Jump to content

Αποτελέσματα-Σχόλια DYNODAY COLT//CLUB.GR (1 Απριλίου 2012)


Recommended Posts

Όλα ωραία σήμερα, εκτός από το δυσάρεστο που με βρήκε στο γυρισμό. Ο Δημήτρης που ήταν πίσω μου με ενημέρωσε ότι βγάζω άσπρο καυσαέρια, οπότε σταμάτημα στην άκρη και είδα κατευθείαν στάθμη λαδιών. Γύρισα με την ψυχή στο στόμα και αύριο κατευθείαν σε μάστορα για να δω τι με περιμένει.

 

Βέβαια αύριο θα έχει περάσει αυτή η μέρα και τα ψέμματα θα έχουν τελειώσει ψαρούληδες. Καλή Πρωταπριλιά σε όλους!

 

Όλα μια χαρά σήμερα, κουβεντούλα με τους περισσότερους, καλαμπουράκι και να' μαστε καλά να κάνουμε και άλλες τέτοιες εκδηλώσεις. Το δικό μου ευχαριστώ πάει προς όλους που μας τίμησαν με την παρουσία τους και το ότι παρέμειναν μέχρι το τέλος της μέτρησης.

 

.: iLiAS :.

το ψεμα δεν ξεκιναει απο τον ασπρο καπνο αλλα απο το οτι ο Δημητρης ηταν πισω σου!!!χαχαχαχα :p
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Θελω κ γω με τη σειρα μου να πω ενα ευχαριστω στα παιδια του club για τη διοργανωση κ την ομορφη κυριακη που περασαμε.

Χαρηκα πολυ που επιτελους μπορεσα κ ηρθα σε μια συναντηση κ γνωρισα αρκετους...

Οσο για το δυναμομετρο εχω να πω οτι ειναι αξιοπιστο σε γενικες γραμμες αν κ φανηκε λιγο αυστηρο στην μετρηση της ροπης, το λεω αυτο γιατι το evo 10 εβγαλε την αναμενομενη ιπποδυναμη 297 αλλα η ροπη του ηταν μολις 339 ενω περιμενα για ενα μαμα εβο 10 γυρω στο 380-400...

Τελος εντυπωσιαστηκα που ειδα τοσα πολλα ολοκληρωμενα κολτ κ ευχομαι να μπορω να κατεβαινω πιο συχνα κ να τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα Θαναση...και με το καλο να αρχισει και ο Βάγγος το tuning...χεχε

 

 

Η φωτο αφιερωμενη στον 3mitsu :p

 

img0391lo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανενα βιντεακι απο τα πατηματακια υπαρχει ? Αντε ρε παιδια τι κανει ο σκηνοθετης :p

 

επειδη ομως καποια ποντικια ειχαν στησει τις καμερες τους για την ανυποψιαστη αυτη μαχη που εγινε τερατων..ισως να υπαρχει και βιντεο ;) χαχαχαχα συντομα θα μαθω

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα Θαναση...και με το καλο να αρχισει και ο Βάγγος το tuning...χεχε

 

 

Η φωτο αφιερωμενη στον 3mitsu :p

 

img0391lo.jpg

Λογικα μεσα στο καλοκαιρι θα ξεκινησει κ αυτος σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο.!!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερααα!! Μπραβο στα παιδια και στον φωτογραφο(TragiC)!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους! Ελπίζω να περάσατε όλοι καλά ασχέτως με τα αποτελέσματα του dyno :thumbsu:

Ένα έχω να πω μιας και διάβασα το όλο θέμα.Στα τουρμπάτα το dyno αξίζει για την καμπύλη, και όχι για το "απλό" νούμερο. :good:

Όπως επίσης ότι δυναμόμετρο και δρόμος είναι διαφορετικά πράγματα γιατί στο τελευταίο παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες, με ένα σημαντικό από αυτούς φυσικά τον οδηγό.

 

α, και μην μένετε στα αποτελέσματα οι κοντράκηδες, μιας και ήταν πρωταπριλιά :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα Θαναση...και με το καλο να αρχισει και ο Βάγγος το tuning...χεχε

 

 

Η φωτο αφιερωμενη στον 3mitsu :p

 

img0391lo.jpg

 

χαχαχαχαχα :bow: :bow: RESPECT

 

 

Ωραιος ο κυριος σκηνοθετης Kezar με το υλικο του , μας μεταφερει στο κλιμα για εμας που απουσιαζαμε :good:

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω με την σειρα μου ενα μεγαλο μπραβο ητανε πολυ ωραια αν και εχασα την μετρηση απο ωραια αμαξια!Βεβαια τα νευρα μου μετα την δυναμομετρηση δεν υπηρχαν πουθενα καθως δεν ειδα αυτα που περιμενα!!!Ομως το θετικο ειναι οτι ανακαλυψα το γιατι!!!Το αμαξι δουλευε με ρυθμισεις revo stage 1 που ειναι δλδ μονο για προγραμμα χωρις να εχεις κατι αλλο!Οποτε παμε για revo stage 2 και ρυθμιστη πιεσης βενζινης και ειμαστε ετοιμοι για + 15% στο περιπου και μετα ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ayrton_czt

Nα σαι καλα Θαναση...και με το καλο να αρχισει και ο Βάγγος το tuning...χεχε

 

 

Η φωτο αφιερωμενη στον 3mitsu :p

 

img0391lo.jpg

 

Πολυ καλα τα νουμερα αλλα σε πολυ μικρο φασμα στροφων.Και ιποδυναμη και ροπη.Κ αυτο ο δρομος το τιμωρει.

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ!!!! πρόεδρε μέχρι να σηκωθείς απο τον καναπέ πατήσαμε τρείς τέσσερης φορές χαχαχαχα

 

Πάνω κάτω το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. πατήσαμε απο δευτέρες ρολλαριστά μέχρι τετάρτες έγω ξεκόλλαγα

στην αρχή λόγο ντιζάτης πεταλούδα και τις ρουλεμανάτης τουρμπίνας σε αντίθεση με την θροσάτη του screw αλλα μετα

ο screw μάζευε πάνω κάτω πηγαίναμε κόπιες.

 

Στις αλλαγές ο Νίκος δεν παίζεται το παλικάρι κάνει αλλαγες λες και έχει dogbox χααχαχαχαχαχχα.

 

Κάνονικά το αμάξι μου στον δρόμο δουλευει 1.9bar αλλά μου είπαν πως στο δυναμόμετρο σήκωσε 1.7bar επειδή δεν ζορίζεται τόσο.

Το νούμερο που έγραψε ο screw ήταν πάρα πολύ καλό στο 1.6 και αρύθμιστος φανταστείται να ρυθμίσει κίολας τι έχει να γίνει :startle:

στο πατα ο μιχαλης πεταγοταν μισο αμαξι και κατι παραπανω λογο ρουλεμαν και ντιζογκαζου αλλα μολις κουμπωνα 3η μαζευα αμεσως και περνουσα μπροστα για λιγο........βεβαια σωστο πατημα δεν εγινε λογο κινησης....ειχαμε και τον βλακα με το panda μπροστα.......καποια στιγμη θα κανονισω με τον μιχαλη να παμε σκοταδια που εχει ηρεμια και μετρα πολλα να γυρισουμε τουμπα τα κοντερ......το αμαξι το δικο μου ειναι αριθμηστο αλλα και του μιχαλη για εμενα εχει πολλα να δωσει ακομα......εχει το σημαντικοτερο...ΑΓΡΑΦΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για της αλλαγες μου ηταν αρκετα αργες......

Link to comment
Share on other sites

στο πατα ο μιχαλης πεταγοταν μισο αμαξι και κατι παραπανω λογο ρουλεμαν και ντιζογκαζου αλλα μολις κουμπωνα 3η μαζευα αμεσως και περνουσα μπροστα για λιγο........βεβαια σωστο πατημα δεν εγινε λογο κινησης....ειχαμε και τον βλακα με το panda μπροστα.......καποια στιγμη θα κανονισω με τον μιχαλη να παμε σκοταδια που εχει ηρεμια και μετρα πολλα να γυρισουμε τουμπα τα κοντερ......το αμαξι το δικο μου ειναι αριθμηστο αλλα και του μιχαλη για εμενα εχει πολλα να δωσει ακομα......εχει το σημαντικοτερο...ΑΓΡΑΦΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για της αλλαγες μου ηταν αρκετα αργες......

Που πας κ εσυ με σπασμενο δισκο αγορι μου???

Μπραβο παιδια σε ολους και ειδικα στον φιλο μου τον screw :give_rose:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα τιποτα για το δισκο γιατι πολυ μπορει να το παρουν σαν δικαιολογια!!!!!!!!!!!

οντως σημερα ελυσα το αμαξι και ειχε σπασει ο δισκος......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μανο την φωτο μου αν μπορεις ταγκαρε μου την στο facebook

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η απαντηση ειναι γραμμενη στην περιγραφη του αυτοκινητου του...αλλα με πιο επιστημονικο τροπο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ρε Jim@ko πως εβγαλες 220 χωρις προγραμμα?? wtf?? ζιγκλερι?

μπραβο παιδια! πολυ καλη δουλεια!

 

εχω μέσον πρώην βουλευτη!! Τον Πεταλωτη!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...