Jump to content

Zητείται Σαλόνι απο EVO 6-7-8-9 σε καλη κατασταση


*Kezar*

Recommended Posts

το συμπερασμα ειναι οτι τα καθισματα ΔΕΝ ειναι απο evo 6 και οτι επρεπε να το επιβεβαιωσουν και αλλα μελη οπως και εγινε για να το καταλαβουν ολοι!οταν το ειπα και εδω και στο fb οταν εβαλε ο hill τις φωτο με τα καθισματα, κακοφανηκε σε μερικους αλλα δεν πειραζει,η αληθεια ποναει!

 

τωρα λοιπον που το επιβεβαιωσε ο Βαγγελης ,ο κεζαρ ,ο αρκας ειπε οτι πιστευει οτι δεν ειναι γιατι δεν τους λες τιποτα Μιχαλη?παρα μονο ηξερες να πεις οτι εγω προσπαθω να πουλησω του Μηνα σαλονι(πραγμα που δεν ισχυει φυσικα!)και οτι απλα παντα λεω ανακριβειες,(που ειναι οι ανακριβειες λοιπον σε αυτο το θεμα)? !!ειναι τα καθισματα γνησια εβο 6?σε ρωταω ξανα,ειναι?

 

και σου ξαναλεω εαν νομιζεις οτι τα ποστ μου ειναι κουραστηκα ή λενε ανακριβειες οπως λες ΜΗΝ τα διαβαζεις!δεν σε υποχρεωνει κανεις!!

 

 

δεν υπαρχει λογος να παρω κανεναν τηλ ωστε να μαθω για μια βελτιωση, προτιμώ να ρωτησω εδω μεσα και οποιος θελει να απαντησει!μαλλον εσυ το συνηθιζεις αυτο να παίρνεις τηλ φιλους-γνωστους και να ρωτας και οχι να το μοιραζεσαι μαζι με τους υπολοιπους!το αν ειχες χρονο ή οχι δεν το ξερω!παντως για τα καθισματα βρηκες χρονο να απαντησεις !μαλλον κατι σε καιει γι αυτο ισως!

 

δεν εχω κατι με εσενα και γι αυτο σε καλεσα και στο τηλ αμεσως μολις εγραψες το σχολιο σου,ξερεις πολλες φορες να πουλαω πραγματα κρυφα??δεν απαντησα εγω με υφος,εσυ το ξεκινησες!!αρα μαλλον εσυ εχεις το προβλημα

 

εγω εκτος αποι καφε κερναω και κρασι και αρνι αμα θελεις!δεν εχω προβλημα!!

 

να σου ζησει το μωρο και οτι σου εχω πει για το θεμα αυτο (εαν θυμασαι) ισχυει! :thumbsu:

 

αυριο εχουμε συναντηση,οποτε μπορεις να ερθεις να τα πουμε και απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

 

δωσεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι καπως on-topic εγω οταν τα ειχα δει στο fcbk....αρχικα με την πρωτη ματια τρομερα καθισματα.....μετα κοιταξα και ειδα οτι δεν ειναι makinen γνησια...και ειχα μεινει με την εντυπωση οτι απλα εχουν αλλη ταπετσαρια την οποια καποιος εβαλε. Σημερα μετα τις φωτος του borbou και αφου πριν καποιες μερες ο kezar μου χε πει και για το evonet πηγα ειδα το forum τους...εκατσα και προσεξα λιγο και τις φωτογραφιες του Borbou εδω...και κατεληξα στο συμπερασμα που ανεφερα. Τωρα τι ειναι στην πραγματικοτητα ΔΕΝ ΞΕΡΩ....κρινω απο αυτο που βλεπω και μπορω να γνωριζω.

 

End of Story απο μενα !!

Θεση για τα υπολοιπα πηρα...και ειναι αρκετη !! Δεν θα βαλω καμια απο τις δυο φιλιες και με τους δυό σας πανω την μια απο την αλλη για χαρη μιας διαφωνιας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορια..................................

 

με τις εντασεις που ανεβασατε νοιωθω οτι πρεπει να αποδειξω πως δεν ειμαι ελεφαντας :sad:

κατεβηκα βραδυατικα στο γκαραζ και ξεπακεταρισα το σαλονι.........

 

οπως ηταν αναμενομενο δυστηχως δεν υπηρχε πουθενα πανω στο σαλονι το σημα της μιτσουμπισι.....

οπως δεν υπαρχει και στο σαλονι του κολτ....

 

επειδη το σαλονι συνοδευεται απο ολα τα χειριστηρια του καθισα και ελυσα ενα απο τα πλαστικα καληματα

ολα τα πλαστικα ειχαν στην μεσα μερια αναγλυφους κωδικους και σε μερικα σημεια υπαρχουν αυτοκολλητα

με τον κωδικο του εξαρτηματος οπως υπαρχουν διασπαρτα σε διαφορα μερη του κολτ

 

το σαλονι σαν ποιοτητα κατασκευης (και δεν εννωω το ηφασμα) ειναι απειρος ανωτερο απο

τα κολτακια μας και σε καμια περιπτωση δεν θυμιζει φτηνες απομιμησεις

 

τωρα αμα ειναι retrim δεν βαζω το χερι μου στη φωτια καθως και εγω οταν το googlara δεν το

βρηκα στις φωτο που εβγαλε....

 

εν κατακλειδι μιλαμε για ενα σαλονι με εφερουμενα μαξιλαρακια-με ολα τα χειριστηρια της μιτσουμπισι

-με πλαστικα κομματια που εχουν αναγλυφους κωδικους και αυτοκολλητα με κωδικους...

 

για εμενα σαν γιωργο το σαλονι ειναι 10000000000% γνησιο και σας παρακαλω μην με προσβαλετε

θεωρωντας οτι κοροιδευω καποιους χωρης να μπειτε στον κοπο να το δειτε απο κοντα.... :sad:

 

νοιωθω σαν να πρεπει να αμυνθω για κατι που δεν εκανα :vava: :vava: :vava:

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο κανεις δεν ειπε οτι το σαλονι δεν ειναι ποιοτικο ή οτι δεν ειναι σε καλη κατασταση!ουτε οτι κοροιδευεις εσυ καποιον!ετσι κι αλλιως δεν ειναι δικα σου!ειναι φιλου σου!

οπως λοιπον ειδες και εσυ στο google κανενα ενο 6 ΔΕΝ φοραει τετοιο καθισμα!εαν στη θεση του ralliart εγραφε regaro ισως ηταν απο καποια εκδοση αλλα δεν υπαρχει τετοιο καθισμα σε εβο!για μενα ισως συμβαινει αυτο που ειπε ο Βαγγελης!δηλαδη οτι ειναι απο εβο 3-4 και εχει ραφτει μετα!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο κανεις δεν ειπε οτι το σαλονι δεν ειναι ποιοτικο ή οτι δεν ειναι σε καλη κατασταση!ουτε οτι κοροιδευεις εσυ καποιον!ετσι κι αλλιως δεν ειναι δικα σου!ειναι φιλου σου!

οπως λοιπον ειδες και εσυ στο google κανενα ενο 6 ΔΕΝ φοραει τετοιο καθισμα!εαν στη θεση του ralliart εγραφε regaro ισως ηταν απο καποια εκδοση αλλα δεν υπαρχει τετοιο καθισμα σε εβο!για μενα ισως συμβαινει αυτο που ειπε ο Βαγγελης!δηλαδη οτι ειναι απο εβο 3-4 και εχει ραφτει μετα!!

 

τωρα το εθεσες ποιο οραια :air_kiss:

Link to comment
Share on other sites

τωρα το εθεσες ποιο οραια :air_kiss:

παιδια το σαλονι ειναι παρα πολυ ωραιο..και ιμιτασιον να ειναι ας το πουμε και ετσι πραγματικα αξιζει..αλλα οχι για αυτο το ποσο προσωπικα για εμενα γιατι με λιγα παραπανω βρισκω απο 7-8-9 μπρος πισω παλι..

με recaro πανω κλπ κλπ..

παντως εγω που εκατσα στα καθισματα του Hill μαλλον του φιλου του μην μπερδευομαστε μου αρεσαν κρατανε ωραια τα μαμημενα.

Link to comment
Share on other sites

κεζαρ παρε τα καθίσματα γιατι το σαββατο θα παμε παντελιδη με το χιλλ και εχουμε παραγγείλει ένα τριαξονικο γαρυφαλα!! :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

κεζαρ παρε τα καθίσματα γιατι το σαββατο θα παμε παντελιδη με το χιλλ και εχουμε παραγγείλει ένα τριαξονικο γαρυφαλα!! :p :p :p :p

χαχαχα ντροπη και αισχος.

Link to comment
Share on other sites

Μηνά μου γιατί να πληρώσεις λίγο παραπάνω ένα σαλόνι από 7 8 9 το οποίο θέλει και πατέντα να μπουν τα μπροστινά και τα πίσω δεν μπαίνουν με τίποτα;

Του 6ριου μπαίνουν κουτί;

Link to comment
Share on other sites

Μηνά μου γιατί να πληρώσεις λίγο παραπάνω ένα σαλόνι από 7 8 9 το οποίο θέλει και πατέντα να μπουν τα μπροστινά και τα πίσω δεν μπαίνουν με τίποτα;

Του 6ριου μπαίνουν κουτί;

του 6αριου εχουνε ιδιες βασεις τα μπροστινα.. απλα στα 7-8-9 κραταω τους σιδηροδρομους του καθισματος και απλα κανω Modifa την βαση την μαμα με 1-2 κοψηματα και μπαινουν απο οτι διαβασα υπαρχουν ενα 2 λυσεις..

για τα πισω καθισματα ειτε του 6αριου παρω ειτε 7-8-9 το ιδιο πραγμα ειναι διοτι θα γινει modifa πισω μιας που δεν εχω το V για το κενο του πορτπαγκαζ και δεν εχω και τους γατζους ωστε να πιανει η πλατη

το ιδιο πραγμα ειναι.

και να πως ειναι τα πισω καθισματα του 7-8-9 http://www.lancerreg...ad.php?t=437517k

Και φυσικα τους γατζους με κωδικο MB873947 http://www.mitsubishiparts.net/cart/?id=571&pn=MB873947*2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...