Jump to content

Kαλως σας βρηκα παιδια!

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,με λενε Γρηγορη,ενδιαφερομαι για το 5θυρο coltaki(καινουριο) και θα ηθελα τη γνωμη σας γενικως...

Ποσο εχει τωρα με το κλειδι στο χερι? Απο καταναλωση πως τα παει σε ταξιδι με περιπου 130 χλμ/ω? Στην πολη?

Καλα απο θεμα αξιοπιστιας νομιζω δεν τιθετε θεμα! :good:

Και κατι τελευταιο,ξερεται που κατασκευαζεται?

Σορρυ αν σας κουρασα.... :vava:

Welcome to the club!!κανε υπομονή να σε ενεργοποιήσουν

και θα έχεις προσβασει σε όλες τις ενότητες!!

Καλώς όρισες και ελπίζω να βρεις εδώ τις απαντήσεις σε ότι ερωτήσεις έχεις! :thumbsu:

καλως ορισες γρηγορη, καλη διαμονη στο φορουμ. η κατανομη των θεματων ειναι παρα πολυ σαφης που ακομα και ο πιο ανιδεος( εγω δηλαδη) μπορει να βρει αυτο που ψαχνει. οσον αφορα την τιμη απο οσο γνωριζω, προσφατα υπηρξε σε προσφορα το 5πορτο 1,3 αλλα λεπτομερειες καλυτερα απο αντιπροσωπο που θα σου πει ο,τι θες!

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!

• Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! smile.gif

Tωρα που εισαι ενεργος πηγαινε στα γενικα τεχνικα του colt z30 και δες καταναλωση cz3...το 1.3 σε ταξιδι εχει κυκλο περιπου 6-7 lt/100 και εντος πολης 7-8 οικονομιμα παντα, και στο περιπου.

Kατασκευη ειναι Ολλανδια.

ευχαριστω για την παρα πολυ καλη υποδοχη σας παιδια!

ναι ρχ8 εχω και θελω και κατι μικρο και japan για τις μετακινησεις μου και αν μπορεσω να τα βγαλω περα και μετα οικογενειακα βαρη στο μελλον! :)

Το ρχ8 το εχω σε πολυ καλη κατασταση και μια που δυσκολο να πουληθει θα το κρατησω-μια που δεν εχει παγια εξοδα-για προσωπικη ευχαριστιση.

Θα ριξω μια ματια στο πολυ καλο φορουμ σας και θα κανω καμια ερωτηση στα επιμερους θεματα...

RENESIS καλώς ήρθες.

Καλως ορισες Renesis!! :thumbsu:

Απο χωρους να ξερεις οτι για την κατηγορια του εχει παρα πολλους...οπως επισης εχει και ωραιο γκαζι!

Υ/Σ. Πως αντεχεις με την καταναλωση του r8??

Eχει πολλα καλα αυτο το αυτοκινητο παιδια,η καταναλωση ειναι το μονο μειωνεκτημα του,αλλα και παλι 200 αλογα εχει,18 αρες ζαντες,εχει και καποιο βαρος ,ειναι και wankel ,ε να μην καψει λιγο! :p

Βασικα σε ταξιδια που του κανω και τωρα τελευται κανω αρκετα,διασχιζω ολη την ελλαδα στην κυριολεξια,μου καιει ,με 150 χλμ/ω μεσο ορο,12-13 λιτ/100χλμ,πιστευω οτι ειναι οκ για το στιλ του αυτοκινητου...

Οσο αφορα το coltaki με ενδιαφερουν οι χωροι,η καταναλωση και η αξιοπιστια...οποως επισης και η τιμη του!

Θα παω να ρωτησω αυριο να μαθω λεπτομεριες....

Γρηγόρη, καλώς ήρθες στο C//C.

Να χαίρεσαι το rotor-ι σου (a.k.a. πλυντήριο :p :) ), όσο μπορείς με τις συνθήκες που επικρατούν στην χώρα μας (τιμή βενζίνης κτλ.). Το CZ3 είναι τίμια επιλογή στα λεφτά του, αν και οι δρόμοι έχουν βρωμίσει από TSi. Καλή εναλλακτική είναι και το Toyota Yaris, αλλά όχι για καινούριο (αλμυρή τιμή). Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε.

Φιλικά πάντα,

Ηλίας

καλώς ήλθες κι από εμένα!συνοπτικά το colt είναι αρκετά αξιόπιστο πλήν κάποιους νευραλγικούς τομείς όπως ανάρτηση(η μαμίσια στα 30.000χλμ είναι κουκουρούκου) και κομπρέσορας του a.c (π.χ σε εμένα και μερικούς άλλους,να ναι καλά η εγγύηση).έχει χώρους πολύ καλούς για τους επιβάτες και ευμετάβλητο εσωτερικό(το προ facelift μοντέλο είχε συρόμενα πίσω καθίσματα) και από κατανάλωση κινείται σε λογικά επίπεδα αλλά αν το πας οικονομικά σε εθνική βλέπεις εύκολα 6lt/100km.σχετικά με αυτό που λέει ο Ηλίας για τα tsi,μπήκα τις προάλλες σε ένα polo 1.2tsi και είναι πολύ ωραίο αμάξι πραγματικά!άνετο όχι βάρκα όμως και ποιοτικό,με μια ροπάρα στις μεσαίες.αλλά turbo είναι οπότε πιστεύω σίγουρα πολλοί θα σκεφτούν για πρόγραμμα.όπως και να χει καλό ψάξιμο και καλή αγορά!

Εννοεις δηλαδη το Reload?

Αρα το facelift εννοει! Αντε με το καλο!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...