Jump to content

Neos me Colt CZT!


Doros

Recommended Posts

Γεια σας!Είμαι ο Δώρος από Κύπρο και σε λιγότερο από 1 μηνα θα οδηγώ ένα Colt μαύρο,που έχω παραγγείλει από την Mitsubishi!!Αχ και ανυπομονώ !Έχω κάποιες γενικές ερωτήσεις που θα ήθελα να μου απαντήσετε σας παρακαλώ:

1.Μόλις πιάσω το car σκέφτομαι να βάλω turbo timer τις ΗΚΣ.Η εγγύηση μου θα ακυρωθεί αν κάνω κάτι τέτοιο,η πρέπει να πάω στο συνεργείο τις Mitsubishi για να μου κάνει την εγκατάσταση?

2.Η δεύτερη μου κίνηση είναι να βάλω ρολόγια Defi(boost & θερμοκρασία νερού)Η εγγύηση τα καλύπτει,η θα έχω πρόβλημα?

3.Έχει βάλει κανένας σας blow off valve HKS ssq?Ακούγεται καλά,δουλεύει σωστά το αυτοκίνητο,τι γνώμη έχετε για την βαλβίδα αυτή πάνω σε Colt?Μιλούμε ότι έχει ένα ήχο,"αλλαθανστο" επειδή είναι ssq

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήλθες,

διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά εδώ : http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php?t=710

και εδώ :

http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php?t=3177

 

Και δές αυτό να πάρεις μια ιδέα τι είναι εδώ που ήρθες :

και αυτό : http://www.youtube.com/watch?v=9eaTn8cWmxY

 

 

Επιγραμματικά σου αναφέρω ότι γράφουμε μόνο Ελληνικά , τα greeklish απαγορεύονται . Θα σε παρακαλούσα να μετατρέψεις λοιπόν το ποστ σου στα Ελληνικά .

Όσο για τις απορίες σου , αυτές θα σου λυθούν όλες αφού ακολουθήσεις τις οδηγίες και αποκτήσεις πρόσβαση στις τεχνικές μας ενότητες ( και όχι μόνο ) ως member .

Καλή συμμετοχή .

Link to comment
Share on other sites

ναι το προσεξα αλλα επειδη ειμαι λιγο αργος στο να γραφω ελλινικα,εγραψα με αγγλικουσ χαραχτιρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει , ευκαιρία να κάνεις και λίγη εξάσκηση... :D

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα πρόγραμμα που σου μετατρέπει τα greeklish σε Ελληνικά,άρα δεν είναι πρόβλημα :wink: !

Link to comment
Share on other sites

το ""κουμπαρος"" μαλλον ειναι το ""φιλος"" που λεμε. :wink: δεν εχει σχεση με πραγματικη κουμπαρια... :lol:

 

edit: Μην ξεχασω! Καλωσορισες και απο μενα! :D

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι το ίδιο πράγμα όπως λέτε εσείς ρε φιλε!!

Πάντως είναι πολύ καλο το forum σας και πολύ κατατοπιστικό!Με ενθουσίασε!

Ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες στην παρέα μας. :wink:

 

Οι απορίες σου θα λυθούν σιγά σιγά, μην ανυσηχείς...

 

Γνωρίζω ότι κυκλοφορεί στην Κύπρο ένα κόκκινο τουμπανιασμένο CZT με χρυσές 17αρες Works ,Ksport ανάρτηση, κλπ κλπ

 

Αν τον δεις κάπου , για πες του να περάσει από το club μας μια βόλτα... :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ήρθες! A και το πήρες σε λάθος χρώμα..Επρεπε στο γρήγορο..

 

Γνωρίζω ότι κυκλοφορεί στην Κύπρο ένα κόκκινο τουμπανιασμένο CZT με χρυσές 17αρες Works ,Ksport ανάρτηση, κλπ κλπ

 

Αν τον δεις κάπου , για πες του να περάσει από το club μας μια βόλτα... :wink: :lol:

 

το πουλάει... http://www.autotradercy.com/1-3618_car_200...bishi_colt.html

Link to comment
Share on other sites

Ψάχτηκες να το παιρνες τότε που εψαχνες ρε θηρίο!?!?!? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ...απλώς έπεσε μπροστά μου...

 

Το δικό μου τώρα όμως ειναι πιο τουμπανο.. :shock: :D :lol:

 

εντάξυ ρε,μη βαράτε....

 

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τα καλωσορίσματα!

Κουμπάρε μου εγώ ήθελα να πιάσω αυτοκίνητο καινούριο,και δεν ρώτησα καν για μεταχειρισμένο.Sκεφτουμουν για το Swift Sport,το Mini Cooper S,και ανακάλυψα και το Colt :D !Το είδα από κοντά πέρσι στο κολλεγίο που φοιτώ και όταν με πήρε βόλτα το παιδί που το έχει τρελάθηκα,και με ενθουσίασε :shock: :shock: !Τα λεφτά του επίσης σε σχέση με τα αλλα δυο είναι πολύ καλά(στα αλλα δεν έχουν λογικές τιμές),και κατέληξα εκεί!Νομίζω πως έκανα σωστή επιλογή και ελπίζω πως δεν θα το μετανιώσω.Επίσης το ότι με ενδιέφερε να είναι αξιόπιστο γιατί με το Honda Civic που έχω μου κάνει συνεχεια προβλήματα το gearbox του(είναι CVT).Ακόμα ένας λόγος να διαλέξω το CZT.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...