Jump to content

Wilmot


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά με λένε Βασίλη, είμαι δικηγόρος ( τώρα αρχίζω!!!), μένω πλατεία Μαβίλη και για το κλαμπ έμαθα τυχαία μέσω αναζήτησης στο google θέλωντας να αγοράσω ένα κολτ.

Δεν το έχω παραγγείλει καν ακόμα αλλά σήμερα πήγα Σαρακάκη κεντρικα για να πάρω προσφορά για το λιμιτεντ εντισιον μαύρο ( και άραχνο!!!!). Για καλή μου τυχη το είχε βάλει μόλις στην έκθεση οπότε το θαύμασμα από κοντά!!!! Τελική μετροιτής μου βγαίνει 13.210 με δώρο αισθητήρες παρκαρισματος, πατάκια και φαρμακείο. Αυτό που με φοβίζει είναι το ότι μου είπε ότι είναι σε 10 μέρες το ΄φερνει με το κλειδί στο χέρι και ότι έχει 17 μάυρα στο τελωνείο. Δεν θα με χαλάσει τίποτα περισσότερο από το να αρχίσει τις καθυστερήσεις με την παράδοση δεδομένων και των παραπόνων που έχουν κατά καιρούς εκφρασθεί στο σαιτ για τον εν όγω έμπορο ..... Τ

ώρα που σας μιλάω ετοιμάζομαι να πάω και Παπρά στν Νέα Σμύρνη μήπως μπορέσω να εκμαιεύσω και κανένα δωρο παραπάνω!!!! Ο πωλητής του Σαρακάκη αν και δεν ήταν αδιάφορος ήταν ολίγον ψυχρός και δεν με έκανε να νιώσω ότι πραγματικά θα με βοηθούσε. Να δούμε....

 

Χάρηκα που σας βρήκα και επιφυλάσσομαι να σας γραψω για τη συνέχεια της περιπέτειας μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στην παρέα μας wilmot!!

 

Οσο για τις παραδώσεις δε νομίζω 10-15 μέρες να είναι πολλές!!!Σκέψου ότι

για τα honda civic περιμένουν 8-10 ΜΗΝΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στην παρέα μας wilmot!!

 

Οσο για τις παραδώσεις δε νομίζω 10-15 μέρες να είναι πολλές!!!Σκέψου ότι

για τα honda civic περιμένουν 8-10 ΜΗΝΕΣ!!!!

 

Όχι αντιθέτως 10 μέρες μου φάνηκε πολύ σύντομο διάστημα αλλά όταν λέει δέκα ελπίζω να το εννοεί και να μην αρχίσει τις υπεκφυγές και τις δικαιολογίες..

Σημειωτέον ότι για την φθηνότερη έκδοση η παράδοση είναι για 10 Αυγούστου ντάλα κατακαλόκαιρο που οι μύγεσ πετάνε χαμηλά, η άσφαλτος λειώνει και τα ντουλαπάκια από τα κόλτ ανοίγουν διάπλατα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας. Τοσο ειναι ο χρονος που θα παραλαβεις το κολτακι σου :wink: . Με το καλο να το παρεις και καλα χιλιομετρα να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Βill καλως ηρθες!!Με το καλο να παρεις το κολτακι σου!!Καλο θα ειναι να κανεις μια βολτα σε περισσοτερες αντιποσωπειες να παρεις προσφορες, για να μπορεσεις να τις συγκρινεις και παρεις την καλυτερη :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε στην παρεα.

θα σου πω και γω με την σειρα μου οτι 10 ημερες δεν ειναι πολλες.

οσο για τον συγκεκριμενο αντιπροσωπο ακουγονται πολλα (και συμφωνω με τα περισσοτερα) αλλα για τον χρονο παραδοσης ηταν συνεπης τουλαχιστον με εμενα με ακριβεια ημερας.αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να διαπραγματευτεις για κανενα δωρο της προκοπης γιατι τα πατακια και το φαρμακειο δεν ειναι δωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες! Μην αγχώνεσαι το κολτάκι θα το έχεις σύντομα και θα το γλεντίσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες και από μένα!! Με το καλό να παραλάβεις το κολτάκι σου!

Οι 10-15 μέρες που είπες είναι πολυ λογικές εμενα μου ειπαν 20 μέρες και πράγματι τόσο εκαναν, την ημέρα που μου είπαν οτι θα το είχα έτσι και έγινε, χωρίς καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

[marq=right:0b44fe5582]WELCOME TO THE CLUB!!![/marq:0b44fe5582]

Και όπως είπε και ο yiannis, τα πατάκια και το φαρμακείο δεν είναι δώρα...

Πάνε απο τον Παπρά όσο είναι ακόμα ελεύθερος ο Αρτέμης (χιχιχι) και πάρε μια προσφορά, αν έχεις και καμμιά απορία, θα σου την λύσουν τα παιδιά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα λοιπόν και στον Παπρά όπου μία ευγενέστατη κοπέλα μου είπε ότι προσφέρει ακριβώς τα ίδια δώρα με τον Σαρακακη και φυσικά στην ίδια τιμή. Το μόνο που άλλαξε είναι ο χρόνος αναμονής που έγινε 15 μέρες. Δεν ξέρω τώρα ποιον να διαλέξω αφού αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα με τον Σαρακάκη είναι κυρίως στην μετά την πώληση υποστήριξη και όχι στην παράδοση γενικά του αυτοκινήτου. Ίδωμεν, αύριο θα παρθούν οι τελικές αποφάσεις γιατί καλοκαίρι χωρίς κολ δεν γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες κ με το καλό να παραλάβεις τ αμάξι σου..

( Δε μου λές , το ανέκδοτο ότι η διαφορά ενός δικηγόρου κ ενός βαμπίρ , είναι ότι το βαμπίρ ρουφάει αίμα μόνο την νύχτα , ισχύει??? :lol: :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Όχι αντιθέτως 10 μέρες μου φάνηκε πολύ σύντομο διάστημα αλλά όταν λέει δέκα ελπίζω να το εννοεί και να μην αρχίσει τις υπεκφυγές και τις δικαιολογίες..

Σημειωτέον ότι για την φθηνότερη έκδοση η παράδοση είναι για 10 Αυγούστου ντάλα κατακαλόκαιρο που οι μύγεσ πετάνε χαμηλά, η άσφαλτος λειώνει και τα ντουλαπάκια από τα κόλτ ανοίγουν διάπλατα!!

 

οι μέρες που λένε αφορούν μετά την έγκριση του δανείου από την τράπεζα

σε περίπτωση που δεν το αγοράσεις μετρητοίς ΄-)

 

τα ντουλαπάκια παλιά άνοιγαν

τώρα έστρωσαν ΄-)

 

υγ. καλώς ήρθες

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες κ με το καλό να παραλάβεις τ αμάξι σου..

( Δε μου λές , το ανέκδοτο ότι η διαφορά ενός δικηγόρου κ ενός βαμπίρ , είναι ότι το βαμπίρ ρουφάει αίμα μόνο την νύχτα , ισχύει??? :lol: :lol: :lol: )

 

Φυσικά και το ξέρω κυκλοφορούν πολλά ανέκδοτα για εμάς και είναι όλα αλήθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι μονο 10 μερες μην το λες ουτε του παπα φιλε μου δικηγορε!!! Παντως καλοταξιδο και καλα χιλιομετρα να εχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα σήμερα πρωί από τον Παπρά Νέας Σμύρνης. Φεύγοντας από το σπίτι με το αυτοκίνητο έφτασα σε ένα φανάρι που έπρεπε ή να πάω αριστερά για Παπρά ή ευθεία για Σαρακάκη Καβάλας και δεν είχα ακόμα αποφασίσει!!! Μόλις ανάβει πράσινο και αφού συνυπολόγισα την φιλικότητα των πωλητών του πρώτου, τα καλά σας λόγια και τα ελαφρώς καλύτερα δώρα του πήγα προς νέα σμύρνη!!!! Σε 15 μέρες το πολύ θα το έχω. Υπήρχαν λέει 9 τεμάχια μαύρα στο τελωνείο!!!!

Αν του ζητήσω να μου βγάλει το σήμα του Σαρακάκη λέτε να το κάνει? Μπαααα...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου το βγάλει, όπως το έβγαλε και στο δικό μου αφού του το ζήτησα. Θα χρειαστεί κάποια περιποίηση την περιοχή εκείνη όμως, εμένα μου έχει αφήσει μία θαμπάδα. Δεν έχω όμως βάλει καμία αλοιφή ή κάτι τέτοιο. Ίσως με μια ειδική αλοιφή να φύγει η θαμπάδα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...