Jump to content

DynoDay Συνάντηση COLT//CLUB.GR


Recommended Posts

μοτερ κ οχι τροχο τα 3 αρια βγαζουν 105-110

τα τ μοτερ μαμα πχ dim 14 βγαζουν 160...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

ωπ ωπ sorry μπερδεύτηκα!εγώ αναφερόμουν στα whp.έχεις δίκιο. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικο μου cz3 μαμα εβγαλε στο δυναμομετρο του δημητριαδη 96 αλογα τροχο, οποτε 100 αλογα μοτερ ειναι λιγα για cz3, απο οτι ξερω το δυναμομετρο του δημητριαδη ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ...dim14 = το συνώνυμο του 'μαμά' :) :) :)

 

αυτον τον dim14 πρεπει να τον φτιαξω νομιζω...για περνα καμια βολτα φιλε παλι απο τα μερη μας xD

Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα το δυναμομετρο!εδω καποιου μελους απο το cp σε καποια δυναμομετρηση εβγαλε 119 αλογα με μια φιλτροχοανη σιμοτα!εμενα στο Maha εβγαλε 106 και πιστευω οπως ειπε και ο κοφταρης ολα τα cz3 παιζουν στα 104-106!

Link to comment
Share on other sites

Του Πινοκιο θα εννοεις! Το παλικαρι ειχε πει οτι ηταν προοδευτικο δυναμομετρο.

Link to comment
Share on other sites

  • xvibes (DYNORUN)
  • borbos (DYNORUN)
  • mevsem (DYNORUN)
  • Kezar (DYNORUN)
  • Ξαδερφος Κezar Abarth Grande Punto (DYNORUN)
  • Φίλος Κezar VW POLO GTI (DYNORUN)
  • dim14 (DYNORUN)
  • turbulence (DYNORUN)
  • Jim@kos (DYNORUN)
  • DaRkSlAyEr
  • Coltoulis (Θα ενημερωσω εντος των ημερων για να ξερω 100% αν θα ερθω κι ολας)
  • koftaris (DYNORUN) (αμα εχω αδεια απο στρατο)
  • panosralliart2 (DYNORUN)
  • mpele
  • Osvirus
  • HARIS//MCR
  • XAΡΗΣ ΤΖΙΩΡΤΖΗΣ (DYNORUN)
  • adreas (DYNORUN)
  • george flokas (DYNORUN)
  • Athan colt 4wd (αν μπορεσω τελικα να ερθω θα κανω κ δυναμομετρηση)
  • Mitsaras (πιθανό DYNORUN)
  • Ιακωβος (εκτος απροοπτου)
  • pipilas (DYNORUN)
  • Θηριο (μονο για την παρεα και καφεδακι.Δεν θελω να σπασω το δυναμομετρο με τοσα αλογα που εχω.....χαχαχαχα)
  • Φιλος jim@kou με polo gti dsg (DYNORUN)

Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα και γω!!! ας με προσθεσει καποιος τσακαλος! και με μετρηση αν και το μοτερ δεν εχει ανοιξει πληρως ακομα! θα μιλησει ο boxer κινητηρας μου ομως και θα σας δειξω...θα δειτε τι θα παθετε!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω να κανω μια ερωτηση?????

τελικα σαββατο η κυριακη θα γινει το ολο σουαρε?????

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα εχουμε ενημερωση για τελικη μερα και ωρα!99% θα γινει Κυριακη ωστε να ερθουν πιο πολλα ατομα!

  1. xvibes (DYNORUN)
  2. borbos (DYNORUN)
  3. mevsem (DYNORUN)
  4. Kezar (DYNORUN)
  5. Ξαδερφος Κezar Abarth Grande Punto (DYNORUN)
  6. Φίλος Κezar VW POLO GTI (DYNORUN)
  7. dim14 (DYNORUN)
  8. turbulence (DYNORUN)
  9. Jim@kos (DYNORUN)
  10. DaRkSlAyEr
  11. Coltoulis (Θα ενημερωσω εντος των ημερων για να ξερω 100% αν θα ερθω κι ολας)
  12. koftaris (DYNORUN) (αμα εχω αδεια απο στρατο)
  13. panosralliart2 (DYNORUN)
  14. mpele
  15. Osvirus
  16. HARIS//MCR
  17. XAΡΗΣ ΤΖΙΩΡΤΖΗΣ (DYNORUN)
  18. adreas (DYNORUN)
  19. george flokas (DYNORUN)
  20. Athan colt 4wd (αν μπορεσω τελικα να ερθω θα κανω κ δυναμομετρηση)
  21. Mitsaras (πιθανό DYNORUN)
  22. Ιακωβος (εκτος απροοπτου)
  23. pipilas (DYNORUN)
  24. Θηριο (μονο για την παρεα και καφεδακι.Δεν θελω να σπασω το δυναμομετρο με τοσα αλογα που εχω.....χαχαχαχα)
  25. Φιλος jim@kou με polo gti dsg (DYNORUN)
  26. Μαιρη (DYNORUN)

Link to comment
Share on other sites

αν γινει κυριακη κατα 99% θα μετρησω και εγω........

Link to comment
Share on other sites

Για Κυριακη το παμε....θα μας πει ο borbos στις επομενες ημερες αφου επικοινωνησει με Φωτεινελη.

Link to comment
Share on other sites

αν γινει κυριακη και πεσει σε αγωνα δικομου δυστηχως δεν θα μπορεσω να ερθω.ως τωρα παντως ειναι στης 25 του μηνος προγραμματισμενος.

καλυτερα ητανε σαββατο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες οτι κανονισουμε με το κο Φωτεινελη κ οχι οποτε μπορει ο καθενας απο το club-κ Εγω θελω σαββατο γιατι κυριακη δουλευω αλλα δεν γινεται

Λιγη σοβαροτητα παρακαλω κ μην λερωνετε το ποστ με αχρηστες πλροφοριες (του στυλ εγω μπορω ,εγω δεν μπορω)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδες οτι κανονισουμε με το κο Φωτεινελη κ οχι οποτε μπορει ο καθενας απο το club-κ Εγω θελω σαββατο γιατι κυριακη δουλευω αλλα δεν γινεται

Λιγη σοβαροτητα παρακαλω κ μην λερωνετε το ποστ με αχρηστες πλροφοριες (του στυλ εγω μπορω ,εγω δεν μπορω)

Ευχαριστω

 

sorry για το Offtopic αλλα αυτες οι αχρηστες πληροφοριες μπορουν να βοηθησουν τους διοργανωτες για το ποτε μπορουν οι ποιο πολλοι.!! :D

Link to comment
Share on other sites

αν γινει κυριακη και πεσει σε αγωνα δικομου δυστηχως δεν θα μπορεσω να ερθω.ως τωρα παντως ειναι στης 25 του μηνος προγραμματισμενος. καλυτερα ητανε σαββατο.

 

 

Φιλε KEZAR αν δεν εισαι σιγουρος μην δηλωνεις συμμετοχη τοτε,για να μην λερωνεις με οντως αχρηστες πληροφοριες το ποστ

Δεν μας ενδιαφερει τι θα κανεις στις 25 -μας ενδιαφερει αν το τελευταιο σκ μπορεις ή οχι

αν μπορεις να κρατησουμε τη συμμετοχη σου ,αν οχι να τη σβησουμε ,αν το μαθεις αργοτερα να μας ενημερωσεις αν θα μπορεις η οχι με σιγουρια

 

Κ ξαναλεω δειχτε λιγη σοβαροτητα..............

 

Κ ολα αυτα τα λεω γιατι στο τελος θα μαζευτουμε τοσες συμμετοχες ,οι μισοι δεν θα ερθουν κ θα εκτεθουμε

σας τα λεω γιατι τα εχουμε βιωσει στο παρελθον

οπως εκδρομη

ετσι δεν ειχες κανει κ εκει ΚΕΖΑΡ? η κανω λαθος ??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε KEZAR αν δεν εισαι σιγουρος μην δηλωνεις συμμετοχη τοτε,για να μην λερωνεις με οντως αχρηστες πληροφοριες το ποστ

Δεν μας ενδιαφερει τι θα κανεις στις 25 -μας ενδιαφερει αν το τελευταιο σκ μπορεις ή οχι

αν μπορεις να κρατησουμε τη συμμετοχη σου ,αν οχι να τη σβησουμε ,αν το μαθεις αργοτερα να μας ενημερωσεις αν θα μπορεις η οχι με σιγουρια

 

Κ ξαναλεω δειχτε λιγη σοβαροτητα..............

 

Κ ολα αυτα τα λεω γιατι στο τελος θα μαζευτουμε τοσες συμμετοχες ,οι μισοι δεν θα ερθουν κ θα εκτεθουμε

σας τα λεω γιατι τα εχουμε βιωσει στο παρελθον

οπως εκδρομη

ετσι δεν ειχες κανει κ εκει ΚΕΖΑΡ? η κανω λαθος ??

Καταρχας θα σε παρακαλουσα αν εχεις λιγο χρονο να διαβασεις το ποστ το αρχικο.

 

Η Ημερομηνία διεξαγωγής του Εvent είναι 31/3 - 1/4. Σε περίπτωση που τα αυτοκίνητα είναι λίγα θα γίνει μόνο το Σάββατο ειδάλλως και την Κυριακή.

αρα αυτο σημαινε οτι θα γινει σαββατο Κυριως.(υποθετω.) και αν υπηρχαν πολλες συμμετοχες θα γινει ΚΑΙ κυριακη.. οχι εξ ολοκληρου κυριακη. εχει μεγαλη διαφορα αλλα κανενα προβλημα.

 

2ον οσο για την εκδρομη. με συγχωρεις αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να χασω 1 αγωνα πρωταθληματος που ακολουθω για να ερθω στην εκδρομη δυστηχως ειχα βαλει αλλες προτεραιοτητες.

http://www.coltclub....pic=8910&st=100 ειχα κλεισει ηδη δωματιο και το ακυρωσα και αυτο τελευταια στιγμη.

 

επισης σου απαντησα στο παραπανω μηνυμα γιατι ενιωσα οτι προσβληθηκα απο μερους σου.

θεωρησα σωστο να απαντησω και να ενημερωσω για ΤΥΧΟΝ αλλαγη οπως και την προηγουμενη φορα ξαφνικα εγινε και δεν μπορεσα να ερθω και μου ηρθαν τα πανω κατω.

 

+οτι δεν θα ερθω μονος μου με αλλα 2 ατομα που θα κανουνε δυναμομετρηση. δεν μιλω μονο εκ μερους μου αλλα και τον υπολοιπων φιλων μου που θα με ακολουθησουν.

δεν ειναι σωστο να μην ερθω εγω και να τους στειλω μονους τους.για αυτο και απαντησα.

 

τωρα αν εσυ απο οτι βλεπω, το βλεπεις στραβα απο την δικια σου μερια.δυστηχως δεν μπορω να κανω κατι..

Εγω ενημερωσα παιδια και αφησα και 1 καβατζα για Αν τυχει κατι.

 

Εξαλλου εχω πει στον προεδρο οτι θα καλυψω ολο το υλικο της δυναμομετρησης Φωτο-Βιντεο. (αρα και να γινει ο αγωνας θα προσπαθησω καπως να το βολεψω.)

μπορει και ολο αυτο το σκηνικο που δημιουργηθηκε τωρα να μην αξιζει καν.

γτ μπορουν να πανε οπως τα εχω σχεδιασει.

 

αυτα απο εμενα και πιστευω να εγινα κατανοητος χωρις να παρεξηγηθω..

καλη συνεχεια παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα οι εως τωρα συμμετοχες δειχνουν οτι παμε για 1 μερα DynoDay....οποτε λογικο ειναι να παει την μερα αργιας που ειναι το Σαββατο. Τωρα οποιος δεν μπορει ειναι δικο του θεμα.

 

Οι πλειοψηφια νομιζω οτι δεν εχει προβλημα.

 

Εν αναμονη ενημερωσης απο τον borbo.

 

 

edit....THN KYΡΙΑΚΗ ΕΝΝΟΩ ΧΑΧΑΧΑ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

το dynoday στο ΜΑΗΑ-UNLIMITED EXELIXIS θα διεξαχθει τελικα ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ,ΩΡΑ 10.30

θα γινει μια ενημερωση απο τον Γιαννη για το δυναμομετρο και θα ξεκινησουμε ενα ενα αμαξι να το μετραμε!

παρακαλω οσοι δηλωσουν συμμετοχη να ερθουν ωστε να μην εκτεθουμε,μην εχουμε φαινομενα οπως στην εκδρομη!

εννοειται οτι οποιος θελει ερχεται για κεφεδακι και χωρις να μετρησει το αυτοκινητο του!υπαρχει αιθουσα διπλα απο το χωρο του dyno

με οθονη ωστε να βλεπουν ολοι τα αποτελεσματα!

 

Το κόστος είναι 30 ευρώ ανά αυτοκίνητο και περιλαμβάνει ΜΑΧ 2 μετρήσεις (π.χ. μικρή-μεγάλη πίεση για οποιον εχει).

για τα τετρακινητα ειναι 35 ευρω.

 

Την μερα του DynoDay ο Γιαννης Φωτεινέλης μας κάνει και προσφορα -10% στα λάδια ΕΝΕOS για όποιον επιθυμεί να αγοράσει.

 

Το δυναμόμετρο είναι στο 6οχλμ. της Λ.Βάρης-Κορωπίου στο ρεύμα με κατεύθυνση πρός Βάρη.

 

Απο Χαϊδάρι, είτε

α. Εθνική οδό πρός Κηφισιά - Αττική οδό - έξοδο πρός Κορωπί και θα πιάσεις την Λ. Βάρης-Κορωπίου όπου θα βρείς το δυναμόμετρο σε 6χλμ. στα δεξιά σου ή

β. Εθνική οδό πρός Πειραιά - παραλιακή μέχρι Βούλα - αριστερά στο φανάρι για "Βλάχικα" στη Βάρη και όλο ευθεία πιάνεις τη Λ.Βάρης-Κορωπίου πρός Κορωπί, όπου λίγο μετά το τούνελ θα βρείς το δυναμόμετρο στα αριστερά σου και έχει πολύ κοντά φανάρι για αναστροφή.

 

θα υπαρξει νεοτερη ανακοινωση για το μερος που θα βρεθουμε ωστε να παμε ολοι μαζι στο dyno!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια Borbos σε ευχαριστουμε.

Επισης μηπως ειναι δυνατον να γνωριζουμε μερικα πραγματα σχετικα για την δυναμομετρηση?

π.χ τι πρεπει να ξερουμε εμεις τι νιουφιδες τι να προσεξουμε κλπ..

 

Επισης κατι που με ενδιαφερει παρα πολυ μιας και θα τραβαω βιντεο κλπ.

ποση ωρα περιπου διαρκει το δεσιμο αυτοκινητου ποσο το μετρημα ποσο το λυσιμο κλπ.

γιατι πρεπει να υπολογισω ποσες ωρες βιντεο εχω στην καμερα μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...