Jump to content

A question from a new member


wilder

Recommended Posts

Γειά σε όλους. Κάτοχος coltCZ3(invite) μοντέλο 2007 με 6000χλμ(extra προβ.ομιχλ).

Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το αμάξι (αν και το μόνο που με νευριάζει μερικές φορές είναι το κούμπωμα των ταχυτήτων).

Τέλος πάντων η ερώτηση μου είναι, αν το πουλήσω τώρα(ή πριν φτάσει τα 10000 χλμ, πόσο περιπού θα πιάσει?εννοείται ότι το αμάξι είναι ατρακάριστο!!

Το ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι για το CZT :D .

Επίσης αν κινηθώ για Colt CZT μεταχειρισμένο (με λίγα όμως χλμ) θεωρείται πως είναι καλή ιδέα?

Ακούω προτάσεις και γνώμες.

Υ.Γ: Το site που έχετε δημιουργήσει και το forum παράλληλα είναι πάρα πολύ καλό. Συγχαρητήρια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήλθες,

διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά εδώ : http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php?t=710

και εδώ :

http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php?t=3177

 

Και δές αυτό να πάρεις μια ιδέα τι είναι εδώ που ήρθες :

και αυτό : http://www.youtube.com/watch?v=9eaTn8cWmxY

 

Σαφώς και είναι καλή ιδέα για μτχ ψολτ ( που λές κ συ :) ) czt , οι τιμές τους είναι γύρω στα 13000-14000 ευρώ.

Όοσ για το δικό σου , σαφώς όσο πιό καινούργιο πουληθεί , τόσο περισσότερα θα πιάσει.

Μια που το χεις καινούργιο όμως , ρώτα την αντιπροσωπεία που το πήρες πόσο το παίρνει πίσω σε περίπτωση που έχει κάποιο μτχ Τ να τα ανταλλάξετε..

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες !

 

Είναι πολύ διαδεδομένο πρώην κάτοχοι CZ3 να τα δίνουν και να παιρνουν CZT!

 

Γνώμη μου, πάνω από 11.000 δεν θα πιάσει και αυτά λόγο του ότι είναι αρκετά καινούριο! (μεταλλικό χρώμα έχει?)

Καλύτερη τιμή θα πετύχεις σίγουρα από ιδιώτη αν και η πρόταση του Ανδρέα να δώσεις στην αντιπροσωπεία το CZ3 και άλλα 3000 περιπου και να πάρεις ένα καλό μεταχειρισμένο CZT.

 

Ρίξε μια ματιά και στις δικές μας αγγελίες..:wink:

Link to comment
Share on other sites

welcome

 

λοιπον ειμαι και εγω ενας απο τους πρώην κατόχους CZ3 οπως λεει και ο Σταυρος ποιο πανω....

 

εγω θα σου ελεγα να το δώσεις μονος σου σε ιδιώτη ...

 

γιατι οταν πριν ενα χρονο εψαχνα να το δοσω για να παρω το Ταφ μου το επερναν στην καλυτερη οπως μου ειπαν 8,000 ευρω οταν το αυτοκινητο μου ειχε 10,000 χλμ ηταν το CZ3 InviteSR + αεροτομη + προβολακια + δαχτιλιδια ....

τελικα το εδωσα μονος μου μεσο αγγελιας 11,000 ευρω με την πρώτη δημοσίευση....

Link to comment
Share on other sites

Ok, αποκλείσαμε την εκδοχή της αντιπροσωπείας, αν και έχω σκοπό να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση. Επειδή δεν γνωρίζω πως κινείται η αγορά μπορεί κάποιος να μου πεί μια ενδεικτική τιμή που αυτός πιστεύει αν το πάρει κάποιος έμπορος?δεν ζητάω ακριβές ποσό.......

Όχι τίποτε άλλο για να δω αν αυτά που θα μου λένε όντως ισχύουν και δεν θέλουν να με εξαπατήσουν.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γνωρίζεις που κινείται η αγορά είναι πολύ εύκολο να το μάθεις. Μπαίνεις στη χρυσή ευκαιρία (www.xe.gr) και βλέπεις αγγελίες για Colt, έχει αρκετές. Κρίνεις μοντέλο, χιλιόμετρα, αξεσουάρ και τιμές και κινείσαι ανάλογα.

 

Αντίστοιχα με το παράδειγμα του mike, εμένα μου πρότειναν 7000 ευρώ ενώ το πούλησα 9000 ευρώ σε μία βδομάδα.

 

Δοκίμασε και το www.car.gr , εμένα από εκεί με πήραν... :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες !!!!

 

επειδη εχω κανει πολλες αγοραπωλησιες αυτοκινητων, κατα την γνωμη μου η καλυτερη λυση ειναι να παρεις 2-3 τιμες απο μαντραδες, λεγοντας τους οτι θα παραγγειλεις το καινουργιο σε αυτους!!!

τωρα οτι σου πουν, προσθεσε 1000-1500 euro περιπου, και αυτη θα ειναι η τιμη που θα το πουλαγαν αυτοι.

 

αντε και με czt!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι τους απανταχού coltάκηδες!

Εχώ μια ερώτηση. Θέλω να βάλω αγγελία(πωλητήριο) για ενα colt , αλλά δεν μου επιτρέπεται η είσοδος. Τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...