Jump to content

νεα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, 

Θα ήθελα οποιαδήποτε χρησιμη πληροφορία για βλάβες, κόστος σέρβις, καλα συνεργεια και ότι άλλο θεωρείτε χρήσιμο για τα coltakia. 

Θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο του 2008 και ζηταω γνώμες πριν το πάω στο μηχανικο τη Δευτερα.

Τι πρεπει να προσέξω?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στην παρεα μας.

 

βλαβες τα cz3 δεν βγαζουν ιδιαιτερα.

ενα κλασσικο προβλημα που εχουν ολα τα colt,οχι μονο τα cz3 ειναι οι χαλια μαμα αναρτησεις.

ριξε μια ματια στο μπροστινο συστημα,ακρα,ψαλιδια,ρουλεμαν κτλ εαν θελει δισκο φυσικα και μην φοβασαι τιποτα.εννοειται οτι θα δεις αν εχει τρακαρει κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Το οδήγησα εχθές και ειδα ότι έχει πολύ ελαφρυ τιμόνι και σκληρές καπως ταχυτητες.. 

Ισχύει κατι τέτοιο για τα συγκεκριμένα αμάξια ?

Α και οι τιμές του για μοντελο του 08 1300 κυβικα 3πυρτο που κυμαινονται περιπου?

Link to comment
Share on other sites

η αισθηση των ταχυτητων οντως δν ειμαι οτι καλυτερη,σκληρες ειναι σε σχεση με ενα honda πχ.αλλα το ποσο σκληρες ειναι σε αυτο που το οδηγησες το ξερεις εσυ.για το τιμονι οντως ειναι ελαφρυ.εαν υπαρχει σε αγγελια το αμαξι που εχεις βρει μπορεις.να την βαλεις μπας κ δουμε κατι εστω κ απο τις φωτος.

τιμη κοντα στα 5500 αν δν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6209198/

 

Αυτη εδω ειναι, βεβαια book service δεν εχει όπως λέει και από την εμπειρια μου υποθετω πως μπορει να ναι κατεβασμενα τα χιλιομετρα, λόγω φθορας στα πεταλ και ελαχιστα στο τιμονι 

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες κι από εμένα.το αμάξι έχει σίγουρα γυρισμένα χλμ βλέποντας το λεβγέ που είναι πολύ λείος και το τιμόνι φθαρμένο.επίσης γιατί έχει διαφορετικά λάστιχα?οι ζάντες έχουν παλέψει σκληρά με πεζοδρόμια.τέλος δες πόσο συντηρημένη και στεγανή είναι η ηλιοροφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Δεν καταλαβα αν φοραει διαφορετικα λάστιχα γτ δεν έχω ιδέα από αυτα..

Ευχαριστώ για την επιβεβαιωση των κατεβασμενων χιλιομέτρων, ήταν πολυ χρησιμη..

Θα κοιταξω για άλλο.. 

Μπορώ αν βρίσκω κάτι που μ ενδιαφέρει να  αναρτώ εδω την αγγελια, και να με βοηθάτε χωρις να σας ζαλιζω???

Γενικά για αυτά τα αμάξια βρίσκει ευκολα ανταλλακτικα κανεις?? Μου είπαν πως δεν  κυκλοφορουν πολλά 

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ταλαιπωρημενο φαινεται.

δν υπαρχει προβλημα να βαζεις εδω τις αγγελιες,γι αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε οσο μπορουμε.

ανταλλακτικα βρισκεις σχετικα ευκολα.απλα να ξερεις οτι τα colt τα βαζουν στο ματι ευκολα.κ τα κλεβουν αρκετα δυστηχως...

Link to comment
Share on other sites

 Μου είπαν πως δεν  κυκλοφορουν πολλά 

ούτε καν :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλησπέρα. Σ ευχαριστώ πολύ, το χω δει, φαινεται όμορφο αλλά ήθελα μέχρι 5.500 ανάλογα τη κατάσταση τα χιλιόμετρα μοντέλο κτλ. 

Θα πάω να δω και αύριο άλλο ένα σε τι κατάσταση είναι του 05. - 100.000χλμ - 1.300 κυβικά - 85 άλογα - 4500€. Σας φαίνονται πολλά τα χιλιόμετρα?

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω λες αυτο εδω ε? http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6239831/

τα χιλιομετρα μην σε προβληματιζουν.

ριξε μια ματια σε αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6219025/ δεν ξερω αν θα το εδινε 5500 που θες παντως ειναι πιο καινουριο και με λιγα χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημήτρη το πρώτο είναι. Εχει και βιβλίο σερβις μου ειπε ο κυριος και το περιέγραψε χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να δεχτει έλεγχο σε συνεργειο. Το χα δει και το δεύτερο και μ' αρεσε αλλά υπερβαίνει των δυνατοτήτων μου. 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το 2ο που εβαλες Δημητρη εχει τσαλακωμενο φτερο στην μερια του οδηγου (εκτος και αν με γελουν τα ματια μου) 

2η παρενθεση (που και να ειναι ετσι εχει πολυ λιγα χιλιομετρα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημήτρη το πρώτο είναι. Εχει και βιβλίο σερβις μου ειπε ο κυριος και το περιέγραψε χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να δεχτει έλεγχο σε συνεργειο. Το χα δει και το δεύτερο και μ' αρεσε αλλά υπερβαίνει των δυνατοτήτων μου. 

 

Βικυ εαν δεν δεχτει ελεγχο  πολυ απλα μην ασχοληθεις!αμαξι αγοραζεις οχι ψωμι!θα το πας σε ενα συνεργειο που εμπιστευεσαι να το δουν και εαν σου δωσουν το οκ προχωρας!

οντως το δευτερο κατι εχει στο φτερο αλλα δεν μπορω να καταλαβω το ποσο μεγαλη ζημια ειναι!το οτι λεει 5800δεν σημαινει κατι,πας το βλεπεις και του κανεις την προσφορα σου!εαν δεχτει καλως αλλιως δεν τρεχει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..

Μηπως μπορειτε να μου πειτε τι εγοστασιακα λαστιχα (διαστασεις) φοραει το colt μοντελο του 07?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..

Μηπως μπορειτε να μου πειτε τι εργοστασιακα λαστιχα (διαστασεις) φοραει το colt μοντελο του 07?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στην 16αρα ζάντα φοράει 205/45/16 και στην 15αρα 195/50/15 θαρρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ζαλίζω ζητω συγγνώμη αλλά θα θελα να μου πείτε αν μπορω να τοποθετήσω το μηχανισμό που ψηλώνει το κάθισμα ή αν θα πρέπει να αλλάξω όλο το κάθισμα. 

Αν ειναι ακυρες οι ερωτήσεις μου δείξτε κατανόηση please

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ολα τα καθισματα εχουν την ρυθμιση για πανω κατω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. καλως σας βρήκα. 

Οχι δυστυχώς δεν τα χουν ολα, άλλα τώρα λιγο με νοιαζει γιατί συνήθισα το κουκλάκι μου το όμορφο!!!

Με τα καλορίζικα λοιπον μου ήρθε κ ένα σπασιματακι στο πίσω  φανάρι από ένα μηχανάκι.. 

Ετσι για να φυγει το κακο το ματι ..

 

Επειδή λοιπόν θα το φτιάξω και δεν θέλω ημιτασιόν αλλά αυθεντικό μεταχειρισμένο, που προτείνετε να το φτιάξω?

Γνωρίζεται κάποιον στο κέντρο κατα βάση να χει ανταλλακτικά και να κάνει και εργασία?

α και να γίνει η εργασία αυθημερον..Δεν θέλω άλλες καθυστερήσεις 

 

Παιδιά Σας Ευχαριστώωωωω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...