Jump to content

νεος με colt ralliart


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ!Ειμαι υποψίες αγοραστής ενός κόκκινου colt ralliart με 98000 χιλιόμετρα!Συγκεκριμενα αύριο θα συναντηθώ με το παλικάρι σε δικό μου μάστορα και φαναρτζή για να το ελέγξουμε εξονυχιστικά και αν όλα ειναι οκ να προβώ στην αγορά του!Το αμάξι το οδήγησα σήμερα εγώ,φαίνεται μια χαρά απλά θα ήθελα να μου επισημάνετε κάποια πράγματα και τι να προσέξω και αν πάσχει κάπου!Θεωρειται ότι ειναι πολλά τα χιλιόμετρα και ότι θα έχουν καταπονηθεί κάποια σοβαρά πράγματα όπως πχ η τουρμπίνα κτλ;Ειναι ακόμα με τα μαμά αμορτισέρ και το εχει πάρει καινούργιο!Θελουν αλλαγή ε;Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στη παρεα μας.

με το καλο να αποκτησεις το δικο σου colt.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και κάθε συμβουλή θα εκτιμηθεί!Επισης για κάποιο λόγο δεν έχω πρόσβαση σε θέματα όπως το γκαράζ και αλλα!Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

το colt ειναι πολυ αξιοπιστο αυτοκινητο,μερικα προβληματα που βγαζει ειναι οτι ραγιζει η πολλαπλη εξαγωγης.αυτο γινεται στα czt κ λογικα κ στο ralliart.απλα δν εχουμε αναφορα απο μελος με ralliart με τοσα χιλιομετρα ωστε να ξερουμε αν ισχυει.

οι αναρτησεις του ralliart ειναι καλυτερες απο του czt αλλα με τοσα χλμ επρεπε να εχουν αλλαχθει ηδη.

τα χιλιομετρα μην σε προβληματιζουν.εαν ειναι σωστα συντηρημενο φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ωραία σε ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να πάνε όλα καλά για να σας μιλάω από άλλη βάση!

Link to comment
Share on other sites

http://www.coltclub.gr/index.php?showtopic=11269&hl= ριξε μια ματια εδω να δεις κ αλλες απαντησεις απο αλλο μελος μας που ειχε ιδιες αποριες

Ναι το διάβασα αυτό σε ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάω για μεταβίβαση !Το αμάξι βρέθηκε άριστο μηχανικά και από θέματα τρακας κτλ απλά έχει κάποια σημαδακια από χαλάζι και από πετραδάκια από τα φορτηγά κτλ ξέρετε!Δεν φαίνονται ιδιαίτερα οπότε αν με ενοχλούν μελλοντικά θα δω τι θα κάνω!Τώρα όσον αφορά φίλτρα ,εξατμίσεις ,αμορτισέρ κτλ να κοιταω στα θέματα των czt?Δεν αλλάζει κάτι στο ralliart ε?Κάποιος εγκέφαλος διαφορετικός ή κάτι άλλο ώστε να μην κουμπωνουν το ίδιο όπως στο czt ε?

Link to comment
Share on other sites

ολα κανουν στο ralliart ,η διαφορα ειναι στην αναρτηση αλλα θα βρεις απαντησεις στις καταλληλες ενοτητες.

Link to comment
Share on other sites

ολα κανουν στο ralliart ,η διαφορα ειναι στην αναρτηση αλλα θα βρεις απαντησεις στις καταλληλες ενοτητες.

Οκ ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα!! Επιτέλους μετά από μια κουραστική μέρα και την ολοκλήρωση της μεταβίβασης έχω να δηλωσω περήφανος κάτοχος ενός κόκκινου ralliart!Πολύ καλό αμάξι με ωραίο γκάζι και καλά κρατήματα!Βέβαια θέλει λαστιχα-αμορτισερ αλλά όλα θα γίνουν σιγά σιγά!Το σημαντικο είναι ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το είχε σε πολύ καλή κατάσταση μηχανικά έχοντας αλλάξει δίσκο πλατό και τους ιμάντες!Στο κοντινό μέλλον θα μπει και μια σκαστρα ανοιχτού τύπου και ένα φίλτρο!Προς το παρόν οαω για διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο λοιπον!!! προσοχη με τις σκαστρες γτ οπως θα δεις στις αντιστοιχες ενοτητες δεν δουλευουν στο colt ολες οι σκαστρες.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο λοιπον!!! προσοχη με τις σκαστρες γτ οπως θα δεις στις αντιστοιχες ενοτητες δεν δουλευουν στο colt ολες οι σκαστρες.

Ευχαριστώ πολύ !!Ναι κάτι είδα οπότε θα κοιτάξω πολύ προσεκτικά!Πρωτίστως θα προβω στην αγορά ελαστικών και έπειτα αμορτισέρ και μετά τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι τι θεωρείτε ως σωστότερη λύση!Έχω σκοπό κάποια στιγμή στο μέλλον να βάλω πρόγραμμα σε γνωστό προγραμματιστή στην Αθήνα !Καλύτερα είναι να αφαιρεσω φίλτρο κουτί και να βάλω χοάνη(νομίζω της blitz μου είχε πει φίλος μου με czt) ή και με ένα μόνιμο φίλτρο τύπου πάνελ της kn μέσα στο φιλτροκουτι θα κάνω καλή δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...