Jump to content

after track day effects...


Recommended Posts

Tο επομενο track day θελω να γινει στα Μεγαρα για να βαλουμε και λιγο τριτη ταχυτητα :D Μπορουμε να παμε σε ανοιχτη μερα και να μας κοστισει οσο και χθες,απλα θα ειναι και αλλοι μεσα στην πιστα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
γι αυτο σε παω ρε συ controla κι ας ειχαμε διαφωνησει παλια!!! :lol: :lol: :lol:

 

:lol: :lol: Μία διαφωνία καταλήγει πάντοτε σε έρωτα μετά...λες? :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο σε παω ρε συ controla κι ας ειχαμε διαφωνησει παλια!!! :lol: :lol: :lol:

 

:lol: :lol: Μία διαφωνία καταλήγει πάντοτε σε έρωτα μετά...λες? :lol: :lol:

 

φτου φτου φτου :roll: :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Digilef τι διαβάζω...δε καθόσουν καλά στο κάθισμα και προκαλούσες κλειδωνισμούς στο όχημα του Borbou?μα καλά...αγκάθια είχε ο "όπισθέν" σου? :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

άλλη φορά κλειστός κύκλος συμμετοχών...colts only δηλαδή :wink:

 

Γιατί;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Διαφωνώ κάθετα.............άλλωστε και ο Borbos που δεν έχει Colt τι δεν θα μπορεί να συμμετάσχει; Ο Sei-space; Μην τρελαθούμε..........

 

Όλοι οι φίλοι του club μπορούν να συμμετάσχουν στις εκδηλώσεις του.

Νταάξειιι...με την ευρύτερη έννοια...για να αποφευχθούν τα παρατράγουδα...τα καλά παιδιά (Borbos - Sei Space) φυσικά και θα ξαναπάρουν μέρος :wink:

 

Το ποιοι θα παίρνουν μέρος στα track days ας το αποφασίζουν αυτοί που έχουν ενεργό συμμετοχή σε αυτά.

 

Στο τέλος ήρθε και μία παλιά BMW με μηχανή Μ3 και ήθελε ο τύπος να τρέξει. Γυμνή τελείως η BMW έκανε εκκωφαντικό ήχο. Του λέμε ότι αν τρέξεις έστω και έναν γύρο πρέπει να πληρώσεις.............οκ ο τύπος και χύθηκε μόνος του στην πίστα. Drift-άδικο τελείως το αμάξι, έκανε δύο γύρους και του έσκασε ένα κολάρο!!!!!!!!!!! Τρελό ήχο έκανε το άκουγε και το toutouni από το τηλέφωνο και φώναζε "πω πω τι χάνω!!!!!!!!!!".

 

Άλλο clue της βραδιάς να παίρνω τηλέφωνο τον Und3r και να τον ρωτάω αν θα έρθει!!!!!!!!! Μου απαντάει με σιγανή φωνή "έχω μάθημα ρε μ@λ@κ@".......εκεί έριξα ένα υστερικό γέλιο φωνάζοντας: "ΔΕΝ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ!!!!!!!!!!!!!"!!!!!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σαφής οτι μετά την μεταμόρφωση δεν έχει τίποτα όπως και έγινε... :wink:

 

Έπρεπε να ήσασταν μέσα στον Duke :lol:

 

Εκει που γελάγαμε...κράταγα την δευτέρα εγώ κάτω για να μην την πετάει απο τις στρεβλώσεις (καθότι μαμά το σασμάν)...και άρχισε να τρελαίνεται rallye και borbos μαζί....φλικάρει λίγο παραπάνω και τα σλικ έκαναν το θαύμα τους :D .....ξαφνικά σιγή... το δεξί χέρι του Δημήτρη αφήνει στιγμιαία το τιμόνι και ακουμπάει σχεδόν στο δεξί μπροστινό τζάμι και με χειρουργική επέμβαση το επαναφέρει στην τάξη ! Η απόλυτη εμπειρία λέμε!

 

Φόβος δεν υπήρξε καθότι ήμασταν με μηδενικά χιλιόμετρα....για σασί θα ψάχναμε :?

 

Τέλος καλό όλα καλά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το ποιοι θα παίρνουν μέρος στα track days ας το αποφασίζουν αυτοί που έχουν ενεργό συμμετοχή σε αυτά.

Καλά ντεεε...σε διαβάσαμε!!!Μη βαράς!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σαφής οτι μετά την μεταμόρφωση δεν έχει τίποτα όπως και έγινε... :wink:

 

Έπρεπε να ήσασταν μέσα στον Duke :lol:

 

Εκει που γελάγαμε...κράταγα την δευτέρα εγώ κάτω για να μην την πετάει απο τις στρεβλώσεις (καθότι μαμά το σασμάν)...και άρχισε να τρελαίνεται rallye και borbos μαζί....φλικάρει λίγο παραπάνω και τα σλικ έκαναν το θαύμα τους :D .....ξαφνικά σιγή... το δεξί χέρι του Δημήτρη αφήνει στιγμιαία το τιμόνι και ακουμπάει σχεδόν στο δεξί μπροστινό τζάμι και με χειρουργική επέμβαση το επαναφέρει στην τάξη ! Η απόλυτη εμπειρία λέμε!

 

Φόβος δεν υπήρξε καθότι ήμασταν με μηδενικά χιλιόμετρα....για σασί θα ψάχναμε :?

 

Τέλος καλό όλα καλά :wink:

 

η βλακεια ειναι οτι ειχα δυο καμερες και καμια δεν το τραβηξε!!!το τροπετο ηταν ηδη στο μαγαζι χθες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την πίστα........πραγματικά η εξυπηρέτηση χάλια και κανένας επαγγελματισμός.

 

1.Δεν υπήρχε αέρας

2.Δεν καθαρίζανε την πίστα

3.Ο φωτισμός της πίστας δεν ήταν καλός

4.Κανένας έλεγχος για την ασφάλεια. Όταν ήρθε εκείνη η BMW άρχισε κάτι μπατιλίκια στο χώρο στάθμευσης και δεν του είπε κανείς τίποτα.

5.Κράνος; Καλό θα ήτανε..........αν τούμπαρε το rallye θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο......

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την πρόσκληση που μας κάνατε, εμένα και του φίλου μου του Φώτη με το άλλο EVO...Περάσαμε πολύ όμορφα όπως φαντάζομαι και όλοι σας...

 

Οφείλω να ομολογήσω πως το service της πίστας ήταν απλά ανύπαρκτο...Η ασφάλεια επίσης που προσφέρει η πίστα είναι επίσης ανύπαρκτη, τουλάχιστον για αυτοκίνητα, όχι για kart...Δεν υπάρχουν χωμάτινες ζώνες ασφαλείας στις εξόδους των στροφών και μάλιστα σε ορισμένα σημεία υπάρχουν και κοτρόνες...Βέβαια θα μου πείτε η πίστα είναι για kart, αλλά εφόσον ο ιδιοκτήτης της πίστας θέλει να προσελκύσει και αυτοκίνητα πελάτες θα έπρεπε να είχε μεριμνήσει...Επίσης ο "κύριος" αυτός με την σημαία πολύ αμφιβάλλω εαν κυττούσε τι γινότανε μέσα στην πίστα και την σημαία μάλλον την κουνούσε όταν τον έξυνε το χέρι του... :) Μάλιστα, δεν ήταν λίγες οι φορές που δεν ήταν καν στην θέση του...

 

Χάρηκα όλους σας στην πίστα και φάνηκαν οι δυνατότητες του CZT να ανοίγει αλλά και να στρίβει...Υπήρχαν κάποιοι οι οποιοί ακολουθούσαν γραμμές και κάποιοι άλλοι όχι χωρίς απαραιτήτως αυτό να σημαίνει οτι υστερούσανε, άλλωστε το ESP δούλευε υπερωρίες (όπως πρέπει) όπως διαπίστωσα όταν μπήκα στου φίλου μου του Durin... Μπράβο παιδιά σε όλους σας...Ιδιαίτερα μου άρεσε το αυτοκίνητο με τις Ralliart ζάντες, του Gigi εαν δεν κάνω λάθος; Καλή δουλειά...

 

Τώρα για το θέμα των χωμάτων μέσα στην πίστα που ήταν έργο δικό μου και του φίλου μου...Δεν θα σχολιάσω την φράση "μαλακίες" γιατί δεν έχω μάθει να εκφράζω την άποψη μου με τέτοια λόγια αλλά θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου...Η πίστα είναι για karts, μικρή, με απότομες στροφές και κλειστές γωνίες καθώς και ιδιαίτερα γλιστερή...Διαλέξατε την πίστα αυτή όχι για χρόνους αλλά για πρώτη επαφή με το αμάξι και για τις δυνατότητες της να ευχαριστηθείτε γρήγορη και εντυπωσιακή οδήγηση, λόγω των ιδιαιτεροτήτων της που ανέφερα παραπάνω...Τουλάχιστον αυτό ήξερα εγώ...Μάλιστα το club μας την είχε κλείσει στο εγγύς παρελθόν για ευνόητους λόγους...Δεν δηλώνω Tommi Makinen ούτε Richard Burns (να είναι καλά εκεί που είναι) και όταν θες να μπεις στην πίστα και να flickαρεις, να μπαίνεις με τα τέσσερα, να κάνεις 180 μοίρες στροφή είναι εύλογο ότι μπορεί να έχεις εξόδους πάνω στην προσπάθεια, όπως και είχαμε...Δεν εδώθησαν ούτε παρατηρήσεις, ούτε απαγορεύσεις στην αρχή ούτε και κατά την διάρκεια του event...Όσο για τα χώματα που πέφτανε πάνω στον αγαπητό Gigi, δεν έφταιγε ο μπροστινός του αλλά αυτός που ήταν κολλήμενος πίσω του...Χωρίς παρεξήγηση αγαπητέ Gigi, αλλά εφόσον γνώριζες οτι flickάριζε σε κάθε στροφή ο μπροστινός σου, μήπως έπρεπε να κρατήσεις μια απόσταση ασφαλείας; Όταν "παίζαμε" με τον φίλο μου μέσα στην πίστα, αυτός μπροστά κι εγώ κολλήμενος στον προφυλαχτήρα του flickάροντας και οι δύο, γνώριζα τους κινδύνους και σαφώς υπήρχε η πιθανότητα να πέσουν και χώματα πάνω μου..(Πράγμα που τελικά δεν έγινε...) Ήρθα για να περάσω όμορφα και να ευχαριστηθώ το "μωρό" μου στην πίστα χωρίς φόβο και ενδοιασμούς όπως και έκανα και φάνηκε ξεκάθαρα...Εαν η πίστα γέμισε σε ένα, δύο σημεία με χώματα μπορεί να οφειλώτανε σε εμάς τα EVO, αλλά δεν γνωρίζαμε οτι θα έπρεπε να μπούμε μέσα με σκούπα για να τα καθαρίσουμε...Θεωρώ πως αυτό είναι αποκλειστικά υποχρέωση και ευθύνη της πίστας και όχι των πελατών της...Θέλω να προσθέσω πως η παράγραφος αυτή δεν αναφέρεται στο colt club ή στον Gigi, που τελικά ο άνθρωπος δεν είπε τίποτα και μου είναι και συμπαθής, αλλά είναι απάντηση σε ένα post ενός από τα μέλη του που εξέφρασε με αρκετά γλυκό τρόπο την δυσαρέσκεια του χαρακτηρίζοντας τις ενέργεις μου ως μαλακίες...

 

Κλείνοντας θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για άλλη μια φορά για την πρόσκληση αυτή και σας εύχομαι ακομά πιο τρελά events!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την επόμενη φορά θα κολλήσω απο πίσω σου (πως θα γίνει αυτό δεν ξέρω... :oops: ) για να μου κάψεις την μάσκα με τις τρελές σου φλόγες και να λέω.... " Το βλέπεις αυτό απο ΕVO αλλά DarkSide είναι" :lol: :lol: :lol:

 

Να σαι πάντα καλά Νικόλα εσύ και το "μωρό" σου :wink:

Link to comment
Share on other sites

πολύ θα γούσταρα να παίζει και κανα χρονόμετρο για να βλέπουμε τους γύρους μας. Σε δύο χρονομετρήσεις που έτυχε να κάνω στον "red bull" Durin VIII πυροβολούσε με 1'"08" και 1'"07" αντίστοιχα (στους τελευταίους γύρους του εε? :wink: )

 

Darkside ελπίζω να μην παρεξήγησες που δεν μπήκα συνοδηγός αλλά μετά απο 12 γύρους χωρίς μπάκετ ο στόμαχός μου ήταν πλυντήριο στο στύψιμο :lol:

ΦΛ όπως Φλόγα, Φλικ ολέ ολέ ολέ

 

επίσης GiGi o φονιάς, Digilef μηχανοακουστική δύναμη, Cztakias o stisimo-aseto, borbos o stuntman, redcolt η coltwoman, axolotl ο θεριστής και ...χαιρετισμούς στο αλιβέρι!

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε darkside(ή fireblade) οταν βαζεις το αυτοκινητο σου στην πιστα σιγουρα ρισκαρεις αρκετα.Στην στροφη πριν την φουρκετα λ.χ. καβαλησα το kerb και ενιωσα το CZT στις 2 ροδες.Επισης πισω απο τον Φωτη ηξερα πως ειχε ρισκο,αλλα ηταν απιστευτο συναισθημα να βλεπεις μπροστα σου πλαγιολισθησεις live απο ενα EVO.Η αδρεναλινη σε κανει να ξεχασεις καθε ενδοιασμο και ρισκο.Για το λογο αυτο δεν διαμαρτυρηθηκα σε κανεναν για τα χωματα,απλα στεναχωρηθηκα λιγο εκεινη την στιγμη(Μου περασε κιολας).Θεωρω την συμμετοχη σας επιβεβλημενη σε καθε track day του club. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...