Jump to content

Ζητειται μεταχειρισμενο Colt CZ3 μεχρι 6.500€


LexQ*

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Φυσικα και εψαξα στο car.gr απλα ειπα μπας και εχει κανεις απο εδω μεσα γνωστο που πουλαω καποιο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/930605/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1252397/

 

ψάξε στο car.gr υπάρχει πολυ πράμα...και αμα βρείς κατι ζήτα και την γνωμη μας :)

Tι διαφορα εχει το "σκετο" απο το CZ3?

 

*Aν και ειμαι πολυ επιφιλακτικος για γυναικα οδηγο, ειδικα για [Ν]εα.

Link to comment
Share on other sites

To αμαξι της εχει παααααρα πολυ λιγα χλμ και δειχνει σε αριστη κατασταση...απλα ειναι η απλη εκδοση..Inform !

 

οταν πισω δεν γραφει cz3 δεν σημαινει κατι...απο μεσα 07 και μετα σταματησαν να το κολλανε το cz3 νομιζω...το δικο μου δεν το ειχε...!! Εκτος απλα αμα δεν ειχε ο αντιπροσωπος...!! Δεν εχει να κανει με τον εξοπλισμο παντως...γιατι εχω δει inform εκδοσεις (απλη) με το cz3 πισω κολλημενο

Link to comment
Share on other sites

To αμαξι της εχει παααααρα πολυ λιγα χλμ και δειχνει σε αριστη κατασταση...απλα ειναι η απλη εκδοση..Inform !

 

οταν πισω δεν γραφει cz3 δεν σημαινει κατι...απο μεσα 07 και μετα σταματησαν να το κολλανε το cz3 νομιζω...το δικο μου δεν το ειχε...!! Εκτος απλα αμα δεν ειχε ο αντιπροσωπος...!! Δεν εχει να κανει με τον εξοπλισμο παντως...γιατι εχω δει inform εκδοσεις (απλη) με το cz3 πισω κολλημενο

Σ'ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση, μεχρι τωρα εψαχνα μονο CZ3 γιατι νομιζω οτι ειναι η full extra εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

η εκδοσεις με βαση τον εξοπλισμο στο CZ3 ειναι απο την πιο απλη στην πιο full....Ιnform , Invite (υπηρχαν και οι special και supreme εκδοσεις oi oποιες ειχαν αναμικτα διαφορα απο τον εξοπλισμο των παραπανω εκδοσεων βεβαια ηταν limited) ...μεσα στο 08 κυκλοφορησε και η πιο πλουσια εκδοση του cz3 το Reload...που τα ειχα ολα πανω...

 

*η Εκδοση Intense ήρθε με το νέο colt (facelift) και ειναι η πιο πλουσια για το τωρινο μοντελο !!

Link to comment
Share on other sites

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/930605/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1252397/

 

ψάξε στο car.gr υπάρχει πολυ πράμα...και αμα βρείς κατι ζήτα και την γνωμη μας :)

το κόκκινο κολτάκι στη δεύτερη ηλ. διεύθυνση,με αυτά τα λαστιχάκια (175 το πολύ),θα πρέπει να τα ρίχνει καλά σε κολτάκια με 16αρια 205...ας μη μιλήσουμε για άνεση... sorry για το off απλά μόλις το είδα αυτό σκέφτηκα :blush:

Link to comment
Share on other sites

το κόκκινο κολτάκι στη δεύτερη ηλ. διεύθυνση,με αυτά τα λαστιχάκια (175 το πολύ),θα πρέπει να τα ρίχνει καλά σε κολτάκια με 16αρια 205...ας μη μιλήσουμε για άνεση... sorry για το off απλά μόλις το είδα αυτό σκέφτηκα :blush:

Μπορεις να μου εξηγησεις περισσοτερο αυτο που ειπες?

Δεν ειμαι και πολυ γνωστης..

Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο με τα λιγα χλμ εχει 14αρα ζαντα με τασια...και διαστασεις 175/65/14 !! Ενω με 16αρα η διασταση ειναι 205/45/16 !!

Δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο μητσο...πολυ μικρο πελμα μεγαλο προφιλ...μεγαλη διαμετρος τροχου...η σιδερενια δεν ειναι και ελαφρια ζαντα..!!

Το ιδανικοτερο απο επιδοσεις ειναι αλλη διασταση ελαστικων με 14αρα αλουμινιου :p

Τη μικροτερη διαμετρο-περιφέρεια τροχου την εχει το 195/50/15 για αυτο πανε τοσο καλα με 15αρες :p

Eγω βεβαια ειμαι λατρης της εμφανισης οποτε προτιμω 16αρες...ασε που η 15αρα μονο ρεπριζ παει καλυτερα...απο σταση τα ιδια ειναι..!!

 

Anyway...ψιλα γραμματα φίλε Αλέξη :D !! Oτι σαρεσει εσενα περισσοτερο να κοιταξεις να παρεις..!!

Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο με τα λιγα χλμ εχει 14αρα ζαντα με τασια...και διαστασεις 175/65/14 !! Ενω με 16αρα η διασταση ειναι 205/45/16 !!

Δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο μητσο...πολυ μικρο πελμα μεγαλο προφιλ...μεγαλη διαμετρος τροχου...η σιδερενια δεν ειναι και ελαφρια ζαντα..!!

Το ιδανικοτερο απο επιδοσεις ειναι αλλη διασταση ελαστικων με 14αρα αλουμινιου :p

Τη μικροτερη διαμετρο-περιφέρεια τροχου την εχει το 195/50/15 για αυτο πανε τοσο καλα με 15αρες :p

Eγω βεβαια ειμαι λατρης της εμφανισης οποτε προτιμω 16αρες...ασε που η 15αρα μονο ρεπριζ παει καλυτερα...απο σταση τα ιδια ειναι..!!

 

Anyway...ψιλα γραμματα φίλε Αλέξη :D !! Oτι σαρεσει εσενα περισσοτερο να κοιταξεις να παρεις..!!

ποπο ανάλυση.... :lol: αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε τυχόν άνοιγμα σε καλή άσφαλτο το κολτάκι με τις 14αρες σίγουρα θα πεταχτεί μπροστά.ε δεν νομίζω οι 14αρες σιδερένιες να είναι πιο βαριές από τις δικές μας..

την άνεση δεν τη σχολιάζουμε βλέπω ε?? :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Inform ειναι και το δικο μου....

Εκτος απο την reload ολες οι αλλες εκδοσεις εχουν μικροδιαφορες

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1334768/

Link to comment
Share on other sites

Inform ειναι και το δικο μου....

Εκτος απο την reload ολες οι αλλες εκδοσεις εχουν μικροδιαφορες

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1334768/

 

οι διαφορες τουλαχιστον το 2006 INVITE απο INFORM (4 αντι για 2 αεροσακοι, δυνατοτητα απενεργοποιησης του αεροσακου συνοδηγου για μεταφορα παιδιου, +2 tweeters-ηχεια, υπολογιστης ταξιδιου, ηλεκτρικοι και θερμαινομενοι καθρεπτες, χερουλια-προφυλακτηρες-καθρεφτες βαμμενα και οχι ματ μαυρα πλαστικα,ζαντες αλουμινιου, πιο σκουρα τζαμια με προστασια απο τις υπεριωδεις ακτινες, λωριδα στο παμπριζ για προστασια απο τον ηλιο , ρυθμιζομενο σε υψος καθισμα οδηγου,θηκες στα καθισματα, εσωτερικα ασημι δαχτυλιδια και πλαστικες πλαινες θηκες ,συρταρι κατω απο θεση συνοδηγου, πορτακι κατω απο το cd player κλπ πισω δισκοφρενα νομιζω ειχαν και οι δυο εκδοσεις..) δεν ειναι και πολυ μικρες.τελος παντων.... :p ...και καλα θα ηταν να εβρισκες και με πισω δισκοφρενα.αλλη αισθηση (ςχ...ανοιγω και αλλο θεμα...)

Link to comment
Share on other sites

δυνατοτητα απενεργοποιησης του αεροσακου συνοδηγου για μεταφορα παιδιου...εχει και το inform

θηκες στα καθισματα...εχει και το inform

υπολογιστης ταξιδιου...εχουν ολα

εσωτερικα ασημι δαχτυλιδια...ειναι εξτρα και στο czt

συρταρι κατω απο θεση συνοδηγου...ειναι εξτρα 60 ευρο

πορτακι κατω απο το cd player...ειχαν μονο του 05 απο το 06 και μετα το κοψαν

Οποτε οι διαφορες ειναι μικρες αεροσακοι ηλ.καθρευτες βαμμενα πλαστικα και 15αρες ζαντες (μαργαριτα) που τις αλλαζουν ολοι

 

Το reload εχει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Kανενα δεν εχει τα παντα....!! :lol: :lol:

Το Reload εχει τα περισσοτερα κατα τα αλλα τα ειπε πολυ καλα ο Λαμπρος !!

Κοιτα μηπως βρεις κανενα με ηλιοροφη ;)

Link to comment
Share on other sites

μακριά από τις ηλιοροφές εκτός κι αν έχεις σκοπό να τη συντηρείς (αφού κατά την αγορά του αυτοκινήτου την έχεις ελέγξει) σχολαστικότατα..φίλος με cz3 με sunroof είχε προβλήματα με την είσοδο νερού όταν ήταν παρκαρισμένο σε κατηφόρα με αποτέλεσμα το κάθισμα να είναι υγρό κάτι που δεν είναι ιδιαίτερα ευχάριστο :lol:

βέβαια όλα αυτά ήταν απόρροια της ελλειπέστατης συντήρησης της ηλιοροφής (λάστιχα,οδηγός κλπ) από τον αντιπρόσωπο που το πήγαινε για service.τέλος ο εκάστοτε αντιπρόσωπος θα μπορούσε να ενημερώνει τον κάτοχο για την σωστή συντήρηση της ηλιοροφής,κάτι που είναι σπάνιο φαινόμενο..

Link to comment
Share on other sites

μακριά από τις ηλιοροφές εκτός κι αν έχεις σκοπό να τη συντηρείς (αφού κατά την αγορά του αυτοκινήτου την έχεις ελέγξει) σχολαστικότατα..φίλος με cz3 με sunroof είχε προβλήματα με την είσοδο νερού όταν ήταν παρκαρισμένο σε κατηφόρα με αποτέλεσμα το κάθισμα να είναι υγρό κάτι που δεν είναι ιδιαίτερα ευχάριστο :lol:

βέβαια όλα αυτά ήταν απόρροια της ελλειπέστατης συντήρησης της ηλιοροφής (λάστιχα,οδηγός κλπ) από τον αντιπρόσωπο που το πήγαινε για service.τέλος ο εκάστοτε αντιπρόσωπος θα μπορούσε να ενημερώνει τον κάτοχο για την σωστή συντήρηση της ηλιοροφής,κάτι που είναι σπάνιο φαινόμενο..

Αυτο που κοιταζω αυτη την στιγμη εχει ηλιοροφη αλλα πρωτη φορα ακουω για την συντηρηση της.

Οσο αφορα το παρκαρισμα εχω παρκινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλε εάν ήμουνα στη θέση σου, θα αγόραζα αυτό

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1134979/

 

τι είναι 4,500 χιλιάρικα για τέτοιο αυτοκίνητο...(ας λέει 4,900)...εντάξει είναι δίλιτρο...θα πληρώνεις παραπάνω στα τέλη και στις ασφάλειες.

Αν τουλάχιστον είναι όπως τα λέει η αγγελία, για μένα είναι καλή περίπτωση.

Ούτε φίλου μου να ήτανε.... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κοιταζω αυτη την στιγμη εχει ηλιοροφη αλλα πρωτη φορα ακουω για την συντηρηση της.

Οσο αφορα το παρκαρισμα εχω παρκινγκ.

κάνε του μια δοκιμή τότε σε κανένα πλυντήριο ή με πιεστικό να δεις τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλε εάν ήμουνα στη θέση σου, θα αγόραζα αυτό

 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1134979/

 

τι είναι 4,500 χιλιάρικα για τέτοιο αυτοκίνητο...(ας λέει 4,900)...εντάξει είναι δίλιτρο...θα πληρώνεις παραπάνω στα τέλη και στις ασφάλειες.

Αν τουλάχιστον είναι όπως τα λέει η αγγελία, για μένα είναι καλή περίπτωση.

Ούτε φίλου μου να ήτανε.... :lol: :lol:

τέλη είπες,ασφάλειες είπες.....τις βενζίνες ξέχασες! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...