Jump to content

Touring στο Ναύπλιο 12/02/2006!!!


Recommended Posts

Χωρίς κόφτες δεν συμμετέχει το δικό μου όχημα.

Αλλα ο δικός μου είναι ρυθμιζόμενος, έχει και sleep mode :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply
Στα ποσα μπαινει εσενα?Εμενα στα 162,38χλμ :lol:
AAA!!!Δε παιζω εσυ εχεις καλη εκδοση!Εμενα μπαινει στα 120!!! :shock:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αισθητήρα στα πλευρικά G και ραντάρ προπορευόμενου οχήματος.

Αντί για alarm υπάρχει προεγκατεστημένη σφαλιάρα.

Ακομα γελαω.... :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου έκδοση έχει εγκατεστημένη σειρήνα που ενεργοποιείται σε οποιαδήποτε ανίχνευση πλευρικής ή όποιας άλλης μορφής επιτάχυνσης + μου υπενθυμίζει το ποιός είμαι φωνάζοντας Λευτέρη....Λευτέρη :twisted: :twisted:

 

Το τελευταίο είναι πολύ χρήσιμο γιατί όταν με "ποιάνει".... ξεχνάω τα πάντα :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κόφτες δεν συμμετέχει το δικό μου όχημα.

Αλλα ο δικός μου είναι ρυθμιζόμενος, έχει και sleep mode :lol: :lol: :lol:

 

μήπως να μισθώσουμε κανα πουλμανάκι...?!

Link to comment
Share on other sites

Βάση της συζήτησης και με τα υπόλοιπα παρευρεσκόμενα μέλη την Κυριακή 05/02/06 την ώρα του καφέ σχετικά με την εκδρομή, αποφασίστηκαν τα εξής:

 

1) Ημέρα : Κυριακή 12/02/06

 

2) Τόπος συνάντησης: Απέναντι από τα κεντρικά γραφεία Σαρακάκη στην Καβάλας (Λεώφ. Αθηνών)(κατεύθυνση για Κόρινθο)

 

3) Ώρα συνάντησης: 08:30

 

4) Ώρα αναχώρησης: 09:00

 

5) Tόπος προορισμού: ΝΑΥΠΛΙΟ !!

 

Υπενθυμίζουμε πως η ώρα αναχώρησης είναι απολύτως αυστηρή! Η αναχώρηση θα γίνει ακριβώς την προαναφερθείσα ώρα. Για το λόγο αυτό παρακαλούμε να προσέλθετε έγκαιρα.

Επίσης τονίζουμε πως απαγορεύονται οποιεσδήποτε οδηγικές ατασθαλίες!Σκοπός είναι να φτάσουμε και να επιστρέψουμε με ασφάλεια και φυσικά να ευχαριστηθούμε την διαδρομή και τη διαμονή μας στον τελικό προορισμό!

Για τον καλύτερο συντονισμό μας θα φέρουμε ασυρμάτους για επικοινωνία κατά την διάρκεια της μετακίνησής μας! Επίσης 6993081222

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον GIANMAN για την ενημέρωση οτι δεν επιτρέπεται στάθμευση στο χώρο του Σαρακάκη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι οργανωτές του club, επειδή 2 αυτοκίνητα (τουλάχιστον) από Χαλκίδα θα δώσουν το παρόν σ'"αυτήν την εκδρομή, μήπως θα μπορούσαμε να γνωρίζουμε από πριν τον τόπο προορισμού, ώστε να μη κατέβουμε άσκοπα μέχρι Αθήνα, αν είναι να κατευθυνθούμε προς Β.Εύβοια;

Εγώ απ'"την πλερά μου μπορώ 1-2 ημέρες νωρίτερα να μάθω -και εννοείται να σας ενημερώσω- αν ο δρόμος στον Άγιο είναι ανοικτός!

Μήπως μπορώ να έχω ένα τηλέφωνο σας, ώστε η επικοινωνία μας να είναι πιο εύκολη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω...το meteo.gr προβλέπει χιόνια στην Αθήνα μέχρι και την Τετάρτη. Αλλά και να μη χιονίζει, χάλια θα είναι και πάλι ο καιρός.

 

Το καταλαβαίνω απόλυτα ότι συζητάμε αυτή την εκδρομή εδώ και 2 εβδομάδες, αλλά η δική μου πρόταση είναι να το αφήσουμε για μια Κυριακή που ο καιρός θα είναι καλός.

Το να οδηγούμε ένα κονβόι 15 και βάλε αυτοκινήτων (είτε Εύβοια είτε προς τα κάτω) και σε όλη τη διαδρομή να τρώει ο ένας το σπρέι του άλλου στη μάπα (αν βρέχει στην καλύτερη), δεν είναι και το ιδανικό. Πιο πολύ σε ταλαιπωρία παρά διασκέδαση μου φέρνει...άσε που είναι και επικίνδυνο.

 

Ό,τι αποφασίσετε...αν ο καιρός είναι πάντως όπως ήταν στην Αθήνα Κυριακή βράδυ, αμφιβάλλω αν θα ακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι παιδια να δώσω και γώ το παρόν μαζί με τον "κόφτη μου" και μπορει να φέρω και αλλόυς δύο "κοφτες" για όποιον δεν έχει....με την καλή ένοια παντα μιας και εμείς οι παντρεμένοι ψυχή δεν έχουμε αλλά απο κόφτη.........

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να υπάρχουν "κόφτες" μπας και λογικεύονται μερικοί μερικοί "γρήγοροι"..είπαμε...χαλαρά και ήρεμα στο δρόμο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πηγαίνουμε εκδρομή για να περάσουμε καλα. Αυτό δέν θα είναι εφικτό, άν βρέχει πολύ, ή άν οι δρόμοι είναι παγωμένοι.

 

Παρακάτω είναι η πρόβλεψη του καιρού για την Αιδηψό

http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=117

 

και αντίστοιχα για τον εναλλακτικό προορισμό μας το Ναύπλοιο.

http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=171

 

Δεδομένο ότι έχουμε πρόβλεψη για 3 ημέρες, την Τετάρτη θα γνωρίζουμε τί καιρό θα έχει την Κυριακή. Οπότε βάση των καιρικών συνθηκών και της λογικής θα αποφασίσουμε σε ποιό απο τα 2 μέρη θα εκδράμουμε.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σχολιασω τον καιρο αφου τα ειπατε ολα,

αλλα...την ωρα!!!!!!!! :evil: 08.30-09.00 :shock: :shock:

μαλλον δεν θα ερθω...γιατι δεν υπαρχει περιπτωση :(

να ξυπνησω που να βαρανε κανονια!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σχολιασω τον καιρο αφου τα ειπατε ολα,

αλλα...την ωρα!!!!!!!! :evil: 08.30-09.00 :shock: :shock:

μαλλον δεν θα ερθω...γιατι δεν υπαρχει περιπτωση :(

να ξυπνησω που να βαρανε κανονια!!!!

 

Και ποιος θα μας μαζέψει για αναφορά;

Τί σόι υπολοχαγός είσαι...πάλι καλά που παίζει ο ANATOLIKOS στην παρέα, που είναι και original... :p :p

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σχολιασω τον καιρο αφου τα ειπατε ολα,

αλλα...την ωρα!!!!!!!! :evil: 08.30-09.00 :shock: :shock:

μαλλον δεν θα ερθω...γιατι δεν υπαρχει περιπτωση :(

να ξυπνησω που να βαρανε κανονια!!!!

 

Και ποιος θα μας μαζέψει για αναφορά;

Τί σόι υπολοχαγός είσαι...πάλι καλά που παίζει ο ANATOLIKOS στην παρέα, που είναι και original... :p :p

δηλαδη εγω ειμαι ιμιτασιον,λαϊκιστην:μουφα????

:shock: :shock: :( :(

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σχολιασω τον καιρο αφου τα ειπατε ολα,

αλλα...την ωρα!!!!!!!! :evil: 08.30-09.00 :shock: :shock:

μαλλον δεν θα ερθω...γιατι δεν υπαρχει περιπτωση :(

να ξυπνησω που να βαρανε κανονια!!!!

 

Και ποιος θα μας μαζέψει για αναφορά;

Τί σόι υπολοχαγός είσαι...πάλι καλά που παίζει ο ANATOLIKOS στην παρέα, που είναι και original... :p :p

:lol: :lol: :lol: 50 καμψεις απο μενα ετσι για πρωινο.
Link to comment
Share on other sites

Ψαράκια όλα μαζευτίτε!!!χιχιχιχι 8) , δεν θέλω να χαλάσω το ωραίο κλίμα της εγκδρομής μα αν κρίνω απο τον καιρό δεν προβλέπω να περνάμε ούτε τα δεύτερα διόδια!!!! :cry: Αφήστε που δεν έχω και στο Car αλυσίδες (που πά ρε καραμήτρο!!!) Και πώς να έχω δηλαδής..με 215 λάστιχο...μια περιουσία θα ήθελα!!!χχιχιχιχ :? Ελπίζω να παίζει τουλάχιστον η εναλλακτική λύση Αθήνα - Ναύπλιο, όλο παλαιά εθνική!!! (μιλάμε για πολύ στροφή!!!) 8) :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Σε μία - δυο μέρες θα ξέρουμε σίγουρα και θα ανακοινώσουμε αντίστοιχα..φυσικά και ισχύει η εναλλακτική διαδρομή προς Ναύπλιο.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σχολιασω τον καιρο αφου τα ειπατε ολα,

αλλα...την ωρα!!!!!!!! :evil: 08.30-09.00 :shock: :shock:

μαλλον δεν θα ερθω...γιατι δεν υπαρχει περιπτωση :(

να ξυπνησω που να βαρανε κανονια!!!!

 

Νατάσσα να θα έρθω να σε ξυπνήσω εγώ βρε!!! Απο τις 7 το πρωί θα βαράω κουδούνια, τηλέφωνα κτλ....που θα πάει θα ξυπνήσεις!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σχολιασω τον καιρο αφου τα ειπατε ολα,

αλλα...την ωρα!!!!!!!! :evil: 08.30-09.00 :shock: :shock:

μαλλον δεν θα ερθω...γιατι δεν υπαρχει περιπτωση :(

να ξυπνησω που να βαρανε κανονια!!!!

 

Νατάσσα να θα έρθω να σε ξυπνήσω εγώ βρε!!! Απο τις 7 το πρωί θα βαράω κουδούνια, τηλέφωνα κτλ....που θα πάει θα ξυπνήσεις!!!!! :lol:

 

Μάλλον δεν θα χρειαστεί...την βλέπω να τρώει υποβιβασμό σε Ανθ/γό και να τη στέλνει ο ANATOLIKOS για αγγαρείες από 6η πρωίας...αν προλάβει μέχρι τις 8.30 - 9.00, πρόλαβε! :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τα λετε!!!!!

:lol: :lol:

εγω θα μαθω τι ωρα θα

φτασετε εσεις....

και τοτε θα δειτε καμψεις...

:twisted: :twisted: :twisted:

καποιος ειχε πει οτι τις 50

τις εχει για πρωϊνο!!(που εισαι

ανατολικε??? ωεω???

:wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...