Jump to content

ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 18/05/2008


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ

 

Μετά από απορίες μελών , αλλάζει ο τόπος αναχώρησης για την εκδρομή..

 

ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΝΕΟΣ ΤΟΠΟΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ , στην Λεωφόρο Καβάλας , απέναντι από τον Σαρακάκη .

 

ΩΡΑ 9.30 , ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 10.00

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά θέλω να το πω...

Την Κυριακή διάβασα στο ημερολόγιο πως είναι η "ημέρα των Μουσείων" και εμείς θα πάμε Επίδαυρο.

 

Είμαστε μέσα σε όλα... ΤΕΛΟΣ!! :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω επειδη δουλευω στις 16:00 θα ερθω για ενα καφε μεχρι την επιδαυρο και μετα θα σας αφησω δυστηχως...

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν οι συντονιστές να δώσουν ένα τηλέφωνο επικοινωνείας για κάποιους που μπορεί να αργήσουν ή χαθούν?

Link to comment
Share on other sites

O καιρός πάντως προβλέπεται πολύ καλός για εκδρομούλα...

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα αργά με την κοπέλα μου και δεν ήρθαμε στη συνάντηση στην Καβάλας αλλά ήμουν στο Ναύπλιο από τις 15:00 μέχρι 18:00 και δεν είσα κανένα αυτοκόλλητο και ένα δύο πεντάθυρα κολατάκια...Μέχρι και στο τραινάκι μπήκαμε για να περάσει η ώρα....!

Link to comment
Share on other sites

[highlight=red:81183c9b00]ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖΖΖΖ[/highlight:81183c9b00] :lol: :lol: :lol: :lol:

 

p5171053cl3.th.jpg

 

p5171057xd8.th.jpg

 

p5171077je0.th.jpg

 

p5171110gw8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια επιτυχημενη συναντηση του φανταστικου αυτου κλαμπ ελαβε τελος :( :( ...Βεβαια μπορει μερικοι να ειναι ακομα στο δρομο γιατι πλησιαζοντας την αθηνα ειχε κινηση!!! Θελοντας να δωσω μια μικρη περιληψη θα πω πως ηταν τελεια :D :D Φαγαμε (αυτη τη στιγμη ο μαγαζατορας θα πινει νερο στην υγεια μας), ηπιαμε τις μπυριτσες μας , ειχαμε ακρως ενδιαφερουσες συζητησεις, γελασαμε πολυ, τρεξαμε ικανοποιητικα αλλα οσον αφορα τις στροφες θα δηλωσω πως ο γιατρος μας θελει δουλεια ακομα :p :p :p αστειευομενος βεβαια αλλα θα θελα πολυ να ακουγα σχολια στον ασυρματο την ωρα που τρεχαμε "λιγακι" στις στροφες...Γενικοτερα περασαμε ολοι πιστευω πολυ ωραια και σε αυτους που δεν καταφεραν να ερθουν θα τους ελεγα πως η φραση εχασαν ειναι λιγη!!!Αν και καινουργιο μελος και χωρις να ειμαι κατοχος κολτ ειμαι πολυ χαρουμενος που μπηκα σε αυτη τη παρεα (τρελοπαρεα θα ελεγα καλυτερα) γιατι το κοινο σημειο μας ειναι κατα τη γνωμη μου το παθος για αυτο που λεγεται αυτοκινητο γενικοτερα ειτε αυτο ειναι colt ειτε smart ειτε ferrari...Αντε το συντομοτερο νεα συναντηση μην καθυστερουμε...

 

 

 

ΥΓ. Οσον αφορα τις φωτογραφιες που τραβηξα θα μελετησω το πως ανεβαινουν και θα τις ποσταρω ολες καλες ασχημες κουνημενες ολες ολες...

Link to comment
Share on other sites

...ξεκινησαμε στις 10.00 απο τη λεωφορο Αθηνων για να συναντήσουμε τον καγκουρα (Σαραντη) στα διοδια ..... μια μικρη σταση στα goodys για το απαραίτητο καφεδακι .... και ξεκινήσαμε μα προορισμό την Επιδαυρο με σχετικα σβελτο ρυθμο και πρωτο οχημα τον γιατρο φτασαμε κατα τις 12.00 στην Παραλια Επιδαυρου ...... απαραίτητες φωτο .... και βουρ για καφεδακι.....ελα που εκει μας επιασε πεινα!!!! (τι παραξενο για την σύνθεση της παρεας )...

μας πηγε λοιπον ο παντελης σε ενα ταβερνακι στη νεα επιδαυρο και φαγαμε πανω στο κύμα......(thankzz Panteli). νοστιμοτατα ψαρακια ... δεν εμεινε ουτε κόκαλο ... ειχαμε και μια αναλυτική ανατομία ψαριών (τελικα ο μπακαλιαρος ειναι κυνηγός). :lol:

Μετα ηταν αναγκαίο να χωνέψουμε!!! και ξεκινήσαμε για το Αρχαιο Θεατρο της Επιδαυρου..... μετα την περιήγηση μας στο Θέατρο βρηκαμε και τον αδελφο του alfisti να μας περιμενει απ""εξω .... εκει ανελαβε ο Dr και ο stragal να τον μυήσουν στις Βελτιώσεις.....ξεκινήσαμε για να το γλυκάκι μας σε ενα καφε με φανταστική θεα......

 

οσοι δεν ήρθαν δεν πειράζει :roll: .... στην επόμενη προλαβαίνουν .... wink:

 

αα .... και στο PRM ελεγα στο Chris......καλα αυτος ο καγκουρας με το for4 το παει ταπααααα!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

p5171061ja6.th.jpg

 

p5171064mj8.th.jpg

 

p5171070sz9.th.jpg

 

p5171086ez1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

p1010316qa0.th.jpgp1010310uj7.th.jpgp1010311rh0.th.jpgp1010312ss9.th.jpgp1010315cx6.th.jpg

p1010317qy5.th.jpgp1010318km2.th.jpgp1010319kc2.th.jpg

 

Να και μερικές φωτό από μένα... Μπορεί αριθμητικά να μην εντυπωσιάσαμε αλλά νομίζω ότι περάσαμε όλοι μια πολύ όμορφη Κυριακή, με έναν καταπληκτικό καιρό, πολύ κέφι, ωραίες διαδρομές και μπόλικο φαγητό!!! Φάγαμε τα στροφιλίκια με το κουτάλι..! Παιδιά ανυπομονούμε όλοι νομίζω να έχουμε σύντομα ξανά συνάντηση και να δώσουν το παρών και άλλα μέλη πιο ενεργά...

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινησουμε λοιπον....Πρωτα αφου μαζευτηκαμε στο σαρακακη...

 

p5180561qz6.th.jpg

 

Επειτα στις στροφες πηγαινοντας στη Παλια Επιδαυρο για καφε...

 

p5180562ii0.th.jpg

 

p5180569wz9.th.jpg

 

p5180571in7.th.jpg

 

Μετα στο παρκιν της παλιας επιδαυρου...(ολα τα λεφτα ειναι ο καφες πανω στο καπω του forfour)

 

p5180573np3.th.jpg

 

p5180574pq2.th.jpg

 

Και τελος στο παρκιν εξω απο το Αρχαιο θεατρο της Επιδαυρου...

Giovanni κρατα το πανο!!!!

 

p5180576ml2.th.jpg

 

p5180577uh0.th.jpg

 

Υπαρχουν μερικες ακομα αλλα ειναι εν ωρα πορειας και δεν φαινεται τπτ για παραδειγμα...

 

p5180567qd2.th.jpg

 

p5180566rm7.th.jpg

 

Αυτα απο μενα... :D :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοονννν....

 

ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΑ !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δυστυχώς ξέχασα να πάρω την απόδειξη απ το μπλόκ που σημείωνε ο ταβερνιάρης τις παραγγελίες μας....Αλλά δεν πειράζει , την επόμενη...

 

Ο καιρός μας έκανε την χάρη και ήταν πραγματικά υπέροχος για εκδρομή...Όλοι παρόντες στην ώρα τους στο σημείο συνάντησης , πήραμε κ τον Σαράντη απ τα διόδια , και βούρ...

 

Οδηγικά , μπορώ να πώ ότι , καθότι βρέθηκα σε γνώριμα και αρεστά μου μέρη , απόλαυσα διαδρομή κάργα στο πράσινο , διανθισμένη με ήχους γνώριμους και αγαπητούς και άκρως πορωτικούς απ τα Pirelli μου...Ω ναι , σε κάποια κομμάτια μαζί με τον Chris οδηγήσαμε!!!

 

Φτάσαμε Επίδαυρο , απολαύσαμε δροσερό χυμούλη δίπλα στην παραλία , και φυσικά το θαλασσινό αεράκι μας άνοιξε την όρεξη..Περίεργο , ε??

 

Βρεθήκαμε λοιπόν στον τόπο του εγκλήματος , σε ενα καταπληκτικό ταβερνάκι πάνω στο κύμα , και έγινε το Αι γεναιαί πάσαι.... :lol: :lol: :lol:

 

L.J το χασες , την άλλη φορά...

 

Τα σχόλια να περιττεύουν , ο ταβερνιάρης ζεί ακόμα , δεν τον φάγαμε, αλλά με χάλασε που δεν μας κέρασε γλυκό..

 

Εν συνεχεία , μέρα των μουσείων σήμερα , και αποτίσαμε φόρο τιμής στο αρχάιο θέατρο της Επιδαύρου...Ο τόπος αυτός όντως συγκλονίζει τους πάντες με την ακουστική του και όλα όσα τον έχουν κάνει παγκοσμίως γνωστό..

 

Εκεί , φεύγοντας τραβήξαμε αναμνηστικές φωτός ( θα ανεβάσω κάμποσες από όλες μας τις δραστηριότητες ) και συναντήσαμε τον αδελφό και έναν φίλο του Alfisti που μας περίμεναν πάνω απ τα αμάξια μας...Τα είπαμε εν συντομία...Και μου άρεσε η θήκη στα οργανάκια...Έξυπνο.. :wink:

 

Απολαύσαμε το γλυκάκι μας σε καφετέρια με έξοχη θέα , και πήραμε τον δρόμο της επιστροφής..

 

Επειδή είχε κίνηση και τα αμάξια μας ήταν κάπως ζορισμένα , να σου και σκάει μύτη στον Ισθμό ο 22νης με ενα σκασμό διαγνωστικά και παρελκόμενα για πλήρες σέρβις να μας συνοδεύει στην επιστροφή μην τυχόν και χρειαζόταν τπτ κανείς μας!!!! Αυτό θα πεί οργάνωση!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους , τον Giovanni που μου περιποιούνταν την κώμη που ανέμελα που χάλαγε ο αέρας , και ιδιαίτερα τον Παντελή και τον φιλαράκο του για την βοήθειά τους και την προθυμία τους , ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σε όλες τις συναντήσεις μας...

(Καλά παταει το σμαρτάκι.... :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεπεράσαμε όμορφα-όμορφα!!!

Τα είπαν όλα.. δε μου αφήσαν τπτ.. :p

 

Ορισμένα highlights...

 

--> Ανατομία ψαριού!!!!

 

--> Χρήσιμες συμβουλές πρίν τη σφαγή!!

 

--> Τζιοβανι κράτα το πανό..και μετα πήδα πίσω απ τ αμάξι

 

και άλλα πολλα που δε θυμάμαι..

 

οσοι δεν ήρθατε χάσατε...Νεxt time..

Link to comment
Share on other sites

παργματικα πανω στο καλο εφυγα, δυστυχως η δουλεια δεν μπορουσε να αποφευχθει και ετσι μετα το ωραιο καφεδακι στην αρχαια επιδαυρο αναχωρησα για την αθηνα...

αντε να κανονισουμε ξανα να εχω και ολη την μερα ελευθερη...

οσο για την διαδρομη...... πολυ καλος ο μαρακακης :wink:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πήγαμε , αποφασίσαμε να χαλαρώσουμε περισσότερο απολαμβάνοντας την ηρεμία της Επιδαύρου...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παίδες που περάσατε καλά.......ειληκρινά αν είχα το δικό μου αμάξι θα ερχόμουν σίγουρα γιατι με αρέσει πααααρα πολύ η οδήγηση.

Τι να κάνουμε όμως, συμβαίνουν κι αυτά.

Ελπίζω στην πανελλήνια να είμαι παρών αρκεί να γίνει κάπου προς το τέλος Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...