Jump to content

Πανελλήνια διήμερη συνάντηση COLT//CLUB στον Βόλο 26-27/05


Recommended Posts

Τελεια,ολα ηταν τελεια.

το evoclub και εγω προσωπικα ευχαριστουμε το coltclub και τον Γιαννη για ολα.

τα evo αργήσαμε λιγο στο ραντεβού για διάφορους λόγους αλλα ολα καλα.

 

Γνώρισα πολλά παιδιά απο κοντά και χάρηκα ιδιαίτερα.

 

Ελπίζω να έμειναν όλοι ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

""Ολα ήταν πολύ ωραία. Ομολογώ πέρασα καλύτερα από ότι φανταζόμουν.

Καταρχήν είχε πολύ χαβαλέ στη διαδρομή με απίστευτες ατάκες από όλους . H Αννα τις έγραψε σχεδόν όλες. Τις θυμάται το θηρίο!!!!

 

Ξεκινήσαμε 9 αμάξια και στην συνέχεια προστέθηκαν οι Chris με την γυναίκα του την Καίτη και ο Stragal. Λίγο πριν τον Βόλο μας πρόλαβε και ο toutouni και με αυτήν την """"σύνθεση"""" φτάσαμε στο Πανθεσσαλικό.

 

Το μαγαζί που φάγαμε το μεσημέρι ήταν δίπλα ακριβώς στο στρατόπεδο που ήμουν φαντάρος. Το τι κατάρες έριξα δεν περιγράφεται.

Αφού φάγαμε τα εκπληκτικά κρεατικά , κάναμε και την κλήρωση των δώρων στην οποία δεν ήμουν παρόν γιατί έδειχνα την σκάστρα μου σε κάτι φίλους από τον Βόλο που τυχαία πέρασαν έξω από το μαγαζί που τρώγαμε.

 

Το απόγευμα ο toutouni έφυγε , ενώ ο Chris και o Stragal ήθελαν να μείνουν. ""Eτσι έγινα room mate με τον Stragal και κλείσαμε άλλο ένα δωμάτιο στον Chris με την γυναίκα του . Τα δωμάτια ήταν στο Πήλιο και νομίζω ότι ήταν ότι έπρεπε για να χαλαρώσουμε από την ένταση της ημέρας.

 

Το επόμενο πρωί βάζουμε ξυπνητήρι και ετοιμαζόμαστε για μια μίνι ανάβαση μέχρι τα Χάνια , για να δοκιμαστεί και η Koni του Γιατρού. Ομως μια βίδα που είχε μπει στο λάστιχό του , μας χάλασε τα σχέδια. Κρίμα γιατί θα τραβάγαμε και video…

 

Σαν τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Γιάννη που έτρεξε πάρα πολύ για να περάσουμε τόσο καλά, και όλα τα παιδιά που μαζί κάναμε μια ωραία παρέα. ΄Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από όλους σας.

 

Ακολουθούν λίγες φωτογραφίες που τράβηξα…

 

P1020583.JPG.xs.jpg P1020587.JPG.xs.jpg P1020594.JPG.xs.jpg

Toutouni & Αννα(Red Colt), το κομβόι μας, και ο Chris ενώ κάνει έρευνα αγοράς βελτιωτικών προιόντων.

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω και γω μερικές φωτό..Σιγά σιγά όμως γιατί έχει πρόβλημα το imageshack και κάνει 2 ώρες να μου τις φορτώσει...Λοιπόν έχουμε και λέμε....

Η άφιξη και το στήσιμο για φωτό στο Πανθεσσαλικό!!

004gs0.th.jpg

 

Ο γνωστός σε όλους μας Χασάν!!

043qx0.th.jpg

 

Και πάλι ο Χασάν πειράζοντας την μυτούλα του!!(Χεχε νόμιζες δεν σε βλέπουν)!!!

012xj3.th.jpg

 

Ενα μικρό μέρος της παρέας περιμένοντας τους υπόλοιπους για να αναχωρήσουν για ποτό

017vy7.th.jpg

 

Αυτά για σήμερα!!Τα υπόλοιπα αύριο γιατί για να ανεβάσω αυτές έκανα 40 λεπτά!!

Γ@μώ το imageshack μου!!

 

ΥΓ:Χασάν αυτές ήταν μόνο η αρχή......!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε προσωπικό επίπεδο το χρονικό μιας προανεγγελθήσας δυστυχίας...

ή κάπως έτσι τουλάχιστον αφού τα καλά τα έχασα εν γνώση μου...

 

με την ψυχή στο στόμα έφτασα στο βόλο με την ψυχή στο στόμα έφυγα

αλλά άμα δεν πήγαινα έστω και για λίγο πολύ απλά θα έσκαγα...

 

εις στο επανειδίν ΄-)

Link to comment
Share on other sites

Τουτούνη έμαθα δώσατε ρέστα με τον αντρέα και τον χρήστο! "Η ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ"Χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η σειρα μου να πω οτι εαν και αρκετα λιγος ο χρονος περασαμε παρα μα παρα πολυ καλα στην εκδρομη.υπηρχε αρκετος χαβαλες και τρελλα απο ολους μας με αποτελεσμα ολα να κυλανε ηρεμα και καλα.Στο πηγαινε οι κανονες συμπεριφορας κυκλοφοριας κρατηθηκαν ευλαβικα μεχρι να φθασουμε στο Παανθεσσαλικο σταδιο οπου εκει ξεχαρμανιασαμε.Μεχρι και τα φρενα του Chris εβγαζαν πολυ καπνιλα.Τα πιρουνια μετα πηραν φωτια στην ταβερνα οπου επεφτε ξυλο για το ποιος θα πρωτοβουτηξει το κοψιδι και το κοκορετσι αλλα εαν εχεις διπλα σου το Coltara που να κουνηθεις.Οτι ερχοτανε αμεσως το βουταγε με αποτελεσμα να φθασουμε στο σημειο να τον παρακαλαμε να αφησει τιποτα και για εμας.Τα υπολοιπα τα εχουν πει παραπανω οι αλλοι.Ευχαριστω τον Γιαννη και οποιον αλλο ετρεξε για αυτην την εκδρομη. Billakos, Jimakos, Dim14, Red colt(...τουμπανο το εργαλειο!!!),Χasan,Elissabet30,Liou και ολοι οι αλλοι δωσαν το καλυτερο τους εαυτο.Το μονο σχετικα μελανο σημειο ειναι προτου μπουμε στα αυτοκινητα για τον γυρισμο.Εφυγα για λιγο γιανα παω να παρω την κοπελια μου που ειχε ερθει Βολο και θα γυρναγαμε μαζι και ξαφνικα βλεπω να χωριζομαστε σε δυο ομαδες οπου καποιοι θα πηγαινανε Αθηνα κατευθειαν και καποιοι μεσω Λαρισας οπου θα αναβαμε ενα κερι στην μνημη του αδικοχαμενου παιδιου.Επελεξα το δευτερο εαν και θα ηθελα πολυ να πηγαιναμε ολοι μας.δεν πειραζει ομως.Αυτο δεν ειναι ικανο να χαλασει τον ομορφο πινακα που ζωγραφισαμε ολοι μαζι!!!

Αντε και του Χρονου σε καλυτερα ακομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδία για την συμμετοχή, του χρόνου ακόμα καλύτερα...

 

Τα πιο πολλά τα γράψατε ας συμπληρώσω μερικά...

 

-Μετά απο τέστ βρέθηκε λύση στο λαμπάκι, ΚaOil 100 οκτάνια και καθαρός αέρας, έτσι για να ρουφάει το τούμπανο, αντρέα thanx φορ δε ride, σαν μηχανάκι ανεβάζει το στροφόμετρο.

 

-Γιαννάκο Μαντ Μάξ, δεν ροχάλιζες πολύ, οκ.., καλά που έφαγαν εσένα τα κουνούπια και δεν έκαναν επιδρομή στον Geo και σε μένα.

 

 

-Ρε Χασάν 3 το πρωί για κοκά κόλα :?: Ήπιες ένα βυτίο στην πιτσαρία, με την μπούκα δεν μπορείς να πάς πουθενά ακούγεσαι μέχρι Π. Φάληρο, η ατάκα όλων των εποχών, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ Τ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

 

-Καγκουρογιατρέ, την πήγαμε φέτες την πίτσα, σαφώς με την βοήθεια stragal, Xasan, πρέπει να φάγαμε απο 15+ κομμάτια, μια πίτσα ΤΟΥΜΠΑΝΟ ακόμα, Φ100 έτσι, έτσι....

 

-Το άλογο ήταν όλα τα λεφτά... :lol: :lol: :lol:

 

-Τουτούνι την έκανες νωρίς...

 

-Μπιλλάκο πολύ ήρεμος ήσουν

 

-Πίραυλε, εκει τα κονέ με τα ΕΒΟ, το χρέπι σου δεν πάει μία :lol: :wink:

 

-Ο Ντίτζιλεφ εκεί Μύκονο με τον Ψινάκι και τον Καρβέλα, του έδειχνε πως πάει το στροφόμετρο...

 

ΡΑΝΤΑΡ σε 2Χμ, είπαμε Σαρακάλης...εντάξει σόρρυ...

 

Tην Κυριακή πρωί έφυγα για Αιτωλνία και έχασα το υπόλοιπο... γιατρέ εκεί να δεις στροφιλίκι για Ναύπακτο, πάντος τα λαστιχά μου γέμισαν γραμμές...

 

Και πάλι μπράβο σε όλα τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!

 

Όλα τα παιδιά το ευχαρηστήθηκαν, και η πλάκα που έγινε ήταν απερίγραπτη!

 

Και εις άλλα με υγεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια , ένα ΤΟΥΜΠΑΝΟ ευχαριστώ στον Power Ranger Γιάννη και στην Νίτνζα Ελένη που έτρεξαν και κανόνισαν πολλά θέματα για να περάσουμε όλοι μας όμορφα..

ΤΟΥΜΠΑΝΟΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που είχαμε τον γιάννη και την ελένη που έτρεξαν γιατί διαφορετικά

ακόμα θα περιμέναμε ο ένας τον άλλον στα φανάρια...

 

ευχαριστούμε παιδάκια

κι επειδή τα κάνατε τόσο καλά στην επόμενη εκδρομή όπου και όποτε γίνει

να ξέρετε ότι θα έχετε πάι τρέξιμο...

 

και να σας πω: χαλαράααααααα δεν τρελαινόμαστε για κανένα ΄-)

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω,ευχαριστηση μου για οτι εκανα

το θεμα ειναι να περναμε καλα :D :D :D :D :D

 

το νιντζα μάρεσε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

τουτουνι επειδη εισαι χαλαρος δεν σου φαινονται τα χρονια ,χιχιχιχιχιχι

παντα ετσι να εισαι!!!!!!! :D :D :D :D :D

την επομενη φορα καλυτερη οργανωση !!!! 8) 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι.................εφηβος δειχνεις...........

αφου οταν σε ειδα στο πανθεσσαλικο να οδηγας,ειπα δεν ειναι δυνατον εχει διπλωμα αυτο το πιτσιρικι?

:)

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!

 

Όλα τα παιδιά το ευχαρηστήθηκαν, και η πλάκα που έγινε ήταν απερίγραπτη!

 

Και εις άλλα με υγεία!!!

 

Μετά απ αυτό , αντε να δω να ποστάρεις και στα χρόνια πολλά και στο βόλτα κανείς κλπ κλπ :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

@ Ziyi_Zhang

χμ... δεν θα το γλιτώσεις το τρέξιμο μου φαίνεται...

το πήγες στην άλλη άκρη το θέμα...

 

 

@ stragal

το έχει κάνει ήδη απλά του έχουμε σβήσει τα ποστ μετά από πιέσεις του ιατρικού συλλόγου

Link to comment
Share on other sites

O πύραυλος είπε :lol:

Billakos, Jimakos, Dim14, Red colt(...τουμπανο το εργαλειο!!!),Χasan,Elissabet30,Liou και ολοι οι αλλοι δωσαν το καλυτερο τους εαυτο.

Καλά βρε είναι δυνατόν ??? :lol: εγώ ήμουν στην εκδρομή όχι η elisavet30 xaxaxaxa

:lol:

Link to comment
Share on other sites

O πύραυλος είπε :lol:
Billakos, Jimakos, Dim14, Red colt(...τουμπανο το εργαλειο!!!),Χasan,Elissabet30,Liou και ολοι οι αλλοι δωσαν το καλυτερο τους εαυτο.

Καλά βρε είναι δυνατόν ??? :lol: εγώ ήμουν στην εκδρομή όχι η elisavet30 xaxaxaxa

:lol:

 

PIRAVLOS ΑΚΟΥΕΙ? ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΞΑΝΘΙΕΣ....ΣΕ ΧΑΛΑΝΕ :lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ. Ύστερα από αίτημα του Χάρη (PIRAVLOS)....ΦΩΝΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν :

 

Αναμονή στα διόδια με το Opel Club να μας περικυκλώνει για άλλη μια φορά.

 

dsc02469rv5.th.jpg ..dsc02470gh0.th.jpg

 

Μετά από μία χαλαρή διαδρομή (που μας την έπεσαν Τούτουνος, Stragal και Chris με συνοπτικές διαδικασίες). Φτάσαμε στα καμένα βούρλα.

dsc02472ah9.th.jpg

Τον Stragal να τονίσω ότι τον κατάλαβα κανα χιλιόμετρο πριν φτάσει, παρότι μέρα.

Μετά από ανεφοδιασμό και γέμισμα με καφέ ξεκινήσαμε για το Πανθεσαλικό.

 

Μετά από κάποια καταραμένα φανάρια εντός του Βόλου, καταφέραμε και φτάσαμε στο στάδιο σαν τους Γαλάτες.

dsc02473ha2.th.jpg..dsc02497af5.th.jpg

 

Μετά από τις βόλτες με τα Τουμπανάμαξα τα στομάχια κάνα αίτηση τροφοδοσίας και κινήσαμε.

dsc02498ar3.th.jpg.. dsc02501tb8.th.jpg.. dsc02510zu9.th.jpg.. dsc02511qw1.th.jpg.. powerragerrr5.th.gif..(Συγνώμη αυτή είναι το τί επακολούθησε)

 

Μετά από όλα αυτά ένα καφεδάκι ήταν απαραίτητο. Δυστυχώς κάποια μέλη δυσαρεστήθηκαν από την εμφάνιση κάποιων παπαράτσι.

dsc02518jz9.th.jpg

 

Αφού τελείωσαν οι καφέδες πήγαμε για μια μίνι προσεδάφιση στο ξενοδοχείο.

dsc02524os9.th.jpg

 

Ώπου για άλλη μια φορά κάποιος Βόρειος με έκλεισε.

dsc02526sh9.th.jpg

 

Περάσαμε άψογα. ʼντε και το χειμώνα για σκί.

 

Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον Πάουερ Ρέιντζερ, και την πολυλογού Νίντζα για όλο το τρέξιμο που έριξαν και το φοβερό διήμερο που οργάνωσαν. Επίσης να ευχαριστήσω και όλους όσους με ανέχτηκαν και δεν με αλυσόδεσαν στο κρεβάτι μου.

 

Τέλος ένα ειλικρινέστατο συγνώμη στους κατοίκους πλησίον του ξενοδοχείου και στο μέλος του Evo Club.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπαθώ λοιπόν....

 

Σάββατο πρώι στα διόδια...

DSCN1156.JPG.xs.jpg

 

Στο Πανθεσσαλικό....

DSCN1170.JPG.xs.jpg

 

Το φάγαμε το αρνί πέτσεεες....

DSCN1179.JPG.xs.jpg

 

Στο ξενοδοχείο....

DSCN1189.JPG.xs.jpg

 

Μια πίτσα ΤΟΥΜΠΑΝΟ...Φ100 παρακαλώ....

DSCN1211.JPG.xs.jpg

 

Για καφέ Κυριακή πρωί...

DSCN1226.JPG.xs.jpg

 

....και οι υπόλοιποι...

DSCN1227.JPG.xs.jpg

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να ανοίγουν :roll:

Link to comment
Share on other sites

O πύραυλος είπε :lol:
Billakos, Jimakos, Dim14, Red colt(...τουμπανο το εργαλειο!!!),Χasan,Elissabet30,Liou και ολοι οι αλλοι δωσαν το καλυτερο τους εαυτο.

Καλά βρε είναι δυνατόν ??? :lol: εγώ ήμουν στην εκδρομή όχι η elisavet30 xaxaxaxa

:lol:

 

Και σου ειπα ρε Πυραυλε, μην πινεις τοσο πολυ..... σε πειραζει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κ εγω με τη σειρα μου τις εντυπωσεις μου. Στην αρχη οταν ειδα οτι αργησανε τα παιδια να φτασουν στο σημειο συναντησης αρχησα να βαριεμαι απιστευτα και ημουν ετοιμος να φυγω αλλα τελευταια στιγμη ενα κομβόι απο κολτ με κορνες και ξερογκαζιες με εκανε να αλλαξω γνωμη επι τοπου.

Τεσπα για να μη μακρυγορω ολα τα παιδια ηταν απιστευτα και γενικα το ολο σκηνικο ηταν πολυ ευχαριστο :D

 

Παμε τωρα και στα ασχημα. Η κοπελα μου απ την αρχη δεν ηθελε να ρθει. Με τα χιλια ζορια καταφερα να τη πεισω.Αργοτερα οταν πηγαιναμε για φαγητο παλι εγινε φαση και τελικα δεν καθησα μαζι σας :cry: και ετσι ουτε καν παρκαρα εξω απ την ταβερνα. Περιττο να σας πω οτι εγινε της που......ας στο σπιτι :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!! :x :x :x :x :x

 

Και κατι τελευταιο.Γιατι ρε παιδια ημουν ο μοναδικος με πενταπορτο? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παμε τωρα και στα ασχημα. Η κοπελα μου απ την αρχη δεν ηθελε να ρθει. Με τα χιλια ζορια καταφερα να τη πεισω.Αργοτερα οταν πηγαιναμε για φαγητο παλι εγινε φαση και τελικα δεν καθησα μαζι σας :cry: και ετσι ουτε καν παρκαρα εξω απ την ταβερνα. Περιττο να σας πω οτι εγινε της που......ας στο σπιτι :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!! :x :x :x :x :x

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...