Jump to content

Νεό μέλος Φίλτρο βενζίνης FMO


Recommended Posts

Καλημέρα σας κυρίες και κύριοι.

Είμαι καινούριος στην ομάδα σας, καλώς σας βρήκα και αυτό είναι το πρώτο θέμα που δημοσιεύω.

 

Πριν από κάποιους μήνες αγόρασα ένα Colt Cz3 limited μοντέλο του 07. Το αυτοκίνητο είναι πολύ ωραίο και μπορώ να πω ότι ήδη το έχω ερωτευτεί.

Πρόσφατα έβαλα έναν οργανωτή καυσίμου FMO (από την εταιρία www.fpfilters.gr) στον κινητήρα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς το έχει χρησιμοποιήσει ή έχει ακούσει κάτι για αυτή τη συσκευή.

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξής:

1. Σε ποιο ακριβώς σημείο του κινητήρα το έχει τοποθετήσει;

2. Έχει δει διαφορα στην απόδοση/κατανάλωση;

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!

  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! smile.gif

Καλή διαμονή! biggrin.gif

 

Oργανωτη καυσιμου ? το μαγνητακι που λενε εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

http://fpfilters.gr/el/products/gasoline/fmo-gas-diplo.html

 

Καλωσηρθες φιλαρακι πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο.....στειλε φωτο

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με το μαγνητακι απο οτι βλεπω....μου φαινεται πρεπει να ανοιχτει θεμα στα τεχνικα για συζητηση :p ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλως ορισες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το μαγνητάκι. Το μαγνητάκι το έχω βάλει στη μοτοσυκλέτα μου. Στο αυτοκίνητο είναι μία συσκευή από Έλληνα κατασκευαστή ο οποίος έχει και την πατέντα της συσκευής. Αν μπει κανείς στο http://fmofilter.com/ θα δει τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Από "πατέντες" έχουμε μπουχτίσει... Εγώ βλέπω ένα φιλτράκι και τίποτα άλλο... 140 ευρώ για ένα φιλτράκι δεν θα έδινα αν δεν είμαι 100% σίγουρος, οτι κάνει αυτά που υπόσχεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...