Jump to content

Το Colt//Club εκδράμει εις τα εξοχάς -=#=- Κυριακή 28 Μαΐου


Recommended Posts

Τα λουλουδάκια ανθίζουν, τα πουλάκια κελαηδάνε και τα Coltάκια ζητούν επίμονα να πάρουν καθαρό αέρα, να φύγουν από τα καυσαέρια της πόλης και να αντικρίσουν Βουνό και Θάλασσα.

 

Την Κυριακή 28 Μαΐου το Colt//Club θα ικανοποιήσει την επιθυμία τους βολτάροντας έως τα Βίλια Αττικής και το Πόρτο Γερμενό. Για όσα Coltάκια δεν γνωρίζουν το δρόμο έως εκεί θα συναντηθούνε με τα υπόλοιπα στις 9:30 πμ απέναντι από τα κεντρικά του Σαρακάκη στη Λ.Αθηνών (Καβάλας) στο ρεύμα προς Κόρινθο με ώρα αναχώρησης 10 πμ.

 

 

Περιληπτικά το πρόγραμμα θα έχει ως εξής :

 

Ώρα / Τόπος Συνάντησης : 9:30 π.μ Απέναντι από τα Κεντρικά Σαρακάκη Λεωφ. Αθηνών Ρεύμα Προς Κόρινθο

 

Ώρα Αναχώρησης : 10 π.μ

 

Πιθανή Ώρα Άφιξης Στα Βίλια :11 π.μ

 

Δεκατιανό με σπέσιαλ Ψωμάκι / Τυρόπιτα κτλ. σε μερακλίδικο Φούρνο με Ξύλα : Διάρκεια περίπου 1:30 ώρα

 

Αναχώρηση προς Πόρτο Γερμενό (Θάλασσα) : Διάρκεια διαδρομής 15 περίπου Λεπτά

 

Εκεί τα τολμηρά Coltάκια θα μπορούν να πάρουν το πρώτο Καλοκαιρινό μπάνιο τους σε πεντακάθαρη και ήσυχη παραλία. Τα λιγότερο τολμηρά θα μπορούν να τους χαζεύουν από Καφετέρια πάνω από τη Θάλασσα.

 

Ακολουθεί «μάσα» πάλι δίπλα στη Θάλασσα σε καλή ταβέρνα με ψαρικά & κρεατικά που πιστεύω θα υπερκαλύψει τις ανάγκες των πεινασμένων μας «ντεπόζιτων».

 

Από εκείνο το σημείο και μετά υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές είτε με καφέ πάλι στη Θάλασσα είτε με Βόλτα στη κορυφή του Κιθαιρώνα ( 1500 m υψόμετρο) με διαδρομή μέσα στο έλατο και θέα που θα την θυμάστε για καιρό και μετά τρελό γλυκό-καφές στα Βίλια (Αμυγδαλόπιτες, εκμέκ, γαλακτομπούρεκο, λουκουμάδες κτλ)

 

Όλες οι διαδρομές προκαλούν για γρήγορη οδήγηση αλλά στην προκειμένη πρέπει όλοι να είμαστε εγκρατείς γιατί θα είμαστε convoy κάποιων αυτοκινήτων και εύκολα μπορεί να γίνει το κακό ειδικά όταν οι περισσότεροι από εσάς δεν γνωρίζετε την διαδρομή όπου συχνά πυκνά κοσμείται από ουκ ολίγα εκκλησάκια (Η καλύτερη προειδοποίηση για πιθανό ατύχημα) αποδεικνύοντας την επικινδυνότητα τους!

 

Οργανωθείτε από τώρα λοιπόν ετοιμάστε ψηφιακές, φορτίστε μπαταρίες, πάρτε τα μαγιό σας (έχει και αποδυτήρια να αλλάξετε στην παραλία) γεμίστε τα ντεποζιτά σας και αφεθείτε στην ομορφιά της ελληνικής φύσης και της καλής παρέας.......τα καλύτερα συστατικά για μια Super Κυριακή !

 

Σημείωση 1 :Για οποιοδήποτε αργοπορημένο Coltάκι η διαδρομή έχει ως εξής : Αθηνών Κορίνθου έως την Ελευσίνα και αμέσως μετά την υπόγεια γέφυρα στο ύψος της TOYOTA είμαστε στη δεξιά λωρίδα και πριν πάρουμε την ανηφορική αριστερή στροφή για τα Διόδια της Ελευσίνας κάνουμε δεξιά βγαίνοντας από την Εθνική. Πάνω στη γέφυρα κάνουμε Δεξιά προς Μάντρα Βίλια. Από εκεί και πέρα οδεύουμε στην Παλιά Εθνική Αθηνών Θήβας όπου μετά από 40 km περίπου κάνουμε αριστερά (έχει και ταμπέλα) προς Βίλια.

 

Σημείωση 2 : Τηλέφωνο Colt Club 6992081222

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Περιττό να σας πω digilef και λοιποί moderators ότι το post της εκδρομής το διάβασα μέχρι το σημείο που αναφέρετε την ημ/νία, για να μη χαλαστώ ολοκληρωτικά πρωινιάτικο.

 

Πάνω στα μπιφτέκια μας τις προάλλες συζητούσαμε για αυτή την εκδρομή, και το είχα αναφέρει ότι αυτό το ΣΚ θα είμαι για γάμο εκτός Αθηνών...προφανώς δεν ακούστηκε... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

καλα να περασετε.. :cry:

περιμενω μεχρι να ερθετε σε λογικη αποσταση απο την πατρα..!

Link to comment
Share on other sites

Και γω μεσα εκτος απροοπτου, και θα ρθω με το 106 δεν νομζω να πειραζει.. :D Αντε να βλεπουμε και συμμετοχες απο κολτακια!!!Ελα..,Ελα..!! :p

Link to comment
Share on other sites

Aν και μετα απο μια-δυο μερες αρχιζει η @#$%&&! εξεταστικη, θα προσπαθησω να ξεφυγω λιγο απ""αυτα και να ερθω...ειναι ωραιες τετοιες αποδρασεις! :wink:

Link to comment
Share on other sites

O Controlas φυσικά και δε θα λείπει και θα έρθει και με το μαγιώ του :lol:

Άλλος παράτολμος? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ώρα / Τόπος Συνάντησης : 9:30 π.μ Απέναντι από τα Κεντρικά Σαρακάκη Λεωφ. Αθηνών Ρεύμα Προς Κόρινθο

 

Ώρα Αναχώρησης : 10 π.μ

 

Πιθανή Ώρα Άφιξης Στα Βίλια :11 π.μ

 

Λευτερη πλακα μας κανεις?1 ωρα θα κανουμε να παμε?35 λεπτα κανω εγω με το mazda!!!παντως δεχομαι να σας δειχνω το δρομο γιατι τον εχω κανει απειρες φορες!!θελει ομως και πολυ προσοχη η διαδρομη για οσους δεν την ξερουν!!!ειμαι σιγουρος Λευτερη οτι εσυ αποφασισες το μερος γιατι ειναι η μονη διαδρομη που μπορεις να περασεις τα czt!!!!

Link to comment
Share on other sites

:twisted:

 

Αυτήν την φορά θα προσπαθήσω όμως πολύ να κρατήσω χαμηλούς τους τόνους και να φτάσουμε όλοι σόοι και αβλαβής!

 

Φυσικά και ο Digilef θα έχει το μπανιερό του και το παπάκι του για σωσίβιο :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι και το honda club τη Κυριακη στο Πορτο Γερμενο για barbeque day!!!θα εχει τελικα πολυ κοσμο,θα περασουμε ωραια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ, επιτέλους η πρώτη (μου) συνάντιση με το club..

 

P.S ποιός θα μου κρατάει δύο-τρία αυτοκολητάκια :D :D :D που σαν νέος :oops: δεν έχω;

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσετε και όπως προαναφέρθηκε, η χαλαρή οδήγηση είναι ο καλύτερος τρόπος να απολαύσεις μια τέτοια διαδρομή-εκδρομή.Εγώ έχω το γάμο του νονού μου την Κυριακή οπότε για άλλη μια φορά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

με τα 8) κατω απο τον Ελληνικό Ήλιο!

 

Δέν μπορώ να φανταστώ κάτι καλύτερο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα το εχω το αμαξακι γιατι το περιμενω εχει ερθει ελλαδα οποτε οπου ναναι

 

θα το εχω..... Θα ερθω και εγω!!!!!! Κρατηστε και κανα αυτοκολιτακι και για

 

μενα τον νιουφι.

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται!να σας ρωτησω,σκεφτομαι να ερθω αυριο στην εκδρομη (αν καταφερω να ξυπνησω...)αλλα εχω το παλιο κολτ,θα υπαρχει κανενα σαν το δικο μου, η θα ναι μονο του :?:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μην κανεις τον κοπο να ξυπνησεις αυριο..Η εκδρομη ειναι την αλλη κυριακη..28/05/2006 οπως αναγραφεται και στο αρχικο post! :D

φιλικα παντα.. 8)

Link to comment
Share on other sites

παιχταραδες μου και εγω μεσα!σαν νεο μελος θελω να με προμηθευσετε αν γινετε με τα αυτοκολλητακια του κλαμπ!ΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ CZT ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...