Jump to content

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ


Recommended Posts

Γεια σε ολους.

 

με λενε Νίκο και έχω ενα colt 1.3 του 2006.

Τους τελευταίους μήνες έχω πρόβλημα με τους αισθητήρες λαδιών.

 

Ξαφνικά πρίν από ένα μήνα πήγα με το αμαξι κανονικά σε μία δουλεία και όταν τελείωσα και πήγα να ξεπαρκάρω είδα ένδειξη για πρόβλημα στα λάδια (πορτοκαλί λαμπάκι) και κόπηκε το γκάζι. Το άμαξι μπορούσε να κινηθεί μ΄πνο με ταχύτητα βηματισμού. Έλεγξα τη στάθμη λαδιών και έιδα ότι είχα λάδια στο κανονικό επίπεδο. Άλλαξα θέση στο αμάξι η ένδειξη ότι έχω πρόβλημα με τα λάδια παρέμεινε αλλά το γκάζι λειτουργούσε.

 

Το πήγα για service και το πρόβλημα έφυγε μέχρι και πριν από μία εβδομάδα (3000 χλμ.) όπου εμφανίστηκε και πάλι ακριβώς το ίδιο.

 

Μήπως κάποιο μέλος είχε το ίδιο πρόβλημα.

 

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου και καλως μας ηρθες!οταν ενεργοποιηθεις απο

καποιον moderator θα πας στη ενοτητα προβληματα και θα γραψεις

παλι το προβλημα σου για να σου απαντησουμε ολη απο εκει!!!

απο οτι φαινεται παντως καποιος αισθητηρας τα εχει κλαση!!!!

Link to comment
Share on other sites

naronis καλώς ήρθες.

 

Στο συνεργείο πού εντόπισαν τη βλάβη?

Link to comment
Share on other sites

welcome!μακάρι το πρόβλημά σου να λυθεί σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
     
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! :)

 

Καλή διαμονή! :D

 

KANE OTI ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο bERRETAS...τωρα που εισαι ενεργο μελος μπορεις να πας στην ενοτητα προβληματα και να αναφερεις εκει πιο αναλυτικα τι εχει συμβει !!

Περαστικα και οσον αφορα το προβλημα δυστυχως εγω προσωπικα δεν γνωριζω κατι παραπανω να σου πω :(

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ορισες!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα και εγω colt 1.3 του 06, καποια (αν οχι ολα καποια στιγμη) βγαζουν αυτο το σφαλμα στον εγκεφαλο ΔΕΝ ξερω το γιατι δεν ειχα πολυ καταλαβει (δεν φταις εσυ πουθενα) και πρεπει απλα να γινει reflash ο εγκεφαλος (το οποιο φυσικα καλυπτει η εγγυηση). Μου παρουσιασε ακριβως οτι προβλημα ειπες και το ειχα παει στην αντιπροσωπεια και εκει ο μαστορας μου ειπε αυτο το πραμα... το πηγε αυθημερον Θεσ/νικη (γιατι στην επαρχια που βρισκομουν τοτε δν ειχαν το συγκεκριμενο μηχανημα) το εκανε και μου το εφερε KOMPLE... Απο τοτε μια χαρα...... Για να μη σου πω 100%, αλλα κατα 90% επαθες αυτο που ειχα παθει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...