Jump to content

Προτάσεις για επόμενες συναντήσεις


Recommended Posts

Και κάτι άλλο...

 

δεν ξέρω εάν είναι ιδέα μου... αλλά νομίζω ότι έχουνε λυσσάξει κυριολεκτικά τις τελευταίες μέρες...

 

και εχθές που είχα βγει για φαγητό... από την Γλυφάδα μέχρι το Πέραμα συνάντησα 5 μπλόκα και 2 περιπολίες με μηχανές...

 

Δεν με σταμάτησαν σε κανένα,... αλλά είχαν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ προτίμηση στα καγκουράμαξα και απότι κατάλαβα κόβανε κλίσεις αβέρτα...

 

Παιδιά θέλει ποροσοχή...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Οντως κατι τρεχει με τους ringo αυτο τον καιρο.Αν ξερει κατι ο φιλος μας ο Χρηστος που ανηκει στο σωμα και ειναι υποδειγμα (οσο λιγο τον ξερω),μπορει να μας ενημερωσει.Γενικοτερα παντου μπλοκα π.χ Πειραιως.

Εχω την εντυπωση οτι ψαχνουν για ανασφαλιστα οχηματα καθωσ τελευταια εχουν αυξηθει παρα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

δεν ψαχνουν για κτεο, ανασφαλιστα κλπ.....αλλα για 1,5,000,000 δισ. ευρω

Link to comment
Share on other sites

Aν και εδω και καιρο ειμαι σε αδεια λογω ατυχηματος και απεχω θα πω τα εξης...απλα εχει δημιουργηθει υπηρεσια οπου κανουν μπλοκα αλλα κυριως στοχος η ερευνα οχηματος,εγγραφων...τα μπλοκα στα οποια πεφτει γραψιμο ειναι αυτα της τροχαιας.Υπαρχει υπηρεσια της τροχαιας οπου η διαταγη ειναι 25 κλησεις το λιγοτερο,δλδ ενα μπλοκακι με κλησεις ...Επισης επειδη πολλοι λενε ανακριβιες...οι κλησεις που κοβονται και τα ποσα που πληρωνονται πανε στον δημο που κοπηκε η κληση(αν δειτε επανω δεξια γραφει δημο και ενα κωδικο)και οχι στην ΕΛ.ΑΣ...και επισης δεν υπαρχουν μπονους...ο,τι το κρατος σε συγκεκριμενες περιοδους μαζευει λεφτα ισχυει!Επισης δεν ειναι ολα τα ατομα ιδια...σε ολα τα επαγγελαματα υπαρχουν οι σωστοι και οι λαθος...οι επαγγελματιες και οι ερασιτεχνες...οποιος διαφωνει να μου το πει και να μου το αποδειξει!ΟΛΟΙ οι αστυνομικοι ειναι κομματι του λαου...και αυτοι τα σκανε σε φορους κτλ...απο το κρατος πηγαζουν οι εντολες και χαραζονται οι πορειες και οχι απο τον καθε αστυφυλακα...εκτελεστικο οργανο ειναι...Επισης να πω πως καλλυτερα να αλλαξουμε μερος...καθοτι ο ζαχος εχει καθιερωθει κοντροστεκι απο πολυυυυυυυ παλια!

Link to comment
Share on other sites

Οντως κατι τρεχει με τους ringo αυτο τον καιρο.Αν ξερει κατι ο φιλος μας ο Χρηστος που ανηκει στο σωμα και ειναι υποδειγμα (οσο λιγο τον ξερω),μπορει να μας ενημερωσει.Γενικοτερα παντου μπλοκα π.χ Πειραιως.

Εχω την εντυπωση οτι ψαχνουν για ανασφαλιστα οχηματα καθωσ τελευταια εχουν αυξηθει παρα πολυ...

 

Οσο για ανασφαλιστα δεν το συζηταμε...να σταματας ασφαλιστη και να το εχει ανασφαλιστο ...ο καθενας κανει οτι γουσταρει...προσωπικα ειμαι κατα ορισμενων παραβασεων...κοκκινο,αλκοολ(του περνω τα παντα ολα και ας ειναι οποιος γουσταρει),σταθμευση μπροστα σε ραμπα αναπηρων,κινητο,ζωνη,κρανος,αναστροφη...τα 2 τελευταια αποδειχθηκε και απο το ατυχημα μου πως μπορουν να προκαλεσουν σοβαρο ατυχημα με τραυματισμο ελαφρυ βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε Χρηστο για την ενημερωση σου,ηδη ειμαστε σε διαδικασια να βρουμε καποιο αλλο πιο "ησυχο" μερος να μαζευομαστε.

Αν εχεις καποια προταση,καλοδεχουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Aν και εδω και καιρο ειμαι σε αδεια λογω ατυχηματος και απεχω θα πω τα εξης...απλα εχει δημιουργηθει υπηρεσια οπου κανουν μπλοκα αλλα κυριως στοχος η ερευνα οχηματος,εγγραφων...τα μπλοκα στα οποια πεφτει γραψιμο ειναι αυτα της τροχαιας.Υπαρχει υπηρεσια της τροχαιας οπου η διαταγη ειναι 25 κλησεις το λιγοτερο,δλδ ενα μπλοκακι με κλησεις ...Επισης επειδη πολλοι λενε ανακριβιες...οι κλησεις που κοβονται και τα ποσα που πληρωνονται πανε στον δημο που κοπηκε η κληση(αν δειτε επανω δεξια γραφει δημο και ενα κωδικο)και οχι στην ΕΛ.ΑΣ...και επισης δεν υπαρχουν μπονους...ο,τι το κρατος σε συγκεκριμενες περιοδους μαζευει λεφτα ισχυει!Επισης δεν ειναι ολα τα ατομα ιδια...σε ολα τα επαγγελαματα υπαρχουν οι σωστοι και οι λαθος...οι επαγγελματιες και οι ερασιτεχνες...οποιος διαφωνει να μου το πει και να μου το αποδειξει!ΟΛΟΙ οι αστυνομικοι ειναι κομματι του λαου...και αυτοι τα σκανε σε φορους κτλ...απο το κρατος πηγαζουν οι εντολες και χαραζονται οι πορειες και οχι απο τον καθε αστυφυλακα...εκτελεστικο οργανο ειναι...Επισης να πω πως καλλυτερα να αλλαξουμε μερος...καθοτι ο ζαχος εχει καθιερωθει κοντροστεκι απο πολυυυυυυυ παλια!

 

Φίλε Χρήστο καταρχάς περαστικά.

Μας τα λες πολύ καλά εδώ... αλλά θα διαφωνήσω κάπου.

Αυτή την πιπίλα, ότι σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί, δεν μπορώ να την καταπιώ.

Και αν ίσχυε θα ίσχυε για ένα ελάχιστο ποσοστό συναδέλφων, το οποίο στην τελική θα το "εκδίωχνε" η σωστή συντριπτική πλειοψηφία... Είναι όμως έτσι ?

ΟΧΙ

Και αν το δει κανείς από μια άλλη οπτική, ειδικά το Σώμα πρέπει να επανδρώνεται κατά 100% από ηθικά άμεμπτους, σοβαρούς, αποτελεσματικούς αστυνομικούς... Γιατί ? Μα πολύ απλά γιατί ο λόγος ύπαρξης του σώματος το απαιτεί.

Και στο συγκεκριμένο παράδειγμα των παιδιών, μιλάμε για μια χυδαία άσκηση-επίδειξη εξουσίας... Κατάπτυστη κατά τη γνώμη μου...

Με αυτές τις πράξεις το σώμα ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ τον πολίτη, ο οποίος αντί να βλέπει και να εισπράτει τον αστυνόμο ως φίλο και προστάτη της οδικής του ασφάλειας, τον βλέπει ως εχθρό-μπαμπούλα-φοροεισπράκτορα του κράτους... Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη πολλοι λενε ανακριβιες...οι κλησεις που κοβονται και τα ποσα που πληρωνονται πανε στον δημο που κοπηκε η κληση(αν δειτε επανω δεξια γραφει δημο και ενα κωδικο)και οχι στην ΕΛ.ΑΣ...

 

+1 Το διαπιστωσα οταν πηγα να πληρωσω την κληση...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Πέτρο...

 

Χρήστο... μάλλον κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια,. και φυσικά αυτό μπορεί να μην έχει σχέση με την πραγματικότητα...

 

Γατί είχαν τα οπλοπολυβόλα προτεταμένα? το λέει κάποιος νόμος? γιατί ΚΑΝΕΙΣ τους δεν έκανε ένα τουλάχιστον προσποιητό νεύμα φιλικής συμπάθειας, του στυλ, άντε μην ανησυχείτε παιδιά θα πάμε στο τμήμα και θα πάτε σπίτια σας το συντομότερο? γιατί μας κοιτούσαν λες και τους σκοτώσαμε την μάνα και τον πατέρα? γιατί φωνάζανε λες και είμασταν νεοσύλλεκτοι... δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ σεβασμός στον πολίτη που στο κάτω κάτω υπάρχει και η "πιθανότητα να είναι ΑΘΩΟΣ"...

 

να μην ξέρουν τους νόμους, ή μάλλον να τους ξέρουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ αλλά να τους καταπατούν??? και να μην σέβονται τα δικαιώματα του πολίτη?

 

να μην ξέρουν την δουλειά τους, ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΝΤΕΣΙΜΠΕΛΟΜΕΤΡΗΣΗ δεν ήξερε να κάνει ο μαλάκας... και θα μου πεις ότι ακολουθούν ΔΙΑΤΑΓΕΣ?

 

Διαταγές ακολουθούσαν κατά την ίδια έννοια και SS στα στρατόπεδα συγκέντρωσης... αυτό δεν τους αθώωσε...

 

ας σταματήσει λοιπόν η καραμέλα...

 

 

από δω και πέρα η σχέση μου με την αστυνομία θα είναι αμυντική με ΚΑΘΕ ΕΝΝΟΜΟ μέσω, και μετά ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ επίσης με κάθε έννομο δικαίωμα, για να καταλάβουν ότι οι πολίτες που τους πληρώνουν τους μισθούς δεν είναι ούτε έρμαια, ούτε εγκληματίες, ίσα ίσα η αστυνομία είναι ο ΥΠΗΡΕΤΗΣ της κοινωνίας...

 

και αν το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι... στο χέρι σας είναι... αύριο έχουμε και εκλογές...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω με τους προηγουμενους

Και δεν μπορω να καταλαβω τι πολιτικη ειναι αυτη -ΠΑρτε το μπλοκακι και φερτε το γεματο

Sorry ρε φιλε δεν τα εχουμε μαζι σου

Οντως οι μαλακιες να πληρωνονται και τους μαλακες να τους γραφουν

Τους αθωους γιατι?

Πλεον βγαζω σπυρακια με το που με σταματανε οχι για την κληση που θα φαω ή οχι (πλεον ξεφευγω σαν χελι)

αλλα με τον τροπο που με αντιμετοπιζουν-ειρωνια ,αυταρχισμος ,αυτο που ειπε και ο γιατρος SS

ελεος σε δημοκρατικο πολιτευμα ζουμε και οχι σε Χουντα

Εχουμε βγει πολυ off topic

Αν θελουν οι Mods ας το σβησουν ή αν ειναι να ανοιχτει νεο topic

Και εν κατα κλειδα

Ειστε καλα παιδια αλλα το συστημα σας χαλαει απο τη στιγμξη που φορατε τη μπλε στολη

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνισω με κανενα...γνωριζω τι edit υπαρχουν στο σωμα...και οι πιο πολλοι ηταν και δεν εγιναν...δεν ξερω τι ακριβως παιχτηκε εκει...αλλα πολυ θα ηθελα να ημουν εκει και να μου πουν τα δικα τους!γιατι νταβατζιλικια δεν γουσταρω απο κανενα...ειναι σωστος ειμαι σωστος!ετσι παει...επισης δεν με ενοχλει ο,τι και να πειτε!δημοκρατια εχουμε και ελευθερη εκφραση της αποψης μας...ο καθενας εχει τις αποψεις του...καλλυτερα να τα πουμε και απο κοντα καθοτι υπαρχουν πολλα ματια-αγνωστα!

 

καλο θα ειναι να μην χρησιμοποιουμε τετοιους χαρακτηρισμους μεσα στο forum

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο καλυτερα απο κοντα γιατι σερνονται και ρουφιανοι ...αλωστε το τοπικ ειναι για μερη συναντησης και οχι για την ελ.ας..............

Link to comment
Share on other sites

Και προς πασα παρεξηγηση για να μην λεμε τσ στραβα μονο-υπαρχουν και παλικαρια τα οποια ειναι σωστα-Σε αυτο που αναφερομαστε ειναι στο γενικο συνολο

Και κατι ακομα Χρηστο-δεν εχουμε κατι μαζι σου και σιγουρα τα παιδια θα ειχαν αλλη αντιμετοπιση αν καθοσουν εκει 10 λεπτα αργοτερα-την ωρα που εγιναν τα σκηνικα

Και σιγουρα τα ξερεις και εσυ καλυτερα αυτα απο μας αφου εισαι οργανο

Τελος οτι ειπωθηκε ειπωθηκε και καλο ειναι, να θιξουμε το συγκεκριμενο θεμα οταν βρεθουμε την επομενη φορα.Απο κοντα

Παλι οφ τοπικ

Συνεχιζεται το θεμα με το τοπο συναντησης

Προτεινω λοιπον μιας και ηρθε καλοκαιρακι τιο σκιπερς στο κιτσεν μπαρ ακριβως απο κατω-Απλετος χωρος για παρκιν -ιστιοπλοικα και φοβερο μπαρακι

Link to comment
Share on other sites

carrefour αλιμος τεραστιο παρκινγκ, mc donald's.....βούτα κοντα

συμφωνω και επ'αυξανω αλλα καμια φορα περνανε και απο 'κει μπατσοι για να κοψουνε κινηση..

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει με τη γυναικα για ποτακι στο σισα και μαζευανε και απο εκει-καλα ειναι αλλα ειναι επιφοβο-δεδομενου του σκηνικου που παθαμε στο do it

Link to comment
Share on other sites

Να πρωτεινω κι εγω κατι?μια καλη ιδεα ειναι στο σεφ...στο παρκινκ του σεφ μεσα δηλαδη,εκει κανει και το opel club συναντησεις...και δεν ειχαν ποτε προβλημα...μαλιστα χτες ειχαν συναντηση και μαζευτηκαν παρα πολλα αμαξια...

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ξεφυγουμε απο τα γνωστα στεκια(do it,σεφ κτλ) μιας και δεν θελουμε να εχουμε ποτε ξανα περιπετειες οπως στην προηγουμενη συναντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολύ ωραίο μέρος είναι το καφέ στο φράγμα του Μαραθώνα.

Φοβερό μέρος.

Κοντά οι ταβέρνες της Δροσιάς.

Ωραία διαδρομή.

Αλλά μακριά για τους Νότιους.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ιδέα (αλλά κομμάτι μακρυά για τους Νότιους) είναι το Floca στην Παλλήνη. Χώρος για παρκάρισμα υπάρχει (δίπλα απ'το μαγαζί, ο Σαράντης ξέρει) και το μέρος δεν είναι διόλου άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενα πολύ ωραίο μέρος είναι το καφέ στο φράγμα του Μαραθώνα.

Φοβερό μέρος.

Κοντά οι ταβέρνες της Δροσιάς.

Ωραία διαδρομή.

Αλλά μακριά για τους Νότιους.

 

Συμφωνώ! Αν και με βολεύει αυτο το μέρος γιατί ειναι 5 λεπτά από το σπίτι μου, όπου και να κανονίζουμε συναντήσεις θα είναι μακρια για τους περισσότερους. Πάντως για καλοκαίρι και καθημερινή που έχει λιγότερο κόσμο, είναι τέλεια!

 

Οι προτάσεις μου είναι οι εξης:

1. Φραγμα Μαραθώνα

2. ΟΑΚΑ και μετά Mall

3. Στο parking στην έξοδο του Αγ. Στεφανου που είναι τα Goodys και ειναι και τα Flo εκεί.

4. La Costa (Να κανονίσουμε για μπανακι!)

Link to comment
Share on other sites

Στο παρκιν του allou fan park-δεν πληρωνεις εχει απλετο χωρο για 1500 αυτοκινητα και μετα στα village για ποτακι

Το παρκιν ειναι ακριβως απεναντι απο το allou fan park(στο τελος του) μετα απο 1 μεγαλο εργοστασιο(νομιζω πιτσος)

Εκει για οποιους ειχαν παει ειχε γινει η πρωτη ή η δευτερη γιορτη μπιρας

Το συνιστω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Ναι...allou fun park να παιζουμε κιολας!!!

Αντε καταληξτε καπου εχει περασει πολυ καιρος...απο την τελευταια συναντηση και το συγκεκριμμενο σημειο πρεπει να ειναι ησυχο(χωρις αστυνομια)!

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Ναι...allou fun park να παιζουμε κιολας!!!

Αντε καταληξτε καπου εχει περασει πολυ καιρος...απο την τελευταια συναντηση και το συγκεκριμμενο σημειο πρεπει να ειναι ησυχο(χωρις αστυνομια)!

μαλλον για το kidom μας κοβω :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...