Jump to content

Το Colt//Club εκδράμει εις τα εξοχάς -=#=- Κυριακή 28 Μαΐου


Recommended Posts

Αντε, και άμα καταφέρουμε να ξυπνήσουμε στην ώρα μας, θα είμαστε και εμέις ΕΚΕΙ !!! :lol: :lol:

 

Με γυαλιά ηλίου, μαγιώ, μπρατσάκια, μπαλίτσες, ξαπλώστρες, αντιηλιακά, ομπρέλλα καί όλα τα αξεσουάρ για την παραλία και για apres !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply
Αντε, και άμα καταφέρουμε να ξυπνήσουμε στην ώρα μας, θα είμαστε και εμέις ΕΚΕΙ !!! :lol: :lol:

 

Με γυαλιά ηλίου, μαγιώ, μπρατσάκια, μπαλίτσες, ξαπλώστρες, αντιηλιακά, ομπρέλλα καί όλα τα αξεσουάρ για την παραλία και για apres !! :lol:

 

μην ξεχασεις Πετρο το θερμοστατη της ralliart γιατι θα εχει ζεστη αυριο!!! :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μates καλά να περάσετε και πολύ προσοχή στο δρόμο.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

O Controlas μετά από ένα ζεστό μπάνιο, το απαραίτητο ξύρισμα (γιατί μας περιμένει η καθημερινότητα του γραφείου :roll: ), το καθάρισμα του εξοπλισμού του (γυαλιά - ρολόγια - κινητά κτλ κτλ) από το αλατόνερο κτλ και με γερμένη τη κεφαλί προς τα δεξιά μπας και φύγει το νερό που έχει κάτσει για τα καλά από τις βουτιές ( :lol: ) στο αυτί, συνοψίζει τα εξής:

 

α) Χιλιόμετρα διανυμένα με μηδενισμένο το μετρητή και full καύσιμα (γέμισμα στο πρατήριο στη Λ. Αθηνών πριν το σημείο συνάντησης) : 137.4

Κατανάλωση καυσίμου: 13 lit (σημειωτέον με επιπλέον άσχετο βάρος στο πορτ παγκάζ περίπου 25 κιλών, στο "πήγαινε" αναμμένο το κλιματιστικό, στο "έλα" όχι) και γρήγορη οδήγηση (και μη μου πείτε πάλι οτι ο Controlas δε το πάταγε!! :lol: ) σε όλη τη διαδρομή. Αποτέλεσμα: 9.5 lit/100 km (για να ακούσω τους υπόλοιπους κυρίους περί κατανάλωσης!!)

 

β) Ωραίο μέρος για δεκατιανό..ήρεμο όπως αρμόζει για μια εκδρομή.

 

γ) Ωραία η παραλία αν και μάλλον είχε φέρει πού αντιλιακό ο κόσμος μαζί του και άρχισε να επιπλέει στην επιφάνεια του νερού!Επίσης το νερό άψογο από πλευράς θερμοκρασίας...ο Fable και ο φίλος του κρυουλιάριδες!! :lol:

 

δ) Μια χαρά το καφεδάκι μετά τις απαραίτητες βουτιές! Εκεί στήθηκε και διαγωνισμός του "βάλε λάδι και έλα βράδυ - ταβλιουπαίχνιδου" μεταξύ Controla - Πύραυλου - Άρη και λοιπών παιχτών..χμμ...ο Controlas deforme στο πέταγμα των ζαριών..οπότε και πλήρωσε το τίμημα του!Που θα πάει θα γυρίσει ο τροχός θα...ο φτωχός! :lol:

 

ε) Μια χαρά και το φαγητό!!Ο καημένος ο Steelgray έμπλεξε άσχημα!Σε περίοδο δίαιτας το παιδί, είχε τον Controla και το Πύραυλο να τον τσιγκλάνε...τα είδε όλα το παλικάρι :lol: Όχι αυτή τη φορά δεν είχαμε σερβίρισμα σαλατών εις τας εαυτούς μας!! :lol: ( Ο sin3r ακούει? :lol: )

 

στ) Καλός και ο απογευματινός καφές στην ίδια περιοχή με το δεκατιανό..χαλαροί όλοι, σε σημείο ο εκλαικευμένος χαρακτηρισμός "ρέκλες" να μη αναπαριστά το μεγαλείο της υπόθεσης!!

 

ζ) Η επιστροφή μία από τα ίδια..με περισσότερα φορτηγά - παγίδες να έχουν μπλοκάρει την όλη διαδρομή...

 

η) Ένα ciquecento όλο και όλο μαζί μας και τα είδε κάπως το καημένο..8 volt η μπαταρία του και χτύπησε και μια θερμοκρασία 100 C :shock:

 

Αυτό όμως που θα θίξει ο Controlas είναι το θέμα ασφάλειας στη διαδρομή...όλοι λίγο πολύ θέλησαν να ξεδιπλώσουν τις αρετές οδήγησης που τους διακατέχουν..αλλά παίδες..να γίνονται προσεκτικά αυτά μην έχουμε ιστορίες μελλοντικά..Μερικά μέλη επιχείρησαν περίεργες και τυφλές προσπεράσεις κτλ..ευτυχώς χωρίς απρόοπτα γυρίσαμε όλοι σώοι και αβλαβείς!

 

Περισσότερα σχόλια θα έρχονται σιγά σιγά.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν μία πολύ όμορφη εκδρομή!Πιστεύω όλοι όσοι συμμετάσχαμε το χαρήκαμε!Κάτι που με ανησύχησε ήταν το ότι στην επιστροφή σε αλλαγή από πρώτη σε δευτέρα μου έμεινε ο μοχλός των ταχυτήτων στο χέρι!Φυσικό ήταν να πανικοβληθώ γιατί νόμιζα ότι έσπασε!Σαν να μην έφτανε αυτό ο συνοδηγός

μου βγαίνοντας απ""το αμάξι για να ενημερώσει τους πίσω οδηγούς κοπάνησε την πόρτα στο προστατευτικό του δρόμου με αποτέλεσμα να αποκτήσω ένα μικρό βαθούλωμα! Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά από το club για την άμεση ανταπόκριση τους και το ενδιαφέρον τους! Τουλάχιστον τρία coltάκια σταμάτησαν για να με βοηθήσουν. Αύτο δείχνει την συντροφικότητα αλλά και τον χαρακτήρα των μελών. Όσον αφορά τον μοχλό, δεν πρέπει να""ναι κάτι σοβαρό. Μάλλον ξεκούμπωσε (αρκετά επικίνδυνο, ευτυχώς δεν μου""τυχε με μεγάλη ταχύτητα). Ιδιατέρως ευχαριστώ το παιδί που προθυμοποιήθηκε να με συνοδεύσει μέχρι να σιγουρευτεί ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Πιο κάτω τον σταμάτησε η τροχαία αλλά δεν πρόλαβα να τον ρωτήσω τι συνέβη.Ήταν κάτι σοβαρό?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι αλλη μια φορα περασαμε πολυ ωραια τη διαδρομη αυτη την εχω κανει αμετρητες φορες καθως ειχα εξοχικο στο καραουλι ομως θελει προσοχη πολυ καθως παρασυρθηκαμε, οπως ειπε και ο φιλος Controlas ο οποιος με ξαφνιασε ευχαριστα με το οδηγημα του(βδελα απο πισω μου?).

pirodopower περιεργη βλαβη.

Link to comment
Share on other sites

άλλη μια εξόρμηση του coltclub πέρασε στην ιστορία...

όλα καλά για άλλη μια φορά με πολλά γέλια περισσότερα πειράγματα

και ακόμα περισσότερο κέφι

συγκεντρωθήκαμε 19 αυτοκίνητα πράγμα που δεν αποτελεί είδηση μια

και η πρωινή είδηση ήταν ότι ο fableD ήταν στην ώρα του!!! (durin ακούει?)

τα highlights της βόλτας ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ που δεν ξέρω τι να πρωτοαναφέρω

η οδηγική μας συμπεριφορά ήταν σε γενικές γραμμές καλή αλλά πάντα σε

τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ εύκολο να παρασυρθείς...

 

η ατάκα: ρε σεις όλα αυτά τα αμάξια δικά σας είναι..?!

Link to comment
Share on other sites

V for VentouzAAAAAA

 

140km, 40+ λίτρα. αλλά όχι με το Colt

 

Πώς έστριβε έτσι ένα ασημένιο CZ3?

 

Τα επιπλέον άλογα και τα ποτήρια στο δίσκο είναι ποσά ανάλογα?

 

P.S. Το καλύτερο κομμάτι του ταξιδιού, είναι ο απολογισμός του! Behold:

 

dsc02705prwtoedit6cs.th.jpg

dsc02690edited4wq.th.jpg

dsc02712edited9cb.th.jpg

dsc02727thalassa4ya.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αχ..σας ζηλευω!

περιμενω εκτενες ρεπορταζ και πολλες φωτο!

αντε να σας προσκαλεσω και στην Πατρα για να μπορεσω να ερθω και εγω... :cry:

Link to comment
Share on other sites

μπράβο FaBl3D!!!

πολύ ωραίες φωτογραφίες!!!

ειδικά αυτή που δείχνει την θάλασσα θα την προτείνω στο reuter

για την φωτογραφία της χρονιάς...

βάλε και τις άλλες που είμαστε όλοι μαζί...

 

 

 

ρε παιδιά ποιος δεν πλήρωσε το φαγητό...?!

ααααααα και η σαλάτα απο εμάς για εσάς...

gigi να σου παραγγείλω?!

βγείτε από την στρατιωτική συχνότητα αμέσως!!!

Link to comment
Share on other sites

Και η τελική ερώτηση για 50 χιλιάδες ευρώ είναι :

dsc02678denplirwse6ix.th.jpg

Ενώ κάποιοι συζητούν, τί κοιτάζει με στιλ ο κύριος με το ρόζ μπλουζάκι?

α) τον καιρό

β) την ντουντούκα που του πέταξαν στην οροφή την προηγούμενη φορά

γ) ποιος κύριος?

δ) ποιό ρόζ μπλουζάκι?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν η πρώτη εκδρομή με το club στην οποια και πέρασα σούπερ.

Είμαι σίγουρος οτι θα ακολουθήσουν και άλλες επιτυχημένες εκδρομές.

Είχατε γράψει για εγκράτεια στην οδήγηση κατι που δεν έγινε στο 100% ειδικά στον γυρισμό είχατε μπεί οι περισσότεροι σε chase mode.

Δεν τράβηξα κανένα ιδιαίτερο ζόρι παρα μόνο στο πήγαινε γιατί έπρεπε να σας κυνηγάω και το αυτοκίνητο ειχε μόλις 500χλμ.

Η κατανάλωση σύμφωνα με τον μετρητή έδειξε 6.6λ/100χλμ για περίπου

160χλμ συνολίκα χιλιόμετρα με το A/C αναμμένο στο 70% της διαδρομής.

Η διαδρομή ήταν Ιλιον-Κολωνός-Καβάλας............Α.Ο-Αθηνών Λαμίας-Κολωνός-Ιλιον.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ολα πηγαν καλα στην εξορμηση του colt//club,διασκεδασαμε,πλατσουρισαμε,παιξαμε ταβλι ,φαγαμε,ξαναφαγαμε,λιαστηκαμε και οσο μπορουσαμε οδηγησαμε γρηγορα.Απο τα highlights της εκδρομης,το milkshake του γιατρου,το πιατο-ποικιλια του FaBLeD,τα αναποδα του OPC,η τριχωτη γαμπα του Controla,το tattoo του Durin,τα τακακια του Gigi και φυσικα το χαλκινο Μυκονιατικο μαυρισμα του πυραυλου... :lol:

Στο γυρισμο,παρόλα τα φορτηγα δεν ειδα κατι επικινδυνο να συμβαινει,τουλαχιστον πισω μου.Η καταναλωση παρολο τον ζωηρο ρυθμο,την Αττ.Οδο και το Α/C, 9.5lt.Νοt Bad.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν πολύ ωραία εχθές και χαίρομαι που γνώρισα τους περισσότερους απο εσάς.

 

1) Για κατανάλωση δεν έχω να πω τίποτα....

2) Ο ιδιαίτερα συμπαθής κύριος με το ροζ μπλουζάκι είδε μια φλασιά (της φωτογραφικής ήταν τελικά) και επειδή είχε ακούσει κάτι για πτώση της θερμοκρασίας κ.λπ. έριξε μια ματιά στον ουρανό...

3)Συγχαρητήρια στους gigi, digilef, toutouni για την άριστη συμμετοχή τους σε θέματα σερβιρίσματος :)

4) Ο Fabl3d δεν αλλάζει.... Αυτό σημαίνει ότι και πάλι άργησε απλά επειδή δεν οδηγούσε εκείνος δεν φάνηκε.... :D

5) Η επιστροφή ήταν όλα τα λεφτά... gigi με το τέρας του εμπρός απο πίσω ένα OPC (ποιός ήταν αυτός) και απο πίσω προφυλακτήρα ένα ..... CZ3 του digilef... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Είχατε γράψει για εγκράτεια στην οδήγηση κατι που δεν έγινε στο 100% ειδικά στον γυρισμό είχατε μπεί οι περισσότεροι σε chase mode.

 

Έφυγα νωρίτερα από όλους, όπως επίσης άργησα και να έρθω επομένως είμουν για λίγο χρονικό διάστημα στο κονβόι άρα δεν τα είδα αυτά.......Είναι πολύ πολύ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ επικίνδυνες τέτοιες καταστάσεις. Όταν τρέχουν άλλοι γύρω σου και δεν είσαι εγκρατής παρασύρεσαι πολύ εύκολα. Προσπερνάει ο άλλος τον μπροστινό του, λές μπορώ κι εγώ, σε πιέζει ο άλλος από πίσω ανεβάζεις τον ρυθμό σου. Εάν συνεχίσει αυτό και στις επόμενες εκδρομές ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ Θ""ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΤΥΧΗΜΑ. Να δω αν θα λέμε πόσο ωραία ήταν εκδρομή και πόσο καλά περάσαμε αν θα δούμε κάποιο Colt στραπατσαρισμένο και τον οδηγό του μέσα στα αίματα. Να δω τι ωραία που θα είναι τότε.

 

Sorry για το επιθετικό post αλλά δεν μπορούμε να παίζουμε με τέτοια πράγματα.

 

Κατά τα άλλα, η εκδρομή πάρα πολύ καλή και πέρασα κι εγώ καταπληκτικά. Καφεδάκι, μπανάκι, φαγητάκι, τέλειος καιρός, υπέροχη παρέα...........

Link to comment
Share on other sites

Ήλιος, τα turbo κατακόκινα, τα fuel injection να κάνουν υπερωρίες, καταγάλανος ουρανός, θάλασσα, τακάκια να καπνίζουν (και άλλα ενός δηλαδή να στριγγλιζουν), καταπληκτική παρέα, διαδρομή με στροφές και φουρκέτες, καλό φαγητό, γέλια, παρεμβολές σε στρατιωτικές συχνότητες, τονοτικοί καφέδες, ανάποδα και χώματα να πετάγονται, ηλοθεραπεία και μπανάκι,... με λίγα λόγια...ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Είμαστε το καλύτερο Club!!!!!!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κινηθήκαμε αρκετά επιθετικά ως club και δεν δείξαμε μια στοιχιώδη εγκράτεια πολλές φορές...

 

Ωστόσο είμαι αντίθετος με την άποψη του Durin για έναν και μόνο λόγο... Ο τρόπος για να συνετίσεις κάποιον οδηγικά αφελή, δεν είναι να του υπενθυμίζεις τι θα πάθει... Αυτός είναι ο τρόπος που τόσα χρόνια χρησιμοποιούν τα αρμόδια υπουργεία και τα αποτελέσματά τους είναι γνωστά σε όλους μας δυστυχώς... Προσωπικά δε, με αφήνουν παντελώς αδιάφορο θέλετε γιατί με φοβίζουν, γιατί με στεναχωρούν όταν τα σκέφτομαι ή όταν τα ακούω, πάντως το θέμα είναι ότι προσωπικά τα σκέφτομαι... Και τα σκέφτομαι ιδιαίτερα όταν μετά από την οδηγική ευχαρίστηση που λαμβάνω (μην το μεταφράσετε διαφορετικά από ότι ακούγεται) γυρίζω σπίτι μου και λέω "Πέρασα όμορφα"...

 

Τώρα όσον αφορά τα χθεσινά, έχοντας κάποια εμπειρία από οδήγηση σε κομβόι θέλω να κάνω δύο παρατηρήσεις....

1) Ποτέ δεν προσπερνάμε δύο δύο μαζί (το γνωστό τραινάκι)

2) Και ποτέ δεν κολλάμε στον μπροστινό μας....

Υπερβολές έγιναν και θα γίνονται με δεδομένο ότι 15 αυτοκίνητα είναι 15 αυτοκίνητα...

 

Απο και και πέρα ισχύουν όλοι οι κανόνες και είναι στην προσωπική ευχέρεια του καθενός αν θα τις σεβαστεί ή όχι... Το τι θα πάθει αν δεν τις σέβεται όμως, θέλω να πιστεύω ότι το ξέρει και αν δεν το ξέρει καλό είναι να το σκεφτεί και εκείνος.... Εγώ πάντως δεν θα του το πώ...

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα του το πώ...

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες κι εγώ αυτής της λογικής είμαι. Αν κάποιος οδηγάει επικίνδυνα ότι και να πω εγώ δεν θα τον συνετίσω, για αυτό και γενικά δεν λέω τίποτα. Ως moderator όμως έχω κάποια ευθύνη. Από την στιγμή που διακυβεύεται η ομαλή διεξαγωγή της εκδρομής του club τότε ΚΑΙ θα μιλήσω ΚΑΙ θα φωνάξω. Δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ με απερίσκεπτες ενέργειες να αμαυρώνει την πολύ καλή εικόνα και το πολύ καλό κλίμα που έχουμε χτίσει τόσο καιρό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ μαζί σου....

 

Θεωρώ ότι οποιοσδήποτε είναι αντίθετος με την λογική των μελών του Club (και όχι των Moderators όπως θα θέλουν να πιστεύουν μερικοί), εκ των πραγμάτων ως "ξένο σώμα" θα το αποβάλλουν (έμμεσα) οι υπόλοιποι... Αυτό γίνεται σε όλα τα Club και είμαι σίγουρος ότι θα γίνει και σε αυτό... :wink:

 

Στο οδηγικό του θέματος αυτό μεταφράζεται στο ότι κανείς δεν μπορεί να απαγορέψει σε κανέναν να κάνει ότι θέλει ΑΡΚΕΙ να μην χαλάει την εικόνα του Club και βεβαίως να μην θέτει όλους τους υπολοίπους σε ΚΙΝΔΥΝΟ. :!:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα του το πώ...

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες κι εγώ αυτής της λογικής είμαι. Αν κάποιος οδηγάει επικίνδυνα ότι και να πω εγώ δεν θα τον συνετίσω, για αυτό και γενικά δεν λέω τίποτα. Ως moderator όμως έχω κάποια ευθύνη. Από την στιγμή που διακυβεύεται η ομαλή διεξαγωγή της εκδρομής του club τότε ΚΑΙ θα μιλήσω ΚΑΙ θα φωνάξω. Δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ με απερίσκεπτες ενέργειες να αμαυρώνει την πολύ καλή εικόνα και το πολύ καλό κλίμα που έχουμε χτίσει τόσο καιρό τώρα.

 

το σωστο να λεγεται!!!

Αν και ειμουν απων :oops: :oops:

Σε καμια περιπτωση σα club οταν πηγαινουμε

κομβοϊ δε θα ρισκαρουμε τη σωματικη

ακεραιοτητα πανω απο ολα τη δικη μας

και υστερα των αλλων!Το κακο δεν αργει να

γινει.Για αλλη μια φορα λυπαμαι που δεν ηρθα :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

Όλα κύλησαν όσο καλύτερα μπορούσαν να συμβούν δεδομένο των συνθηκών.

 

Δεν τράβηξα κανένα ιδιαίτερο ζόρι παρα μόνο στο πήγαινε γιατί έπρεπε να σας κυνηγάω και το αυτοκίνητο ειχε μόλις 500χλμ.

Είναι λογικό, το σύνολο της παρέας να τρέξει παραπάνω απο τους ρυθμούς στρωσίματος.

Παρόλα αυτά, άν μας έλεγες ότι είσαι στην διαδικασία του στρωσίματος, θα μπορούσε κάποιος-κάποιοι απο εμάς να πηγαίνουν στον ίδιο ρυθμό με αυτόν που απαιτεί το στρώσιμο ενώς αυτοκινήτου. Κάτι ανάλογο έγινε όταν πηγαίναμε στο Ναύπλιο που ο Pyraulos έστρωνε το αυτοκίνητό του ;)

 

Όσο αναφορά τον γυρισμό, συνήθως είναι ελεύθερος για πρακτικούς λόγους, (δέν μένουμε όλοι στην ίδια περιοχή) εκτός άν υπάρχει άλλος λόγος.

 

P.S. Για να καταλάβετε την σοβαρότητα του εν λόγω κυρίου (Durin), προσέξτε την έκφραση των ματιών του ;Ρ xexexexe

dsc02729edited7sh.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...