Jump to content

Αποτελέσματα-Σχόλια DYNODAY COLT//CLUB.GR (1 Απριλίου 2012)


Recommended Posts

Ξεκιναω το 1ο post μετα την ολοκληρωση του DYNODAY.....!

 

Περιμενω σχόλια, απόψεις....γνώμες...κλπ κλπ από ολους οσους ηρθαν...

 

Τα αποτελέσματα και φωτογραφιές θα αναρτηθούν σιγά σιγά :D

 

Με λιγα λογια περασαμε παρα πολυ ωραια... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

πολυ ωραια πολυ κουραση αλλα ευχαριστηση..

 

ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΕΕΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΧΡΟΝΙΑ.. και +3 αλογα παραπανω..χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Kezar...σε ευχαριστω και δημοσια για τον κοπο να βγαλεις καποιες φωτογραφιες και βιντεο απο ορισμενα αυτοκινητα....μεχρι και τριποδο εφερες...ωραιος :thumbsu:

 

Επισης ευχαριστω παρα πολυ τον athan_4wd μαζι με τον Πατερα και αδερφο του που εκαναν τοσο δρομο να ερθουν απο Καρπενησι...

 

Και γενικοτερα ολα τα παιδια...που ηρθαν και ας μην μετρησαν....μαζι με φιλους...συγγενεις...κλπ κλπ

 

Και φυσικα τον κ. Φωτεινελη :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία σήμερα, εκτός από το δυσάρεστο που με βρήκε στο γυρισμό. Ο Δημήτρης που ήταν πίσω μου με ενημέρωσε ότι βγάζω άσπρο καυσαέρια, οπότε σταμάτημα στην άκρη και είδα κατευθείαν στάθμη λαδιών. Γύρισα με την ψυχή στο στόμα και αύριο κατευθείαν σε μάστορα για να δω τι με περιμένει.

 

Βέβαια αύριο θα έχει περάσει αυτή η μέρα και τα ψέμματα θα έχουν τελειώσει ψαρούληδες. Καλή Πρωταπριλιά σε όλους!

 

Όλα μια χαρά σήμερα, κουβεντούλα με τους περισσότερους, καλαμπουράκι και να' μαστε καλά να κάνουμε και άλλες τέτοιες εκδηλώσεις. Το δικό μου ευχαριστώ πάει προς όλους που μας τίμησαν με την παρουσία τους και το ότι παρέμειναν μέχρι το τέλος της μέτρησης.

 

.: iLiAS :.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Kezar...σε ευχαριστω και δημοσια για τον κοπο να βγαλεις καποιες φωτογραφιες και βιντεο απο ορισμενα αυτοκινητα....μεχρι και τριποδο εφερες...ωραιος :thumbsu:

 

Επισης ευχαριστω παρα πολυ τον athan_4wd μαζι με τον Πατερα και αδερφο του που εκαναν τοσο δρομο να ερθουν απο Καρπενησι...

 

Και γενικοτερα ολα τα παιδια...που ηρθαν και ας μην μετρησαν....μαζι με φιλους...συγγενεις...κλπ κλπ

 

Και φυσικα τον κ. Φωτεινελη :)

 

Πρόεδρεεεε τον θεό να ευχαριστήσεις που για ακόμα μια φορά έφυγες απο συνάντηση μαζι με το κάπο σου. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ...!! Το πνευμα του ανταγωνισμου (spirit of competition) σε κανει να θες πολυ αυτο το καπο χαχαχαχα :p

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ...!! Το πνευμα του ανταγωνισμου (spirit of competition) σε κανει να θες πολυ αυτο το καπο χαχαχαχα :p

 

χαχαχαχα εχε χάρη που κοίταγες συνέχεια αλλιώς θα σου έλεγα εγώ χαχαχαχαχα.

 

ναι το πνεύμα του ανταγωνισμού και οτι ψήνω αυγά στο καπάκι απο την θερμοκρασία στο μηχανοστάσιο χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

αποτελεσματα dynoday!!! διπλα απο καθε ονομα ειναι πρωτα τα αλογα (BHP) και μετα η ροπη (Nm) (*Η μετατροπη της ροπης σε "κιλά" >> 1 Nm = 0.101971621 Kgfm)

 

GROUP CZT

  1. michail (1.7 bar) 336.4 - 365.6
  2. Athan colt 4wd (COLT CJO-EVO IV) 330.5 - 372.1
  3. screwdriver μεγαλη πιεση (1.6 bar) 320.7 - 316.7
  4. screwdriver μικρη πιεση (1.2 bar) 284.5 - 287.6
  5. borbos 233.1 - 300.7
  6. XAΡΗΣ ΤΖΙΩΡΤΖΗΣ 227.6 - 306.7
  7. Jim@kos 217.7 - 264.3
  8. adreas 196.3 - 243.6
  9. Γρηγόρης 183.0 - 244.4
  10. dim14 172.8 - 224.9
  11. panosralliart2 170.6 - 256.8
  12. turbulence 166.0 - 225.2
  13. mevsem 164.3 - 227.0

GROUP CZ3-5D

  1. george flokas 112.0 - 131.0
  2. JDMITSU 110.7 - 130.2
  3. xvibes 109.8 - 130.9
  4. koftaris 108.5 -129.0
  5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 107.4 - 132.4
  6. seth 106.8 - 130.9
  7. Mitsaras 106.6 - 127.4
  8. casper_f 106.1 - 131.5
  9. panoscz3japan 106.1 - 127.9 (*Mέτρησε 1 μήνα πριν στο ιδιο dyno..είχε κερδισει DynoRun από το φλουρι της πιτας*)

GROUP ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΜΕΤΡΗΘΗΚΑΝ

  1. Φιλος jim@kou ΕVO X 297.7 - 339.9
  2. COLTKOSTAS2 LEON CUPRA R 252.1 - 374.7
  3. Φιλος jim@kou VW POLO GTI DSG 184.9 - 238.1
  4. Φίλος Κezar Abarth Grande Punto Normal 161.5 - 208.4
  5. Φίλος Κezar Abarth Grande Punto Sport 159.0 - 228.7
  6. akoystikoylhs Peugeot 106 Rallye 159.9 - 177.6
  7. Φίλος Κezar VW POLO GTI 158.8 - 234.8
  8. kezar (Lancer '99 1.3) 78.6 - 106.3

Link to comment
Share on other sites

ρε ο μονο διψηφιος εγω ειμαι στα αλογα..απαπαππαπα ντροπηηηηη.!!!

Link to comment
Share on other sites

Update στα νουμερα....εγιναν μικρες διορθωσεις...οπως η 2η μετρηση του Puntο...πιεσεις screw...και λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

ολα ωραια σημερα,τελειος καιρος και τελεια παρεα!περασαμε ολοι πιστευω ωραια και το ευχαριστηθηκαμε!μην μενουμε στο απολυτο νουμερο,πλεον ολοι εχουμε ενα σημειο αναφορας για τις επομενες βελτιωσεις που θα κανουμε!!αν και ημουν απο τις 9 το πρωι στο dyno δεν κουραστηκα καθολου οσο και να ετρεξα !θελω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους μας!και σε εμας στην διαχειριση που τρεξαμε για να γινει ολο αυτο αλλα και σε ολα τα μελη που ηρθαν και τιμησαν το club με την παρουσια τους!!!

και κλεινοντας να ευχαριστησω το Γιαννη Φωτεινελη για την τελεια συνεργασια που ειχα ολη μερα σημερα!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σε ολα τα παιδια!!αλλα κατι μου εκανε εντυπωση!!ο jimakos λεει οτι δεν εχει βαλει

ακομα προγραμμα και ειδα οτι το αμαξι εβγαλε 217 αλογα!!εκτος και αν εχει βαλει και ξεχασε να

μας το πει το ποντικι!!η εχει κανει κατι αλλο που δεν το εχει πει στο ευρη κοινο,αλλιως συγνωμη

και χωρις να θελω να θειξω το δυναμομετρο αλλα και το jimako γιατι ειναι γαμω τα παιδια αυτα τα

νουμερα δεν βγαινουν με μαμα αγελαδα,φιτροκουτι,intercooler και εξατμιση,ακομα και ζηγκλερωμενο

να ειναι!!αν ειμαι λαθος συγνωμη και σβηστε το το σχολιο μου αλλα θα ηθελα πολυ να μαθω τι

γινεται με το κολτακι του jimakου! εστω και προσωπικα!!

Link to comment
Share on other sites

Aν θελει ας απαντησει ο ιδιος οταν γυρισει σπιτι....τωρα μαλλον ειναι για πατηματα χαχαχαχαχ

 

Παντως την απαντηση την εδωσες με αυτα που ειπες...!! :p

Link to comment
Share on other sites

o jimakos θα σου απαντησει οταν μπει!απλα οτι και να εχει κανει ειναι δικαιωμα του να το κρατησει για τον εαυτο του!τα νουμερα φανηκαν φυσιολογικα πιστευω σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν αντιλεγω σε αυτο αλλα αν εχει κανει κατι και βγαινουν αυτα τα νουμερα χωρις προγραμμα και safe

τοτε εμεις πιαστηκαμε μ@λ@κες,ε μην πιαστουν και οι επομενοι και χαλασουνε τσαμπα λεφτα!!αυτο εννοω!!

τελος παντων θα μιλησω προσωπικα με το ποντικι γιατι εδω η ενοτητα ειναι για αλλο θεμα!!

και παλι ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ ολους οσους το διοργανωσαν!!!

Link to comment
Share on other sites

ειδατε πως δεν ειμαι ποντικι και δεν εχω τρελα αλογα....!!! Η μερα σημερα ηταν τελεια ολη η παρεα ηταν θεικη σπασαμε παρα πολυ πλακα και μετα πηγαμε και για φαγητο με αρκετα μελη και περασαμε πολυ καλα!!! μπραβο στην διαχειρηση για αυτο το καταπληκτικο αποτελεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου και εγώ, θα αναφέρω τις σημερινές συμμετοχές:

  1. XAΡΗΣ ΤΖΙΩΡΤΖΗΣ - CZT
  2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - Facelift 1.3 5d
  3. Kezar - Lancer '99 1.3
  4. George Flokas - CZ3
  5. xvibes - CZR
  6. Borbos - CZT
  7. Mevsem - CZT
  8. dim14 - CZT
  9. Turbulence - CZT
  10. Jim@kos - CZT
  11. Koftaris - CZ3
  12. panosralliart2 - Facelift Ralliart
  13. Adreas - CZT
  14. Athan colt 4wd - CJO-EVO IV
  15. Mairyralliart - Facelift Ralliart
  16. JDMITSU - CZ3
  17. Michail - CZT
  18. Screwdriver - CZT
  19. Γρηγόρης - CZT (from cp)
  20. COLTKOSTAS2 - LEON CUPRA R 1.8
  21. akoystikoylhs - Peugeot 106 Rallye
  22. mpele - CZT
  23. Νίκος - OSVirus - CZT @ pits
  24. Haris//MCR - Facelift Ralliart
  25. Mitsaras - CZ3
  26. Θηρίο - CZ3
  27. Seth - CZ3
  28. Casper_f - CZ3
  29. savah - Yamaha TDM :)
  30. Athina (with savah)
  31. kotsosczt (with jim@kos)
  32. Μika - CZT
  33. Φίλος kezar - Abarth Grande Punto
  34. Φίλος kezar - VW POLO GTI
  35. Φιλος jim@kou - VW POLO GTI DSG
  36. Φιλος jim@kou - ΕVO X
  37. Φίλος όχι μελος - CZT (με προφ. facelift και διαχυτη βαμμενο carbon και καπό)
  38. Φιλος όχι μελος - CZ3 (Ασημί με μαυρη οροφη)

Όποιος από τους mods ξέρει τα ονόματα των παιδιών που δεν έγραψα, ας τα συμπληρώσει σας παρακαλώ.

 

.: iLiAS :.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια τετοιεσ ωραιεσ συναντησεισ πρεπει να γινονται και στο μελλον να γινουν και αλλεσ, προεδρε πολλα συγχαρητηρια για την επιτυχεια τησ συναντησησ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ayrton_czt

Μπραβο παιδια.Και του χρονου ακομα περισσοτεροι.Εγω δυστηχως δεν προλαβα να ερθω στην δυναμομετρηση..Προλαβα μονο την συνεχεια στην Κερατεα. :rolleyes: Αντε και Μεγαρα στην επομενη οργανωση..

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ρθω Κερατεα μετα...!! Εμαθα εγινε χαμος...!! Εσυ ποσους έραψες ? ή δεν ανοιγε κανενας τρομαξαν χαχα :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...