Jump to content

Συνάντηση 16/1/2008 στο καφέ Άνεμος


Recommended Posts

Σαν πολύ καιρό δεν έχουμε να τα πούμε από κοντά...???

 

Η κοπή πίτας προγραμματίστηκε αλλά ποιος περιμένει μέχρι τότε ???

 

 

Τετάρτη 16/1/2008 9 το βραδάκι η πρώτη συνάντηση του 2008 για coltclub.gr ! Το μέρος είναι κάτι διαφορετικό, πρώτη φορά θα συναντηθούμε εκεί και είναι το καφέ-εστιατόριο Άνεμος στην Μαγούλα Αττικής!

 

 

 

Μην σας φαίνεται μακριά....είναι πολύ πιο κοντά και χιλιομετρικά και χρονικά από το yabanaki

της Βάρκιζας ας πούμε καθώς όπου και αν μένεις έχει εύκολη και γρήγορη χωρίς κίνηση πρόσβαση!

 

Παρακάτω φαίνεται ένας αναλυτικός χάρτης για πρόσβαση από Αττική οδό που είναι και η πιο γρήγορη!

 

http://img90.imageshack.us/my.php?image=anemosqu9.jpg]anemosqu9.th.jpg[/url]

 

Βγαίνετε στην έξοδο 2 και ακολουθήστε καλύτερα την πράσινη γραμμή για τους χαμηλωμένους....την κόκκινη για τα "κατσίκια"

 

Μετά την χαλυβουργική κάθεστε στην δεξιά λωρίδα και πριν περάσετε την υπόγεια γέφυρα κάνετε δεξιά στον παράδρομο περνώντας δίπλα

από τις αποθήκες της Toyota! Στα φανάρια δεξιά και μετά όπως σας δείχνει ο χάρτης και όμοια με πριν.

 

 

Για τους κατόχους GPS οι συντεταγμένες είναι

 

Latitude : 38° 4""40.02"N

Longtitude : 23°31""10.88"E

 

 

CU there !

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο καφε-εστιατοριο...

οτι πρεπει θα ""λεγα για μια συναντηση που μιας και δεν δουλευω θα ερθω.

προσοχη μην τρομαξετε με την ανηφορα!!

βαλτε μπουφαν θα κανει κρυο!!!!

see you there!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα η συναντηση μας ηταν πολυ "ζεστη"-τοσο ζεστη που πηρε το μαγαζι φωτια!!!!πολυ ωραιο κλιμα,αρκετα μελη,πειράγματα αλλα στο τελος ειχαμε εκπληξη!!!ηρθε μια κοπελα απο το μαγαζι και μας ζητησε πυροσβεστηρες γιατι ειχε παρει φωτια η κουζινα,ο stragal-πυροσβεστης- ετρεξε και αδειαδε καμια 10 αλλα η φωτια δεν εσβηνε!καλεσαμε την πυροσβεστικη αλλα μεχρι να ερθει ειχε σβησει!!!εαν δεν ειμασταν εκει θα ειχε καει το μαγαζι,ηταν μονο 4ατομα προσωπικο με ενα πυροσβεστηρα και δεν υπηρχε κανενα μετρο πυρασφαλειας στο μαγαζι!!παλι καλα δεν ειχαμε τιποτα χειροτερα!!

Link to comment
Share on other sites

ηταν μια συνάντηση μετα απο καιρο σε ενα μερος αρκετα ομορφο και καταπληκτική θεα με αρκετα ζεστο κλήμα

και για αλλη μια φορα περασαμε πολυ καλα ....

χαρικα που γνωρισα αρκετα νεα μελη .... και θαυμασα τον

πυροσβεστη Stragal σε δραση!!!! :wink: :wink: :wink:

πάλι καλα που ημασταν εκει και δεν κάηκε ολοκληρο!!!! :? :?

 

στο μαγαζι ηταν και το evo-fighters club για την κοπη της πίτας τους !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα άρχισε η δράση... γκρρρρρρρρρρρρ :p :p

 

Πράγματι πολύ καλό κλίμα, πάρα πολλά κολτάκια αραδιασμένα σε κάθε πάρκινγκ του μαγαζιού. Ένα θέαμα απίστευτο σε συνδιασμό με την καταπληκτική θέα.

 

Χάρηκα που γνώρισα τα νέα μας μέλη, αλλά και παλιά που δεν είχε τύχει να συναντηθούμε.

 

Άντε και στην πίτα μας θα ξανασυναντηθούμε, ευτύχως απέχει μόνο 2 βδομάδες! :D

Link to comment
Share on other sites

χαχα σοβαρα μιλατε? το χασαμε... anyway χαιρομαι πολυ που ημουν κι εγω εκει κ σας γνωρισα! μερικους απο εσας δλδ.. δεν περιμενα να μαζευτουμε τοσοι πολλοι! Ηταν πραγματικα πολυ ομορφα κ τα coltakia ολα μαζι εκλεψαν την παρασταση! .. σιγα εγω δεν ειδα πολλα EVO, τους εχουμε! :wink: τα ξαναλεμε πειραια! λιγο πιο κοντα στα μερη μου τουλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

χαχα σοβαρα μιλατε? το χασαμε... anyway χαιρομαι πολυ που ημουν κι εγω εκει κ σας γνωρισα! μερικους απο εσας δλδ.. δεν περιμενα να μαζευτουμε τοσοι πολλοι! Ηταν πραγματικα πολυ ομορφα κ τα coltakia ολα μαζι εκλεψαν την παρασταση! .. σιγα εγω δεν ειδα πολλα EVO, τους εχουμε! :wink: τα ξαναλεμε πειραια! λιγο πιο κοντα στα μερη μου τουλαχιστον!

Τι κριμα!!!!!Και ειχα συνηθισει Αθηνα και μενουμε και κοντα!!!!!!!Μου λειπουν ολα!!!!! :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία συνάντηση , με διαφορετικό αυτή τη φορά κλίμα ( είχαμε συνηθίσει να μαστε πάνω στ αμάξια μας ) , σε ενα μαγαζί με καταπληκτική θέα , σε περιβάλλον όπως πάντα χαρούμενο , με παιδιά - μέλη μας που γνώρισα πρώτη φορά , με τα αστεία μας κλπ κλπ κλπ..

Δυστυχώς , πάνω που κοντεύαμε να φύγουμε , παρατήρησα μια αναστάτωση στο προσωπικό του μαγαζιού , και έρχεται μια υπάλληλος σερβιτόρα να αναζητήσει ........πυροσβεστήρα...Αν είναι δυνατόν.....Κατάστημα που ο εκμεταλλευτής του το ενοικιάζει απ τον Δήμο ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ!!!

Πάλι καλά που ταν το coltclub εκεί , και ευτυχώς που είχαμε πυροσβεστήρες στα αυτοκίνητά μας , παράδειγμα πρός μίμιση θα μας χαρακτήριζα...

Τι είχε συμβεί?? Ξέχασαν ανοιχτή την φριτέζα λαδιού και πήρε φωτιά όλο το λάδι...Μετά , πήρε και ο απορροφητήρας και το ταβάνι..Ρίχναμε ρίχναμε και δεν έσβηνε , έριξα γύρω στους 10+ πυροσβεστήρες και μετά νερό με λάστιχο...

Το συμπέρασμα είναι ότι οι πυροσβεστήρες που ρίξαμε με τον γιατρό , καταφέραμε να ανακόψουν την φωτιά , και όσο συνεχίζαμε να ρίχνουμε , οι φλόγες τόσο έκοβαν...

Οπότε , καλό είναι να έχουμε ΟΛΟΙ αναγωμομένους πυροσβεστήρες στ αμάξια μας , και όσο το δυνατόν μεγαλύτερους , ο πυροσβεστήρας του ενός κιλού είναι απλά ανεπαρκής..βέβαια δεν προορίζεται για αναμμένα λάδια κουζίνας , αλλά ποτέ δεν ξέρεις σε τίνος μ@λ@κ@ το μαγαζί θα πάς να πιείς τον καφέ σου....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν είδατε πολλά EVO γιατί ήμασταν απο τις 7 παρά εκεί.... :wink:

άρα σας έχουμε :lol:

σόρρυ που δεν είχα την ευκαιρία να σας γνωρίσω καλύτερα αλλά πιστεύω στη πίτα την δικιά σας να έρθω και να γνωριστούμε καλύτερα.... :wink:

 

υ.γ τουλάχιστον γνωρίσατε τον γιο μου που γύρναγε γύρω γύρω με τη σημαία της RALLIART. :)

Link to comment
Share on other sites

.. αλλά ποτέ δεν ξέρεις σε τίνος μ@λ@κ@ το μαγαζί θα πάς να πιείς τον καφέ σου....

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

τροχονομος προς stragal: ""τι τους θελετε κυριε 2 20κιλους πυροσβεστηρες στον χωρο αποσκευων"" :shock:

 

stragal προς τροχονομο: ""παω για ενα καφεδακι"" 8)

 

πολυ καλο! σαν ανεκδοτο μου ακουγεται! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το cafe Άνεμος θα είναι ένα απο τα μέροι που θα κάνουμε τις καθιερωμένες μας συναντήσεις....μακριά απο το πολύ κόσμο....απο κίνηση απο όλα!

 

Ελπίζω μετά το χθεσινό να έβαλαν μυαλό και να πάρουν πιο σοβαρά το θέμα της πυροπροστασίας και όχι μόνο!

 

Τελικά τουλάχιστον έδωσαν τα λεφτά για τους πυροσβεστήρες αφού δεν είχε την ευγένεια να κεράσουν ούτε τα ποτά μας?

 

 

@Γιάννης151

 

Να είστε πάντα καλά και θα τα πούμε σίγουρα σύντομα ξανά!

Link to comment
Share on other sites

όχι....υπεύθυνος μαγαζιού δεν υπήρχε...αφαντος...προφανώς δεν εμφανίστηκε για να γλυτώσει το αυτόφωρο...πληρώσαμε σαν κύριοι....κάτι ειπώθηκε να μας κεράσουν την επόμενη φορά που θα πηγαίναμε ..προσωπικά δεν ξέρω αν θα ξαναπατήσω εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω να έρθω και εγώ. Το μόνο πρόβλημα να φύγω νωρίς απο τη δουλειά μου απο Χαλκίδα πράγμα λιγάκι δύσκολο. Κατα τ άλλα και πυροσβεστήρα έχω και πρώτες βοήθειες έχω στο κολτάκι για την επόμενη φορά που η ζεστή παρέα σας θα ανάψει πάλι φωτιές.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις πια κουζίνα και φρυτεζα...

 

Ο Νουνιες έβαλε φωτιά στο μαγαζί με το 4ο...8) 8) :lol: :lol:

 

Κατά τάλλα ολα καλά. Ζηταω συγγνωμη από τα νεα μέλη που δεν γνωρισα. Το ματς μου είχε αποσπασει την προσοχή. Την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Σε λάδι που έχει πάρει φωτιά ρίχνουμε μαγειρική σόδα και όχι νερό.

Σε περίπτωση που δέν έχουμε σόδα, το καλύπτουμε με ένα ταψί....

Καλά ρε σείς....πόσο καραγκιόζης είναι ο ιδιοκτήτης;;;;;;;;;;;; Δεν φρόντισε να κάνει στο προσωπικό του καμμιά άσκηση πυρόσβεσης;;;;;;;;;

 

Καλά που υπάρχουν και άνθρωποι που βοηθάνε σε τέτοιες καταστάσεις.....μπράβο ρε παιδιά....άξιοι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

περαν ολο του τραγικου της υποθεσης ειχε και την πλακα του το πραγμα. οταν ολα τελειωσαν αισιως ο borbos ζητουσε αποζημιωση για τον ralliart Πυροσβεστηρα των 400 ευρω!!! :lol: :lol: :lol:

μυρισαμε και λιγη τσικνα και ας μην φαγαμε και τιποτα!

εγω εκανα κανα μισαωρο να συνλθω απο το 100αρι στον ανηφορο μεχρι να φερω τον πυροσβεστηρα....!

παλι καλα που κινητοποιηθηκαμε και καθυστερησαμε λιγακι την φωτια γιατι με τα μεσα που διαθεταμε δεν μπορουσαμε να κανουμε και τιποτα περισσοτερο.

χαρηκα για την γνωριμια με τα υπολοιπα μελη που δεν γνωριζα stragal, red colt, gigi, ελησσαβετ, borbos, rival, matina czc, titinoulina.... ελπιζω να μην ξεχασα κανεναν....

Link to comment
Share on other sites

τροχονομος προς stragal: ""τι τους θελετε κυριε 2 20κιλους πυροσβεστηρες στον χωρο αποσκευων"" :shock:

 

stragal προς τροχονομο: ""παω για ενα καφεδακι"" 8)

 

πολυ καλο! σαν ανεκδοτο μου ακουγεται! :lol:

 

 

Έχω λιώσει στο γέλιο!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ο ralliart πυροσβεστήρας έκανε θαύματα χθες !!

kitrino.jpg

εγω αποζημίωση από ποιον θα πάρω??

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε λέει?Τέλος πάντων.Η συνάντηση ήταν ωραία με καλή θέα και παρέα!

Χάρηκα που γνώρισα νέα μέλη και μη :D (Καλά το ματς ήταν απελπισία).Lioυ μην ανυσηχείς θα αλλαξεις συντομα ομάδα :D :D :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά περάσαμε τέλεια, με πειράγματα και γέλια! Κι επειδή είμαστε γλεντζέδες και καλοφαγάδες είπαμε να το τσικνίσουμε το μαγαζί :shock:

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι τα μέλη του coltclub είναι παράδειγμα προς μίμηση όσον αφορά στην ψυχραιμία... έρχεται η σερβιτόρα, μας λέει ότι έπιασε φωτιά, κάποιοι φεύγουν έξω να φέρουν πυροσβεστήρες και οι υπόλοιποι τι κάνουν??? Μα φυσικά συνεχίζουν να κάθονται στις καρέκλες τους! :lol: :lol: :lol:

 

Άντε βρε! Και στην κοπή της πίτας να το κάψουμε πάλι! :shock: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

περαν ολο του τραγικου της υποθεσης ειχε και την πλακα του το πραγμα. οταν ολα τελειωσαν αισιως ο borbos ζητουσε αποζημιωση για τον ralliart Πυροσβεστηρα των 400 ευρω!!! :lol: :lol: :lol:

μυρισαμε και λιγη τσικνα και ας μην φαγαμε και τιποτα!

εγω εκανα κανα μισαωρο να συνλθω απο το 100αρι στον ανηφορο μεχρι να φερω τον πυροσβεστηρα....!

παλι καλα που κινητοποιηθηκαμε και καθυστερησαμε λιγακι την φωτια γιατι με τα μεσα που διαθεταμε δεν μπορουσαμε να κανουμε και τιποτα περισσοτερο.

χαρηκα για την γνωριμια με τα υπολοιπα μελη που δεν γνωριζα stragal, red colt, gigi, ελησσαβετ, borbos, rival, matina czc, titinoulina.... ελπιζω να μην ξεχασα κανεναν....

Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου θα πρέπει όπως εμεις πληρώσαμε... έτσι και αυτοί ΠΡΕΠΕΙ να μας επιστρέψουν τα χρήματα από τους πυροσβεστήρες...

 

ο δικός μου έκανε 35 ευρώ... άλλων παιδιών πιο πολύ... ας αναλάβουμε να επικοινωνήσουμε με τον ιδιοκτήτη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...