Jump to content

αγορα mitsubshi colt


Recommended Posts

Γεια σας παιδια, είμαι νεο μέλος στο κλαμπ και θέλω την βοήθεια σας. θέλω να αγοράσω ενα αυτοκίνητο και ειμαι μεταξύ δύο:

το mitsubshi colt το οποίο μου αρεσει παρα πολυ και honda jazz. Μαλλον κλινω προς το mitsubshi colt και ηθελα οποιος απο

εσας έχει την καλοσύνη να με διαφωτίσει για την αξιοπιστία του αλλα και την λειτουργικότητα του

 

ευχαριστώ εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες!!

Eιναι και τα δυο παρα πολυ αξιοπιστα μοντελα και κινητηρες (Ιαπωνια λεμε). Για το jazz βεβαια ακουγονται αρκετα θετικα οπως και στο δικο μας μοντελο!

Το Colt δεν παρουσιαζει προβληματα και ακομα εχει πολυ καλες επιδοσεις σε ολα τα κυβικα!

Στην οδηγηση θα το ελεγα κανονικο αλλα δεν περιμενεις πολλα απο ενα αυτοκινητο πολης οπως ειναι και το Jazz.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, είμαι νεο μέλος στο κλαμπ και θέλω την βοήθεια σας. θέλω να αγοράσω ενα αυτοκίνητο και ειμαι μεταξύ δύο:

το mitsubshi colt το οποίο μου αρεσει παρα πολυ και honda jazz. Μαλλον κλινω προς το mitsubshi colt και ηθελα οποιος απο

εσας έχει την καλοσύνη να με διαφωτίσει για την αξιοπιστία του αλλα και την λειτουργικότητα του

 

ευχαριστώ εκ των προτερων...

 

"Πιάσε" τον Sakis-Bar Beris που είναι κάτοχος και των 2 τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!!

 

  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
     
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! :)

 

Καλή διαμονή! :D

 

 

Φιλε εγω θα σου προτεινα Mitsuba...αφου θα μπλεξεις με τον Σαρακακη ουτως η αλλως χαχαχα :p

Link to comment
Share on other sites

Sta8ise καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλου σας παρα πολυ για τις αμεσες απαντήσεις σας! σιγουρα δεν έχω πολλές απαιτησεις όπως γκαζια και ταχύτητες.

Αυτό που θέλω απο το αυτοκίνητο που θα αγοράσω είναι πράγματα:

 

1. Να είναι οικονομικο ως προς την κατανάλωση

 

2. Να έχει χαμηλά τέλη κυκλοφορίας (τώρα που θα πληρώνουμε με βάση τους ρύπους)

 

3. Να έχει έναν κινητήρα που να μπορεί να το "τραβήξει" σαν αυτοκίνητο και να μην βογκάει

 

4. Να έχει ικανοποιητικούς χώρους (δεν μιλάμε όπως τα μεγάλα αμάξια, αλλά να καθονται και 4 ανθρωποι καπως άνετα)

 

5. Και το κυριότερο, να μην τρέχω καθε τρις και λίγο στα συνεργεία για τον κινητήρα και ειδικά για βλακώδη θέματα, όπως

να μπαζουν νερά οι πορτες και κάτι άλλα τετοια που έχω διαβάσει.

 

Εν ολιγοις ένα μικρό και αξιοπιστο μαξακι.

Το θέμα είναι ότι και το Colt και το Jazz είναι σχεδον στα ίδια επιπεδα (αν και μ αρεσει πιο πολυ το Colt :D )

Εχετε διαπιστωσει τιποτα σημαντικα εργοστασιακα προβληματα στο Colt ?

 

Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

1.Ειναι αρκετα οικονομικο.οπως θα δεις και στα ειδικα θεματα για καταναλωση στο φορουμ

 

2,Οπως θα εχεις δει δν εχει πολλος ρυπους οποτε..

 

3.Οχι απλα τραβαει αλλα παει και λιωμα!ΧΑΧΑΧ!Αρκει βεβαια να μην βαζεις 4-5 ατομα μεσα οποτε εκει δυσκολευεται λιγο γτ νταξει ειναι και 1.3!

 

4.Κατα τη γνωμη εχει παρα πολυ καλους χωρους.πισω ανετα καθομαι και σταυροποδι(1.80 ειμαι!) και τα καθισματα πανε μπροστα πισω ετσι ωστε εσυ να κρινεις αν θες περισσοτερο πορτ παγκαζ η περισσοτερο χωρο πισω!

 

5.Απο αξιοπιστια ειναι πολυ καλο δν παθαινει τπτ αν το προσεχεις!Ιαπωνια!:!

 

Για την αξιοπιστια του μπορεις να διαβασεις τα θεματα του cc ωστε να καταλαβεις τι προβληματα εχει βγαλει!

 

Ελπιζω να σε καλυψα!Προτεινω να πας και απο την αντιπροσωπεια και να δεις τους χωρους κλπ!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου, εγω απο χτες το μεσημερι οδηγαω το coltακι.. μοντελο του 2007 βεβαια, το 1.3.... μεχρι χτες οδηγουσα το jazz της μητερας μου...

και τα 2 ειναι ανετα σαν χωρους, το jazz εχει περισσοτερους πιστευω. Η κυρια διαφορα τους ειναι στην οδηγηση. Το jazz ειναι τελειως αμαξι πολης,πιο μαλακο και πιο ηρεμο... ικανοποιητικες και οι επιδοσεις του αλλα δεν το συγκρινω καν...

σχετικα με τν κινιτηρα, ειναι και τα 2 γιαπωνεζικα και δεν προκειται να παθουν τιποτα.... εμεις το jazz το εχουμε 4 χρονια δεν εχει παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα...

μιλαω παντα για το μοντελο του 2007 (και το jazz και το colt)

ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1328036/

Χτυπατο ειναι αυτοκινητο μελους σε αριστη κατασταση....

Link to comment
Share on other sites

Το Κόλτ κατασκευάζεται στην Ολλανδία και το μοτέρ του στην Γερμανία.

Μόνο του CZT το μοτέρ είναι made in Japan.

 

 

 

 

4.Κατα τη γνωμη εχει παρα πολυ καλους χωρους.πισω ανετα καθομαι και σταυροποδι(1.80 ειμαι!) και τα καθισματα πανε μπροστα πισω ετσι ωστε εσυ να κρινεις αν θες περισσοτερο πορτ παγκαζ η περισσοτερο χωρο πισω!

 

 

Νόμιζω οτι στο καινούργιο Κόλτ δεν πάνε τα καθίσματα μπρός πίσω...νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στο coltclub!Στο "καινούριο" colt τα πίσω καθίσματα είναι σταθερα,δεν σύρονται δλδ,άρα ο χώρος αποσκευών έχει σταθερή χωρητικότητα.τη λέξη καινούριο την έβαλα σε αυτάκια γιατί στην ουσία είναι facelift.Πληροφοριακά το facelift έχει καλύτερη ποιότητα κύλησης από το cz3,αλλά τα σκληρά πλαστικά του ταμπλό σε σχέση με το cz3,προσωπικά δε με βρίσκουν σύμφωνο.Παρόλα αυτά είναι ένα πολύ καλό αμαξάκι που έχει τρομερή εκμετάλλευση χώρων,καίει λίγο όταν οδηγάς οικονομικά και πάει πολύ καλά όταν το πατάς αφήνοντας πίσω όλα τα ατμοσφαιρικά 1400αρια και αρκετά 1600αρια,ενώ με μια άλλη ανάρτηση μπορεί να γίνει και λίγο σπορτίφ!Στο θέμα αξιοπιστία είμαι ευχαριστημένος καθώς στα 62000χλμ που έχουμε κάνει μαζί,δεν μου έχει ζητήσει τίποτα,πέραν της ανάρτησης που η εργοστασιακή μετά από 30000χλμ είναι κουκουρούκου.Στα μείον είναι η άνεση,δηλαδή δεν είναι "σιδερώστρα" όπως το jazz.το jazz έχει πιο οικογενειακό χαρακτήρα δηλαδή δεν είναι νευρικό,είναι μεγαλύτερο(ο χώρος αποσκευών είναι τεράστιος για τα δεδομένα της κατηγορίας!) και πιο άνετο-μαλακό.Το colt όμως εμένα πρωσοπικά μου "βγάζει" κάτι νεανικό και φρέσκο,ενώ όταν το οδηγώ μου φτιάχνει τη διάθεση.Το jazz νομίζω ότι είναι και πιο ακριβό,ε?Καλή αγορά όπου και αν καταλήξεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες! Οι απαντησεις των παιδιων πιστευω σε καλυψαν! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...