Jump to content

Ζητειται μεταχειρισμενο Colt CZ3 μεχρι 6.500€


LexQ*

Recommended Posts

Εγώ φιλε εάν ήμουνα στη θέση σου, θα αγόραζα αυτό

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1134979/

 

τι είναι 4,500 χιλιάρικα για τέτοιο αυτοκίνητο...(ας λέει 4,900)...εντάξει είναι δίλιτρο...θα πληρώνεις παραπάνω στα τέλη και στις ασφάλειες.

Αν τουλάχιστον είναι όπως τα λέει η αγγελία, για μένα είναι καλή περίπτωση.

Ούτε φίλου μου να ήτανε.... :lol: :lol:

Δεν με πειραζει να πληρωσω παραπανω τελη και ασφαλεια, αυτο που με νοιαζει ειναι η καταναλωση.

Αν δεν με ενοιαζε θα πηγαινα να παρω κατευθειαν http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1272743/

Ολα τα 2λιτρα+ εχουν τιμες εξεφτιλιστικα χαμηλες επειδη κανεις δεν τα αγοραζει.

 

Θα πρεπει να αρκεστουμε στα μικρα μεχρι να βγαλουμε το δικο μας πετρελαιο. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

κάνε του μια δοκιμή τότε σε κανένα πλυντήριο ή με πιεστικό να δεις τι παίζει...

Σ'ευχαριστω για το tip, θα το δοκιμασω με αδιαβροχο και ομπρελα καλου κακου :lol:

Link to comment
Share on other sites

σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βενζίνες...άντε να καίνε 2 λίτρα στα 100 km επιπλέον...βαλτα κάτω...το επιπλέον κόστος είναι 1,5 ευρώ τη μέρα παραπάνω για κάθε 15,000 ετησίως...πόσους καφέδες είπαμε πίνεις τη μέρα? :)

Link to comment
Share on other sites

Βενζίνες...άντε να καίνε 2 λίτρα στα 100 km επιπλέον...βαλτα κάτω...το επιπλέον κόστος είναι 1,5 ευρώ τη μέρα παραπάνω για κάθε 15,000 ετησίως...πόσους καφέδες είπαμε πίνεις τη μέρα? :)

Δεν υπαρχει περιπτωση η διαφορα τους να ειναι μονο 2λτ/100χιλ, μην ξεχνας οτι μιλας για 2λιτρο μοτερ του 98' με 175 αλογα.

Νομιζεις οτι υπαρχει περιπτωση να εχει 8λτ/100χιλ μεση καταναλωση?

Εγω νομιζω πως ειναι αδυνατον να πεσεις κατω απο τα 10λτ/100χιλ με τετοιο μοτερ οταν το πηγαινεις τερμα οικονομικα.

 

Εdit* Το συγκρινα με το Ford Fiesta ST επειδη ειναι περιπου στα ιδια κυβικα/αλογα (20 αλογα παραπανω το Renault)

To Fiesta ST του φιλου μου κατω απο 10λτ δεν εχει πεσει ποτε.

Ασε που οταν εχεις τετοια εργαλειο δεν γινεται να μην το ανοιγεις οποτε τοτε εχεις φυγει για 12-14λτ (οπως μου εχει πει ο ιδιος)

Και τωρα μιλαμε για μοτερ που κουβαλαει 7 παραπανω χρονια τεχνολογιας..

Link to comment
Share on other sites

+1 Αλέξη.........Mέσα στην πολη 2λιτρο μοτερ δεν καιει κατω απο 10 με τιποτα χαχαχα :lol: :lol: !! Σε εθνικες κλπ κλπ μπορει να πέσει !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση η διαφορα τους να ειναι μονο 2λτ/100χιλ, μην ξεχνας οτι μιλας για 2λιτρο μοτερ του 98' με 175 αλογα.

Νομιζεις οτι υπαρχει περιπτωση να εχει 8λτ/100χιλ μεση καταναλωση?

Εγω νομιζω πως ειναι αδυνατον να πεσεις κατω απο τα 10λτ/100χιλ με τετοιο μοτερ οταν το πηγαινεις τερμα οικονομικα.

 

Εdit* Το συγκρινα με το Ford Fiesta ST επειδη ειναι περιπου στα ιδια κυβικα/αλογα (20 αλογα παραπανω το Renault)

To Fiesta ST του φιλου μου κατω απο 10λτ δεν εχει πεσει ποτε.

Ασε που οταν εχεις τετοια εργαλειο δεν γινεται να μην το ανοιγεις οποτε τοτε εχεις φυγει για 12-14λτ (οπως μου εχει πει ο ιδιος)

Και τωρα μιλαμε για μοτερ που κουβαλαει 7 παραπανω χρονια τεχνολογιας..

+1000 ^_^

Link to comment
Share on other sites

σωστός.ποιός άλλος εκτός εμένα,ψήνεται για smart mhd?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

σωστός.ποιός άλλος εκτός εμένα,ψήνεται για smart mhd?? :lol:

Θα επερνα Smart με χιλια αμα εβγαινε χειροκινητο,το diesel ομως, με τιποτα το mhd που απενεργοποιει τον κινητηρα καθε φορα που αντιλαμβανεται οτι πατάμε φρενο και η ταχυτητα του αυτοκινητου πεφτει κατω από τα 8 χλμ./ωρα (το κακο ειναι πως μαζι με το μοτερ απενεργοποιειται και ο κλιματισμος...)

 

Ασε που το αυτοματο κιβωτιο που κουβαλαει ειναι μακραν το χειροτερο που εχει βγει, απορω πως αφησε κατι τετοιο η Mercedes..

Link to comment
Share on other sites

εντάξει,το συγκεκριμένο smart δε θα το πάρει κάποιος που ψάχνει επιδόσεις και αλλαγές ταχυτήτων αλα f1,αλλά κάποιος που κινείται μέσα στην πόλη και θέλει οικονομία καυσίμου.για αυτό το σκοπό,νομίζω ότι είναι καλή επιλογή ε?

Link to comment
Share on other sites

ρε'σεις.............του το γαμ!$@^£ το θεμα του παιδιου!!!

παρε το ενα, παρε το αλλο, μην παιρνεις αυτο............ηρεμηστε................. :blink: :blink:

φιλε μου, θες ενα σορεντο 3500 κυβικα υγραεριο???

αντε γιατι θελω να το αλλαξω να παρω hummer, τωρα που επεσαν οι τιμες εκει που θελω :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε'σεις.............του το γαμ!$@^£ το θεμα του παιδιου!!!

παρε το ενα, παρε το αλλο, μην παιρνεις αυτο............ηρεμηστε................. :blink: :blink:

φιλε μου, θες ενα σορεντο 3500 κυβικα υγραεριο???

αντε γιατι θελω να το αλλαξω να παρω hummer, τωρα που επεσαν οι τιμες εκει που θελω :lol: :lol:

Οντως ειναι αυτο που χρειαζομαι για την πολη! :D

(Για τον χωρο που καταλαμβανει μιλαω οχι για την καταναλωση του :p )

 

*Επειδη δεν βρισκω και πολλα colt εδω στην περιοχη μου αρχισα να βλεπω και για Swift 1.3, τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα δεν παίζεστε! :lol: :lol:

swift 1.3?εξίσου καλό,με καλύτερα κρατήματα σε μαμά κατάσταση,αλλά πίσω από το cz3 σε επιδόσεις...

χώροι πίσω επιβατών απογοητευτικοί,χωρίς ο χώρος αποσκευών να είναι πολύ μεγαλύτερος από του cz3...

σαν κατανάλωση δε ξέρω τι παίζει..

καλά,δε βρίσκεις μεταχειρισμένα cz3 στη θεσ/νίκη?έψαξες καλά? :blink:

Link to comment
Share on other sites

καινε πανω κατω τα ιδια με τα 3αρια

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα δεν παίζεστε! :lol: :lol:

swift 1.3?εξίσου καλό,με καλύτερα κρατήματα σε μαμά κατάσταση,αλλά πίσω από το cz3 σε επιδόσεις...

χώροι πίσω επιβατών απογοητευτικοί,χωρίς ο χώρος αποσκευών να είναι πολύ μεγαλύτερος από του cz3...

σαν κατανάλωση δε ξέρω τι παίζει..

καλά,δε βρίσκεις μεταχειρισμένα cz3 στη θεσ/νίκη?έψαξες καλά? :blink:

Σε ολη την Μακεδονια πουλιουνται δυο 3θυρα Colt μεχρι 7000€ .....

Link to comment
Share on other sites

Σε ολη την Μακεδονια πουλιουνται δυο 3θυρα Colt μεχρι 7000€ .....

 

Πήγες και Σκόπια και δεν βρηκες τιποτα ? :lol: :lol: (βλάκ χιούμορ :p)

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτας μονο car gr γιατι ειναι ψιλοκλικα το θεμα στις τιμες...δηλαδη κατεβασαν το czt στα 8000 κλπ κλπ και σου λενε τοσο πουλιουντε...

Ψαξε και μαντρες εκτος car

Link to comment
Share on other sites

Πήγες και Σκόπια και δεν βρηκες τιποτα ? :lol: :lol: (βλάκ χιούμορ :p)

 

 

Όταν λέω εγώ μετά ότι έτσι θα βγει το διχίλιαρο...έχω άδικο??...Βαγγέλη συνέχισε έτσι γιατί και εγώ πρέπει να πιάσω το ρημάδι το 500αρικο.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αλέξη δεν έχεις παράπονο, με λίγες παπαριές παραπάνω σου κρατάμε την αγγελία up...παραπάνω up δεν γίνεται..άσε που την έχουνε διαβάσει και 500!!

Link to comment
Share on other sites

Μην απαντήσεις λέω...μην...μη..... (Προς xvibes) :lol:

Δεν εχω κανενα παραπονο, σε ποιον δεν αρεσει ο χαβαλες :p

 

(Περναμε τοσο καλα που και να παρω αυτοκινητο δεν θα σας το πω για να μην τελειωσει αυτη η συζητηση) :lol: :lol: :lol:

 

xvibes: ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΠΟΣΤ...!! ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΔΩ...! ΡΕΕΕΕΕΕΕ ΟΥΥΥΥΥΣΤ :p :lol: :lol:

 

και ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΑ OFFTOPIC ;) το παρακαναμε...μονο post που αφορουν το θέμα

Link to comment
Share on other sites

δυνατοτητα απενεργοποιησης του αεροσακου συνοδηγου για μεταφορα παιδιου...εχει και το inform

θηκες στα καθισματα...εχει και το inform

υπολογιστης ταξιδιου...εχουν ολα

εσωτερικα ασημι δαχτυλιδια...ειναι εξτρα και στο czt

συρταρι κατω απο θεση συνοδηγου...ειναι εξτρα 60 ευρο

πορτακι κατω απο το cd player...ειχαν μονο του 05 απο το 06 και μετα το κοψαν

Οποτε οι διαφορες ειναι μικρες αεροσακοι ηλ.καθρευτες βαμμενα πλαστικα και 15αρες ζαντες (μαργαριτα) που τις αλλαζουν ολοι

 

θηκες στα καθισματα δεν εχουν κανονικα τα inform..και ρυθμιζομενο σε υψος καθισμα οδηγου..ta 2 hxeia και φιμε τζαμια....και τις ζαντες οντως τις αλλαζουν οι περισσοτεροι..αλλα τις πουλανε,,δεν τις χαριζουν.ενω στο Inform οι πιο πολλοι αγοραζουν ζαντες..(μετα το 2006 βεβαια εχουν ζαντες αλλα οχι πισω δισκοφρενα και πισω μεσαιο προσκεφαλο...!!!) τελως παντων....οπως και ναχει το inform ειναι το φτωχοτερο απολα, το Invite ηταν το πλουσιοτερο μεχρι ναρθει το reload..τωρα, το αν αξιζαν τα +1200 ευρω απο inform σε invite, για εμενα ναι, κυριως για τους αεροσακους(ασφαλεια..δεν μετριεται με χρηματα) και μετα για ανεση 'η εμφανιση. αν βρεις reload ακομη καλυτερα αν και νομιζω οτι δεν εχουν πισω δισκοφρενα.. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κανένα νέο από την έρευνα??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...