούμπες ο καθένας δικαιούται να έχει τις απόψεις του και θεωρώ ότι τα όρια πλάκας και έκφρασης των απόψεων μου ειναι αρκούντως εμφανή οπότε δεν χρειάζεται να προβώ σε διευκρινίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να έχεις τις απόψεις σου κανένας δεν είπε το αντίθετο αλλά όχι η πλάκα σου δεν ήταν εμφανής. Φάνηκες υπέρ της εκδήλωσης καθαρά και το μόνο που θα ήθελα σαν moderator ,είναι στo μέλλον να είσαι λίγο πιο σαφής σε παρόμοιες καταστάσεις για να μπορούμε και εμείς να ξέρουμε τι θέλει ο κόσμος του club και τι όχι.

 

Αν θες κάποια άλλη διευκρίνηση σε PM σε παρακαλώ.

 

PS και σε παρακαλώ βελάκια και """"Αυτό ήταν πλάκα"""" είναι περιτά. Φτάνεις στο όριο της ειρωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζωντας ολα τα παραπανω ποστ αν μου επιτρεπεται εχω να ποσταρω μερικες σκεψεις μου

1)Σαφως οι mods εχουν την ευθυνη και την τεχνογνοσια του Forum

2)Κανενα μελος δεν εχει δικαιωμα να ειρωνευεται και να προσβαλει αλλο μελος

3)Ολα τα μελη θα πρεπει να ακολουθουν την γραμμη του Forum και συνεπως την γραμμη που οριζουν και αυτοι που εχουν την ευθυνη του

4)Μερικα απο τα παραπανω ποστ θα πρεπει να σβηστουν γιατι νομιζω οτι ειναι αντιθετα σε αυτο που λεγεται colt club και που γνωρισα οταν εγινα μελος του

5)Οποιος δεν συμφωνει με το πνευμα του colt club και θελει να αποχωρησει ειναι δικαιωμα του αλλα αν κανει ιστοσελιδα δεν εχει δικαιωμα στον τιτλο της να βαλει την λεξη colt

Συνεπως νομιζω οτι πρεπει να παρουμε μια βαθεια ανασα και να συνεχισουμε οπως ειπε και ο Πετρος να σταματησει το θεμα εδω και καλο θα ηταν σε καποια συγκεντρωση να λυθουν αυτες οι παρεξηγησεις απο κοντα γιατι ο γραπτος λογος κρυβει παγιδες και παρεξηγησεις εναντι του προφορικου

Αυτα τα ολιγα και ζητω την κατανοηση απο ολους σας γιατι αληθεια σας λεω στεναχωριεμαι οταν βλεπω ποστ τα οποια δεν ταιριαζουν με το πνευμα του colt club που εχουν τα μελη του χωρις να το εχει επιβαλλει κανενας και δεν ειναι τυχαιο οτι ειμαστε μελη ενος τοσο ξεχωριστου club

Ολα τα παραπανω ειναι απλα σκεψεις μου και δεν υποδεικνυουν τιποτα σε κανεναν για να μην παρεξηγηθω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φαγωμάρα τώρα τελευταία ρε παιδιά.

Το χω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ.Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει οτι γουστάρει.Όποιος γουστάρει το κάνει αν συμφωνεί όποιος όχι.

Δε χρειάζεται να καραδοκούμε στη γωνία και να είμαστε οπλισμένοι.

Χαλαρά όπου να ναι θα πάμε και διακοπές θα ηρεμήσουμε και θα γυρίσουμε με γεμάτες μπαταρίες.Γενικώς είναι μια δύσκολη περίοδος έτσι και αλλιώς.Και εγω εχω πιάσει τον ευατό μου να φορτώνω απ το πουθενά χωρίς λόγο.

Τώρα τα υπόλοιπα περί τεχνογνωσίας που ειπώθηκαν και το οποιος θέλει να πάει να κάνει δικό του φόρουμ τα θεωρώ λίγο επιπόλαια και χωρίς διάθεση να προσβάλω η να ειρωνευτώ κανέναν.

Εγω προσωπικά είμαι σ αυτό το φόρουμ επειδή υποτίθεται οτι έχουμε ενα κοινό ενδιαφέρον με μια ομάδα ανθρώπων και επειδή έχει σχηματιστεί μια όμορφη παρέα που πάμε τις βολτούλες μας πίνουμε τα καφεδάκια μας και γενικά περνάμε ωραία.Και νομίζω οτι αυτό είναι και το νόημα ενος φόρουμ.

Πάμε παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...