Jump to content

Touring στο Ναύπλιο 12/02/2006 - ΟΙ Εντυπώσεις!!


Recommended Posts

Το περιμέναμε καιρό τώρα, και σήμερα έγινε πραγματικότητα, σε πείσμα του καιρού, ο οποίος τελικά παραδέχτηκε την ήτα του!!

 

Πολλά Colt, Ακόμα περισσότερα παιδιά, Άλλοι με φίλους, άλλοι με τις κοπελιές τους, σαν μιά παρέα πλέον, με φοβερή δυναμική!

 

ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...μπράβο σε όσους ήρθαν και τίμησαν με την παρουσία τους την εκδρομή μας!!Ευτυχώς ο καιρός στάθηκε με το μέρος μας και είχαμε λιακάδα!!

Περάσαμε υπέροχα...καφέδες...φαγητά...γλυκά...έραιαν όλα άφθονα και πάντα με τη συνοδεία γέλιου και κεφιού!! Μπράβο και πάλι και όσοι δεν ήρθαν απλά να φροντίσουν την επόμενη φορά να είναι παρόν γιατί το κλίμα που επικράτησε στην εκδρομή δε μπορεί να περιγραφεί εδώ...απλά τέλειο!!

Ως επίλογο να αναφέρω πως και πάλι το controlάμαξο ( :lol: ) επωφελήθηκε της ύπαρξης ηλίου και ξεδίπλωσε τα ηλιακά του κάτοπτρα για να φορτίζει τις μπαταρίες του και να τις χρησιμοποιεί σαν πηγή ενέργειας στην επιστροφή το βράδυ...και έτσι πληροφοριακά...το controlάμαξο μπορούσε να δώσει σε όλους καύσιμο...ξεκίνησε με μισό ντεπόζιτο και "έφαγε" 10-11 lit σύνολο

Υ.Γ. Ο συντονισμός των προβάτων..εμ...ναι..χμ...λαού ( :lol: ) (28 είμασταν παρακαλώ!!) γίνονταν με την controlοσφυρίχτρα ( :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Οπως προείπαν και τα παιδιά η εκδρομή ήταν τέλεια και στεύθηκε με απόλυτη επιτυχία. Αξίζει ενα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που παρευρέθησαν σήμερα στην εκδρομή και συνέβαλαν ολοι ανεξαιρέτως για να δημιουργηθεί ενα φιλικοτατο και παρε'"ί'"στικο κλίμα,με πειράγματα αλλά και σοβαρές συζητήσεις με κύριο χαρακτηριστικό, τι άλλο, απο τα αμαξια και κυρίως τις εκδόσεις των colt και όχι μόνο, αλλά και συζητήσεις γενίκου περιεχουμενου.. :wink:

 

Controlas έγραψε: Περάσαμε υπέροχα...καφέδες...φαγητά...γλυκά...έραιαν

 

Ναι και κυρίως τα φαγητά που "έραιαν" σε διάφορα κεφάλια χάρις στην ατσουμπαλιά μου.. :? :(

 

πέραν τούτου(ni) :D ... όλα ήταν πολύ ομορφα! Αντε και η επόμενη εκδρομή με ολα τα μέλη.. 8)

Link to comment
Share on other sites

Ο αγαπητός sinn3R μας έκανε τα ακροβατικά του ναι..ένας Controlas και ένας Άρης λούστηκαν :lol: με σαλάτα χωριάτικη...χμ...σαν να ήθελε λίγο αλάτι sinn3R..τη δοκιμασα και από την καλή και από την ανάποδη :lol: ...μα ήταν εντελώς μα εντελώς αεροπλανικό το όλο σκηνικό... :lol: ως δια μαγείας και με τη συμβουλή του Πύραυλου πριν το πέταγμα της ντομάτας απομακρύνθηκε από το τραπέζι και γλίτωσε το βάπτισμα :lol:

Υ.Γ. sinn3R μην ανησυχείς αγόρι μου...σου την χρέωσα έξτρα στο λογαριασμό τη σαλάτα :lol: και το καθαριστήριο :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να μη ξεχάσουμε να ευχαριστίσουμε και τις γυναικίες παρουσίες που μας τίμησαν με την προσέλευσή τους και φυσικά έδωσαν άλλή χροιά στο club μας :wink: παρεπιπτώντως...και ειδικά οι τουρμπάτοι της παρέας...πρέπει να βρήκατε τρόπο να απενεργοποιήσετε το MASC...οι ΄κοφτες΄ σας δε λειτουργούσαν :?: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλα στη σειρά και το controlάμαξο να φλερτάρει ανφας το φακό :lol:

 

α ρε προεδραρα controlla εκανες παλι τη διαφορα!!! :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι λυπαμαι που δεν ηρθα!!! :cry: Οπως ειχα πει ετρεχα στην εκθεση κατοικιας!Ετοιμαζω το σπιτι μου (γαμος γαρ!!!)Στην επομενη ομως.....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ολα ηταν τελεια,απο τον καιρο μεχρι την διαδρομη και το τρελο φαγοποτι.

Για οσους γυρισαν απο Επιδαυρο απολαυσαν επιπλεον τα στροφιλικια της διαδρομης,οπου ο ρυθμος ηταν τουλαχιστον σβελτος.Συγχαρητηρια στους κοφτες-συνοδηγους που φανηκαν αρκετα ελαστικοι(220 στην Κορινθο :shock: ).

Απο τα highlight της ημερας η ΙΠΤΑΜΕΝΗ ΧΩΡΙΑΤΙΚΗ που δεν πτοησε κανεναν, αφου συνεχιστηκε η βουτα στο τραπεζομαντηλο :D .

 

 

Y.Γ.Για πρωτη φορα οδηγησε το ετερον ημισυ το CZT στην εθνικη κατα την επιστροφη και πραγματικα το χαρηκα,αφου εβλεπα τις φατσες των οδηγων που τους προσπερνουσε ενα CZT με 150χλμ και γυναικα οδηγο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μείναμε μετά Ναύπλιο πήγαμε σε ένα ωραίο ζαχαροπλαστείο που μου άρεσε πολύ. Είχε αυτό τον απλό, παραδοσιακό, "άβολο" χαρακτήρα. Τρομερά γλυκά, το εκμέκ που έφαγα ήταν ένα εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

μερικές σκόρπιες σκέψεις σχετικά με την εκδρομή:

o fableD άργησε μόνο 3 λεπτά

ο und3r ΔΕΝ χάθηκε στο δρόμο

ο durinVIII κοντράριζε στο πήγαινε την κατανάλωση του controla

ο gigi δεν σταμάτησε να τρώει

 

 

αυτά για την ώρα γιατί έχει δουλειά σήμερα... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας παιδια σαν νεο μελος που ειμαι να εκφρασω τον θαυμασμο μου για την εκδρομη που οργανωσατε 8) :!: :!: ...Ολα τα πραγματα ηταν αψογα στημενα..Υπηρχε φοβερο κλιμα μεταξυ μας, που μου εκανε πολυ εντυπωση παρολο που ημουν ο λιγοτερο γνωστος απο ολους...Ενα συγγνωμη που δεν μπορουσα να ανοιξω το αυτοκινητο, γιατι οταν ξεκινησα, το κοντερ μου εγραφε 98 χλμ και δεν επρεπε να ανεβω πανω απο τις 2500 στροφες, αν και ο πυραυλος με παρακαλαγε να το σκισω....

Σχετικα με την χωριατικη σαλατα, πειτε το προνοητικοτητα, πειτε το τυχη, αγαπητε sinn3R,controla, μου χρωστατε απο ενα γεμισμα του ρεζερβουαρ με 100αρα βενζινη ο καθενας, που σας εσωσα τις ψηφιακες και τα κινητα σας, απο τον ολεθρο και την κατασροφη, λαδιου,ντοματας,κρεμμυδιου, κρασιου και τζατζικιου...Τα λογια ειναι περιττα..Αψογο κλιμα και συζητησεις....ειναι περιττο να πω κατι παραπανω, το μονο που ευχομαι ειναι να εχουν συνεχεια οι εκδρομες και οχι να γινεται μια καθε χρονο...

 

 

Υ.Γ. Φιλε FaBl3D, βγαλε την μουσουδα σου απο το γλυκο σουλτανινα που ειχες παραγγειλει...Εισαι τιγκα στο σιροπι!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μερικές σκόρπιες σκέψεις μέρος2:

 

-που είσαι durinVIII?

-κάπου που έχει τριγύρω δέντρα...

 

τι κοιτάει σαν χάνος ένας Ζητάς στα πέριξ του ναυπλίου?

14 czt να περνάνε κυριλέ...

 

τι έλειπε από την σαλάτα?

για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε τους αλέξανδρο χάρη και άρη...

 

γιατί άργησαν να έρθουν τα φαγητά στο τραπέζι μας?

μα γιατί έλεγχε τις παραγγελείες ο gigi

 

τι κρυφά sms αντάλλαξαν οι durinVIII και toutouni κατά την διάρκεια

του φαγητού...?!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μετά τα πτυχία και το Τ.Ε.Ε, πρέπει να γραφεί στην ομάδα σχολικών τροχονόμων.

 

Κάποιος έκανε πρόβες για την νέα του καριέρα ώς συντονιστής σε πορίες (Ξέρετε, απο αυτούς που φωνάζουν στην αρχή τα συνθήματα με τις ντουντούκες) xixixixi

 

Στο μεταξύ κάποιος άλλος έκανε "Καλλιθέα-Σαρακάκη" σε 2'"

Ο ίδιος, μετά την κάρτα απεριορίστων και το GPS του, είναι απίστευτος!

 

Ο "Piravlos" το έστρωνε ===> OK

Ο "Controlas" μετα απο 10.000κμ, συνεχίζει να το στρώνει ===> ας πούμε ΟΚ

Ο "Durin"???

 

Το Ναύπλιο Υπέροχο.

Το "Όμορφο Ταβερνάκι" υπεροχότερο...

 

Στην επιστροφή ένα CZ3 κοιτούσε άφοβα τα CZT ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο "Piravlos" το έστρωνε ===> OK

Ο "Controlas" μετα απο 10.000κμ, συνεχίζει να το στρώνει ===> ας πούμε ΟΚ

Ο "Durin"???

 

Ρε, αφου είδα τα μπατσόνια στην άκρη, λέω άσε μη μεγαλώσω την συλλογή μου με τις κλίσεις.......κάτσε πίσω από τον Controlla να είσαι σίγουρος!!! Στον γυρισμό όμως πήγαινα σωστά!

 

Άλλο σκηνικό:

 

-Ο Und3r πανικοβλημένος στην ταβέρνα με ένα 20-άρικο στο χέρι να προσπαθεί να το χαλάσει....

-Ρε θέλεις να το χαλάσεις;...του λέω

-Ναι έχεις;....με την κλασσική έκφραση πανικού στο πρόσωπο του........

-Του σκάω χαλαρά τέσσερα ταλιρα......

-Μετά από λίγο όταν φύγαμε τον βλέπω με 2 τάλιρα στο χέρι............

-Τι κάνεις ρε με δύο τάλιρα στο χέρι;;;;

-Προσπαθώ να τα χαλάσω κι αυτά.......έχει γούστο τώρα να μου βγάλεις μία χούφτα κέρματα.........

-Με μία κίνηση ματ του βγάζω αστραπιαία μία χούφτα κέρματα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...