Jump to content

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Τετάρτη 11 Ιουνιου


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Τα καρτ ειναι τετράχρονα αλλα πανε ΤΑΠΑ

 

Το ελπίζω γιατί κάτι 2μισάρια και μάλιστα καινουρια που είχα οδηγησει σε αλλη πίστα κάνανε σαν μπετονιέρες και δεν πηγαιναν βημα, προφανώς τα είχαν φιμωμένα........

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου για evο 400άρια με 18 αλογάκια :twisted: αλλά η τιμή είναι απαγορευτική :?

Θα αρκεστούμε στα 200άρια honda αλλά με τέρμα ανοιχτές τις βενζίνες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα και ακόμα το μυαλό μου είναι στα καρτ. Ένοιωσα για ακόμα μια φορά το πνεύμα του colt//club. Επίσης το swift club μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και τα παιδία ήταν όλα σούπερ.

 

Η πίστα ήταν πραγματικά μια απόλαυση, μου άρεσε πολύ και το ευχαριστήθηκα! Ο χρόνος μου ήταν 1.18 αλλά με το αργό (γυναικείο) καρτ, νομίζω πως ήταν ο καλύτερος των κοριτσιών. :lol:

 

Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά και από τα δύο κλαμπ που διοργάνωσαν το αποψινό και περάσαμε υπέροχα. Επίσης να ευχαριστήσω και τον Γιώργο που με ξαναέβαλε στην πίστα και τελικά έκανα τους περισσότερους γύρους από όλους σας. (μη ζηλεύετε τώρα χαχα)

 

Να είστε καλά παιδιά και περιμένω με ανυπομονησία την επόμενη φορά που θα ξαναπάμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιαααα πείτε καλύτερους χρόνους...

 

0:59.871 για μένα...

Link to comment
Share on other sites

0:59.583....

Το δευτερο 15λεπτο θα μου μεινει αξεχαστο!!!Και τα 15 λεπτα "σκοτωνομασταν" με τον savah...

Γενικοτερα ηταν τελεια και περασαμε ολοι πολυ ομορφα και ελπιζω να ανανεωσουμε το ραντεβου μας εκει γιατι πρεπει να ριξουμε κιαλλο τους χρονους!!!Επισης ειδαμε και το τουμπανο του KOSTADA που το ρελαντι του μου θυμισε dragster!!!

 

 

ΥΓ Τραβα κανα βιντεακι με το τουτου σου σε extreme RPM βρε KOSTADA να μας κανεις να χασουμε τον υπνο μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηταν μια πολύ ομορφη βραδια με αρκετες συμμετοχές και κεφι οπως παντα

με παιδια του club μας αλλα και του swift club να λυσανε μεσα και εξω απο την πιστα τελειώσαμε μετα τις 2.00 το βραδυ μετα απο πολυ καμενο λαστιχο και χυμους και σνακ στην εξεδρα για τους """"μεγαλύτερους"""".

 

Στο τελος της βραδιας ο Γιωργος μας εκανε την χαρη να μας αφήσει να βαλουμε μεσα στην πιστα ενα colt και ενα swift να κανουμε μια βολτα.

 

Οι χρονοι μας σαν club στην συγκεκριμένη πιστα ηταν καλοι για πρωτη φορα ... αλλα μπορουμε και να τους κατεβασουμε αν κανουμε περισσοτερη προπονηση στην συγκεκριμένη πιστα ...

 

Το κλου της βραδιας το κομβόι απο το ΣΕΦ με καμια 40ρια swift & colt να ανεβαινουν την εθνικη .... και φυσικά μεσα στην πιστα ο ΧΑΡΗ γνωστός και ως μαντραχαλας :lol: να αφήνει το τιμονι και να κανει τις χειρονομιες του ξεσηκώνοντας την εξεδρα....

 

Χάρηκα που γνώρισα καποια καινουργια παιδια (JS)....

 

αντε να το ξανακανουμε σύντομα .... this is Colt//Club ......

 

 

faster lap:1.00.318

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πάρα πολύ όμορφα....

 

Πολύς κόσμος σε σημείο που παρκάραμε απ έξω γτ δεν χωράγαμε στο εσωτερικό πάρκινγκ της πίστας , ο KOSTADAS στην είσοδο μας υποδεχόταν με ήχους απ τ αμάξι του (!!!) , πολύ καλή η οργάνωση της πίστας , μου έκανε πολύ καλή εντύπωση αυτό , οι σουιφταίοι τελικά όπου και να πάνε έχουν τα γλυκά τους μαζί , γνωρίσαμε και νέα μας μέλη

 

ΑΛΛΑ

 

Το γέλιο το απίστευτο ήρθε με τον μαντραχαλά τον Χάρη...Μέχρι Θεσσαλονίκη τηλεφωνικά έφασε η χάρη του!!!!!!! Πρέπει όμως να παραδεχτώ την άψογη τακτική του η οποία τον βοηθάει στα...συνδικαλιστικά του δικαιώματα :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Βάλαμε και Τ στην πίστα έτσι για μια αναγνωριστική :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ήρθα απο το Olympico αλλά κατευθείαν στη πίστα........όλος ο κόσμος ήταν απίστευτος.....μπράβο στα παιδιά με τα swift και πιστεύω οτι είναι απο το πιο κοντινό μας απο θέμα γενικότερης φιλοσοφίας σαν κλάμπ κτλ.

 

Για τους κολτάκιδες......χαίρομαι που βλέπω όλο και πιο νέα παιδιά τόσο "συγκεντρωμένα" να παλεύουν για χρόνους χωρίς να βάζουν σε κίνδυνο εαυτούς αλλά και τους υπόλοιπους οδηγούς !

 

Μας βλέπω απο εδώ και πέρα οι συναντήσεις μας να γίνονται απο κοινού swift και colt..........όχι τίποτα άλλο δεν προλάβαμε να γνωριστούμε και καλύτερα.......γιατί η "μαγιά" βλέπω οτι δένει άψογαααα!

 

 

Fastest lap 1.00.895

 

 

p.s : Χάρη δεν ξέρω πόσες φορές έχεις κάνει εκεί........αλλά σου βγάζω το καπέλοοοοοο γιατί το ψηλό 58 που έγραψες με τα 100 κιλά σου και όλες τις χειρονομίες σου είναι άθλος :-)

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα στην πιστα χτες το βραδυ με πολυ κοσμο και κεφι.

Πρωτη μου φορα στον συγκεκριμενο χωρο,μου αρεσε η οργανωση και το κλιμα που επικρατουσε,ενω η πιστα μου φανηκε αργη,τεχνικη με πολλα κρυμμενα δεκατα στις κλειστες στροφες.

Προσωπικα βρηκα καποιες σωστές γραμμες αλλα δυσκολευομουν πολυ στα φρενα.Το μυστικο νομιζω ηταν να φρεναρεις χωρις να μπλοκαρεις πολυ και να κρατας με γλυκες γραμμες τις στροφες του κινητηρα ψηλα.

Στο πρωτο session εκανα 59.3 και στο δευτερο 59 ξερο, ενω με λιγο practice νομιζω πως υπαρχουν αρκετα περιθωρια βελτιωσης.

Κερασακι στην τουρτα μια βολτα με το CZT του 22ni στην πιστα.

Σε συνθηκες αναγνωρισης εγραψα 58,2 αφου στον γρηγορο γυρο μου βγηκε κοκκινη σημαια για εξοδο :? .

 

Παντα τετοια και συντομα trackday!!!!

 

YΓ.Το CZT του 22νι ειναι απο τα καλυτερα που εχω οδηγησει :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι αυτός ο Χάρης ρε παιδιά????????? :lol: :lol: :lol:

 

ο βοηθος μου στη δουλεια.....αστα Σταυρο...γνωστος καγκουρας :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

έχοντας περισσότερες επισκέψεις στην πιστα ... τα παιδια του swift club εκαναν καλυτερους χρονους ...

 

ειχαν και το βαρυ πυροβολικό τους μαζι !!! :lol: :wink: βλεπε sniper !!!

Link to comment
Share on other sites

Των περισσοτέρων αν όχι όλων ήταν η πρώτη φορά στην πίστα... Ουσιαστικά ακόμα δεν την έχουμε μάθει όταν τα παιδιά του SC έχουν πάει αρκετές φορές...

 

Γι"" αυτό το να συγκρίνουμε χρόνους μεταξύ των 2 club είναι άστοχο στην παρούσα φάση...

Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα θα ερθω,εχτες δεν γινοταν με τιποτα οπως και στη πανελληνια οπου πιστευω οτι θα ναι τελεια.λογω της δουλειας της καωημερινης και επταημερης ο χρονοσ ειναι πολυ χρημα,και χανω συναντησεις οπως εχθες.κανονιστε παλι την επομενη θα στροφαρουμε καλυτερα και πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια απο το swift club εχοντας ξαναπαει στην συγκεκριμένη πιστα εγραψαν καλύτερους χρονους ....

ειχαν βλεπεις και το βαρυ πυροβολικό μαζι τους ... βλεπε ... sniper 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλήσαμε στο τηλέφωνο με τον Αντρέα (01:10) δεν περίμενα οτι θα ηταν ακόμα στα κάρτ...το γέλιο των παιδιών όμως χάρη στις φιγούρες του Χάρη με έκαναν να γελάω και να με βλέπουν kakotsoureko και 3MITSU απορημένοι....μέχρι να τους πώ με ποιόν μιλούσα και τι γινόταν....μετά γελούσαν μαζί μου και μας κοιτούσε όλη η Κρήνη!!!!!!!

 

Το κλίμα ήταν για ακόμα μια φορά απίστευτο και σύνηθες για όσους ξέρουν τι εστί colt//club.gr!!!

 

Πάντα τέτοια παιδιά....καλά να περνάτε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο παιδια μπραβο......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και δεν είχα τα koni και το μπουρί μου δε μπόρεσα να συνηθίσω γρήγορα το αργό μου καρτ και μέσα στο 15λεπτο έκανα μάλλον τον χειρότερο χρόνο...! Επιφυλάσσομαι για πολύυυ καλύτερους χρόνους μετά από λίγο ακόμη practice!

 

Νομίζω ότι είναι από τις πιο οργανωμένες πίστες και πραγματικά οι άνθρωποι φαίνονται άψογοι επαγγελματίες. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για το άφθονο κέφι και τους καλούς χρόνους!!!

Link to comment
Share on other sites

με 1.04 και 0.59 (κόβω τα υπόλοιπα δεκαδικά...) μόνο ευχαριστημένος δεν θα έπρεπε να είμαι

αλλά τελικά δεν με πείραξε καθόλου (σχεδόν...)

 

το κλίμα για άλλη μια φορά πολύ καλό και τα παιδιά από το swiftclub άψογα και "κουλτουριάρηδες"

σαν κι εμάς :D

 

υγ. πρέπει να έχω το ρεκόρ σε τετ-ακε στην πίστα στην ίδια στροφή!!!

Link to comment
Share on other sites

όχι εγώ το έχω 22ne......."μα ποιός είχε αυτό το 5 " το σχόλιο του παιδιού που ήταν μέσα .........."μα τόσες φορές τετακέ στο ίδιο σημείο" :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν όντως υπέροχα!!! Μακάρι να μας δωθεί σύντομα η ευκαιρία να το ξανακάνουμε. Και γιατί όχι, να κάνουμε και Track Day μαζί!!!

 

Αυτό που είπε και ο Λευτέρης πάντως ισχύει και με μας, χαρήκαμε που είδαμε άλλη μια σύναξη ανθρώπων να έχει την ίδια τρέλα με μας!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...