Jump to content

after track day effects...


Recommended Posts

Αλήθεια τα λαστιχάκια σας πως πάνε...? Εμένα απλός τα πλαϊνά κάπως την άκουσα και κυρίως τα μπροστινά! Άμα το παρακάνεις στις φουρκέτες αυτό παθαίνεις....αλλά το καταυχαριστήθηκα! Βρε το άτιμο πως έδιωχνε την ουρά..... :twisted: :twisted: :twisted:

 

Προσωπικά δεν με πολύ απασχολεί η φθορά των ελαστικών καθώς δεν έχω σκοπό να τα κρατήσω παραπάνω απο 8-9 μήνες ακόμα...τον Σεπτέμβρη με το καλό χαλαρά λαστιχάκια....

Έτσι και αλλιώς για το στήσιμο που θέλω ο 1-1,5 χρόνος (20-25000km)επιβάλει αλλαγή ελαστικών :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Παίδες,

 

Το αυτοκίνητο δεν είναι ο σκοπός, αλλά το μέσο για να περάσουμε καλά.

Θεωρώ ότι η χθεσινή, ήταν μια πολύ πετυχημένη εκδήλωση, και εύχομαι και οι επόμενες να είναι εξίσου πετυχημένες.

Τι συνέβαλε σε αυτή την επιτυχία ?

Μα είναι ξεκάθαρο, ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ.

Μου είναι δύσκολο, να αναφερθώ στον κάθε ένα από εσάς ξεχωριστά, όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά φοβάμαι μήπως ξεχάσω κάποιον και τον πικράνω.

Παρόλαυτα, θα μου επιτρέψετε, μια μικρή αναφορά, στους Digilef και Durin, οι οποίοι είναι ο συνδετικός ιστός όλης της παρέας. Απανταχού παρόντες, να οργανώσουν, να συντονίσουν αλλά και να συμμετέχουν και να διασκεδάσουν, όπως όλοι οι υπόλοιποι...

Ολοι οι συμμετέχοντες είναι εξαίρετα παιδιά, χωρίς κανένας να το "παίζει" αυθεντία, και χωρίς κανείς να ενεργεί κακόβουλα (και πιστέψτε με αρκεί ένας ανεγκέφαλος για να "χαλάσει" η παρέα). Σε αυτό το πολύ καλό υλικό, έρχεται η συμμετοχή των Digi και Durin, και δένει το γλυκό :D

Ενα πράγμα έλειψε, ιδιαίτερα το χθεσινό βράδυ ...

 

Που είναι το Dimple, OEO ?

Εκανε και ψωφόκρυο ...

 

Τώρα, οσον αφορά το CZT...

 

ΔΕΝ μπορείς να το τοποθετήσεις στις στροφές, γιατί έμπαινε το MASC

ΔΕΝ μπορείς να το σανιδώσεις μέσα στις στροφές, γιατί έμπαινε το anti-spin

ΔΕΝ έγερνε πολύ, γιατί τα χιλιόμετρα ήταν λίγα

ΔΕΝ έκανε τσικ μετά από ουκ ολίγο σκίσιμο !!!!!!!!

 

Είναι μάλλον σίγουρο, ότι η συγκεκριμένη πίστα, δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα-στήσιμο του αυτοκινήτου και αυτό θα συνεχίσει ισχύει μέχρι να βρεθεί η αξιόπιστη δυνατότητα επιλογής on-off του MASC ...

 

Οσο για σβελτάδα και ταχύτητα στην πίστα, ένας διακρίθηκε μακράν από ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους. Τον ξέρετε όλοι. Το όνομα του αρχίζει από Gi και τελειώνει σε Gi. Gigi, υποκλείνομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε axolotl,ευχαριστω για τα καλα σου λογια,αλλα νομιζω πως με το αμαξι μου θα πηγαινες εξισου γρηγορα μεσα στην πιστα.Οσο μικρες κι αν φαινονται οι βελτιωσεις του αυτοκινητου μου,μεσα στην πιστα κανουν την διαφορα.Απο οσο σε ειδα χθες,εχεις πολυ καλες οδηγικες ικανοτητες.Εξαλλου ησουν ο μονος που σηκωνες τροχο στην στροφη της εισοδου... :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε axolotl,ευχαριστω για τα καλα σου λογια,αλλα νομιζω πως με το αμαξι μου θα πηγαινες εξισου γρηγορα μεσα στην πιστα.Οσο μικρες κι αν φαινονται οι βελτιωσεις του αυτοκινητου μου,μεσα στην πιστα κανουν την διαφορα.Απο οσο σε ειδα χθες,εχεις πολυ καλες οδηγικες ικανοτητες.Εξαλλου ησουν ο μονος που σηκωνες τροχο στην στροφη της εισοδου... :D

 

Ο Axolotl μου είπε ότι και εγώ σήκωνα τροχό στην τελευταία μου είσοδο στην πίστα!!!! ε; ε; ε;...............(σαν μικρό παιδί κάνω........ :oops: )

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ,ΚΑΙ Ο DURIN ΣΗΚΩΣΕ ΡΟΔΑ :!:

Αν σε αφηναμε λιγο ακομα στην πιστα θα σηκωνες και τις 2.Ευτυχως που φυγαμε :roll:

Link to comment
Share on other sites

Απανταχού παρόντες, να οργανώσουν, να συντονίσουν αλλά και να συμμετέχουν και να διασκεδάσουν, όπως όλοι οι υπόλοιποι...

 

:oops: :oops: :oops:

 

Τα λόγια σου...η μεγαλύτερη προσωπική επιβράβευση της όλης μας προσπάθειας έως σήμερα για αυτό που λέγεται coltclub που δεν είναι άλλο απο όλους εμάς!

 

ΔΕΝ έκανε τσικ μετά από ουκ ολίγο σκίσιμο !!!!!!!!

 

Για όσους δεν ήρθαν...έπρεπε να βλέπατε την πολλαπλή εξαγωγής που μετά τους καυτούς γύρους ήταν κατακόκκινη :twisted:

 

Σκέψου να μην είχε και 0 βαθμούς έξω :shock:

 

Για την ιστορία των Gtech μου έγραψε 1,1 πλευρικά G μέσα στο CZ3 :shock:

 

Σύντομα θα postάρω και τα ωραία διαγραμματάκια του :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ,ΚΑΙ Ο DURIN ΣΗΚΩΣΕ ΡΟΔΑ :!:

Αν σε αφηναμε λιγο ακομα στην πιστα θα σηκωνες και τις 2.Ευτυχως που φυγαμε :roll:

 

Ναι ρε φύγαμε και με κόψατε, πάνω που είχα αρχίσει να ζεσταίνομαι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ,ΚΑΙ Ο DURIN ΣΗΚΩΣΕ ΡΟΔΑ :!:

Αν σε αφηναμε λιγο ακομα στην πιστα θα σηκωνες και τις 2.Ευτυχως που φυγαμε :roll:

 

Ο Digi o Digi (μήπως και μοιάσει λίγο στον Gigi) σήκωσε ρόδα ε,ε,ε?

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καθως γυρνουσα απο ποταμι χθες,ειδα τον lonestar που δεν ηταν alone.Μου ειπε πως μολις γυρνουσε απο καπου.ΑΣ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΑΝΑΤΟLIKO 8)

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο από 24ωρο, 4 σελίδες???

 

Εγώ μπήκα πολύ ψαρωμένη στην αρχή αλλά μετά... κάνει τέτοια πράγματα το κάρο μου :shock: τι λες τώρα? :shock: :lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε φανταστικά (εγώ τουλάχιστον) και μάθαμε πολλά για τα τουτου μας (καλέ στρίβει) :wink:

 

Αυτο το coltwoman μ'" άρεσε! :lol: χαχα!

 

Να έχετε καλές γιορτές! Θα ξαναμπώ 2 Ιανουαρίου (άντε να ξεκουραστουμε λίγο) :wink: :D

 

Υ.Γ. Το δικό μου σήκωσε τροχό??? :oops: :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά έχω τρελλαθει με ολα αυτά που διαβάζω......ΖΗΛΙΑΑΑΑΑΑΑ

Δεν μπορούσα ρε παιδία αλήθεια και γούσταρα τρελλά.

 

GIGI ξέρεις μως σε κατάλαβε χθές???? απο τα φώτα!!! :wink: :wink:

Δεν πρέπει να το έιδες αλλά έβαλα και εγώ της PIAA αλλάξα και τα τρία ζευγάρια!!!

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους στέγνωσαν τα δάκρυά μου...

 

δυστυχώς για επαγγελματικούς αλλά και πρακτικούς

λόγους δεν μπόρεσα να παρευρεθώ κι εγώ μαζί σας

αν και περίμενα αυτή την εκδήλωση πως και πως

δεσμεύομαι για την επόμενη φορά

Link to comment
Share on other sites

Αμα θές να μάθεις πόσα πλευρικα G έπιασε στην πίστα των Σερρών πάρε το AUTO MOTOR und SPORT του Δεκέμβρη τα έχει αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...