Jump to content

Kartodromo, Πέμπτη 11 Μαίου ~ 19:00


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

παιδια αρχικα ευχαριστουμε για την προσκληση θα το ανακοινωσω στο club μινι και θα σας πω τι θα γινει.Einai λιγο δυσκολη ωρα παντως γιατι πεμπτη 7 η ωρα τα μαγαζια eιναι ανοιχτα και πολλοι δεν θα μπορουν.θα σας ενημερωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μιλησα με τον Σπυρο απο το miniclub,και μου ειπε οτι την Πεμπτη θα ερθει στην πιστα με το γνωστο κοκκινο mini των 280hp!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ ήθελα να έρθω , αλλά...... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

parakalw kapoion pou asxoleitheike me to katodromio na mou stilei ena pm me kinito kai onoma gia na mporesw na sunenoithw mazi tou tilefwnika...

 

tha kataferoume na erthoume kapoia apoksia apo oti fainetai

 

p.s. to amaksi tou spurou den einai 280... :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν βλέπω μεγάλη συμμετοχή για το σημερινό track day ελπίζω να μας κάνετε την έκπληξη και να έρθετε δίχως να έχετε δώσει σημεία ζωής !

 

Άντε να δούμεεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν βλέπω μεγάλη συμμετοχή για το σημερινό track day ελπίζω να μας κάνετε την έκπληξη και να έρθετε δίχως να έχετε δώσει σημεία ζωής !

 

Άντε να δούμεεεεεε!

 

θα ""μαστε

θα ""μαστε... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Controlas will be there...να σας γεμίζει αέρα (θα διαθέτει το κατάλληλο εξοπλισμό!) Με το αζημείωτο φυσικά χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Αποτίμηση προσωπική..

1) το colt παρόλο το ESP έχει τη δική του λογική στο τομέα στρίψιμο..

2) το χρονόμετρο μου για τον Gigi άγγιξε το 1 min ---> well done :wink: και ας ήταν και άστητη η ανάρτηση..

3) Ο Λευτέρης παραείναι καύτης για τα CZ3 :lol:

4) Ο "Doctor" χρειάζεται μερικές τεχνικές ακόμη στην οδήγησή του... :lol:

5) Όσο για το toutouni...αχ...δεν είναι γαλλάκι..αλλά τις 2 ροδίτσες μας τις τόνισε για τα καλά! :lol:

 

Υ.Γ. Μα κανείς δε μας τράβηξε στο εναέριο?? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορωωωωωωωωωωωωωώ να έχω τετράδες λάστιχα να γυρνάω όλη μέρα?

Ε μπορωωωωωωωωώ?

 

Παρόλο που η συμμετοχή ήταν μικρή (μόλις 6 αυτοκίνητα απο το club μας)

όσοι συμμετείχαν πιστεύω οτι ανταμείφθηκαν απο αυτό που μόνο η πίστα μπορεί να προσφέρει......."Τάπα(όπως λέει και ένας φίλος)"= "Τέζα"=Με τα όσα και ασφάλεια :twisted:

 

Αυτήν την φορά ήμασταν πιο διαβασμένοι είχαμε έτοιμα τα τουτού μας με αέρα κτλ...και 7 και κάτι ξεκινήσαμε όπως είχαμε πει!

 

Παρόλο που δεν έτρεξα μέχρι τέλος καθώς ήθελα να αφήσω λίγο λάστιχο πάνω ένοιωσα τον εαυτό μου πιο άνετο απο το πρώτο μας track day !

 

Απο ότι μου είπαν γύρισα με 1"":06"...χρόνος αρκετά καλός αν αναλογιστεί κανείς οτι είχα και δεύτερο άτομο μέσα και 40lt καύσιμο και διάφορα συμπράγκαλα (βλέπε...κουκούλα...και την πλήρη καθαριστική σειρά αλα Digilef :lol: )

 

Με 100-120 κιλά λιγότερα σίγουρα ο χρόνος κατεβαίνει άνετα στο 1"":03"! Αν είχα και λάστιχα σε καλύτερη κατάσταση (φοράω τα μαμά Turanza με 20.000km και άλλο ένα kartoδρόμιο στην πλάτη) και επιτέλους κάποιο καλύτερο kit ανάρτησης......μην τον είδατε τον....Digilef

:twisted:

 

Για τα τρελά CZT μας.....Συνοδήγησα με τον Axolotl ο οποίος σε καμμία περίπτωση δεν πήγε τέρμα αλλά αρκετά σβέλτα και άνετα έγραψε έτσι απλά 1"":03". Ο τρελός μας ο Gigi μόλις σήμερα παρέλαβε το τουτού του με την τοποθέτηση της νέας ανάρτησης και παρότι οτι ούτε ρυθμισμένο είναι ούτε όπως θα έπρεπε γενικότερα (πίσω ακόμα έχει τα ελατήρια H&R) φλερτάρισε με το 1΄ χρόνος πολύ αξιόλογος που σίγουρα πιστεύω οτι μπορεί να κατέβει άνετα στα 58 sec ! Έμπαινε Gigiiiiiiiiiii!

Τέλος ο Ομολογκαρισμένος απο την Ralliart Toutounis μας :lol: τα έδωσε όλα και οι χρόνοι του αν δεν κάνω λάθος ήταν στο 1:02!

 

Άραγε που θα ήταν οι χρόνοι αν τα CZT δεν είχαν το MASC ?

Ε Fabl3d,ε? :roll: :twisted:

 

Και εις άλλα με υγεία παλικάρια μου! Εύγε σε όλους τους συμμετέχοντες που το λέει η καρδιά τους :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά, περάσαμε Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Α !!!

Αρκετά μέλη εμφανίστηκαν από το club (αν και όχι όλοι αυτοί που δήλωσαν συμμετοχή :evil: ), και περάσαμε μερικές ώρες στρίβωντας αλλά και στίβοντας εαυτόν και αυτοκίνητα !!!

 

Είχαμε και τρεις συμμετοχές εκτός club, με ένα Seat Leon 1.8 T, ένα Peugeot Rallye 1.6, και ένα Toyota Avensis 1.8.

 

Ολοι δώσανε τον καλύτερο εαυτό τους, και εντός αλλά και εκτός πίστας, και το κυριότερο ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑΝΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, μια που αυτός είναι και ο λόγος που μας κάνει όλους να συμμετέχουμε σε τέτοιες εκδηλώσεις !!!!

 

Παρουσιάστηκαν 5 μέλη από το club των mini, άλλα δεν πειστήκανε να βάλουν τα οχήματα τους στην πίστα... Οχι, δεν αρνήθηκαν τον ανταγωνισμό βλέποντας τα CZT και CZ3, να κάνουν χαμηλές πτήσεις στην πίστα του Kartodromo, αλλά λόγω ημιτελών παρεμβάσεων-βελτιώσεων στα οχήματα τους, ανανέωσαν το ραντεβού για την επόμενη φορά !!! :D :D Παιδιά, σας περιμένουμε !!!!!!!

 

Αντε και στο επόμενο event, με όλο και περισσότερες συμμετοχές !!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι περάσαμε πάρα πολύ καλά και την επόμενη περιμένουμε και τους υπόλοιπους :D (και υπόσχομαι να βελτιώσω τις τεχνικές μου! :lol: :wink: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

μπράβο σας παίδες!Ήθελα τόσο πολύ να έρθω που έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να φτάσω (και με 120-130χλμώρα το πολύ,το αμάξι στρώνει λέμε)αλλά ατύχησα.Γύρω στις 9.30 που έφτασα βρήκα ένα pug206-106,ένα civic και ένα άλλο να τρέχουν μέσα και έτσι :( :cry: έχασα απόψε την ευκαιρία να σας γνωρίσω τρελιάριδες..Έκανα όμως μια γύρα καρτ με κάτι φιλαράκια για να μην πω ότι έκανα τόσο δρόμο τσάμπα.Τι να πω 8)

Link to comment
Share on other sites

Digilef: "Πόσο!??!?! 1.06?!?!" Δεν έχω δει πιο μεγάλο χαμόγελο!!!!

Τoutouni: "ΒΡΕ ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΚΩΛΟ!!!" (υπάρχει και σε video!!!)

Axolotl: "Θέλω ανάρτηση" Αλλά και αυτός με κάτι χαμόγελα ΝΑ!!!!

Chris: Δεν ξεκολούσε από την πίστα!!!

Gigi: "ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!ΠΟΣΟ ΕΚΑΝΑ?!?!?! ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ?!?!? ΠΟΣΟ ΕΚΑΝΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?!?!?!"

Fabl3d: "Ρε παιδιά sorry που άργησα αλλά.....ξέρετε, είδα ένα πράσινο φως και με απήγαγαν κάτι εξωγήινοι............" (Δεν το είπε αλλά θα μπορούσε!!!Χιχιχι!!!)

 

Και ο DurinVIII φωτογράφιζε και τραβούσε videa-κια συνεχώς (αλλά δεν μπήκε μέσα :( )

 

Controlas, Rossifumi, Phantom, Dark side, borbos, dim14 (και dennis αν θυμάμαι καλά;;; ) ήταν εκεί μέσα στον χαβαλέ, μέσα στην παρέα.............ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

 

(sorry αν ξέχασα κανέναν)

 

.

..

...

....

.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ζηλευω!Να με συγχωρνατε :lol: αλλα και παλι λογω εργασιας δε μπορεσα να ερθω. :evil: Αν κανονιζαμε κατι σε Σαββατο η Κυριακη σιγουρα θα εδεινα το παρον.Και επισης ακομη δεν εχω το τουρμπι μου... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ζηλευω!Να με συγχωρνατε :lol: αλλα και παλι λογω εργασιας δε μπορεσα να ερθω. :evil: Αν κανονιζαμε κατι σε Σαββατο η Κυριακη σιγουρα θα εδεινα το παρον.Και επισης ακομη δεν εχω το τουρμπι μου... :cry:

 

καλα καλα ολο ετσι λες και ολο απουσιαζεις,εισαι απαραδεκτος!!εμαθα οτι πηγε στο μαγαζι μοτερ απο Ιαπωνια 180 αλογα...........για σενα ειναι Αρτεμη?????????????????γιατι δεν το λες δημοσια?????

Link to comment
Share on other sites

Η σιωπη μου προς απαντηση σου... :D :roll: Υπομονη ερχετε....

Link to comment
Share on other sites

Η σιωπη μου προς απαντηση σου... :D :roll: Υπομονη ερχετε....

 

 

8) 8) 8) 8) 8) εγω παντως θα το οδηγησω πρωτος αφου ο πατερας μου θα το βαλει!!!! :) θα σου πω εντυπωσεις!!! :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Η σιωπη μου προς απαντηση σου... :D :roll: Υπομονη ερχετε....

 

 

8) 8) 8) 8) 8) εγω παντως θα το οδηγησω πρωτος αφου ο πατερας μου θα το βαλει!!!! :) θα σου πω εντυπωσεις!!! :D :D :D :D :D

Για να δουμε τι θα κανει το εργαλειο...off topic and go
Link to comment
Share on other sites

180 αλογα? τι μοτερ? υπαρχει κατι που δεν ξερουμε εμεις ο απλος λαος??? Το ιδιο με περισσοτερα αλογα ή καποιο κρυφο οπλο, ατμοσφαιρικο στο στυλ του προηγουμενου colt? :?: :?: :?: :?: :?:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...