Jump to content

Το Colt//Club εκδράμει εις τα εξοχάς -=#=- Κυριακή 28 Μαΐου


Recommended Posts

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΥΡΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Ήλιος........θάλασσα......βουνό.......καλή παρέα......καλό δεκατιανό - γεύμα.......όλα ήταν μια χαρά!

 

Δυο τρία πράγματα για αυτούς που συμμετέχουν σε μια εκδρομή πολύ περισσότερο δε όταν πρόκειται για εκδρομή αυτοκινητιστικού Club!

 

1)Πριν πάμε εκεί που είναι να πάμε διαβάζουμε για το που θα πάμε.....πως θα φτάσουμε εκεί....ποια διαδρομή θα ακολουθήσουμε κτλ. Οδηγίες είχαν δοθεί αρκετές και όσοι συμμετέχουν οφείλουν να ξέρουν απο πριν την διαδρομή. Σε επαρχιακό δρόμο με μια λωρίδα σε κάθε κατεύθυνση δεν είναι δυνατόν να σταματάει convoy 19 αυτοκινήτων για να περιμένει αυτούς που δεν είχαν ιδέα για το που πηγαίναμε! Παρόλα αυτά το κάναμε 2 φορές σε απόσταση 50 km εκεί που έπρεπε προκειμένου να μην χαθεί κάποιος!

Επίσης δεν είναι δυνατόν να πάμε όλοι με τον ίδιο ρυθμό........για τον απλούστατο λόγο οτι ο δρόμος δεν ανοίκει μόνο σε εμάς. Πάντα θα βρεθεί κάποιος μπροστά που θα πηγαίνει αργά......πάντα κάποιος θα προσπεράσει.....πάντα κάποιοι θα μείνουν πιο πίσω κτλ......!

 

Πρέπει όλοι να έχουμε στο μυαλό μας ότι δεν είναι δυνατόν να πάρουμε απο το χέρι 19 αυτοκίνητα και να τα πάμε στον προορισμό ! Σε αυτό το σημείο να σημειώσω ότι οι "διοργανωτές" είχαν επικοινωνία μεταξύ τους σε όλη την διαδρομή μέσω ασυρμάτων και κινητών όπου χρειάστηκε και αυτός ήταν και ο λόγος που δεν χάσαμε και κανέναν.......αφού τουλάχιστον το 50 % των συμμετέχοντων δεν είχε ενημέρωση για την διαδρομή!

 

2) Είχα προειδοποιήσει οτι ο δρόμος θέλει μεγάλη προσοχή καθώς όλο το κομμάτι της παλιάς εθνικής κρύβει αρκετές παγίδες πάνω σε στροφές και προσφέρει λίγες ευκαιρίες για προσπέρασμα.......ειδικά αν περνάς απο εκεί πρώτη φορά!

Απο την άλλη την διαδρομή αυτή την κάνω περίπου 10 χρόνια και ξέρω μέχρι και την τελευταία λακούβα χωρίς υπερβολή.....!

Ξέρω απο πριν τα σημεία που μπορείς να προσπεράσεις.....ξέρω που θα δω 2-3 στροφές πριν αν έρχεται αυτοκίνητο απο απεναντι για να είμαι έτοιμος όταν δοθεί η ευκαιρία κτλ.....

Βγαίνοτας λοιπόν σε μια στροφή που ο άλλος νομίζει οτι επιχειρώ τυφλό προσπέρασμα σφάλει καθώς έχει ελεχθεί απο πριν και προσωπικά ποτέ μα ποτέ δεν έχω κάνει τυφλό προσπέρασμα.

 

3) Το πως θα κινηθεί ένα αυτοκινητιστικό Club δείχνει την αυτοκινητιστική παιδεία που έχει το κάθε μέλος του!

Και την αυτοκινητιστική παιδεία την καθορίζουν πολλά πράγματα!

Αυτό είναι ένα πολύ ωραίο θέμα που μπορούμε να ξεκινήσουμε εδώ!

 

http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php...d95eb4c79#14660

 

 

Και εις άλλα με υγεία :wink:

Link to comment
Share on other sites

....και κάτι ξέχασα......

 

@Stam_WRX.

 

Respect......στον άνθωπο που έκανε ότι ήθελε το OPC και κυρίως ήξερε που και πως το έκανε :twisted: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις προς digilef... :D :D :D

 

Stam_WRX με λένε οι φίλοι μου...

 

Για το ότι ξέρεις το δρόμο να είσαι σίγουρος ότι το κατάλαβα.... Δεν περίμενα ποτέ να κυνηγάω CZ3 και μερικές φορές να στρίβω ίσως και με λιγότερα χλμ.. :wink:

 

Και κάτι τελευταίο....

 

ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ;;; :?: :?: :?: ΟΕΟ;;

 

Εγώ με τη σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στον gigi που αποδεικνύει ότι η σωστή μετατροπή δεν είναι μόνο θέμα ιπποδύναμης... Το CZT του έστριβε πολύ καλά και γρήγορα και να σκεφτεί κανείς ότι είχε και συνοδηγό για κόφτη... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που περάσατε ΤΕΛΕΙΑ!!!

 

και λυπάμαι που δεν ήρθα!!! :?

 

αλλά...no colt,no party!! χιχιχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Stam_WRX με λένε οι φίλοι μου...

 

Ok...έγινες πλέον φίλος μου :wink:

 

Δεν περίμενα ποτέ να κυνηγάω CZ3 και μερικές φορές να στρίβω ίσως και με λιγότερα χλμ.. :wink:

 

Καλά μην το παρακάνεις........εγώ έστριβα....εσύ χόρευες :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως θα ένιωθες αν ερχόσουν αλλά πάνω απ"" όλα μια παρέα είμαστε... Να σκεφτείς δε ότι εγώ δεν έχω καν Colt... (ευτυχώς)... :D :D :D

 

digilef.... Εκανα αγώνα για να το κρατάω στην ευθεία... Το μόνο εύκολο να το αφήνεις να κάνει ότι θέλει και απλά να διορθώνεις...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο εύκολο να το αφήνεις να κάνει ότι θέλει και απλά να διορθώνεις...

 

Αυτό το απλά......περιέχει πααααααααααααάρα πολλά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Είχατε γράψει για εγκράτεια στην οδήγηση κατι που δεν έγινε στο 100% ειδικά στον γυρισμό είχατε μπεί οι περισσότεροι σε chase mode.

 

Έφυγα νωρίτερα από όλους, όπως επίσης άργησα και να έρθω επομένως είμουν για λίγο χρονικό διάστημα στο κονβόι άρα δεν τα είδα αυτά.......Είναι πολύ πολύ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ επικίνδυνες τέτοιες καταστάσεις. Όταν τρέχουν άλλοι γύρω σου και δεν είσαι εγκρατής παρασύρεσαι πολύ εύκολα. Προσπερνάει ο άλλος τον μπροστινό του, λές μπορώ κι εγώ, σε πιέζει ο άλλος από πίσω ανεβάζεις τον ρυθμό σου. Εάν συνεχίσει αυτό και στις επόμενες εκδρομές ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ Θ""ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΤΥΧΗΜΑ. Να δω αν θα λέμε πόσο ωραία ήταν εκδρομή και πόσο καλά περάσαμε αν θα δούμε κάποιο Colt στραπατσαρισμένο και τον οδηγό του μέσα στα αίματα. Να δω τι ωραία που θα είναι τότε.

 

Sorry για το επιθετικό post αλλά δεν μπορούμε να παίζουμε με τέτοια πράγματα.

 

Κατά τα άλλα, η εκδρομή πάρα πολύ καλή και πέρασα κι εγώ καταπληκτικά. Καφεδάκι, μπανάκι, φαγητάκι, τέλειος καιρός, υπέροχη παρέα...........

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον durin ήθελα και εγώ να θίξω αυτό το θέμα αλλά με πρόλαβε. Αν και δεν ήμουνα στην εκδρομή μπορώ να φανταστώ τι θα έγινε! Πρέπει να ήμαστε ποιο συγκρατημένοι όταν βρισκόμαστε όλοι μαζί. Το θέμα είναι σοβαρό και για να μην εξελίχθη σε τραγικό για μας ή για άλλους ( οικογενειάρχες κλπ ) θα πρέπει να πειθαρχήσουμε. Ορισμένοι μπορεί να έχουνε διαφορετική άποψη για την πειθαρχία στο δρόμο. Σεβαστή όποια και αν είναι!! Το θέμα είναι όμως ότι πολλές φορές για να μην πω όλες κινούμαστε και με 180+ μέσα στην κίνηση. Θυμάστε όσοι ήσασταν τότε στα λιμανάκια.

Ξεκινήσαμε από Γλυφάδα να κυνηγιόμαστε με την bmw και αν δεν μας σταματάγανε τα στρουμφάκια στα λιμανάκια μπορεί να φτάναμε και στο Σούνιο! Και καλά να φτάναμε αν όμως όχι!!! Μέγαρα – Συγγρού!! Θα μπορούσα να πω κι αλλά παραδείγματα άλλα μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι έχω βγει εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις προς digilef... :D :D :D

 

Stam_WRX με λένε οι φίλοι μου...

 

Για το ότι ξέρεις το δρόμο να είσαι σίγουρος ότι το κατάλαβα.... Δεν περίμενα ποτέ να κυνηγάω CZ3 και μερικές φορές να στρίβω ίσως και με λιγότερα χλμ.. :wink:

 

Και κάτι τελευταίο....

 

ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ;;; :?: :?: :?: ΟΕΟ;;

 

Εγώ με τη σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στον gigi που αποδεικνύει ότι η σωστή μετατροπή δεν είναι μόνο θέμα ιπποδύναμης... Το CZT του έστριβε πολύ καλά και γρήγορα και να σκεφτεί κανείς ότι είχε και συνοδηγό για κόφτη... :D :D :D

 

H αληθεια ειναι οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το CZT αφου ανακαλυπτω σιγα-σιγα τις καλυτερες ρυθμισεις της αναρτησης.Συγκεκριμενα εχθες ειχα σφιξει παραπανω την πισω αναρτηση απο την μπροστινη με αποτελεσμα να εχω καλυτερο ελεγχο της υποστροφης=ελεγχομενη υπερστροφη=ελεγχομενη τοποθετηση πανω στην στροφη.Ειχα βεβαια και σοβαρο κινητρο να οδηγησω γρηγορα,αφου ο καθρεπτης μου ειχε μονιμως μπλε φοντο... 8)

Οσο για τον κοφτη,εχω καταφερει να τον βελτιωσω αρκετα.Στο τελος της μεγαλης ευθειας που επιασα περιπου 180 και προσπερασα 4-5 αυτοκινητα, ενω επεσα στα φρενα για την αριστερη φουρκετα ακουω απο διπλα. μου""""Νωρις φρεναρισες...."""" :shock:

Link to comment
Share on other sites

Σε κυνηγούσε η θάλασσα ή σε τύφλωνα με τα Xenon μου :lol: :lol:

 

Αυτο το μπλε το μεταλλικο εννουσα,με τους μεγαλους αεραγωγους...

Link to comment
Share on other sites

Απο που να αρχισω....και που να τελειωσω.....

Ιδανικη μερα για εκδρομουλα σε ενα πολυ ομορφο μερος, απιστευτη παρεα με πολυ γελιο, μπολικα καφεδακια (και καρβουνιαρικη χωριατικη τυροπιτα!!!)και φυσικα coltakia παντου με κεφατους οδηγους..... 8)

Καπου αναμεσα επαιζαν OPC με πορωτικο ηχο και Stam(Ηρθε η μπριζολα???) με κεφια και τσιγκος που σταθηκε μια χαρα!

Ομως δεν ελειψαν και καποια απροοπτα ελαφρια ευτυχως!Του φιλου μας Pirodo που ευτυχως δεν ηταν σοβαρο :wink: και του τσιγκου που ανεβασε θερμοκρασιες αλλα εκει ολα καλα!

Πρέπει να ήτανε ο Russifumi. . .

Ναι εγω ημουνα και ευτυχως ο ελεγχος ηταν τσακ-μπαμ!!!

Στο δρομο ειδα διαφορες """"καφριλες"""" με διαφορα διπλα τυφλα προσπερασματα και φορτηγο να περναει τριαξονικο!!!Επεισης σε πολλα σημεια ο δρομος στην ευθεια ηταν μια χαρα και πανω στη στροφη γιαλι.Προσοχη........ :shock:

Να θημησω στο FaBl3D το τρομερο ΚΕΦΤΕΔΑΚΙ που επεπλεε στη θαλασσα :lol: :lol: :lol:

Ολα πηγαν καλα και ευκαιρια ειναι να κανονιζουμε πιο συχνα τετοια μιας και ανοιξε ο καιρος!!!

Καντε φρρρρρρρρρρ!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχει πέσει ΠΟΛΥ φιλολογία για την οδηγική μας συμπεριφορά

(και δικαίος αλλά κατά την γνώμη μου δεν είναι του παρόντος) μήπως

οι φέροντες χτες πάσης φύσεως μηχανήματα αποθανατίσεων στιγμών

να ανέβαζαν οποιασδήποτε μορφής ψηφιακή πληροφορία...?!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ

 

Σωστός toutouni.... Λοιπόν... Πρώτες ανέκδοτες φωτογραφίες του φίλου μας Fabl3d σε ερωτικές επαφές με τον επιλογέα του OPC....

Eπίσης, σύμφωνα με πρώτες πληροφορίες κάποιο από τα μέλη μας όταν έκανε μπάνιο στη θάλασσα, είχε γύρο του κυλίδες βρωμιάς (φωτό αρχείου)... Διαβάστε ακόμα στο Colt Club

 

Ολο το παρασκήνιο της απουσίας του Toymaker από την εκδρομή...

-Ποιοί τον εκβίασαν

-Τι του ζήτησαν

-Ποιό το πολιτικό θέμα που προκύπτει

 

Μόνο στο Colt Club.... ΠΡΟΣΕΧΩΣ....

Link to comment
Share on other sites

διαβάστε επίσης

ποιος έβαλε το κεφάλι του μπροστά από την πατούσα του stamwrx

ποιοι κρύφτηκν στην στροφή των βιλίων στους toutouni,chris,stamwrx-fableD

γιατί το ένα τραπέζι είχε παϊδάκια και το άλλο καλαμαράκια

Link to comment
Share on other sites

διαβάστε επίσης

ποιος έβαλε το κεφάλι του μπροστά από την πατούσα του stamwrx

ποιοι κρύφτηκν στην στροφή των βιλίων στους toutouni,chris,stamwrx-fableD

γιατί το ένα τραπέζι είχε παϊδάκια και το άλλο καλαμαράκια

 

Είχαμε και μπριζόλες και και!! :twisted: Για να ακούσω το λογαριασμό στο φτωχό τραπέζι σας!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

διαβάστε επίσης

ποιος έβαλε το κεφάλι του μπροστά από την πατούσα του stamwrx

ποιοι κρύφτηκν στην στροφή των βιλίων στους toutouni,chris,stamwrx-fableD

γιατί το ένα τραπέζι είχε παϊδάκια και το άλλο καλαμαράκια

 

Είχαμε και μπριζόλες και και!! :twisted: Για να ακούσω το λογαριασμό στο φτωχό τραπέζι σας!! :lol:

 

15ευρά ανα κεφαλή και με τον γιατρό να πληρώνει για 2... 8)

Link to comment
Share on other sites

15ευρά ανα κεφαλή και με τον γιατρό να πληρώνει για 2... 8)

 

Τι λογαριασμος είναι αυτός??ψιλολόγια!! :lol: Εδώ μιλάμε για 240 ευρώ περίπου :lol: Και που να είχαμε και το steelgray σε πλήρη φόρμα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Quiz:

 

Τι ζητάει ο Controlas από τον Φίλο του επιστρατεύοντας και "φιλικό" χάιδεμα στην πλάτη;

 

Α)Υγρά μπαταρίας

Β)Να κάνει λίγο πιο κει

Γ)Να μην πει σε κανέναν ότι το Colt έκαψε λιγότερα από τον τσίγκο

Δ)Να μην του ρίξει καμία σαλάτα

 

Ο νικητής κερδίζει μια εβδομάδα διακοπές στις μαγευτικές νήσους Βαλβίδες δίπλα στα Σέκλανα (κοντά στις Μαλβίδες) και απέναντι από το Πόρτο Καλάδα :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...