Jump to content

cheers


Recommended Posts

εγω προσωπικα θα κοιταζα αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3169786/ !μαμα,λιγα χιλιομετρα,εντος εγγυησης και καλη τιμη !!

για μενα κατέληξε σε 2-3 αυτοκινητα ,πρωτα πας και τα βλεπεις μονος σου και οποιο σου γυαλισει πιο πολυ το πας σε ενα εξουσιοδοτημενο για full ελεγχο !!(το εκανε μελος μας πριν λιγες μερες και τελικα εκλεισε czt και σε λιγες μερες θα μας το παρουσιασει)

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα θα κοιταζα αυτο http://www.car.gr/cl...s/view/3169786/ !μαμα,λιγα χιλιομετρα,εντος εγγυησης και καλη τιμη !!

για μενα κατέληξε σε 2-3 αυτοκινητα ,πρωτα πας και τα βλεπεις μονος σου και οποιο σου γυαλισει πιο πολυ το πας σε ενα εξουσιοδοτημενο για full ελεγχο !!(το εκανε μελος μας πριν λιγες μερες και τελικα εκλεισε czt και σε λιγες μερες θα μας το παρουσιασει)

 

το χω ηδη παρκαρισμενο το συγκεκριμενο οπως και κανα δυο αλλα...πιστευω συντομα να καταληξω...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ο Μητσος(aliveri czt) το προσεχε πολυ .εχει ριξει αρκετα χρηαμτα κ για εξωτερικη εμφανιση -ειναι μια καλη ευκαιρια αν σκεφτεις οτι χρειαζεσαι αρκετα χρηματα για αν το φτασεις μονο εξωτερικα στο επιπεδο που ειναι -εσωτερικα ηταν νομιζω στα 240 αλογα (μοτερ)κ ειχε καλη ροπη 32 αν θυμαμαι καλα ,αλλα οπως ειπαν το τελευταιο διαστημα ειχε αναφερει οτι το ειχε κανει μαμα

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ο Μητσος(aliveri czt) το προσεχε πολυ .εχει ριξει αρκετα χρηαμτα κ για εξωτερικη εμφανιση -ειναι μια καλη ευκαιρια αν σκεφτεις οτι χρειαζεσαι αρκετα χρηματα για αν το φτασεις μονο εξωτερικα στο επιπεδο που ειναι -εσωτερικα ηταν νομιζω στα 240 αλογα (μοτερ)κ ειχε καλη ροπη 32 αν θυμαμαι καλα ,αλλα οπως ειπαν το τελευταιο διαστημα ειχε αναφερει οτι το ειχε κανει μαμα

 

μπορει να το προσεχε πολυ...αλλα απ οτι διαβασα στο γκαραζ του πειραματιστηκε αρκετα,ειδικα στο θεμα σετ απ μοτερ...δεν υπαρχει περιπτωση να αγορασω κατι πανω στο οποιο εχει μαθει καποιος...προσωπικη αποψη αυτη την οποια την εχω ευαγγελιο για αγορες...

Link to comment
Share on other sites

οσο ζεις μαθαινεις!! οπως και εσυ που ασχολείσαι με τις μηχανες και λες οτι βελτιωνεις(πειραματα εχεις κανει σιγουρα και κανεις ακομα για να μαθαινεις-κανεις δεν γεννηθηκε να τα ξερει ολα) το ιδιο και ολοι εδω μεσα εχουμε πειραματιστει για να βγαλουμε ενα αποτελεσμα ειτε καλο ειτε κακο!ειδικα στο colt παλαιοτερα δεν υπηρχαν ετοιμες λυσεις και ετσι τα πειραματα ηταν αναγκαστικα!!

ωρες και μερες ολοκληρες τα παιδια απο εδω μεσα εκαναν δοκιμες( digilef,liou,chris,stragal ktl) με χοάνες-εξατμίσεις για να εχουν πλεον ολοι κατι ετοιμο!!

Link to comment
Share on other sites

οσο ζεις μαθαινεις!! οπως και εσυ που ασχολείσαι με τις μηχανες και λες οτι βελτιωνεις(πειραματα εχεις κανει σιγουρα και κανεις ακομα για να μαθαινεις-κανεις δεν γεννηθηκε να τα ξερει ολα) το ιδιο και ολοι εδω μεσα εχουμε πειραματιστει για να βγαλουμε ενα αποτελεσμα ειτε καλο ειτε κακο!ειδικα στο colt παλαιοτερα δεν υπηρχαν ετοιμες λυσεις και ετσι τα πειραματα ηταν αναγκαστικα!!

ωρες και μερες ολοκληρες τα παιδια απο εδω μεσα εκαναν δοκιμες( digilef,liou,chris,stragal ktl) με χοάνες-εξατμίσεις για να εχουν πλεον ολοι κατι ετοιμο!!

 

οχι φιλε μου...πειραματα δεν εκανα ποτε και δεν προκειται να κανω...οι νομοι της φυσικης,της ρευστομηχανικης της,γεωμετριας,και των μαθηματικων ειναι πολυ συγκεκριμενοι...

 

επισης υπαρχει τεραστια διαφορα μεταξυ του δοκιμαζω και του πειραματιζομαι...το να ανεβασω πιεση για παραδειγμα για να δω πως θα δουλεψει το μοτερ και να κανω τον σταυρο μου να μην σπασει,επειδη δεν εχω ιδεα τι γινεται απο καυσιμα,τυχουσα προαναφλεξη η αυταναφλεξη κλπ. ειναι απαραδεκτο...

 

το να κοιταξω ομως efficiency map της τουρμπινας μου και με βαση τα χαρακτηριστικα που εχω να επιλεξω πιεση,να φτιαχνω και χαρτη βασικο με βαση τα χαρακτηριστικα που θα δω σε συνδυασμο με τα αντιστοιχα του μοτερ μου και να προχωραω με την μεγαλυτερη δυνατη ασφαλεια ειναι αλλο θεμα...οταν εγω λυνω ενα μοτερ για να κανω ροικη καθομαι οσο χρειαστει με κουμπασο παχυμετρο μικρομετρο και χαρτι μολυβι κομπιουτερ, μετραω, υπολογιζω και μετα ξεκιναω την εργασια...στην οποια εργασια ξερω ακριβως τι θα κανω προκαταβολικα,βασει των υπολογισμων...δεν παιρνω το φλεξιμπλ στο χερι και αρχιζω να τρωω μεχρι να μου κατσει καλα στο ματι...μεχρι στιγμης δεν εχει χρειαστει να ξαναλυσω τιποτα για διορθωση...ουτε καν για να ξαναχρονισω εκκεντροφορους ακομη και σε πολυ extreme βελτιωσεις...

 

απο κει και περα ο καθενας στο δικο του εργαλειο λειτουργει οπως κανει κεφι και δεν προκειται να τον κακοχαρακτηρισω...εγω ομως δεν προκειται να αγορασω τα πειραματα του καθενος...ξεκαθαρα πραγματα χωρις καμια παρεξηγηση...

Link to comment
Share on other sites

φιλε reinmeister ωραιο το haya σου και αν ειναι οντως 200τροχο νομιζω θα ειχε ενδιαφερον ενα πατημα με το czt μου!!!!! :p :p :p

Πλακα κανω φυσικα!!!! καλως ηρθες καλη διαμονη να το χαιρεσαι και με το καλο και czt

 

Y.Γ. Πολυ μικρες οι aftermarket μπροστινες αγκυρες στο haya :lolu: :lolu:

Link to comment
Share on other sites

φιλε reinmeister ωραιο το haya σου και αν ειναι οντως 200τροχο νομιζω θα ειχε ενδιαφερον ενα πατημα με το czt μου!!!!! :p :p :p

Πλακα κανω φυσικα!!!! καλως ηρθες καλη διαμονη να το χαιρεσαι και με το καλο και czt

 

Y.Γ. Πολυ μικρες οι aftermarket μπροστινες αγκυρες στο haya :lolu: :lolu:

 

busa1-1.jpg

 

αυτη εγινε με 70 χλμ στο μοτερ με τον παλιο χαρτη (power commander)...η συνεχεια ειχε χαρτογραφηση του εργοστασιακου εγκεφαλου με ,εκτος των αλλων,τροποιποιηση αναφλεξης και ανεβασμα του κοφτη στις 11.500 απο τις 10.800 που βλεπεις...δυναμομετρηση δεν εγινε διοτι δεν με απασχολουσαν ποτε τα νουμερα πλην του χαβαλε...

 

πλεον πρεπει να χει ξεπερασει λιγο τα 200 αλλα δεν μπορω να το αποδειξω...για την κοντρα ψηνομαι...αλλα θα βαλεις αλλους τρεις μεσα για να μαστε στα ισια... :p

 

320 mm ειναι οι δισκοπλακες (οι οποιες ειναι κατι σκατενιες ατσαλινες που πηρα τσαμπα) και οι δαγκανες εξαπιστονες εργοστασιακες...εαν το κρατησω θα μπουν μαντεμενιες...

 

η τρομπα ομως ειναι ολα τα λεφτα...αναποδη ακτινικη 17-20 της ap racing με την οποια ετρεχαν παλια sbk...εξακολουθει να παραγεται απαραλαχτη εδω και 20 χρονια...

 

θενκς για το καλως ορισμα...

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου...πειραματα δεν εκανα ποτε και δεν προκειται να κανω...οι νομοι της φυσικης,της ρευστομηχανικης της,γεωμετριας,και των μαθηματικων ειναι πολυ συγκεκριμενοι...

 

επισης υπαρχει τεραστια διαφορα μεταξυ του δοκιμαζω και του πειραματιζομαι...το να ανεβασω πιεση για παραδειγμα για να δω πως θα δουλεψει το μοτερ και να κανω τον σταυρο μου να μην σπασει,επειδη δεν εχω ιδεα τι γινεται απο καυσιμα,τυχουσα προαναφλεξη η αυταναφλεξη κλπ. ειναι απαραδεκτο...

 

το να κοιταξω ομως efficiency map της τουρμπινας μου και με βαση τα χαρακτηριστικα που εχω να επιλεξω πιεση,να φτιαχνω και χαρτη βασικο με βαση τα χαρακτηριστικα που θα δω σε συνδυασμο με τα αντιστοιχα του μοτερ μου και να προχωραω με την μεγαλυτερη δυνατη ασφαλεια ειναι αλλο θεμα...οταν εγω λυνω ενα μοτερ για να κανω ροικη καθομαι οσο χρειαστει με κουμπασο παχυμετρο μικρομετρο και χαρτι μολυβι κομπιουτερ, μετραω, υπολογιζω και μετα ξεκιναω την εργασια...στην οποια εργασια ξερω ακριβως τι θα κανω προκαταβολικα,βασει των υπολογισμων...δεν παιρνω το φλεξιμπλ στο χερι και αρχιζω να τρωω μεχρι να μου κατσει καλα στο ματι...μεχρι στιγμης δεν εχει χρειαστει να ξαναλυσω τιποτα για διορθωση...ουτε καν για να ξαναχρονισω εκκεντροφορους ακομη και σε πολυ extreme βελτιωσεις...

 

απο κει και περα ο καθενας στο δικο του εργαλειο λειτουργει οπως κανει κεφι και δεν προκειται να τον κακοχαρακτηρισω...εγω ομως δεν προκειται να αγορασω τα πειραματα του καθενος...ξεκαθαρα πραγματα χωρις καμια παρεξηγηση...

 

 

εγω δεν αντιλεγω σε οτι λες απλα εσυ μπορει να εχεις την γνωση και την ικανοτητα να το κανεις!αλλοι δεν εχουν!προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει μηχανικος-προγραμματιστης που δεν εχει κανει πειραματα!δοκιμες οπως λες και εσυ κανουν σιγουρα!

απλα επειδη μιλαμε για czt σου λεω οτι οταν βγηκε δεν υπηρχαν λυσεις!καμια!σιγα σιγα και απο πολες δοκιμες και πειραματα (εφοσον τα ξεχωριζεις) παιδιων βγηκαν πολλα πραγματα!οσο και αν σου φαινεται περιεργο!το ξερεις οτι παιδια απο εδω μεσα εδωσαν χρησιμες πληροφοριες σε προγραμματιστες σχετικα με τους εγκεφαλους?

παιδια που δεν ειχαν σχεση με το αντικειμενο!και ομως με τις δοκιμες και τα πειραματα το πετυχαν και αυτο!και μπραβο τους!

αλλο τωρα που ειναι ολα ετοιμα και ξερει ο καθενας τι να κανει και πως θα φτιαξει ενα πρωτο σταδιο colt χωρις κανενα προβλημα!

 

εφοσον ομως δεν σου αρεσουν τα πειραματα θα σου προτεινα οταν με το καλο παρεις το czt να μην χρησιμοποιησεις κατι απο τα πειραματα που εχουμε κανει εδω μεσα ή αυτα που δουλευουν σιγουρα στα czt αποδεδειγμενα και να προσπαθησεις απο το μηδεν ,χωρις καμια πληροφορια (βεβαια το coltclub ειναι μια εγκυκλοπαίδεια για τα colt) να φτιαξεις το colt σου!ισως ειναι και ενα ωραιο παιχνιδι και για σενα ωστε να περασεις απο τα μηχανακια στα αυτοκινητα!!

 

με το καλο λοιπον να το παρεις και να ξεκινησεις την βελτιωση! :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις που δουλεύουν υπάρχουν, αλλά σίγουρα πέρασαν από το στάδιο του πειράματος και της δοκιμής (π.χ. εξάτμιση). Παλιά (τα πρώτα χρόνια που βγήκε το αμάξι) κάποιος έπρεπε να πειραματιστεί, να ξοδέψει λεφτά, να δοκιμάσει διάφορα set-up για να διακρίνει το βέλτιστο και φυσικά να γευθεί την αποτυχία. Εφόσον ασχολείσαι με την βελτίωση των μηχανών, θα συμφωνήσω και με τον Μήτσο σχετικά με κάποια προσπάθεια σου στο CZT (από λευκή κόλλα που λέμε).

 

ΥΓ1: Τα σέβη μου σε όσους πειραματίστηκαν για να έχουμε έτοιμες λύσεις πλέον. Δεν αναφέρω ονόματα γιατί μπορεί κάποιον να ξεχάσω ;)

ΥΓ2: Αντώνη αν θες πειραματό-ζωο το συζητάμε ;)

Link to comment
Share on other sites

δημητρη...εχω την αισθηση οτι δεν καταλαβαινεις τι γραφω,παροτι ειμαι απολυτως σαφης...

 

δεν εχω προβλημα με τις δοκιμες,οι οποιες στηριζονται σε συγκεκριμενες αρχες...εχω προβλημα με αυτες που γινονται μεσω trial and error...με απλα λογια το εθεσα πριν...

 

κι εγω εχω κατασκευασει ανταλλακτικα οταν δεν με καλυπταν τα παραγωγης...σε ενα fmx 650 που εφτιαξα πρωτου σταδιου δεν με καλυπτε η εξατμιση...φανηκε στον δρομο κι επιβεβαιωθηκε στο δυναμομετρο...εκατσα λοιπον και σχεδιασα δικη μου...οχι στην τυχη ομως,αλλα με βαση τα χαρακτηριστικα του μοτερ...πηγα στην συνεχεια σε εξατμισα του ειπα ακριβως τι να κανει και τελος...το αποτελεσμα χωρις να αλλαξω set up στο mikuni ηταν το παρακατω...πηρα 4 αλογα στην μεγιστη και 13 λιγο πριν τον κοφτη...εχασα 4 στις χαμηλες,κατι που ηταν αδιαφορο,τα οποια τα μαζεψα στην συνεχεια με set up...

 

εδω οι δυναμομετρησεις...στοκ--εξατμιση καρμπ-πιστονι κεφαλη εκκεντροφορος πρωτου σταδιου-αλλαγη εξατμισης...

 

sygkritiko2.jpg

 

αυτη ηταν η μαλακια arrow που φορουσε...

 

1793162_2_b.jpg

 

και αυτη η μαλακια που σχεδιασα εγω...

 

08102011363.jpg

 

καταλαβαινεις τωρα τι θελω να πω?

 

δεν εχω προβλημα με οσους κανουν τετοιες δοκιμες...εχω προβλημα με αυτους που πανε στην τυχη...δεν θα αγορασω δηλαδη ποτε το οχημα τους...απο κει και περα καλα εκαναν και το εψαξαν και τους αξιζουν συγχαρητηρια μια κι ελυσαν τα χερια των υπολοιπων...εγω ομως δεν συμφωνω με τον τροπο...πιο ξεκαθαρος δεν μπορω να γινω...

 

ποτε δεν πηρα ετοιμες δουλειες να τις αντιγραψω...συνηθως το αντιθετο συμβαινει...αλλωστε ηδη εχω ριξει δυο τεχνικα θρεντς και δεν εχω προβλημα να λυσω οποιαδηποτε απορια στα βασικα...τα ειδικα τα κραταω για λογαριασμο μου μια και οποτε το εκανα συγκεκριμενοι μηχανικοι τα οικοιοποιηθηκαν ...

 

στο δια ταυτα... εσυ και ο ηλιας ειστε mods...μπλοκαρετε λοιπον τον λογαριασμο μου στα τμηματα του φορουμ που δεν θελετε να βλεπω η εαν δεν μπορειτε,διαγραψτε τον εντελως για να μην δω τις ετοιμες λυσεις...χαλαρος ειμαι...

 

υ.γ. το colt θα το παρω για καθημερινο μουλαρι με το οποιο θα κανω και λιγη πλακα...οπερ μεθερμηνευομενον,μπορει να μην βελτιωθει και ποτε...

 

anyway...no hard feelings either way... :hi:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφεροντα τα τεχνικα θεματα που εχεις αναρτησει (προφανως δεν αναφερομαι εδω) !! Οι τεχνικες μου γνωσεις θα λεγα αδυνατουν να τα ακολουθησουν χωρις να κανω σωστη μελετη.

 

Δεν εχουν γινει πειραματα εδω μεσα...δοκιμες εγιναν. Στο πειραμα θετεις εξ αρχης ως στατιστικο ενδεχομενο την καταστροφη.....στις δοκιμες ΔΕΝ νομιζω (αρα μαλλον η διαφωνια δεν ειναι επι της ουσιας). Απλα εχουν γινει παρα πολλες δοκιμες απο αρκετους με την παροδο του χρονου...και ετσι εχουμε καταληξει σε "Ασφαλη" συμπερασματα πανω στην βελτιωση του Colt.

Βεβαια αυτη η βελτιωση αφορα κυριως μεχρι 1ο σταδιο και λιγα περιφεριακα......απο εκει και "πανω" τα πραγματα αλλαζουν.....

 

Αν οι γνωσεις σου στην βελτιωση ειναι τοσο υψηλου επιπεδου τοτε μαλλον δεν θα βρεις πολλα να σε καλυψουν εδω μεσα μονο μερικα σημεια να κινηθεις-προσανατολιστεις. Αλλα αφου οπως δηλωνεις κυριως για FUN θα ειναι το αμαξι...τοτε NO PROBLEMO :D μπορεις ευκολα να πατησεις σε δοκιμασμενες λυσεις και να κανεις το αμαξι απολαυστικο χωρις να χρειαζεται να βαλεις ο ιδιος πολυ χρονο ζωγραφιζοντας το πορτρετο....παρα μονο την πινελια σου

 

Αυτα...!!

 

Στο φορουμ προσπαθουμε να κραταμε χαλαρο το κλιμα (εκτος απο ορισμενα show γαλλικων κατα καιρους χαχα).....ελπιζω να μην ανεβαζεις στροφες με το παραμικρο :p

Link to comment
Share on other sites

Η αρχή του Club στο οποίο εγώ εισήλθα σχετικά αργά είναι να μοιράζεται η γνώση Αντώνη (καθ' όσον είναι αυτό δυνατό αλλά και ανάλογα με τα πιστεύω του καθενός - άλλοι δεν το ενστερνίζονται αυτό για τους Χ-Υ-Ζ λόγους και είναι σεβαστό). Γι' αυτό έχει γίνει και ο τομέας του Garage όπου αναφέρονται τα πράγματα που έχουν δοκιμάσει/φοράνε στα αυτοκίνητα τους τα μέλη. Διέκρινες λάθος τόνο στα μηνύματα μας νομίζω.

 

Εγώ εύχομαι πραγματικά να θελήσεις να ασχοληθείς και με το Colt όπως φαίνεται ότι ασχολείσαι με τις μηχανές, μιας και ο τρόπος σκέψης, επίπεδο γνώσεων σου απ' όσο έψαξα στο Google φαντάζει υπέρ-υψηλό για ένα forum που οι περισσότεροι ασχολούμαστε από hobby :good:

 

Όσο για το άλλο που λες δεν πρόκειται να γίνει κανένας αποκλεισμός, κανενός μέλους εφόσον τηρεί τις βασικές προϋποθέσεις (δλδ. να πεί ένα 'Γεια σας' στην σχετική ενότητα). Μια παρέα είμαστε, δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε και έχουμε έναν κοινό εχθρό (την τιμή της 100άρας βενζίνης) :lol: Κατά τ' άλλα ο χαλαρός διάλογος μόνο θετικά μπορεί να 'γεννήσει'.

 

ΥΓ: Έπρεπε να σε είχα γνωρίσει όταν είχα το ER-6n της Kawasaki και πριν πάρω το CZT...

 

Kawasaki_ER_6N_869.jpg

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω απολυτα τι λες!και συμφωνω με οτι ειπε ο Ηλιας απο πανω!εγω δεν στα λεω ολα αυτα για να παρεις το λευκο czt απλα απαντησα περι δοκιμων κτλ!

 

Βαγγο φυσικα και εγιναν πειραματα και εδω!οταν δεν ησουν καν μελος μας και δεν ειχες colt,μιλαω για το 2005!οποιος γνωριζει πραγματα και καταστασεις ξερει τι εννοω!τεσπα δεν ειναι εκει ομως το θεμα!ο καθενας ειπαμε κανει οτι νομιζει καλυτερο για το αμαξι του και για την τσεπη του!!

 

Υ,Γ και μιας και ειμαστε στο coltclub ας αφησουμε τα μηχανακια στην ακρη! :good:

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ομορφα...συνεννοουμαστε για μια ακομη φορα οποτε ολα καλα...

 

αυτοκινητα λοιπον...μεχρι πριν μια βδομαδα ημουν κατοχος audi s3 amk το οποιο εδωσα με τιτανια χαρα μια και τα group vag ειναι υπερεκτιμημενα σκουπιδια...

 

ο προσανατολισμος ηταν μεταξυ civic type r ep3 και καποιου αξιολογο μικρου γιατι μου καθονται στον λαιμο τα 660 τον χρονο για να μετραω λακουβες...

 

να πω την αμαρτια μου οτι ειμαι λατρης της ατμοσφαιρικης δυναμης και ειδικα των συγκεκριμενω κινητηρων χοντα...

 

απο μικρα ,ο ιαπωνας δυστυχως δεν πολυγουσταρει,οποτε χαζευα clio tce που ειναι μια αξιολογη σαυρα και suzuki swift...

 

το συγκεκριμενο colt δεν ηξερα καν οτι υπηρχε...κακως θα μου πειτε αλλα οπως ειπαμε η ενασχοληση ηταν κυριως με μηχανακια και πολυ συγκεκριμενου προσανατολισμου αυτοκινητα...

 

κατεληξα σε αυτο και απ οτι βλεπω μαλλον ειναι καλη επιλογη...θελω να το παρω κατ αρχην ,να δω πως θα μου "κατσει"...απο κει και περα εαν ολα πανε καλα θα φτιαχτει περιφερειακα να παει καμια 200αρα και ισως στηθει και λιγο απο πατηματα...ευχομαι να μην με πιασει η συνηθης μου φαγουρα και το κανω κουμπαρα...

 

anyway...απο αυριο αρχιζει το window shopping και τα τηλεφωνα...θα θελα να βρω κανα καθαρο στο ταληρο ετσι ωστε να πεσει πανω του κανα 2χιλιαρο σχετικα αμεσα για τα βασικα...θα δειξει...

 

:roadrage:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου αποψη ειναι οτι μολις το οδηγησεις θα το στησεις πρωτα και μετα θα το δυναμωσεις!το colt δυστηχως εχει χαλια μαμα αναρτηση!

 

για μενα καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω παρα να γλιτωσεις λεφτα στην αγορα και να αναγκαστεις να τα χαλασεις αμεσα για να το μαζεψεις!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου αποψη ειναι οτι μολις το οδηγησεις θα το στησεις πρωτα και μετα θα το δυναμωσεις!το colt δυστηχως εχει χαλια μαμα αναρτηση!

 

για μενα καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω παρα να γλιτωσεις λεφτα στην αγορα και να αναγκαστεις να τα χαλασεις αμεσα για να το μαζεψεις!

 

συμφωνοι...εξυπακουεται οτι θελω να γλιτωσω λεφτα χωρις να τα χωσω σε μαζεμα...δωρον αδωρον θα ναι ετσι...εχω βρει με 5 ενα σε μαγαζι με 100000 χλμ...θα του ριξω μια ματια πριν μιλησω με αυτο των 6.5 με την εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...βρεθηκε ενας φιλος με γνωστο που εχει czt και το οδηγησα...μια χαρα αυτοκινητακι...ωραιο μοτερακι καλα φρενα,λιγο κρεββατοκαμαρα απο αναρτησεις...δυστυχως ομως δεν κανει για μενα...δεν εβλεπα ρε σεις οταν ηθελα να βγω απο στενο...πολυ φαρδιες κολωνες...ξενερωσα ασχημα...μου θυμισε εντονοτατα το κορσα της κοπελιας μου που ειναι τα ιδια χαλια σε αυτο το κομματι...κριμα διοτι μου χε κατσει καλα οπτικα και το χα παρει αποφαση...μαλλον ειμαι της παλιας σχολης σχεδιαστικα...

 

μονοδρομος πια το type r μια και δεν υπαρχει καποιο αλλο μικρο τζαπαν που να λεει κατι...κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Η πόρτα είναι όντως ενα τόνο πιο σκούρα.

Όντως η ορατότητα περιορίζεται πολύ στα αριστερά,ψιλό απαράδεκτο για αυτοκίνητο πόλης.Στο τέλος μάλλον συνηθίζεται ή θα έλεγα καλύτερα συμβιβάζεσαι.

 

Οι αριστερές στροφές θα είναι φυλαγμένες και οι δεξιές αεροπορία. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...