Jump to content

καλησπερα στους κολτακιδες


Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι κατοχος ενος ιμπιζα κουπρα 1ο σταδιο. Μη σας φαινεται παραξενο που εκανα εγγραφη στο σαιτ σας, Ο μικρος μου αδερφος θελει να αγορασει ενα μικρο γρηγορο και εγω του εχω προτηνει το czt που πιστευω οτι απο ολες τις αποψεις ειναι μια πολη καλη επιλογη και μιας και θα του βαλω δωρο τα μισα χρηματα, γραφτηκα στο φορουμ σας ωστε να διαβασω και να μαθω περισσοτερα για το αμαξι αυτο αλλα και την βελτιωση του ,

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!

 

  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
  • Η Eνεργοποίηση του λογαρισμού σου θα γίνει σύντομα και θα αποκτήσεις πρόσβαση σε όλες τις θεματικές ενότητες του CLUB !!
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! smile.gif

 

Καλή διαμονή! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να παρει ο αδερφος σου czt!μεσα στο φορουμ θα βρεις παρα πολλες πληροφοριες και θα σου λυθουν ολες οι αποριες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Colt//Club και από εμένα. Ένα ρεζουμέ για το CZT που μπορείς να δείξεις στον αδερφό σου (το έχω γράψει και σε άλλο thread αλλά παραμένει χρήσιμο):

 

01.) δύσκολα να βρεις μεταχειρισμένο σε εργοστασιακή κατάσταση (Sad but true :/ )

02.) χρειάζεται άλλη ανάρτηση αν θελήσεις να το γαργαλήσεις μελλοντικά (συνδυασμοί υπάρχουν πολλοί)

03.) με 1400-1500€ το κάνεις 1ο στάδιο (Φίλτρο - Πρόγραμμα - Εξάτμιση) και το αφήνεις εκεί ;)

04.) στα περισσότερα CZT ραγίζει η εργοστασιακή πολλαπλή εξαγωγής μετά από κάποια χιλιόμετρα (υπάρχει θέμα για να δεις φωτογραφίες)

05.) αν το κινείς συνετά η κατανάλωση του είναι χαμηλή γι' αυτά που μπορεί να σου προσφέρει

06.) ασφάλιστρα = 270€, τέλη κυκλοφορίας = 240€ (για μοντέλα πριν την 1/11/2010), 50€ βενζίνη ~= 350χλμ

07.) ακριβή διάσταση ελαστικών (205/45R16)

08.) ύπαρξη αρκετών μεταχειρισμένων ανταλλακτικών στο car.gr

09.) αρκετές έτοιμες λύσεις σε όλους του τομείς του συγκεκριμένου αυτοκινήτου (π.χ. εισαγωγή, σκάστρα, FMIC kits)

10.) κουμπαράς! :) :) :)

 

Ψάξε στο forum και ότι απορίες έχεις είμαστε εδώ να τα συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Colt//Club και από εμένα. Ένα ρεζουμέ για το CZT που μπορείς να δείξεις στον αδερφό σου (το έχω γράψει και σε άλλο thread αλλά παραμένει χρήσιμο):

 

01.) δύσκολα να βρεις μεταχειρισμένο σε εργοστασιακή κατάσταση (Sad but true :/ )

02.) χρειάζεται άλλη ανάρτηση αν θελήσεις να το γαργαλήσεις μελλοντικά (συνδυασμοί υπάρχουν πολλοί)

03.) με 1400-1500€ το κάνεις 1ο στάδιο (Φίλτρο - Πρόγραμμα - Εξάτμιση) και το αφήνεις εκεί ;)

04.) στα περισσότερα CZT ραγίζει η εργοστασιακή πολλαπλή εξαγωγής μετά από κάποια χιλιόμετρα (υπάρχει θέμα για να δεις φωτογραφίες)

05.) αν το κινείς συνετά η κατανάλωση του είναι χαμηλή γι' αυτά που μπορεί να σου προσφέρει

06.) ασφάλιστρα = 270€, τέλη κυκλοφορίας = 240€ (για μοντέλα πριν την 1/11/2010), 50€ βενζίνη ~= 350χλμ

07.) ακριβή διάσταση ελαστικών (205/45R16)

08.) ύπαρξη αρκετών μεταχειρισμένων ανταλλακτικών στο car.gr

09.) αρκετές έτοιμες λύσεις σε όλους του τομείς του συγκεκριμένου αυτοκινήτου (π.χ. εισαγωγή, σκάστρα, FMIC kits)

10.) κουμπαράς! :) :) :)

 

Ψάξε στο forum και ότι απορίες έχεις είμαστε εδώ να τα συζητήσουμε.

 

ευχαριστω φιλε μου, θα διαβασω και οτι αποριες εχω θα σας ρωτησω .

Link to comment
Share on other sites

papasouzas καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε....με το καλό να το αποκτήσει ο αδερφός σου το κολτακι, αλλα κοιτα μόνο μην σε περνάει κάποια στιγμη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε....με το καλό να το αποκτήσει ο αδερφός σου το κολτακι, αλλα κοιτα μόνο μην σε περνάει κάποια στιγμη χαχαχα

 

:lol: δυσκολο να το κανει πιο δυνατο απο το δικο μου μιας και πρεπει να παιζει και χρημα για να το φτιαξει και εγω θατου τσονταρω χρημα μονο για να αγορασει , οχι και να το βελτιωσει , ασε που το κουπρα σε λιγο καιρο παει για μπεκ μαφ και ισως και για καποια αλλα πραγματα που σκευτομαι.....

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ποσα group vag μπεκ, maf, turbo εχουν τραβηξει στεναχώρια απο czt? :lolu: :lolu:

 

http://www.coltclub....?showtopic=9934

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μην το γυρίσουμε το θέμα στα πατήματα και το πως πάει το κάθε αυτοκίνητο. Εδώ είναι θέμα για καλωσόρισμα και μόνο ;)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...