Jump to content

Kartodromo, Πέμπτη 11 Μαίου ~ 19:00


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Πείτε και σε μας ρε παιδιά...στο πηγάδι κάναμε τα τσίσα μας;

Θα πέσει αλυσίδα στο αυτοκίνητο; Ή κατάλαβα λάθος;

Mονο αλυσιδα?Σφυρι και καλεμι... :lol: Υπομονη ερχεται!!!
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε απο ενα τρακαρισμενο czt στην Ιαπωνια,αυτα για αρχη!!!τα υπολοιπα μετα την τοποθετηση!!!

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε απο ενα τρακαρισμενο czt στην Ιαπωνια,αυτα για αρχη!!!τα υπολοιπα μετα την τοποθετηση!!!
Μη τα λες ολα και εσυ...Κατσε να βγει το εργαλειο με το καλο και τα λεμε...απο οτι βλεπω θα γινω α αποκλειστηκος αντιπροσωπος της lipton!!!θα κοτσαρω και ψυγειο στο colt για παγωμενο τσαι... :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οντως το χθεσινό ήταν πολύ καλό και ας μην έμεινα για καφέ μετα.

Μερικές φωτογραφίες απο εχθές δυστυχώς με οχι καλή ποιότητα.

 

img00132nk.th.jpg

img00109xg.th.jpg

img00084jg.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ακόμα!

 

http://imageshack.us]002large4kf.jpg[/url]

Digilef το χιλιοτρακοσάρι σίφουνας

 

 

007large2ha.jpg

axolotl...πραγματικά υποδειγματικός 8)

 

 

006large5eo.jpg

Chris αργά αλλά σταθερά

toutouni ο αεριοθούμενος (χρήση όλου του πλάτους της πίστας και καμιά φορά δεν του έφτανε ούτε αυτό με τις ταχύτητες που ανέπτησε :!: :lol: )

 

 

009large5gu.jpg

Gigi αν και όχι ευχαριστημένος από την ανάρτηση του χαλαρά ο πιό γρήγορος :lol: :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Χαρηκα που τα ειπαμε χθες απο κοντα τα δυο κλαμπ.Ελπιζω να ξαναβρεθουμε συντομα!

Βεβαίως και να τα ξαναπούμε και σε κανονική (τυπική) συνάντηση που θα είναι και ο περισσότερος λαός μας :wink:

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε τι έγινε κ δεν μπορούσα να έρθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

μερικές σκόρπιες σκέψεις κι εντυπώσεις

 

-πρώτη φορά στο κορτοντρόμιο για εμένα και σίγουρα όχι η τελευταία

-στο πρώτο σετ γύρων (4γύροι=1σετ) νόμιζα ότι πήγαινα αντίθετα με τους

άλλους μετά όμως ξεψάρωσα

-το αμάξι δεν στρίβει σαν ραλλύ... αλλά είναι μια χαρά

-μπορούμε εκτός από τις 4άδες που ζήτησε ο λευτέρης να έχουμε όλοι

αυτό το ηλίθιο χαμόγελο όταν βγαίναμε από τα τουτου μας για πάντα?

-είναι κανείς άλλος πιασμένος σήμερα ή μόνο εγώ υποφέρω?

-17,5λιτ/100κμ μέση κατανάλωση μέσα στην πίστα για 20+ γύρους

ε και?!

-καμεραμάν του κλαμπ ο durinVIII εκτός από καλός στις incar λήψεις είναι

και καλός στο να χαλαρώνεις κάνοντας φιλοσοφικές συζητήσεις ενώ οδηγείς

μέσα στην πίστα

-καλύτερος συνοδηγός για να σε επαναφέρει στην τάξη να σε κάνει να πας

πιο γρήγορα αλλά και να σε ΑΠΟΓΕΙΩΣΕΙ ο controlas

-άρη θα με μετρήσεις?

θα σε μετρήσω

πόσο κάναμε άρη?

εεεε 57"""" πρόσθεσε και μερικά ακόμα και είσαι μέσα...

τρελονεαρούδι με όλη την σημασία της λέξης (με απογείωσε λίγο όμως...)

-δεν θα μπω στη διαδικάσία να σχολιάσω την οδήγηση των άλλων παιδιών

στην πίστα γιατί με κάλυψαν τα άλλα παιδιά νωρίτερα (πάντως για όσους

από εμάς γνωριζόμαστε λίγο καλύτερα όπως είναι στην καθημερινή τους ζωή

έτσι οδηγούν και στην πίστα (durin βρήκαμε θέμα ομιλίας για την επόμενη φορά αλλά με τα cb γιατί θα τρέχεις κι εσύ))

-18 ιούνιου πότε πέφτει βρε παιδιά...!?

-άμα έχετε κανά γνωστό λαστιχά στείλτε μου πμ επειγώντος!!!

στα μπροστινά λάστιχα ίσα που φαίνεται το goodyear

Link to comment
Share on other sites

στα μπροστινά λάστιχα ίσα που φαίνεται το goodyear

 

Ο βασικότερος λόγος που δεν μπαίνω στην πίστα...τα λυπάμαι.

 

Πλάκα πλάκα, σήμερα είδα στον ύπνο μου το βράδυ ότι και τα 4 λάστιχά μου ήταν σκασμένα και καμμένα! Το ίδιο και η ρεζέρβα! Δεν θυμάμαι γιατί...Δεν πάω καλά.

Link to comment
Share on other sites

toutoune κατενθουσιασμενος!!!

ε??

 

κυριακη 18/6,σε βλεπω ετοιμο για συμμετοχη... :wink:

 

στο πολύ χαλαρόοοοοοοοοοοοοοο θα συμμετάσχω :wink: (αν όλα πάνε καλά)

 

καμία σχέση με μέγαρα ίσως γιατί τότε είχαμε πλοηγό ο οποίος αν και

πήγαινε πραγματικά σβέλτα (με θεωρητικά υποδεέστερα αυτοκίνητα από

τα δικά μας) δεν πηγαίναμε όπως πραγματικά θέλαμε

 

τα λάστιχά μου toymaker προορίζονται για αλλάγη πριν παρθεί η απόφαση

της πίστας για αυτό κι εγώ είπα να τα στείλω ευχαριστημένα στον βουλκανιζατερά...

αν και σκέφτομαι να τα ξαναφορέσω στις 18-6 για το κύκνειο άσμα τους

Link to comment
Share on other sites

Λάστιχα ξελάστιχα... εγώ θα ξαναμπαίνω όσες φορές πάμε και κλείνω τον Controla συνοδηγό γιατί πράγματι με βοήθησε πολύ! :lol: (ελπίζω να μην μου ζητήσεις πολλά για τα μαθήματα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα ηταν πολυ ωραια εστω κι αν δεν μπηκα στην πιστα και ημουνα θεατης ... :( (Γ@μ@ τον αερα μου μεσα!!!) Οσο για τα λαστιχα μπορει να τα λυπηθηκατε μετα στο τελος αλλα ενα πραγμα που δεν ξεκοολλησε απο πανω σας περιγραφεται με δυο λεξεις...χαμογελλο :D και μπολικη ευχαριστηση :wink: κι ας πιαστηκαν ορισμενοι...

Μπραβο σε ολους σας ησασταν power, παντα τετοια!!!Στην επομενη ειμαι μεσα με μπολικο αεραααααα!!!Ομολογω παντως οτι στα μπασιματα ο Πετρος δεν παιζεται...

Link to comment
Share on other sites

Μερικές επιπλέον σκέψεις με αφορμή τους συνομιλητές! :D

 

1) Ο Άρης όντως..μαγείρεψε το χρονόμετρο..παζάρευε το χρόνο! :lol:

2) Πιάσιμο..απόλυτα λογικό..τα πλαινά g στο μέγιστο!!

3) Τα καθίσματα και η ζώνη σε κρατάνε σωστά στο κάθισμα! Και παρόλο που πρόκειτα για 3 σημείων ζώνη εντούτοις ανταποκρίνεται σωστά..ακόμη και σε απότομες αλλαγές κατεύθυνσης!!

4) CZT μου θύμησε τις παλιές καλές εποχές με τα καρτ στην κατηγορία των 125 cc (ααχχ..). Το πάτημα και το βούτηγμα της ανάρτησης πάνω στη στροφή όντως θέτει το όχημα σε κανόνες που διέπουν τη συμπεριφορά ενός καρτ!!Και αυτό απάντησε στο ερώτημά μου γιατί το όχημά μας έχει αυτή τη περίεργη κατανομή βάρους (μεγαλύτερο ποσοστό βάρους μπροστά) που υπό κανονικές συνθήκες ακούγεται παράλογη..τη στιγμή που το όχημα θέλει να στρίψει και να αποφύγει την έξοδο (λόγω εμπρόσθιας κίνησης) με τη μούρη (και πέρα από το χρησιμότατο ESP), το πίσω μέρος του οχήματος ελαφραίνει, όλο το βάρος μετατοπίζεται μπροστά με αποτέλεσμα την άμεση περιστροφή του πίσω μέρους προς την ζητούμενη κατεύθυνση (γεγονός που υποβοηθάται και από το μετατοπισμένο βάρος μπροστά που βοηθά στο καλύτερο πάτημα των εμπρόσθιων τροχών για μέγιστη πρόσφυση και άρα κατευθυντικότητα). Ουσιαστικά πέρα από ποιο πολύπλοκες τεχνικές (πχ πάτημα του φρένου με το αριστερό πόδι κτλ) ένα πλασάρισμα στη στροφή, δηλαδή μία μικρή αλλαγη πορείας προς την αντίθετη κατεύθυνση πριν τη στροφή και ένα απότομο τίναγμα του τιμονιού μετά προς τη στροφή έχει πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα!! :wink:

 

Όσο για τους toutouni - chris.. ένας ένας παιδιά όλοι θα με έχετε σα συνοδηγό μη μαλώνετε! :p Φυσικά οι επιπλέον συμβουλές την ώρα της οδήγησης στην πίστα χρεώνονται :lol: Και ναι..toutouni είδες..μπορεί να καίω λιγότερο..αλλά σας απογειώνω όταν επιβάλλεται :lol:

 

Υ.Γ. toutouni..γιατί φόραγες no name ελαστικά?όταν τελιώσαμε και κοίταγα το πλαινό των ελαστικών δεν έβλεπα μάρκα :lol:

Υ.Γ. 2. burn out κάνουν τα πισωκίνητα σε μεγάλο βαθμό..τα τακάκια του toutouni που κάπνιζαν σα φουγάρα τα είδε κανείς? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν θεατής, θα ήθελα να προσθέσω κάτι που μου άρεσε πολύ. Ο ήχος από το μοτέρ του Digilef (και του Rally). Άλλο πράγμα η ατμόσφαιρα ρε παιδί μου! Κατά τ""αλλα όπως τα είπαν και τα υπόλοιπα παιδιά. Εγώ κάποια φάση είχα αφαιρεθεί τόσο πολύ, που μου μίλαγε ο Rossifumi και δεν τον άκουγα :? .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποια φάση είχα αφαιρεθεί τόσο πολύ, που μου μίλαγε ο Rossifumi και δεν τον άκουγα :? .

Do you εγραφες me ρε????Aστα αυτα..... σε εντοπισα να στρεφεσαι προς Μπετζατακου μερια :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποια φάση είχα αφαιρεθεί τόσο πολύ, που μου μίλαγε ο Rossifumi και δεν τον άκουγα :? .

Do you εγραφες me ρε????Aστα αυτα..... σε εντοπισα να στρεφεσαι προς Μπετζατακου μερια :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

:oops: Ε σαν αγοράκι κι εγώ... :oops:

 

Λοιπόν, έχω κάνει δύο snapshots από τα βιντεάκια που τράβηξα, τα οποία δίχνουν τον toutouni με σηκωμένο τροχό.Sorry για την ποιότητα αλλά είναι από video φωτογραφικής μηχανής. Σανίδααααααα. :!:

 

nve000024om.th.jpg

 

nve000047as.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπράβο liou

αν και σε έχωσα (σε ευχαριστώ πολύ και συγνώμη) μόνο εσύ

με έβγαλες όπως έπρεπε...

αλλά στις 2 ρόδες κανείς δεν με πέτυχε :cry:

η πλάκα είναι πως στον γύρω που τις σήκωσα την πρώτη φορά

μετά την ευθεία είδα φλας να αστράφτουν ενώ πριν τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ειδες toutouni τι μπορει να σε κανουν δυο σηκωμενες ροδες???....................διασημο!!!!!!!! 8) 8) 8)

Παντως απ"" την κερκυδα φαινοταν μονο η πισω ροδα ορθη...κριμα! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...