Jump to content

Νέο μέλος


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά!Λέγομαι Γιάννης,μένω στην Πάτρα και πριν 5 μέρες απόκτησα ένα mitsubishi colt 1.3(το τελευταίο μοντέλο) σε λευκό χρώμα.Για το coltclub έμαθα ψάχνοντας στο ίντερνετ για coilover ανάρτηση για το αμάξι μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Γιαννη και καλοριζικο το coltακι! :D

Link to comment
Share on other sites

Γιάννης evoix καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά...σύντομα σκοπεύω να βάλω ανάρτηση coilover γιατί η εργοστασιακή είναι αρκετά μαλακή και παίρνει και το αμάξι παίρνει μεγάλες κλίσεις(μου χουν βγει τα μάτια στο θέμα με τις αναρτήσεις του φόρουμ και στο ίντερνετ γενικότερα από το ψάξιμο).Επίσης θέλω να βάλω και άλλα καθίσματα γιατί τα μαμά μου φαίνονται τρομερά άβολα(πέρα απ'το ότι η πλευρική τους στήριξη είναι απλά ανύπαρκτη)....μετά απο 30 λεπτά βόλτα πιάνεται η πλάτη μου.Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

Guest ioannatrela

η αληθεια ειναι οτι οδηγαω λιγο ξαπλωμενη εως πολυ αλλα δεν νομιζω να φταινε τα καθισματα...αλλωστε εχει μεγαλη σημασια η ανεση στη οδηγηση και του καθε οδηγου διαφερει!!!

Link to comment
Share on other sites

welcome to the club-

κανε search στα προβληματα κ search στα τεχνικα για αναρτηση κ θα βρεις τη λυση σε αυτα που θες

Link to comment
Share on other sites

welcome to the club-

κανε search στα προβληματα κ search στα τεχνικα για αναρτηση κ θα βρεις τη λυση σε αυτα που θες

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...ήδη έχω διαβάσει όλα τα θέματα σε σχέση με την ανάρτηση και μάλλον κλίνω προς την k-sport.Θα προτιμούσα μια tein ή μια ohlins, αλλά η πρώτη απ'ό,τι έχω δει δεν βγάζει ανάρτηση για το colt και η δεύτερη είναι πανάκριβη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε αυτό το λινκ νομίζω ότι φαίνεται πως έχεις άδικο.Απ'ό,τι φαίνεται η tein ίσως είχε πει ότι θα έβγαζε ανάρτηση(εννοώ την mono flex) για το κολτ αλλά τελικά δεν το έκανε.Εκτός αν έχει υπάρξει κάτι νέο από τότε και απλά δεν είμαστε ενήμεροι...

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι η tein MONO FLEX απο το nengun για το colt.!

 

http://www.nengun.com/tein/mono-flex

 

Ειναι για το Ιαπωνικο αλλα κανει και στο δικο μας, βεβαια υπαρχει ενα θεμα με την ρυθμιση του υψους..

 

Αλλα άλλο μελος που εβαλε την εντίστοιχη cusco για το Ιαπωνικο μπηκε και δουλευει χωρις κανενα προβλημμα.!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...