Jump to content

Dynoday Β. Ελλαδός @ Κοπανίδης-MAHA (Κοζάνη)


Recommended Posts

Ηρθε η ωρα να μετρησουμε και τα δικα μας ατια οι Βορειοι! :D

 

Σαν δυναμομετρο επιλεχθηκε το MAHA LPS 3000 του κ. Κοπανιδη καθως ειναι ενα απο τα πιο αξιοπιστα στην Β. Ελλαδα, οπως και η τοποθεσια ειναι ευκολα προσβασιμη απ' ολους (Θεσ/νικη, Θεσσαλια, Ιωαννινα, κτλ)!

 

Η δυναμομετρηση θα γινει την Κυριακη 27 Μαιου, και το κοστος θα ανερχετε (στη χειροτερη) στα 35€!

 

ΚΟΠΑΝΙΔΗΣ-MAHA

Κομβος ΚΟΙΛΩΝ - ΚΟΖΑΝΗΣ

Τηλ. 2461045651

http://www.kopanidis.com

http://kopanidis.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

  1. Geo_x

Link to comment
Share on other sites

1. Geo_x

2. Leonick

 

Μπραβο ρε παιδεια για την ενεργεια! :goodjob:

Το ειδα και fb και δεν το πιστευα! :shok:

Ειναι και 1 km μακρια απο το σπιτι μου! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

+1 geo! Επρεπε να με βαλεις χωρις καν να το πω! τωρα για την κυριακη ομως να το καταληξουμε για να παρω να ενημερωθω

Link to comment
Share on other sites

  1. Geo_x
  2. Leonick
  3. Nikoro
  4. thanos_ralliart

Link to comment
Share on other sites

+1 αν έχω προλάβει και φτιάξω το αμάξι

Link to comment
Share on other sites

  • Geo_x - CZT
  • Leonick - Ralliart
  • Nikoro - CZT
  • thanos_ralliart - 1.3 facelift
  • φιλος Geo_x - Peugeot 207 Rallye

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια...ολοι μετρημενα τα εχετε? :p

 

Επισης κατι αλλο που θελω να πω οσον αφορα τα διαφορα που ακουγονται για το ποσο αισιοδοξο ειναι το δυναμομετρο....δεν ισχυουν...και μαλιστα εξακριβωμενα!!! Εχουν μετρηθει αρκετα αυτοκινητα γνωστων και οι διαφορα με αλλα δυναμομετρα ειναι στα -+5 αλογα (οπως του Nikoro)!

 

Εννοειται οτι οποιος θελει ερχεται για την παρεα ή καφε/φαγητο που θα ακολουθησει μετα... :)

Link to comment
Share on other sites

+2 CZT βολτα για καφε , σβουβλακια , τσιπουρα , μπυρες , πατηματα η οτι αλλο προκυψει :p

Το δευτερο CZT ειναι φιλος απο Κατερινη αλλα επειδη δεν ξερει εαν θα ειναι τελειως ετοιμος με κατι πραγματακια που περιμενει υπαρχει θεμα εαν αποφασιστει τελευταια στιγμη αν θα μετρησει?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω Βασιλη οτι με τρεχον αριθμο συμμετοχων δεν υπαρχει κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και την τελευταια στιγμη μπορεις να δηλωσεις συμμετοχη, μιας και ειμαστε λιγοι.

 

Θα αρχισουμε να μετραμε γυρω στις 10 με 11 ωστε να ξεμπερδεψουμε γρηγορα και να παμε για καφε/φαγητο!

Link to comment
Share on other sites

Geo να δωσουμε ραντεβου στον κομβο θεσσαλονικης και λαρισας.Ειναι στο πρατηριο του Χλιαπα. Να πω επισης οτι μπορουμε να παμε μετα για καφε η φαγητο στη Νεραιδα Κοζανης που ειναι πολυ ομορφα και ειναι γυρω στο 20λεπτο απο Κοζανη αλλα αξιζει μονο και μονο η Θεα που εχει!

Link to comment
Share on other sites

Γ@μ@τ@ περασαμε και σημερα!!! :D Μετρηθηκαμε συνολο 6 αυτοκινητα, 3 Colt, 1 207 Rallye, 1 Evo X και ενα S3 (το καινουργιο αποκτημα του johnpal). Απο κοσμο μαζευτηκαμε πολλοι θα ελεγα...μεχρι και λεωφορειο με Βουλγαρους τουριστες ηρθε να μας δει! χαχαχα!!!

 

Οσον αφορα τα αποτελεσματα, ολοι ειδαν αυτα που περιμεναν εκτος απο μενα! Νουμερο θα πω παρακατω...αφου πρωτα σας πω οτι μετα την δυναμομετρηση εγιναν διαφορα πατηματα. Πιο συγκεκριμενα εγω πατησα (2ες 60) με το Ralliart του gelos (φοραμε τα ιδια πραγματα εκτος οτι εγω δεν εχω καταλυτη) και ημουν 3++ αυτοκινητα μπροστα μεχρι τα 180+! Μετα πατησα (παλι 2ες 60) και με το Rallye (full πρωτο σταδιο) οπου εκει η διαφορα ηταν σχεδον 2 κολωνες!!!

 

Χαρτι δυναμομετρησης δυστυχως δεν εχω στα χερια μου...αφου η OBD θυρα του Colt κρασαρε το pc του δυναμομετρου και δεν αποθηκευτηκαν κανενα απο τα δυο πατηματα (τυχαιο?! :p)! Αυτο που ξερουμε ειναι οτι στο πρωτο πατημα εδειξε 203 αλογα και στο δευτερο σχεδον 205!!! Νουμερα που ακομα και τωρα δεν πιστευω οτι ειναι δυνατον να βγουν, αλλα πριν πειτε οτι το δυναμομετρο μετραει οτι να ΄ναι...να πω οτι τα υπολοιπα αυτοκινητα βγαλαν τα αναμενομενα! Ο Nikoro που εχει ξανα μετρησει εκει εβγαλε σχεδον τα ιδια (220 αλογα)! Το Rallye εβγαλε 200 (200-207 βγαζουν αυτα σαν πρωτο σταδιο). Και ο Lionick με χαπι off και τρυπες εβγαλε 174. Αυτααααα...

 

Φωτογραφιες, δυναμομετρησεις, κτλ θα ανεβουν τις επομενες μερες...

Link to comment
Share on other sites

Ητανε οντως ολα πολυ ωραια αμα εξερεσουμε τον καιρο! Και η παρεα και η δυναμομετρηση ητανε πολυ καλα.Ακομα και το φαγητο που ακολουθησε μετα ητανε πραγματικα τελεια! Και ειχαμε και τουμπανο θεα χαρη σε μενα φυσικα! απο οτι εχετε καταλαβει ο GeoX μας κοροιδευει τοσο καιρο ολους κανονικα με το αμαξι! Χααχχαχα πλακα κανω φυσικα!Εβγαλε οντως πολυ καλα νουμερα.Εγω προσωπικα το αμαξι το εχω μετρησει πολλες φορες στο συγκεκριμενο δυναμομετρο και δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα ή καποια αμφιβολια.! Ελπιζω να γινοντε συχνοτερα τετοιες συναντησεις με τα παιδια απο τα μερη μας και τις γυρω περιοχες!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι περασαμε φοβερα!

Οριστε και το φωταγραφικο υλικο:

 

p7270401.jpg

 

p7270402.jpg

 

p7270405.jpg

 

p7270409.jpg

 

p7270414.jpg

 

p7270415.jpg

 

p7270417h.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε παιδια για την οργανωση απο τους moderator και ενα μπραβο

σε ολα τα παιδια που συμμετηχανε!!ο γιαννης τελικα κατεληξε σε γερμανο ε;;;;;;;;;;;;;;

και εγω οταν απολυθηκα απο φανταρος το 2007 για s3 ηθελα να παω σαν του

γιαννη αλλα τοτε απο 60.000-80.000χιλ τα δινανε πανω απο 15.000ευρο και

τελικα κατεληξα στο μικρο πυραυλακι της mitsu!ετσι το πηρε ο γιαννης,ετοιμο-τουμπανιασμενο

και ποσο του πηγε ρωτησε κανενας;;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια για την ωραια εκδρομη που κανατε, Geo x εκανεσ ανοιγμα εσυ παραξενο, αλλη φορα σε παρακαλω να μασ λεσ για να παιρνουμε τα μετρα μασ,ειδεσ τι εγινε στην λαρισα κατακλησμοσ απο βροχη :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο μαγκες για τα νουμερα και την εκδρομη..!

 

Geo αφου φορας custom πανω σε φιλε και χωρις καταλυτη ειναι πολυ φτωχο το αμαξι σου τα νουμερα σου δεν ειναι εξωφρενικα..

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδες....ωραια συναντηση....αυτα ειναι :D :thumbsu:

 

Το πιο κουλο δεν ειναι τα νουμερα του geo...αλλα οπως ειπε και ο teodor..οτι εκανε πατηματα χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χαρτι δυναμομετρησης δυστυχως δεν εχω στα χερια μου...αφου η OBD θυρα του Colt κρασαρε το pc του δυναμομετρου και δεν αποθηκευτηκαν κανενα απο τα δυο πατηματα (τυχαιο?! :p)! Αυτο που ξερουμε ειναι οτι στο πρωτο πατημα εδειξε 203 αλογα και στο δευτερο σχεδον 205!!! Νουμερα που ακομα και τωρα δεν πιστευω οτι ειναι δυνατον να βγουν, αλλα πριν πειτε οτι το δυναμομετρο μετραει οτι να ΄ναι...να πω οτι τα υπολοιπα αυτοκινητα βγαλαν τα αναμενομενα!

 

και μετα λες εμενα ποντικο!!! χαχαχα θυμισε μου εχεις maf case ε?

edit: τωρα ειδα που λεει ο φιλος revolver τι φορας....Ενα θα σου πω...δεν θες να δεις wideband και κυριοτερο δεν θες να δεις πυρομετρο :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

μπραβο παιδια!!αντε και στο επομενο!!

γιατι ομως τοσες λιγες συμμετοχες ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...